Jump to content
Sign in to follow this  
Zlatousti

Dubina Vjere

Recommended Posts

ja dok sam bio mladji, vjeru u boga sam gradio uglavnom na tome da je to nesto nasljedno, pa eto posto su u mene babo, did, didovi, preci bili muslimani da zato i ja trebam biti musliman. Medjutim, s vremenom sam vidio neke nevjerovatne dokaze o postojanju boga, tako da sam shvatio da za vjeru treba imati dokaze. za misljenje da vjerovati u boga samo zato sto mi i preci tako vjeruju nema mjesta, a nakon sto sam uvidio neke naucne dokaze, cinjenice, dozivljaje, dogadjaje... shvatio sam da bog zaista postoji i da se obratio ljudima.

Nemam nikom pravo reci da mu vjera ne valja, al, najvise me na razmisljanje tjeralo kad vidim ljude koji kazu "ja sam vjernik i nebih prodo vjere nizasta". Eh, onda se zapitam, kako to da je on vjernik, zasto, odkud, kako? a, danas, gdje god pogledam u svako doba vidim dokaze postojanja boga.

Ima dosta vremena shavtio sam da Bog postoji, i da sve sto pise u Knjigama islamski da je istina. Samo molim dragog ALLAHA da me na pravi put uputi!

Evo bas sam neki dan procitao u jednom izdanju knjige, Harun-Yahya mislimda se tako zove. u kojem stoji da je Amerikanac procitao Kur`an , u kojem pise da postoje 2 mora slano i slatko , ali da ih djeli jedna nit, on naime odma nije povjerovao u to, pa je on i jos nekolicina prijatelja otisla da to istraze i utvrdilo se d je TACNO. Covjek je odma presao na Islam.

Zlatousti: Zelim malo prodiskutirati na ovu temu,Islam sama rjec znaci predatise Allahu Musliman je onaj kojise besprijekorno predaje Allahu a danasnja situacija sa svim dogadjajima u svijetu i sa Islamom je sama greska muslimana kojisu od samog pocetka objave Kur`ana imali medjusobne netrpeljivosti koje se nazalost protezu sve do danasnjeg dana,poslije smrti Muhammeda Aleihiselama i nesporazuma oko Kalifata tako i zapocinju prvi ratovi a prvi gradjanski rat je povela Hazreti Aisa na teritoriji danasnjeg Iraka ubijenasu 4 Halifa i nikadse vise nije uspostavio vrhovni Halifat, Islam se u ta vremena naglo sirio jersu tada poludivlji Arapi bacili Kur`an na stranu zasukali rukave i krenuli u osvajacke ratove stoje protiv svih mogucih principa Islama jer Islam predstavlja vjeru mira i istine a ne Barbarski ratova i osvajanja to nije bila zelja Muhhameda AS. Nastajanje razni sekti zapostavljanje istinske vjere i pretvaranje islama u hor dase samo uce dove i sure a totalno zapustiti nauku i docekati 21 vjek i zivjeti u uvjetima kao prije 1000 godina nije to bila zelja niti uzvisenog Allaha niti Muhammeda AS.U danasnje vrijeme smo opet mi muslimani na raskrsnici kad treba reci dosta svim ovim sektama kojesuse izmetnule iz naseg finog Islama i dovode nas u situaciju dase moramo stiditi umjesto da vratimo nasu prelijepu vjeru i odbacimo utjecaj vehabizma shitizma i kozna koji drugi sekti kojesu prekrsile sva nacela Islama pocevsi od uzeg kruga familijarne zajednice pa do medjunarodne sveopste globalne u cjelini i sadasunam krivi Zidovi i Krscani kao dasu oni ti koji pale Dzamije po Iraku ne nego jedni drugima a tosu njihovi stari neizmireni racuni zar je Allah stvorio cjeli univerz zbog sake Muslimana u Bosni ili zbog Palestinaca ili zbog Srba i Hrvata nije a nije nizbog Homeinia kojije u nasu bosnu ubacuo Klicu radikalnog Islama a to nama nije potrebno procitaj u Kur`aanu kaze "Ikre bismi rabi kellezi" tosu nasi preci zapustili i misle daje dovoljno postiti klanjati i ici na Hadz e nije bogami i sad kadje svjet otisao ispred Arapise probudili hoce sve unistiti jer neznaju napraviti a najlakseje sjediti u pjesku i vikati ovakoje Allah rekao dase zivi ane materijalizam pogledaj stase radi u Dubaju to svjet jos nije vidio a svisu Muslimani 1400,000 ljudi a Iran zadesio potres nijedan cerpic nije ostao a hoce atomsku gladni kruha sejtanje preuzeo Muslimane u vecini jersu stavilisebi u glavu zavladace kaze Islam svjetom gdjeto pise? Samim time navlacimo nevolju na sebe a u Kur`anu se kaze dasu svi oni prije Muhhameda AS priznati Pejgamberi i da oni ce biti sudjeni na onom svjetu po njihovoj knjizi i zasto onda treba da zavlada Islam akoje priznata svaka knjiga nego je bilo u pitanju nametnuti svoje drugima isto kao stosu to radili i Krstasi stonas stavlja u istu kategoriju. Stose tice Zidova ono je njihova zemlja jer kakvabi pravda bila da Ibrahim Aleihiselam ima dva sina jednog od ropkinje Hadzare Ismaila i drugog od prve zene Sare Ishaka ili Israila a da da cjelu plohu zeni i sinu koje je on po zahtjevu Sare protjerao u pustinju i da sinu Ishaku ostavi fildzan zemlje tomi nikako neide uglavu a svi znamo dasu zidovi zivjeli i imali zajednicu na cjeloj Arapskoj plohi sukob nastao u nastanku Islama i umjesto prema Jeruzalemu muslimanima naredjeno dase okrecu prema Meki a zidovi protjerani zadnji progon je bio iz Irana kadje Homeini skinuo Saha sa vlasti sadsu ojacali i nedajuse vise dirati a Palestinci su pod utjecajem Shiaidske politike i nekase sami vade iz onog ustasuse uvalili a ne dase to tice svakog Muslimana na kugli zemaljskoj jer vidis isam kad dodje konac koncu prvose gleda nacija pa vjera da nije tako svebi one zemlje unistile granice i osnovale jednu zajednicu ali bi bio debeli rat koce biti na vlasti opet napocetak problemi medju njima oko Kalifata cijace vlast biti cista pohlepa i vlastoljublje a sirotinji sjeku ruke ako se ogrijese onjihove zakone jer kaze toje Allahova odredba nije negoje ljudska okrutnost Allah je premilostiv ali Arap je jos poludivlji inevidi tu milost imaju sirotinje na milione a kupajuse u bogastvu vremeje za reformu Islama i skidanje one anarhije kojase natovarila na grbace etoti ocitog primjera u Bosni stavi Hodzu na vlast i obraosi zeleni bostan.

Nemir_Duse, problem bi se rijesio za godinu dana ako bi svi muslimani svijeta stavili ispred nacionalne vjersku pripadnost. U proslom stoljecu, sije i sunije su na pocetku stoljeca toliko se bili priblizili da su gotovo svi muslimani svijeta mislili da ce se ujediniti i sjesti za sto da bi razmotrili nesuglasice i usuglasili ih hajrom. Medjutim, sva zbivanja nad muslimanima, kad su ih napadali na sve strane doveo je do ekstremizma, do te mjere da su muslimani poceli i muslimane kriviti. Ako im neko ne pomogne, proglase ga nevjernikom i tu pocnu problemi. Jako lako je uperiti prst u seike i sije i reci oni su krivi i tacka. Al, jako je tesko naci nacina usuglasiti sve to. Neki ljudi, npr. Bin Laden se, po meni, iz dobre namjere odvojio od saudijske elite ali valjda zbog nemoci pretjerao, ako je istina da on stoji iza teroristickih napada. Al, nije rjesenje uperivati prsta u Ladena, u sejhe, u sije, u sunije. Neko se mora naci da nesto uradi. Mi muslimani BiH, imamo jedini tu sansu, svi muslimani svijeta vole muslimane BiH. I sije i sunije i sekte i svi nas simpatisu. Nas glas, neko od nas sigurno neki nas autoritet moze nesto uraditi. Mi smo rijetka zemlja. Ko zna, mozda se kod nas pojavi neki sto se u slabim hadisima navodi kao Mehdi.