Jump to content
kupusar

Velika Kladusa.....?

Recommended Posts

Mislim pretprosle godine. U Danima je bio nekrolog.

izvini ali 5. korpusa da nije bilo, danas ne bi bilo ni mene ni tebe... htjeo to neko priznati ili ne... osim toga procitaj ja sam rekla da ne treba zivjeti u proslosti bila to neka bliska ili daleka...
ja protiv ulica tipa hasan mujezinovic, nurija pozderac, hamdija pozderac nemam nista protiv, ali licno protiv imena ulica djuro, mile, ilija imam... pa me nazovi nacionalistom ako hoces... imamo mi svojih ljudi koji su kroz historiju mnogo ucinili za Bosnu, sto se ulici neda ime bosanskog kralja Tvrtka I za vrijeme koga je Bosna u svojim granicama bila najveca, ostavi Djuru Pucara Grahovnjacima da daju nazive... Jesi ti u Grahovu mozda cuo za ulicu Hasana Mujezinovica?

ne moras ti to meni govoriti kad ja to znam...

samo ja licno nebi volio da u kladusi bude npr. ulica Izeta Nanica, jer ce pola ulice psovati to ime dok su zivi, a pola ce velicati. I to npr. jedan Izet nije zasluzio. Isto vrijedi za 5. korpus, ako ce pola naroda biti za a pola protiv, onda je nemoj tako ni nazivati.. jer ako jednom dodje do sukoba u toj mahali izmedju komsija, trebalo bi svima znati da se ulice trebaju drugacije zvati

nurija je licnost od izuzetne vaznosti za cazin. to svako iole pametan zna.

sead pozderac, takodjer. nedavno je na bht1 bila emisija COVJEK I VRIJEME, bas o njemu. on je napravio dom zdravlja i ambulante u cazinu.

hamdija pozderac je takodjer od velikog znacaja (vise ima na temi STA MISLITE O POZDERCIMA).

da bi nas drugi postovali, mi moramo sebe postovati.

pozdrav

P.S. aleksandru ravlicu fakat treba dati ulicu u cazinu.

Hamdija Pozderac ni kod nas u Cazinu nije neutralan.
Cak nije ni Nurija Pozderac. biva da ne valjaju.

Najbolje je da mi damo imena po brojevima kakvim, to je jedino neutralno.

1. ulica,
2. ulica  itd

mislim, zasto da ne ostanu imena iz tih nekadasnjih vremena, ratova, naravno ako su ti srbi nesto uradili korisno za taj kraj. Mislim, ne znam ko je bio taj Djuro Pucar, ali  Npr, Nurija Pozderac je u Slatini cazinskoj naravno, doveo vodu. ja bi zbog toga, dao mu cak dvije ulice, a ne samo jednu, iako smo ga prekrecili s osnovne skole i promijenili joj naziv.
nidje veze

<{POST_SNAPBACK}>

Hehehe,Ibro,ti kada to spomenu ja moram napisati da sam bio tada ispred skole(mi bili djeca,igrali lopte,nije se islo u skolu.hehe)kad dodjose Bekir Misaljevic(tadasnji direktor) i Mujo Salkin(rahmetli)i naredio mu Bekir da prefarba sliku od Nurije Pozderca,i tako on farbao i farbao a Bekir ljut,tjera nas a mi necemo a Mujo se za**bava i kaze"Bekire,ja sto njega vise farbam on meni sve ljepsi i ljepsi"hehe,Mujo legenda.Hocu da kazem,mozemo mi i prefarabati slike i promijeniti nazive,ali ne moze se na silu nametati ljutima nesto sto nece.Tako ni ja nikad necu priznati raskrsce kao Trg Alije Izetbegovica,necu jer je to nametnuto na silu,nije se pitao narod.Sto se to nije moglo zvati trgom Dedic Tofika-Skore,ili Palih cazinskih boraca-oni su to najvise zasluzili,a Aliji se moglo i morala dati jedna ulica da nosi njegovo ime

prije rata moja ulica se zvala ul. Kordunaskih brigada a sad je ul.Brace sehida...nigdje ne koristim te nove nazive ulica,ne svidjaju mi se,nije ovo neki veliki grad pa da neko dodje pitati gdje ta i ta ulica...kod nas ima cuprija zitarenca :) hairlahovic brdo,ispod strana,japica brdo,lojicka,mala lisa...sta ce nam nazivi ulica...najjace je u SAD-u ono iz filmovanadjemo se na krizanju 58-me i 21ve ulice :D

samo neka vrate stara imena ulica i sve ce da bude ok.nije mi jasno da jedini kladuski trg nosi ime po "breni " kojega su ubili korpusovi ljudi.???zaboravimo proslost i vratimo stara imena ulica i nece biti prepucavanja.

Ja licno nebih volio da vidim nazive ulica a da imaju imena iz ovoga rata.U Kladusi nebih volio vidjeti ni imena od pripadnika NO. ili od korpusa.Ja koliko znam da u Kladusi niko nije nikada ni spomenuo da dadne naziv nekoj ulici po Naodnoj Odbrani niti ce to ikada traziti.Zato nevalja ni onako nametati narodu imena ulica
po ljudima koji su tome narodu nanjeli zlo a Autonomasi su vecina u Kladusi odnosno skoro 80% naroda.Hajde nekako bi se moglo i dati ime rahmetli Izeta Nanica jer Autonomasi su njega ipak cjenili i postovali i to nebi nikome smetalo ali
kada se ime dadne po nekom seljaku,pljackarosu i ubici e to je onda prevrsilo svaku mjeru.Ja cu biti nasretniji kada dodje dan da kada se narod nebude vracao u proslost i te ratne gluposti koje nisu nikome donjele dobro.Ja nikako nemogu da shvatim da pojedincima neide u glavu da ovaj rat nikako nemoze da se poredi sa 2.svjetskim ratom jer u ovome ratu nije bilo pobjednika pa se zato niko nemoze ni busati po prsima da je pobjednik i da je izborio svoje ciljeve koje je zacrtao na pocetku rata.Rat je zavrsen u Dejtonu pa bi se zato mnoge ulice trebale zvati 'DEJTONSKA ULICA' jer to je nasa neminovnost a Bosna je danas takva kakva jeste i tu se vise nista nemoze promjeniti.Lako je bilo davati imena po borcima iz NOB odnosno po TITU i drugim istaknutim antifasitima jer oni su pobjedili i donjeli narodu slobodu i mir nekih 50.godina a ovo sto se sada desilo nije nista drugo nego jad,bjeda i glupost u kojoj je sirotinja na**bala a bogatasi postali jos bogatiji.Zato bi se neke ulice mogle uskoro poceti i po njima nazivati odnosno ulica RATNIH PROFITERA ili ulica MOJIH PRVIH MILION MARAKA a moglo bi i ulica PAMETNIH POLITICARA I GLUPE SIROTINJE a najbolji naziv bi bio
ulica EVROPSKOG EFENDIJE CERICA.

a joj...ulica ko ulica...a mi ko bosanci,vazda nam nesto smeta...najbolje je da se ulice zovu po svakom pojedincu ponaosob i onda ce biti cool...

ja svoj menhetn ne bih dala nema tih para...ni broj 125 :lol:

pa ja bi sve izbrisala, i tadasnje i sadasnje nazive. A bilo bi ulica ruza, dzamijska ulica, ulica unski slapova i tako te karafeke neutralne. a ne hajd se sa tuci kako ce se ulica zvati...

moja ulica ce uvijek ostati ulica ZUHDIJE ZALICA,kako se zvala i prije rata,mada je sad trenutno ulica 503 bb,
dzaba mogu je nazvati kako hoce,za mene je uvijek ista..
posta i dalje stize,a da ne kazem za racune... ;) ;)