Jump to content
Sign in to follow this  
_Gost1

Kurva je simbol grada Bihaca?

Recommended Posts

SN_Bihac, samo jednu opasku imam: zna se kako je Jedinstvo ostajalo u Ligi, igralo u Evropi i sl. Kako su, npr., dobili u Gackom Mladost gdje je i Leotar ostavio dva boda, gdje je Sarajevo izgubilo, gdje su svi naletali na ekipu koja je, po izvjestajima neutralnih posmatraca, sa svim protivnicima igrala 150% zalaganja. Dok je Tigar tu, neka ih u Prvoj ligi!

Kemo, samo jedno pitanje: zar si ti na prvoj godini bio 3 kalendarske godine? Opca historija je na prvoj godini. Kakogod, cuo sam za Zeljka i ako je istina i ono sto ljudi govore i ono sto si ti rekao, svaka cast!

Ljudi, ja sam rekao da se ne slazem sa Kemom u pogledu stava oko ovog kipa no dajte mi recite kako neko moze biti i radikalni autonomas i radikalni islamist ISTODOBNO???!???! Kako bi rekao Marko Vesovic, nekom su se u glavi ocito pojebale osnovne logicke komponente.

Hm... . Ne volim ni ja biscane al reci da je ono ku*va... Sigurno imas nekog hasumli u Bihacu.

Ne mogu da vjerujem!!!
zar se tu treba graditi neka mrznja izmedju
biscana i cazinjana, :cry:

Za mene ste isti kao sto volim svoje
bicane, ne pravim nikakvu razliku,
ljudi smo, muslimani smo,
i ova recenica je sramota :cry:

Respect!

bad_kismet,

'pravi vjernik vjeruje u tisini i postuje svaku vjeru,a ne busa se na sav glas kao pojedini ovdje. ' totalno se slazem sa ovim, a sto se tice prosloga rata, on sigurno nije bio prouzrokovan zbog nekih islamskih extremista primitivnoga razmisljanja, jer mrznja prema jednoj naciji i bolesna zelja 'sopstvene velike drzave' i extremno misljenje o sopstvenoj vjeri su totalno 2 razlicita pojma.

SN_Bihac, samo jednu opasku imam: zna se kako je Jedinstvo ostajalo u Ligi, igralo u Evropi i sl. Kako su, npr., dobili u Gackom Mladost gdje je i Leotar ostavio dva boda, gdje je Sarajevo izgubilo, gdje su svi naletali na ekipu koja je, po izvjestajima neutralnih posmatraca, sa svim protivnicima igrala 150% zalaganja. Dok je Tigar tu, neka ih u Prvoj ligi!

Mladost je bila ubjedljivo zadnja i bez nekih sansi za opstanak.I ne kazem da ta utakmica nije kupljna.Ali ne mozes reci da je Jedinstvo bilo u PL BiH zato sto je kupovalo utakmice.Nemoj biti smjesan.Pa Jedinstvo je bio prvak BiH zahvaljuci svojoj snazi.A vjeruj mi da ce ti malo koji klub u BiH prodati utakmicu nekom klubu iz Krajine.I od samog pocetka svi a narocito sarajevski klubovi su radili na tome da nas izbace iz lige jer im je Bihac bio jako dalek za putovanje i izazivalo im je velike troskove.I to im je uspjelo kad smo najslabiji bili.Ali evo ove sezone se ako bog da vracamo u PL.

I za tvoju informaciju Tigar nije vise nista u klubu.

Hm, ja sam postavio temu o djevojki sa Une... i ne slazu se sa mnom vecina ni medju Biscanima ni medju Cazinjanima! To je normalno!

Al nije mi jasno zasto pocese odmah neki govoriti o Bihac vs Cazin pricama?

Odmah su pocele one price Cazinjani seljaci, Biscani (nemam pojma sta).

Samo da vam kazem, Cazinjani nisu u velikoj vecini seljaci! Ja jesam al vecina Cazinjana nije! A Biscaninu ni jednom jos uvijek nisam ovdje rekao nista da ga uvrijedim osim sto sam reko da rijetko Biscani idu u dzamiju!

SN_Bihac, mozes li mi naci gdje sam ja napisao da sam ja bio na ratistu? Mozda mjesas zajebancije sa chata na #cazin i forum!

A Jedinstvo kao najjaci klub na kantonu umjesto da pametno radi i da stvara bazu pomazuci ostale klubove na Kantonu jer tamo moze naci mnogo za svoj klub je uradilo upravo suprotno! Krajina je ispala iz lige upravo zato sto su u Jedinstvo presli svi vazniji igraci. I nista nisam reko ni za Tigra ni za bilo kojeg igraca ili covjeka u upravi u klubu.

Nisam se dosad ukljucivao u raspravu ali priznajem da je Kemal_S izvukao pravilan zakljucak.Simbol grada ne odgovara Bihacu.Bilo bi bolje da su uzeli nesto povezano za AVNOJ a ne tu kur*u.

Za kraj rodjen sam u Bihacu kao i vecina vas ali ga mrzim iz dna duse kao i njegove Biscane.

Cekaj, sta je sad ovo najezda biscana na forum da bi odbranili svoj grad??? Pa sta vi ljudi radite, vi bezveze potpirujete mrznju izmedju nasa dva grada. Vi kazete da smo mi cazinjani seljaci, hajd' pa dobro neka smo, vas je grad veci, uredjeniji, cisci, u redu, ali kod nas makar toliko omladine od droge ne umire.
Ali ja ne zelim ulaziti u daljnje svadje zelim samo komentirati bas naziv ove teme. Mozda se nekim radikalcima i islamistima to ovdje nece dopasti, ali ja volim umjetnost u svim njenim aspektima, kao sliku, kip, pjesmu, roman, film .... i volio bih da je Michelangelo bio Bosanac, ali eto na zalost je Talijan. Ali kada se je jedan umjetnik ipak nasao i stvorio taj kip zar ga mi trebamo proglasiti nevjernikom, komunistom, fasistom, vjesticom ili ne znam ja vec u kojem se vijeku nalazimo i na koga organiziramo lov.

SN_Bihac, mozes li mi naci gdje sam ja napisao da sam ja bio na ratistu? Mozda mjesas zajebancije sa chata na #cazin i forum!

A Jedinstvo kao najjaci klub na kantonu umjesto da pametno radi i da stvara bazu pomazuci ostale klubove na Kantonu jer tamo moze naci mnogo za svoj klub je uradilo upravo suprotno! Krajina je ispala iz lige upravo zato sto su u Jedinstvo presli svi vazniji igraci. I nista nisam reko ni za Tigra ni za bilo kojeg igraca ili covjeka u upravi u klubu.

Ti nikako ne pratis komentare.Za Tigra sam odgovorio Ventu koji je u zadnjem postu napisao da je on jos u klubu.Nisam tebi nista rekao.Ne citiram citave poruke da nebi stvarao nepotrebnu guzvu.Ali nije ti prvi put da shvatis neke moje poruke upucene drugim kao da su upucene tebi.

A ovo za da si ti rekao da si bio na ratistu skontao sam iz konteksta u zadnjem postu gdje si rekao da si bio pripadnik 528 brigade.Ali skontao sam sad to je neka jedinica u sadasnjem 5.Korpusu.Zbunilo me je jer je 528 bila u ratu kladuska brigada.Sorry malo sam pogresno razumio jer znam da si mi jednom rekao da nisi ucestvovao u ratu jer si bio premlad.
A na chatu nisam bio tako da nisam ni mogao nista na osnovu toga zakljuciti.

A to za kupovinu igraca.To ti je danas trziste.Jedinstvo je tad kupovalo sve sto im je palo na pamet.A mnogima je i pomoglo da odu u bolju srtedinu.Konkretno velikim igracinama poput Nadarevica koji je otisao u Sarajevo eto gje je imao tu nesretnu povredu a takodje i Sarajliji koji je u Finskoj.Mislim da je Cazin mogao pomoci i Krajni kako nogometasima tako i rukometasima jer je u Cazinu mnogo vise jakih privatnika nego sto ih ima u Bihacu.

Prvo,Djevojka sa Une je postavljena jos nekih 80-tih godina ne sjecam se bas tacno.Nakon rata su je neljudi koji nisu iz Bosne nego su iz interesa dosli iz arapsikih zemalja digli u zrak a onda je obnovljena i postavljena na novo mjesto gdje sad stoji.Prije je bila pored Gradskog mosta.

hmm arapski zemalja'?????? :?: to je upitno

Nisam se dosad ukljucivao u raspravu ali priznajem da je Kemal_S izvukao pravilan zakljucak.Simbol grada ne odgovara Bihacu.Bilo bi bolje da su uzeli nesto povezano za AVNOJ a ne tu kur*u.

Za kraj rodjen sam u Bihacu kao i vecina vas ali ga mrzim iz dna duse kao i njegove Biscane.

Tvoja stvar.Mozes da mrzis koga god zelis.Ali zalosno je takvo tvoje razmisljanje jer mislim da nema potrebe za bilo kakvu mrznju.

Vidis ti si rodjen u Bihacu a mrzis ga.Ja niti sam rodjen u Cazinu niti imam bilo kavu vezu s Cazin osim sto se u njemu lijepo osjeca svaki put kad dodjem tamo,a li nikad nebih rekao da ga mrzim.Niti cu to ikad reci iako zbog takvih poput tebe mogao bi,ali vec sam rekao da takvi poput tebe su samo jedinke.

Ja nemam nista ni protiv Kemala.n je iznio svoje misljenje.Mi smo samo ustali u odbranu neceg sto smatramo dijelom naseg grada.Mozda to kako je Kemo i rekao nije dio tradicije ali je jedna vrsta spomenika,a u dijelu u kojem se nalazi ta skluptura je niz kulturno historijskih spomenika grada Bihaca.Krenes od Djevojke s Une,pa onda na jednoj strani Kapetanova kula, a na drugoj strani Turbe pa malo dalje od Turbete zvonik Crkve sv.ante,pa onda dolaze zgrade koje se vezu za jevreje a onda dolazis do Dzamije Fethija koja je takodje simbol i historijski spomenik grada Bihaca.
I zar takav jedan dio grada ne cini jednu ljepotu:Spoj kultura i civilizacija.

pa jes da ta treba(k***a)i nije baas neka faca da obiljezava grad bihac al ipak je ona tu.al ja koliko znam simbol bihaca je kula ustvari sama una je simbol bihaca.
ona jest fino umjetnicko djelo al je neprikladno da bude tu u centru grada al haj ok nije ni lose bilo bi bolje da je bila to neka sirena pa bar znamo odakle. a ovako imamo neosnovane sumnje da je ona nastala iz neke price.
to da ona izranja i da je to tehnicki neizvedivo pa to je glupost cccc
pa mogli su jos napraviti i muhammeda a.s. da silazi sa neba .
neko ima bujnu mastu.
sto se tice biscana i njihovog vjerovanja
pa i nisu oni nekakvi vjernici cast pojedincima
ne znam al vi cazinjani ste uvijek bili neprijateljski nastrojeni prema biscanima ne znam al biscani su dobri ljudi.
i to sto je cika bosko htio da se njegovo tijelo kremira i pepeo prospe u unu to je cisto njegova stvar i posljednja zelja.on je imao taj cilj i san da unu prikaze u najljepsem svjetlu kroz pjesme.

a treba sam po sebi je pa nije bas dolicna te ljepote ne znam nije nimalo zenstvena nema to u sebi nesto sto mi zene zovemo unutarnju ljepotu.jer kad se pogleda jos koje djelo,jos koja umjetnina sa zenskim likom ne znam vidi se to nesto sto ova treba nema.ja ne znam i priznam da ne znam

cmoka svima od u||sk3_sIr3||4

Jebo te traktor, jos nam samo Klinton fali, i pravi fakeri. a jesmo se bili napalili.............

a to sine ufati je :lol:

a jeste je safacali hvala bogu pa nisam izmedju vas pa vi bi mene ugusili haha 8)

Kako vam se vise da praviti sprdnju
od tog, (za biscane i sve one koji cijene
umjetnost i znaju sta je to),veoma
vaznog spomenika.
Nadam se da ste vi samo pojedinci
koji tako razmisljate, jer poznajem dosta
fine raje iz cazina, a ovdije sa nekima od vas
sam jako iznenadjena... :(

Lijep pozdrav i volite sebe i ljude oko sebe

Vidim da mozda vama Cazinjanima sluzi za to.Ali nama Biscanima sluzi za ukras naseg lijepog grada.Da i mi se volimo slikati kraj nje i volimo slikati nju i stavljati njenu sliku na razglednice Bihaca.Da svijetu pokazemo tu nasu ljepotu.

Dragi SN, kao sto se da primjetiti dzaba je nekom objasnjavati.

Statua djevojke predstavlja cistocu, ljepotu kao sto je nasa divna rijeka Una. Ali nekima zensko tijelo ne predstavlja nista osim kurve i seksa... :evil:

Ne sluzi nama Cazinjanima ta djevojka ni za kakvo izivljavanje, evo pogledajte ova gornja slika covjek nikako nije iz Cazina neg iz Bihaca!
Ja ne vidim nikakav drugi razlog za koji postoji ova djevojka sa une nego da se slikamo sa njom... svako u svom svjetonazoru!

Pa i on se sigurno skondrljao s nekakvog brda u Bihac.A tarlace na sva usta kako je Biscanin.

Djevojka nama sluzi i za slikanje ali i za ukras naseg lijepog grada.Ali ne moze se to vama objasniti kad ste vi i kultura nebo i zemlja.Kad se desio zadnji kulturni dogadjaj u Cazini.Prije sto godina

Nemojte me shvatiti pogresno, ali samo vam hocu reci da prvo pogledate u svoju avliju pa onda zavirite u tudju.Potrudite se da zivot u Cazinu napravite intersantnijim.Siguran sam da mozete.

E pa, sada mene izazivate, a to vam nevalja nikako, zato sto sam ja zajebat :)

Ko nema Dom kulture??????'
Bihac naravno

a zasto???
pojma nemam.
Kako ovaj frajer smije reci na ovom forumu da se neki kulturni dogadjaj u cazinu odigro prije 100 godina, kad u caziskoj kino dvorani vajika nekve predstave se igraju, vazda filmovi se pustaju, ev nedavno tj juce zavrsio onaj sa onim 3D naocalama, vazda nas nekakvi pjevaci posjecuju, i veli cojk da nema kulture. Dostu, sta mislis zasto je cazinska subota nadaleko poznata?????

E pa dodji i provjeri, i onaj tip je iz centra bihaca, i mislim da je zivot u Cazinu ionako dovoljno interesantan, samo jos da imamo fakultet, a imacemo ga zahvaljujuci vama za jos 100 godina, pa cete vidjet gdje se najbolje zivi. Hajd sada bok ode ja ucit prirodu i drustvo

Prvo "Djevojka sa Une je ruglo, kurva...grijh, protiv vjerskih obicaja..."(i ne znam sta sve vec nije pisao ) kasnije se slika pored nje
:lol::lol:

bez komentara :!: