Jump to content
Red_rose

Bajram Serif Mubarek Olsun

Recommended Posts

Bajram Serif Mubarek Olsun svim forumasima i forumasicama :D sve naj naj bolje vam zelim od srca :) da bude sve kako si i sami pozelite :)

ps.Ibro jesi lip brate :D

a moras priznat da sam lip

ono je sa komsijinog mezara. On vise ne moze voljeti, a ja mogu .....

Ma fin ko da si iz finske nema sta nebi te ja dao nikom neg Ikanovicima.... :D (treba mi nekog namiscaja pa zato :rolleyes: )

BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN
Sve najbolje

Ibro ,Enise jeste cakaniii nema veze sto ste na mezariju se slikali :blink: fino vam odjela stoje. Samo Ibrahime kako je krenulo na vjencanju ga neces nositi jer vjencanja izgleda ni biti nece :blink:

Heh i od mene svima puno zdravlja srece i uspjeha u zivotu svima vama i vasim porodicama od srca :)

BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN! sve najbolje forumasi od srca vam zeli nery ;)

Kod mene pod tim "moranje" od hrane je baklava,sarma (koju ja pravim :D ),bosanski lonac i jos par jela :D i naravno slatko
Uobicajeno cekamo muske iz dzamije,brata i rodbinu,a onda svi familijarno sjednemo za stol za bajrmski rucak.
Da se dova i onda uz kaficu razgovor.
Poslije toga stric ili dajdza nam kolje kurban,a mama ili ja odnosimo kurbane prijateljima,komsijama rodbini.
Onda poslije obilazak prijatelja,rodbine itd.

Objavljeno prije 3 sata 29 minuta
Dodik uputio čestitku povodom Kurban-bajrama
Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik uputio je danas, povodom praznika Kurban-bajrama, čestitke reisu-l-ulemi Mustafi Ceriću, muftijama, imamima i svim muslimanima u Republici Srpskoj i BiH.
"Povodom praznika Kurban-bajrama, u ime Vlade Republike Srpske i u svoje lično ime, upućujem vam najljep

'Mi smo ti, uistinu, mnogo dobro dali, zato se Gospodaru svome moli i kurban kolji,onaj koji tebe mrzi sigurno ce on bez spomena ostati. Kur'an (Al-Kawsar)

Bajram je nesto najljepse , ustanes rano odes na Bajram , kasnije posjetis rodibinu i tako...

Doctore_ znas da za Bajram ne valja spavati?

Selam alejkum

Blizi se Kurban Bajram,napiste kako tradicionalno obiljezavate ovaj praznik? koja hrana je "moranje" kod vas za Bajram? sta vam je najdraze?

<{POST_SNAPBACK}>

hmm od hrane volim kad je sarma..a inace ako smo u slo za bajram, najdraze mi bilo kad zovemo u bosnu dida i ostalu rodbinu ono da jim "cestitamo" bajram..a desilo se je i par puta da sam ko djete docekala bajram u bosni,naravno dok su dosli iz dzamije did tata dajdze i ostali..did nam uvjek dao pare za bajram..naravno ko djete, tad ti je to bilo waaawww.. :D

Guest Doctore_

Sebina oces reci da ti sada pare nisu wawwwwwwwww.... :D presutacemo na to...ma bajram je bas zakon, samo sto mi je ono brez veze da te hamana ubiju pred d

nista ljudi nego svima bajram bajric i tako,ceka me dosta baklave i stosta jos pa moram ici..njj

Bajaram Serif Mubarek Olsun

hej, sada cu ja ispasti pametan :D

tema vec postoji

al' **bga, ne postoje komentari....

Bajram Serif Mubarek Olsun i od mene...

neka vam Allah dz-s podari sve ono sto pozelite na "Sve sto zelite reci" :D