Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

Verbalno Izra

Recommended Posts

samo iskompleksirane osobe rabe psovku kao sredstvo komunikacije...to je odraz nase (ne)kulture...ruzno je kad cujes je i be,i pogotovo od zenska...auuu..

ja sam imala ruznu naviku da sam psovala svu familiju pa sam se odvikla,al sad psujem sto maraka od muke sve :P

Meni nekad izleti poneka psovka...posle se kajem al' kad me nesto razljuti opet se vratim na staro. :rolleyes:

ne volim psovke i pravo mi je ruzno cuti kad neko psuje mada se i meni nekad zna desiti kad sam ljuta da opsujem sta ali pokusavam se osloboditi takve navike, jer stvarno mi je ruzno cuti kad neko psuje narocito ako je djevojka u pitanju

Danas sam se zgrozila.. Otvoren mi balkon i djecaci neki sa treninga nemaju vise od 10 godina i jedan drugom u razogovoru boga pa onda neuzubilahi Allaha psuju, pa kruhove ovo ono, a to sve u 3 recenice.. Onako gledam covjece..Kakav ce to intelektualac sutra biti, i kako ce se ponasati sa 16 ako se tako ponasa sa 10.. Ljudi moji grozota.. Sve vise naroda pocelo koristiti vulgarizme u svakodnevnom razgovoru i to one "teske kategorije" da se covjeku sledi krv u zilama..

[quote name='Incubus' post='124608' date='Dec 20 2006, 10:02']Pa ovisi od situacije... ovako u "casual" drustvu i precesto spojim je i be ali kad je ovako nesto ozbiljnije ili pred curama onda sam becka skola sto bi razim rekao :D[/quote]

Neda ga maka :D
Isti sam :D - s tim da nekad i pred curama izleti... hehe :D

[quote name='Incubus' post='124608' date='Dec 20 2006, 10:02']Pa ovisi od situacije... ovako u "casual" drustvu i precesto spojim je i be ali kad je ovako nesto ozbiljnije ili pred curama onda sam becka skola sto bi razim rekao [img]http://forum.cazin.org/style_emoticons/default/biggrin.gif[/img][/quote]

Iskreno, ja tebe ne mogu zamislit da ikad spojis je i be, ozbiljno.. Ne znam zasto, ali ne vjerujem da "znas" opsovat ne ide mi nikako uz tebe to. :unsure:

[quote name='zvrk_hanuma' post='215860' date='Feb 21 2008, 14:16']Iskreno, ja tebe ne mogu zamislit da ikad spojis je i be, ozbiljno.. Ne znam zasto, ali ne vjerujem da "znas" opsovat ne ide mi nikako uz tebe to. :unsure:[/quote]

reci cu samo hvala... trudim se izbjegavati to, a nakon ovakvih pohvala moracu jos vise ;)

Mene je prije boljelo kad cujem da neko psuje svetinje, kruh, sto bi rekli nimet, roditelje.. Sva se najezim kad to cujem.. Kako moze covjek koji ima imalo karaktera opsovati nesto u vezi vjere, majku i sl, pa ne znam ti sta da te naljuti, nema smisla! Istreses se u tom momentu, naravno ne pomogne niti doprinese ista toj situaciji i samo steknes los ugled i et, ogrijesi se covjek! Sto je gore, predje u naviku i dosta omladine i djece, ma vala i odraslih, psuje jer misle da su cool, i beje je uzrecica postala svakom,dje si je.. te, sta ima <_<

Ja sto kazem ponekad je kroz salu, misa mu ili patka :D
Grozim se od onih napuhanki koji psuju da iskazu svoj ego, a zensko da ne kazem kako se sramoti kad se ponasa tako nedolicno.. :mellow:

Osoba koja puno psuje,je za mene vrlo nekulturna. I ne zelim da se krecem u takvom drustvu. Jer puno ima lijepih rijeci i kulturnih,a neko ih mijenja sa psovkama to nije bas...

Sklona sam pristojnom izrazavanju koliko je to u mojoj mogucnosti, ali se omakne kada mi neko pecka po zadnjoj nervi...u glavnom po zasluzi*******...