Jump to content
K®ãJî§kî-VîTêZ

Rock`n roll !!!

Recommended Posts

Bila su to nekad vremena uz dobri stari rock`n roll ,,,,kad covjek ode na koncert veliki" Rock Zvjezda" ,Bjelo Dugme ,Crvena Jabuka,Valentino,Divlje Jagode i mnogi ostali ,,, taj merak kad si s drustvom i sa svojom rajom pa ti dobro ,imas osjecaj da lebdis visoko,,,visoko i ne bojis se da padnes jer netko ce te vec uhvatiti prije nego sto tresnes o pod ,,,
.... al danas ,,,danas je cudno vrijeme doslo kad su nasi kafici "kafane postali" ,,uz onu *ebenu narodnu muziku ,,u kaficima se je uvjek slusala zabavna muzika , hajd danas nadi kafici u Bosni ,,narodnjaci samo prave guzvu ,tucu ,,,

eto sjetimo se uz poneku pjesmu starog dobrog rock`n roll-a

Na stolu su prazne case,
rakija se popila ,gdje li
nam se jutros budis,,
ko te sjenom pokriva,
Ovdje je bas ,sve po
starom,,,
znas kad sica natjera
,da pazimo razvlacimo sve do
prvoga,
sjetimo se onda tebe
u toplim nocima
kad stari svirac onu tvoju
zasvira

"...za koga si :"volim te" karminom napisala
i reci cemu haljina kad paklena je vrucina
... nema nema nema vise vremena
citav svijet pijan je
hajd samo ljubi me..."

stari domaci rock ce se uvijek slusati, to je muzika "nase" mladosti, i mislim da cemo se osjecati mladi i sa 60 godina kada nase unuce zapjeva

"...samo jedan zivot imam
i ludo ga bacam
jer zavoljeh jenu zenu
zenu koju sanjam..."

Jos zivi domaci rock!!!!!
Place mi se kad cujem ovu danasnju
PINK muziku....
pa johny kaze:

smrdljivi grad zatvara podrume
smrdljivi grad zatvara ulice
smrdljivi grad je zadovoljan sobom
strukture ga dobro furaju

kosijaneri trule u patikama
muda im zaprasuju ceste
guzice spustaju nisko do poda
kako se oni samo dobro furaju

smrdljivi grad otvara jeftine bircuze
za sljakere sto locu ko' pes
studenti bez diplome
zene bez ljepote
nezenje bez stana
putnici bez para

jeftina mjuza teska cuga
lutrija je njihova furka
jeftina mjuza teska cuga
uzas je moja furka

Zivio rock!!!!

drug moj znas li ti upste sta je rock??? za tebe je jabuka, dugme, valentino rock? bojim se da ti nikad nisi ni sluso rock!!!

mrzim kad neki dzigeras sa dna kace pocne mi pricat o rocku, a veze nema. ajd da je necki rocker stavio ovu temu na forum, pa da nesta vise kaze o domacem rocku.. al ti se naso. nemoj se sramotit, ako vec nemas pojma o temi koju si postavio na forum.

jesi kad cuo za azru, haustor, atomace, idole, pilote, ekv, athaist rapp, psihomodopop, pc&vc, familiju, bou, evu braun.... i jos bruku njih! garant nisi (osim azre, atomaca, haustora..)! koji k...c se onda sramotis. drz' se ti svoje narodne, jer rock je more u kojem se levati poput tebe uguse dok kazes: KEKS!

[quote name='black tatoo' post='152782' date='Mar 26 2007, 10:51 PM']drug moj znas li ti upste sta je rock??? za tebe je jabuka, dugme, valentino rock? bojim se da ti nikad nisi ni sluso rock!!!

mrzim kad neki dzigeras sa dna kace pocne mi pricat o rocku, a veze nema. ajd da je necki rocker stavio ovu temu na forum, pa da nesta vise kaze o domacem rocku.. al ti se naso. nemoj se sramotit, ako vec nemas pojma o temi koju si postavio na forum.

jesi kad cuo za azru, haustor, atomace, idole, pilote, ekv, athaist rapp, psihomodopop, pc&vc, familiju, bou, evu braun.... i jos bruku njih! garant nisi (osim azre, atomaca, haustora..)! koji k...c se onda sramotis. drz' se ti svoje narodne, jer rock je more u kojem se levati poput tebe uguse dok kazes: KEKS![/quote]

e fakat si u pravu , pola ljudi ne zna sta je rock neg furaju ovaj domaci rock sto nije ni R od rocka haha .. :D

et da sada da nebi rekli da se nesramotim ali ja bas nemam dvi ciste od rocka ali ipak kada se poslusa rock uhhh nema nistabolje ja u zadnje vrijeme sa kolegama navece pijemo i jedan je punker i nema nista kada si pijan pa poslusas dobru pijesmu uz narodnu i hip-hop nema tu uzivanja meni je najbolje kada sam pjan ili kada letim je da poslusam nirvanu ili cypres hill (neznam jesul cypress hill rockeri ali je ok) i ima od njih pijesma hits from the bong....
i onda narodni rock dolazi uhhhh.ubija to je meni merak///

[quote name='black tatoo' post='152782' date='Mar 26 2007, 08:51 PM']drug moj znas li ti upste sta je rock??? za tebe je jabuka, dugme, valentino rock? bojim se da ti nikad nisi ni sluso rock!!!

jesi kad cuo za azru, haustor, atomace, idole, pilote, ekv, athaist rapp, psihomodopop, pc&vc, familiju, bou, evu braun.... i jos bruku njih! garant nisi (osim azre, atomaca, haustora..)! koji k...c se onda sramotis. drz' se ti svoje narodne, jer rock je more u kojem se levati poput tebe uguse dok kazes: KEKS![/quote]

Slazem se s tobom upotpunosti danasnja mladez se obuce kao neki rokeri marte starke su tu al ja bi otkinuo *itu ako i jedan zna nabrojati 10 pjesama od Azre Laufera Osvajaca... i na to mi se povraca ono pravo pravo :angry:

[quote name='Virus' post='152784' date='Mar 26 2007, 09:25 PM']e fakat si u pravu , pola ljudi ne zna sta je rock neg furaju ovaj domaci rock sto nije ni R od rocka haha .. :D[/quote]

drug moj, kao prvo, rock ima vise pravaca: house, bluz, punk, alternatvni rock...znas?
ja govorim o punku i alternativnom roku. to je ono sto ja slusam!

drugo, da si ikad (a vidim da nisi) slusao ekv, haustor, urbana, skroz, pilote, van gogha, skroz,
evu braun, bou, kuguras , atheist rapp, pivo, psihomodopo, atomce, southern storm, i jos bruku njih
za koje bi mi trebalo pola dana samo da ih nabrojim, onda ne bi ni pomislio da kazes da domaci rock nije ni R od roka. znas kako se blamiras. tvoja je sreca da ovaj forum izgleda ne posjecuju istinski rokeri,
jer bi bio izvrgnut podsmjehu! zato kazem, oni koji ne slusaju rok (nebitno, domaci ili strani), bolje da
ne ostavljaju komentare, jer se blamiraju. ti si ocigledan primjer.

NO HARD FEELINGS

Stil oblacenja nema veze nuzno sa onim sta covjek slusa, ovdje u Austriji gledam omladinu, svaki treci je onaj "zavijen u crno" a ne slusaju svi rock, kad ovako sjedes i popricas s njima vidis tek kakve su osobe...

Ima zaista ljudi koji nemaju pojma od rocka, sve sto znaju je "Tako ti mala moja kad ljubi Bosanac" i furaju se na to,misle da su kraljevi rocka :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Kao sto black tatoo kaze, ima vise vrsta rock muzike i evo ovo je takodjer jedna dobra psjema Damira Urbana "Black tatoo"

Vozdra!

[quote name='Hugolina' post='153142' date='Mar 28 2007, 17:31']Stil oblacenja nema veze nuzno sa onim sta covjek slusa, ovdje u Austriji gledam omladinu, svaki treci je onaj "zavijen u crno" a ne slusaju svi rock, kad ovako sjedes i popricas s njima vidis tek kakve su osobe...

Ima zaista ljudi koji nemaju pojma od rocka, sve sto znaju je "Tako ti mala moja kad ljubi Bosanac" i furaju se na to,misle da su kraljevi rocka :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Kao sto black tatoo kaze, ima vise vrsta rock muzike i evo ovo je takodjer jedna dobra psjema Damira Urbana "Black tatoo"

Vozdra![/quote]

"jer ja sam crna rupa black tatoo za ovaj grad ...."
ma mislim urban je lud sam po sebi
ali sto se tice tog oblacenja osobno mi je totalno bezveze kad se vec ljudi od svojih "dvajes i nesto" godina oblace u furkama nekim punk, rock bilo sto....mislim i sad mi je smijesno vidjeti kad ekipa prolazi u majicama bodoma, maidena i slicnih...
bezze mi to skroz pa makar ... mislim ok kad si u tim godinama ali vala kad prodjes 20 oblaci se kao insan

rock n roll bas nikad nisam volio slusati rock nemam pojma zasto jednostavno melodija mi se nije svidjala....
peace... :D :D

[quote name='PlaYeR' post='153660' date='Mar 31 2007, 02:45']rock n roll bas nikad nisam volio slusati rock nemam pojma zasto jednostavno melodija mi se nije svidjala....
peace... :D :D[/quote]

Cudno nikad te rock nije privukao na neki nacini...zao mi te je u neku ruku

:lol: :lol: NO HARD FEELINGS :lol: :lol:

Ne mogu reci da sam neki znalac pa da mogu detaljno komentarisati rock isl. tako da cu to ostaviti nekom drugom, ali ocigledno je da je kod nas rock na slabijem nivou nego sto je prije bio.
Necemo nikad vise vidjeti da se rock vrati na staro .... kako je nekad bilo ........ davno bilo i nikad vise. <_<

hahahhahaha....
sto jes jes... black tatoo...pogodak...rock se gubi na ovoj temi...heh...

btw. kako ja citam, tema se zove rock'n'roll...zar to nije pravac u rocku...a ovdje se cisti rock raspravlja), wtf? pogresno formulisano ljudovi moji!
rock'n'roll podrazumjeva onaj twissterski still...tipa elvis presly... on for the money...na na nana....;)

al ajd whatever... nema smisla pricati kad je sve optislo u offtopic;)

[quote name='black tatoo' post='153011' date='Mar 28 2007, 04:42']drug moj, kao prvo, rock ima vise pravaca: house, bluz, punk, alternatvni rock...znas?
ja govorim o punku i alternativnom roku. to je ono sto ja slusam!

drugo, da si ikad (a vidim da nisi) slusao ekv, haustor, urbana, skroz, pilote, van gogha, skroz,
evu braun, bou, kuguras , atheist rapp, pivo, psihomodopo, atomce, southern storm, i jos bruku njih
za koje bi mi trebalo pola dana samo da ih nabrojim, onda ne bi ni pomislio da kazes da domaci rock nije ni R od roka. znas kako se blamiras. tvoja je sreca da ovaj forum izgleda ne posjecuju istinski rokeri,
jer bi bio izvrgnut podsmjehu! zato kazem, oni koji ne slusaju rok (nebitno, domaci ili strani), bolje da
ne ostavljaju komentare, jer se blamiraju. ti si ocigledan primjer.

NO HARD FEELINGS[/quote]

Vidim znas sta valja, al meni je na Balkanu najbolja (bila) Ekatarina Velika, i Corba... I kad se spomene pojam "Rock" ja mislim na Hard Rock/Heavy Metal i na grupe poput Whitesnake-a,Deep Purple-a,Maidena,Sabbatha,Rainbowa,Van Halena,Zeppelina....to je pravi Rock...