Jump to content
_Gost1

Zasto muskarac nebi smio ozeniti recimo... dvije zene?

Recommended Posts

[quote name='_Sany_' date='27 October 2009 - 08:11 ' timestamp='1256631110' post='345746']
jedan od ti uslova je, da su covjeku sve zene ravnopravne. u evropskim zemljama (sad neznam jel to u svim zemljama tako, ali u dosta hi) mozes samo jednu vjencati. a sta ces sa tim drugim zenama. eto vec zakonski ti nemogu biti sve zene iste, jer mi u evropi nezivimo po serijatskim zakonom. u nas religija i zakon/vlada nisu isti pojam.
[/quote]
vijerovatno po tom evropskom zakonu bi morao jednu imat na papiru a ostale 3 po svom zakonu ili serijatskom zakonu,sve je do njih kako ce prihvatit,jer u evropi nemoras vala ni biti vijencan da bi zivio snekim i stvarao zivot.to je sve do dogovora mada mi se taj nacin nesvidja,evo poznajem jedan par sto su u vezi 15 g,i nekontaju jos da se uzmu onako kako treba,nisu ni mladi relativno su stari.nekazem da se to nemoze ali kakav je to smisao zivota ako svi zamisljaju svoje vijencanje i zenidbu,nije bitan ni papir niti prsten,bitno je srce i koliko si povezan i spreman ici u zivot stom osobom.meni je dovoljna jedna ali vrijedna :) nedo bog nadju se 4 koje su su jako glasne hahaha,pa to docekaju na vratima cim udjes u kucu a one zacaklane hahaha..jedna umjerena normalna inteligentna i razumna zena,i njoj se posvetit kako treba.

ko fol price ko fol sarkazma ;)

nista od te ljubavi.... zna se sta da zeni, prvo dolaze zene koje imaju dosta djece same i nemju uvjjeta d a ih hrani sama. A ne ko sto sad rade masovno sve mlade djeve dovedu a sta ce sa prvi zenama biti to ih i nije briga..
  • Upvote 1

razumijem ove sto su udane pa ne bi da dijele (ljubomora je normalna i pozeljna) al mi nisu jasne ove danas same a nidje muska na vidiku...a biraju..kako kazu birac nadje otirac.. a znamo da je brak farz :)

Da brak je obaveza (Farz) i nijedan brak nije priznat koji nije na serijatski nacin sklopljen.
Naravnop kod Alaha Dz. A ovi dunjalucki zakoni nemaju s tim veze ( znamo koji se prestupi prave kod Homo i Lesbe).
Tako da je tu stanje katrastofalno.
A tko je u stanju moze imati vise zena al kao sto nekih rekose pod odredjenim uslovima npr sve imaju isto pravo ,nacin i uslove zivota itd. da se ne nabraja dovoljno su ovi uslovi koje sam naveo.
Tko ne moze ni ove uslove da ispuni bolje da se mane tok raskosnog zivota.

A da su zene ljbomorne to znamo od pre 1430 god (ima i hadis i ajet kako su zene nastale)

Al to nije razlog da se omalovazavaju i diskriminiraju i one su jedan od stubova u porodici.

Selalm

zatop sto je to bolesno...kako bi bilo da zena koju zenis...dovede dva ljubavnika sa sobom?
Bolesno,jadno i bedno........covek jedva izadje na kraj sa jednom zenom....jos da dovede drugu....u ljubavi nema..mesta za grupne igrice...grupne igrice se praktikuju kad je covek u slobodi.....
zivimo 21 veku......jos treba uz ovo kao sto neki rade po turskoj...da zene stricevke i ostale krvne loze.

[quote name='Montreal' date='25 December 2009 - 21:42 ' timestamp='1261773729' post='352444']
zatop sto je to bolesno...kako bi bilo da zena koju zenis...dovede dva ljubavnika sa sobom?
Bolesno,jadno i bedno........[b]covek jedva izadje na kraj sa jednom zenom....jos da dovede drugu..[/b]..u ljubavi nema..mesta za grupne igrice...grupne igrice se praktikuju kad je covek u slobodi.....
zivimo 21 veku......jos treba uz ovo kao sto neki rade po turskoj...da zene stricevke i ostale krvne loze.
[/quote]

ti drugacije pises o zenskim stvorenjima a sad mi nekako licis da ni sa jednom nemozes izac na kraj hihihi

[quote name='EcI PeCi PeC' date='30 December 2009 - 08:22 ' timestamp='1262157777' post='352783']
x man nisi ga skuzio :D dostu

svaka cast onom koji moze podmirit 4!! halal mu pita... citat mog rodje :D
[/quote]

podmirit u krevetu 4 ili i na sve ostale nacine?

[quote name='EcI PeCi PeC' date='30 December 2009 - 18:29 ' timestamp='1262194144' post='352818']
sve skupa sta treba zeni prisutiti i pruziti od materijalnog do tjeosnog :D
[/quote]

pa lakse bi bilo podmirit 4 u krevetu nego materijalno ih podmirit [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' date='21 December 2009 - 14:06 ' timestamp='1261400792' post='351904']
razumijem ove sto su udane pa ne bi da dijele (ljubomora je normalna i pozeljna) al mi nisu jasne ove danas same a nidje muska na vidiku...a biraju..kako kazu birac nadje otirac.. a znamo da je brak farz [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]
[/quote]

halali :) al se nadovezat moram kad ovoh procita..

ti imas muza, vjernica si. prdrzavas se svega... i koliko god da ta vjera u tebi ibla, koliko ti god o tome pisala ko normalu, znamo mi da nije tako.. koje zensko lahka srca djeli muza. zamisli u svemu svemu.. i znas kako je lezo pored tebe da c lezat i mazti i nju... da ce joj djete napraviti... igit meni to netreba pa kad se nikad udala nebi!

k

eh oko cega se vi smarate :D

eci ti si jedne prilike rekla, da si musko, d abi nasla i coravu i bez noge, al bi bila tvoja...

nije lako u danasnje vrijeme naci postenog insana s kojim bi dijelio i postelju i zivot... ja samo to znam...

nije lako. znam ja to.. pogtovo ko ima oziljke iz proslosti...

znam da nije lako naic postena insana sa kojim djeliti sve, al danasnja vremena nesmiju biti razlog da se iz samog starta resignira!

neznam u kojem slimislu si odgovarala, al sta bi sad trebala dozvoliti muzu da se zeni dva ili vise puta?? iLi?

i eci nije rekla da sma musko da bi nasla coravu i zenu.. nego imala bi drvenu nogu i stakleno oko ili ciganka al bi mi moje djete rodila... nebi sigurno u danasnje vrijeme ostala bez djece ili djeteta!!
  • Upvote 1

[quote name='x-men' date='30 December 2009 - 18:37 ' timestamp='1262194650' post='352819']
pa lakse bi bilo podmirit 4 u krevetu nego materijalno ih podmirit [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
[/quote]

hahah to ti iz iskustva :)

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' date='09 January 2010 - 19:01 ' timestamp='1263060068' post='354078']
hahah to ti iz iskustva :)
[/quote]

naravno nebi ja rekao da nisam okusio [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img].ali tesko je sad podmirivat materijalizam jedne zene i ako ona ima svoj radni odnos,jedino ako zna ekonomisat i ima viziju u glavi zajedno sa covjekom koliko se gdje raspolaze trosi.sve ostalo nepotrebno trosenje a stvarno svi mi ponekad nepotrebno trosimo dovodi do mnogo losijec ucinka u odnosu.zato jednu al vrijednu,sta da imas 6 zena a one sve sjede gledaju seriju,nijedna da pomakne dupe da sta uradi[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

uh tesko...

zavisno od osobe do osobe

nekima treba jos jedna zena,ne zive s prvom zenom zbog cestog putovanja... a sad ulaziti u to sta je ciji nijet je nepotrebno i ne mozemo.

ako neko moze 4 nek ima.. ja ne znam uvijek je tesko zakonske zene uzdrzavati a za ljubavnice se uvijek ima para :icon_cheesygrin:

i ne moze od 4 svaka biti "lina" i malo gdje ces naci da su sve skupa,bar u tako velikom broju :)

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' date='10 January 2010 - 13:16 ' timestamp='1263125788' post='354262']
uh tesko...

zavisno od osobe do osobe

nekima treba jos jedna zena,ne zive s prvom zenom zbog cestog putovanja... a sad ulaziti u to sta je ciji nijet je nepotrebno i ne mozemo.

ako neko moze 4 nek ima.. ja ne znam uvijek je tesko zakonske zene uzdrzavati a za ljubavnice se uvijek ima para :icon_cheesygrin:

i ne moze od 4 svaka biti "lina" i malo gdje ces naci da su sve skupa,bar u tako velikom broju :)
[/quote]

pa za ljubavnice ili ljubavnike nema nekog zakonskog prava pa se mnogi opredjeljuju za takav nacin imanja dvije zene[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img],a hajmo probat samo zamislit dvije zene u kuci sad u ovom vremenu ,jedna gleda tv a druga radi jel to moguce,pa zene se bolje razumiju medjusobno i pocesto su neprijatelji jedna drugoj,ali ja mislim da bi prije ova sto radi sijela nego ona sto sjedi ustala i pomogla ovoj sto radi.nije to lose ali nevjerujem da se moze pruzit i ljubav svim 4,kazem opet moze u krevetu ali nemoze dusevno..

ne kazem da ima zakonsko pravo za ljubavnice, nego kazem da je lakse ljbavnice uzdrzavat a ne zene koje mogu zakonski vjencat pa opet imat 2,3 il 4.

i kazem da neces naci 2 zene u istoj kuci.. nikad.

zene koje se udavaju kao druge imaju i zahtjeve da ne zele da zive s prvom a isto tako ni prva nece da drug abude kod nje tako taj film jedna radi druga sjedi nema 100%

nikad se nije ovdje ni govorilo ni tvrdilo da covjek moze 2, 3 il 4 zene isto voljeti uvijek se jedna vise voli i to je poznato i kod Poslanika a.s tako bilo.

tako pricamo o mogucnostima, zelji nijetu..

mislim da je druga zena diskriminirana i uskracena ako vidi da covjek voli vise druguu zenu,ja nebi volio takav zivot,radije bi se davao tijelesno i pruzao im zadovoljstvo ali dusevno nevjerujem da bi mogao isto im pruzit.

[quote name='x-men' date='10 January 2010 - 13:42 ' timestamp='1263127362' post='354271']
mislim da je druga zena diskriminirana i uskracena ako vidi da covjek voli vise druguu zenu,ja nebi volio takav zivot,radije bi se [quote]davao tijelesno i pruzao im zadovoljstvo[/quote] ali dusevno nevjerujem da bi mogao isto im pruzit.
[/quote]

cek mjesas sad.. to je nesto sto se ne pokaziva zenama,nego "svaka se voli isto" a sad ako zena skonta to sama je dr stvar.

osim toga sta je danas s onim zenama ciji muzevi vodaju ljubavnice a one znaju da njih ne vole i dalje zive s njima? oni otvoreno to pokazuju ili su im to vec rekli?

e vidis to je to...

[quote]davao tijelesno i pruzao im zadovoljstvo[/quote]

nijet, mogucnost ili potreba... to sam covjek zna za sto uzima jos jednu zenu ili do 4.

e sa tim zenama sto znaju da su ponizene od strane ljubavnice njenog covjeka su same sebi krive jel tako,to je ono o cemu sam pricao na drugoj temi,koliko zensko moze sebi dozvolit da bude ponizeno,ja bi radije pricao o moralnim vrjednostima i koliko cu paznje i ljubavi dati jednoj zeni a ne da moram glumit kao sto je lako glumit da volis 5 zena odjednom.vas instikt to osjeti,a ako je mnogim zenama dovoljno rijecima nadoknadit ono dusevno onda mnoge zene moraju same sa sobom razlucit koliko su sposobne i koliko sebi dozvoljavaju da budu i spanu na naj nize grane.cast svakom ali ja bi se opredjelio za jednu zenu u zivotu u ovom vremenu,i da sam milioner vise nebi mi trebao harem a znam da bi bio pozeljan i zbog miliona koje imam i zbog onog sto mogu dati u krevetu,ali to su poroci zivota.zivot sa jednom zenom je dobra stvar kad si upotpunjen onako dusevno i tijeleesno,pogledaj malo oko sebe i vidi koliko se problema ima kad zivis sa jednom zenom a koliko bi problema imao sa vise zena,jos ako si bogatas siguran sma da nebi nijedna visila kod kuce nego trosila novce i ugladjivala se pa cak i ljubavnike imale[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img].

e super vidis kontas pricas za sebe..to je ono sto svako moze i raditi.. ne moze niko znati ono sto drugi misli i zeli kad se zeni s vise zena.

ali moramo i znati i malo razmisliti sta sa zenama koje nemaju muskraca tj kad na svakog dodje po jedna zena sta ce one ostale da rade?

ti ne bi mogao sad ima osoba koje to mogu i to treba postovati, ne pljuvati itd.

bas imam komsinicu koja je 2 zena,jasno ima probleme ko i svako ko je u braku... znaci dodju te neke tenzije koje i prodju..ne mozemo se ogranicavati vise problema ovog onog, covjek koji ide na to da se ozeni s jos kojom zna i sta ga ceka..al da ne davim.. pisala sam o tome.

osim toga sto se tice trosenja, e sad ne bih ulazila u dalje raspravljanje ko trosi i koliko jer ne znam..nijednog milionera.. bogatasa a ne bih se ni zamrala s tim, ako on to moze bas me briga njegove pare mene to ne muci :)

sto se tice ljubavnika.. kad nekome bezobrazluk viri iz ociju ni milioni tu ne mogu pomoci. opet nesto sto je dosljedno i zenama i muskarcima. al nista se ne moze sakriti ;)

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' date='10 January 2010 - 14:37 ' timestamp='1263130660' post='354281']
e super vidis kontas pricas za sebe..to je ono sto svako moze i raditi.. ne moze niko znati ono sto drugi misli i zeli kad se zeni s vise zena.

[b]ali moramo i znati i malo razmisliti sta sa zenama koje nemaju muskraca tj kad na svakog dodje po jedna zena sta ce one ostale da rade?[/b]

ti ne bi mogao sad ima osoba koje to mogu i to treba postovati, ne pljuvati itd.

bas imam komsinicu koja je 2 zena,jasno ima probleme ko i svako ko je u braku... znaci dodju te neke tenzije koje i prodju..ne mozemo se ogranicavati vise problema ovog onog, covjek koji ide na to da se ozeni s jos kojom zna i sta ga ceka..al da ne davim.. pisala sam o tome.

osim toga sto se tice trosenja, e sad ne bih ulazila u dalje raspravljanje ko trosi i koliko jer ne znam..nijednog milionera.. bogatasa a ne bih se ni zamrala s tim, ako on to moze bas me briga njegove pare mene to ne muci :)

sto se tice ljubavnika.. kad nekome bezobrazluk viri iz ociju ni milioni tu ne mogu pomoci. opet nesto sto je dosljedno i zenama i muskarcima. al nista se ne moze sakriti ;)
[/quote]

nezenimo se svi u isto vrijeme pa sam misljenja da svako u svoje neko vrijeme nadje sebi osobu,u mladosti ili relativnoj starosti.ja nikad nebi pljuvao ljude koji ozene po vise zena a nebi ni kritizirao zene koje hoce da budu druge trece cetvrte zene,njihovo pravo,ako mogu one to podnijet ija jos lakse.i ovo zadnje sto si rekla je istina,ali recimo meni kazu viri ti lopovluk prema zenama iz ociju a ja unutar sebe znam da to niej tako ali nisam ni kriv sto mi je boja takva da to misle.[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]