Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

Verbalno Izra

Recommended Posts

Da li psujete ?? Jeli vam taj "nacin" izrazavanja presao u naviku?
Trudili se neko od vas kada se izrazava da mu recenice osim sadrzaja imaju i lijepu formu?
Zahvalite li se prodavacicu, konobaru kad vas posluze??

Kako cesce komentarisete osobe sa : "Fuj totalni je kreten.." ili "Ja mislim da on/ona nije dobra osoba zato jer..." ?!

Koliko paznje pridajete vasem verbalnom izrazavanju, i pridajete li uopste?

ha, ha dobra ti tema....

ja mislim da malo vise psujem , al ne pridajem neki zna

psovke su kod nas folklor
i ja ih upraznjavam
mater djetetu itd

Pa ovisi od situacije... ovako u "casual" drustvu i precesto spojim je i be ali kad je ovako nesto ozbiljnije ili pred curama onda sam becka skola sto bi razim rekao :D

Ovijek kazem hvala konobarima, jer znam koliko mi je i samom drago kad sluzim kulturne goste, komunikativne ljude i sl...
od konobarica trazim broj :D

sto se tice psovki uvijek u pricu ubacim ono yebo te trokut, yebo te sismis bez krila, a sto se tice psovanja matere nekom ili slicno, nikad ....

sto se tice komunikacije, ebga :D, trudimo se da se proljepsamo iz dana u dan ....

Sto se tice forme recenice, ja se cudim kako iz mene izadje ijedna normalno slozena recenica ...
tome bas i ne pridodajem neki znacaj :D

p.s.
jos nikad u zivotu nisam rokno one divne krasne psovke poput:
boga, kruh, omec, psenica, brasnenac, brasno, Allah, pejgamber i tako te ...

:D

sto se tice izrazavanja pazim kako se izrazavam,kad se ne zezam inace pazim sta pricam.naravno svi nekad osujemo al eto moja mozda psovka je ebem ti trunje nigdje veze al hajnikad nikome mater,familiju i ostale psovke poput Boga,kruha itd.
Nista mi odvratnije i ljigavije nema.
uvijek se zahvalim konobarima,prodavacima,trgovcima i slicno,jer radim s ljudima i znam kako je lijepo pozdraviti,zahvaliti ili nabaciti osmjeh,kulturnije je i ugodnije

Pokusavam u krajnjoj mjeri da ostanem "becka skola" al ipak se nekad :blush: kad cujem da je ipak nesto izletilo pod vecim naprezanjima nerava :D

p.s.
jos nikad u zivotu nisam rokno one divne krasne psovke poput:
boga, kruh, omec, psenica, brasnenac, brasno, Allah, pejgamber i tako te ...

:D

<{POST_SNAPBACK}>

bio sam sto puta u prilici da

Meni nekad u ljutni zna izletiti psovka al' samo kad me naljutis dobro. Za mene su ljudi koji psuju zbog sitnice ili nako u sali bez veze ispod svakog nivoa. <_<

Jedno vrijeme sam ono grozno psovao i to bez razloga ali hvala bogu izvukao sam se nekako iz toga, sad zna rijetko izletiti kad me neko na ljuti al u odnosu kako sam nekad psovao sad je sasvim ok...

Jedino malo cesce sto kola

Da li psujete ?? Jeli vam taj "nacin" izrazavanja presao u naviku?
Trudili se neko od vas kada se izrazava da mu recenice osim sadrzaja imaju i lijepu formu?
Zahvalite li se prodavacicu, konobaru kad vas posluze??

Kako cesce komentarisete osobe sa : "Fuj totalni je kreten.." ili "Ja mislim da on/ona nije dobra osoba zato jer..." ?!
Koliko paznje pridajete vasem verbalnom izrazavanju, i pridajete li uopste?

<{POST_SNAPBACK}>

prije davno al nista strasno ono j i b :D danas fala Bogu ne ono kad mi se otme j i b koda ja to prvi put u zivotu kazem bas mi cudno..srecom :) sto se tice zahvaljivanja ne znam ovdje kod mene ove svabe uvijek danke i bitte pa predje u naviku brzo..mada sam ja vajk fala vikala :D
sto se tice psovanja mislim da je to vise ono ako se druzis s nekim ko psuje pa da nekako to prisvojis a da i ne primjetis jer se i sam kreces u takvom drustvu tako da neka psovka dodje ti ko cao sta ima :(

Hm moja psovka kad sam nervozna : dok sam mladja bila bilo je uvjek j... te pop :rolleyes:
a trenutno kad me nes iznervira je... ti trunje ili trnje , kako izleti :D
a bome hvala se koristi gdje uztreba:)

po meni je neka normala zahvaliti konobaru ili bilo kome kad te usluzi na bilo koji nacin! ne ustrucavam se opsovat nesto banalno ili reci nesto pogrdno iz razloga sto se tako bolje osjecam! nikom necu reci nista ako to ne zasluzi, stoga.. nemoj zasluziti, necu ti nis reci!

Trudim se da mi rijeci budu sto ugodnije za onog ko me slusa.
Ne psujem nikad nista sto ima veze sa religijom niti psujem u vezi icega.
Zna se ponekad naci po neki "a je*i ga" ali samo u drustvu s kojim sam stvarno dobar pa ni ne gledamo na takve sitnice.
Sto se tice tog "Hvala" isl. , to je vise navika nego ista drugo.

zanimljivo mi je izrazavanje pojedinih forumasa..u jednoj recenici spomenu Boga, ako Bog da itd i onda nakon dvi tri rijeci jbg sranje sere itd :blink:
samo se pitam jel procitaju oni ikako jos jednom svoj post il cisto bez razmisljanja skite par recenica :huh:

Ma nekad mi se omakne pa opsujem kamen al mi je najruznije cuti kad neko psuje Boga,kruh ...Al sad izbjegavam ikakvu psovku,al nase okruzenje je takvo da su psovke nasa svakodnevnica..

Lijep pozdrav

nemam problema s psovkama,davno sam to bacio u zaborav,nekad koristim frazu ebga al kao salu..ebes misa i tako to ...al opet ne valja ni to :(

samo staklarovom :lol: inace psovka je "ebes balkansku ush" :lol:

dok sam ovdje gotovo nikad, ali kad odem kuci, uvijek pokupim nesto, nesvjesno, pa kad se vratim izlapi..

A imala sam ja jedno vrijeme fazu psovanja. Boze sacuvaj moj temperament me zezo. Nisam imala kontrole uopste sta psujem,i kad psujem.. Fala bogu malo po malo, oducila sam se toga. Ustvari stara me trenirala. Jednom kad sam malom nesto ruzno opsovala ona cula baci krusku na mene..jao razlijepila se. Mic po mic sad nepsujem nikako...

Evo link sa psovkama ja licno nemam ovu losu naviku.
Ovo je samo radi humora ali ako moderator misli da je previse neka obrise link.Peace :D
PSOVKE :D

ja nepsujem nista grozno kao boga ili bilo sta ...al ipak psovka je sovka :(

uvjek se zahvalijuem konobaima/konobarcima
mislim da su me starci dobro odgojili :D

Evo link sa psovkama ja licno nemam ovu losu naviku.
Ovo je samo radi humora ali ako modertor misli da je previse neka obrise link.Peace :D
PSOVKE :D

<{POST_SNAPBACK}>

majko mila...to je vec previse o PSOVKI : :o:o:o

to sa ...ti djete grbavo :o:o to je zalosno

Vrlo vazan mi je nacin izrazavanja, psovke skoro nikako nedolaze u obzir (rijetko, rijetko kad opsujem a i tad samo j i b izadju iz usta, nikakva druga rijec znaci ne psujem nista).
Kao sto ne volim psovke tako isto druge razne proste rijeci, to nikad ne izgovaram a ne volim ni cuti a ni procitati. Nista mi gore nema od toga kad cujem ili procitam pogotovo kod cura, svaka druga im je da "izvines".

Zahvaljujem se na svemu, a fakat otkako sam i njemacki usavrsila sto je rekla auslanderka, obicaj mi je sad i "molim te" reci. :rolleyes:

Absolutno nepsujem