Jump to content
Sign in to follow this  
Barby

Odnos S Roditeljima

Recommended Posts

kod mene je bilo uvijek super...fakat imam super roditelje i sa njim se super slazem...!

nikad mi nisu nesto zabranili ili sl.

ono vazda kad kazu pamet u glavu i te guracke al mislim da je to kod svakog tako!..

bas sam sretna sto imam dobar ito super dobar odnos sa roditeljima ne samo sad vec od uvijek.

ono normalno ima frke nekad al boze moj to dodje i prodje...!

moji su uvijek bili za mene tu kad sam trebala savjet pomoc il sl. nikad mi nisu govorili nista lose da necu u zivotu uspjeti i tako!...

men bas fino! hvala bogu!..:D

otac > kolac
mama NAJBOLJA na svijetu , dala bi sve od sebe i uradila sve da se ne patim u zivotu , samo sto nam je nekad odnos potegni povuci kad su u pitanju neke stvari oko izlazaka previse se boji ovoga svijeta , mislim droge i toga i uvjek se ponasa kao da sam mala negdje mi to i godi a negdje zakacimo se al brzo prodje :) u svemu nebi je mjenjala za citavu Bosnu ;)

Ja se svojima nikada necu moci oduziti za sve ono sto su mi pruzili u zivotu...
Odnos sa roditeljima nije mi mogao biti nikako bolji...
Sa ocem pogotovu, mogu sjesti i popricati o svemu, da me posavjetuje, da mi kaze sta on misli o nekom mom postupku i on to sasvim mirno prihvati... I na kraju sto mi je ono najdraze kod njega, sto mi uvijek kaze, kceri ja sam tebi rekao sta ja mislim, ali zapamti ti si punoljetna i mozes da odlucujes sta ces i kako ces, ako tebe nesto cini sretnom i smatras to ispravnim, ja i mati smo tu iza tebe, ako si ti zadovoljna i mi smo duplo... I to su one rijeci koje mi pravo puno znace... Katkad me zeza sa recenicom kad me ispraca pamet u glavu, knjigu u sake :D
Mama je uvijek bila policajac u kuci i sto se tice svega ostalog, za izlazke sam samo nju pitala, a oca kad mama nekad pritegne pa neda, onda se ja malo njemu pojadam i on me pusti...
Ali ne zamjeram majci nimalo jer na nju pada sav teret... I drago mi je sto je nekad tako bila stroga, kad vidim u kakvu sam osobu izrasla...
Ona je onako malo vise emocionalan tip i kad sam je prvi put upoznala sa sadasnjim momkom, posto do tada nikad nisam nijednog joj predstavila skontala je sta to znaci, tu je noc cijelu presjedila sa nama a nije 2 recenice sveukupno izustila...
Sve rijeci ovoga svijeta pohvale, zahvale, ljubavi nisu dovoljne da im kazem koliko mi znace i svaki dan se zahvaljujem Allahu sto mi je podario njih za roditelje...

Joj moj Papici je meni predobar,uvijek mi u svemu udovolji, ma da mi neke stvari i brani ili sl. jer nisu za mene, ali to sve radi iz ljubavi i jer svom dijetetu zeli sve najbolje kao svaki roditelj.
mEni pRijateljica najbOlja dodje (isto iz cazina) moj stAri nam kaze, aJte cure da pricamo o dEckima, znam aj da vi to volite! :P
Posto mi pApici bas i nije star ponekad u bosni i zejadno izdajem, ma da malo raje konta da mi je otac, ali kao sto sabina kaze, dodju i losha vremena ali to sve dodje i prodje :D hvala bogu!

mAmom mogu pricati o svemu i moglo bi se reci da mi je najbolja prijateljica,ma da mati te nikad izdati nece a kod prijateljice nemozes biti siguran potpuno...
jEdnom sam joj rekla da mi je najveci neprijatelj :( i ona meni na to,
da bi bila najsretnija da mi je ona najveci neprijatelj! :D :D

tReba rOditelje zNati postovati, pogotova mater :D

Ojim ih cUdoo :D

Guest Muamer

Moj odnos sa roditeljima je uvjek bio super oni svoje ja svoje ali nikad problema sem jednog.Al stacete takav sam kakav sam jogunast i pun energije

Meni je zao kad neko ima los odnos sa svojima, ja ne znam sta bi ja da nema moji roditelja. Kad mi god sta treba oni su tu. Pogotovo mama, ona mi je kao kolegica, nema veze sta me muci njoj mogu ispricati :D

Ja sam se sa materom posvadjo ima vise od misec dana pa me izbacila iz kuce bio kod druga dvi sedmice pa se vratio kuci ja opet ona zvala molila i jebga stas ali ipak ja sam kriv bio za svee...
otac mi je u austriji nebrine se haman nikada a bogami mati je moja super smidem haman sve radit cak i zna da pusim ali ipak nije da nebi smio reci ej mati ja pusim ili tako nesto jednostavno krijem...
ali evo pomorili se bio danas u gradu kupovo sebi neke jakne dala mi dzeparca i tako,,,,,,,,
ali OTAC ko kolac..... ja cu svog naci kad tad razibt cuga i ako znam dje zivi i vidjo sam ga nekoliko puta ali stas mu.....
JA mislim da ja imam haman najlosije detinjstvo od sviju na ovom forumu...
ali ipak zivim dalje zivot i borim se da sta uspijem..... <_<<_<:unsure: :unsure:

Roditelji su nesto sto svako dijete treba da postiva i cijeni bez obzira ako oni cak ponek i nisu u pravu u nekim stvarima.Sa roditeljima nikada se netreba prepirati
a nama Muslimanima je duznost da se prema roditeljima ponasamo lijepo i sa velikim postovanjem a narucito prema MAJCI.Ja licno imam dobre roditelje i jako mi nedostaju narucito moja MAMA koju nisam vidio dugo vremena.

Roditelje treba postivati.

Nema veceg i boljeg prijatelja od RODITELJA. !

Svi znamo da i roditelji znaju pogrijesiti,ali trebamo im to oprostiti. !

kod mene je odlican odnos sa roditeljima, a posebno sa starim jer sa njjim sam ko sa nekim prijateljem zajebancija i te stvari..
fala Bogu nemam nikakvih problema sa njima, a ni oni samnom hehe

ma normalno da kod svih dodje do kakve frke..jos posebno u puberteti :) ali odnos mi je 0k..sa tatom se razumijem super,a mama mi je najbolja kolegica i najsretnija sam sto mi je odnos s njom tako super..

Kao sto su i vecina vas napisali, ja sam isto imala a i hvala Bogu i danas imam odlican odnos sa svojim roditeljima. Sa oboje mogu super da razgovaram, naravno kad sam bila tinejdzer da je ponekad bilo nesuglasica ali nikad se nista strasno nije desilo.
Zahvalna sam im sto su me ovako odgojili!

Ja Volim svoje Roditelje, mada mi je otac malo tezi Typ covjeka, voli alkohol vise nego nas sviju (prije), ali mama uvjek govorila da ga moramo postovati jer nam je Roditelj, mada nas mama moze se reci petero sama odgojila i nahranila!!! :)

Volim ja njih obodvoje samo tako, kod mame i ako sam udana svaki dan sam, ako neuspijem doci cujemo se preko Tel.

Sta ja znam, jes da se moraju Roditelji postovati, to smo jim duzni, to sigurno!
Ali ima dosta roditelja sto nisu za svoju djecu, to dosta citamo u novinama i vidimo na TV, sto gladuju i tucu jih bez razloga!!!
Eh to su taki izuzetki!!! ;)

Et ja mogu reci da me je mati navela na pravi put i da cu joj biti citavog zivota zahvalna!!! Volim je najvise na svjetu i tako svog Oca!!!! ;)

Guest Muamer

Najbitnije u svemu je to da su roditelji jedini neplaceni prijatelji i da na njih mozes da se oslonis kad god treba.Ali kad izgubis jednog od roditelja u sebi osjetis neku prazninu

Ja se svojima nikada necu moci oduziti za sve ono sto su mi pruzili u zivotu...
Odnos sa roditeljima nije mi mogao biti nikako bolji...
Sa ocem pogotovu, mogu sjesti i popricati o svemu, da me posavjetuje, da mi kaze sta on misli o nekom mom postupku i on to sasvim mirno prihvati... I na kraju sto mi je ono najdraze kod njega, sto mi uvijek kaze, kceri ja sam tebi rekao sta ja mislim, ali zapamti ti si punoljetna i mozes da odlucujes sta ces i kako ces, ako tebe nesto cini sretnom i smatras to ispravnim, ja i mati smo tu iza tebe, ako si ti zadovoljna i mi smo duplo... I to su one rijeci koje mi pravo puno znace... Katkad me zeza sa recenicom kad  me ispraca pamet u glavu, knjigu u sake :D
Mama je uvijek bila policajac u kuci i sto se tice svega ostalog, za izlazke sam samo nju pitala, a oca kad mama nekad pritegne pa neda, onda se ja malo njemu pojadam i on me pusti...
Ali ne zamjeram majci nimalo jer na nju pada sav teret... I drago mi je sto je nekad tako bila stroga, kad vidim u kakvu sam osobu izrasla...
Ona je onako malo vise emocionalan tip i kad sam je prvi put upoznala sa sadasnjim momkom, posto do tada nikad nisam nijednog joj predstavila skontala je sta to znaci, tu je noc cijelu presjedila sa nama a nije 2 recenice sveukupno izustila...
Sve rijeci ovoga svijeta pohvale, zahvale, ljubavi nisu dovoljne da im kazem koliko mi znace i svaki dan se zahvaljujem Allahu sto mi je podario njih za roditelje...

<{POST_SNAPBACK}>

eeee moji nikad nisu bili takvi :(

samo cu ti reci  :worshippy:  :worshippy:  :worshippy:
svaka cast.... mislim meni su moji roditelji najveci oslonac u zivotu, tako da si ne mogu zamisliti situaciju poput tvoje i kako bih se postavio ... zato tebi jos jednom BRAVO!!!

<{POST_SNAPBACK}>

hvala :rolleyes: Edited by auslanderka zauvjek bosanka

Kakvi su va

Ako nisam 5 puta citala ovaj tvoj post, i tako mi te je zao, samo kad sebi pomislim koliko je vazno da imas dobar odnos sa Roditeljima, i koliko je to vazno da imas njihovu podrsku, a meni te pravo zao kad ti to nemas!!!!! :(

<{POST_SNAPBACK}>

Hvala stvarno mi to puno zana

Pa recimo da zadnjih 4 godina zivota(od 11-15 godine) nisam bas nesto puno vremena provodila sa tatom. Radio je u drugom gradu dolazio kuci svako 3 dana bio 2 i opet isto tako 4 godine, tad me nana cuvala ili rodica. Evo sad radi u Cazinu i napokon nadoknadjujemo to vrijeme koliko je to moguce. Mada me vise prosla i ona zelja za mazenjem tepanjem sad ga vise smatram kao "najbolju prijateljicu". Ponekad se posvadjamo jer je malo teze musku odgajati zensko dijete i nekad dodje do nesuglasica ali Boze moj opet sve to brzo sredimo. Sada imam super odnos vise kao prijatelji nego kao tata i kcer, sve mu mogu reci i nikad nece galamiti na mene nesto mi braniti, nego cemo sjesti i popricat naci rjesenje.
Jeste da vecinu mog djetinjstva nisam provela sa njim niti sa bratom nego me cuvao ko stigo ali za to vrijeme sam naucila neke stvari i naucila ici kroz zivot sama bez ikakvog oslonca. Zao mi je sto tad nisam provodila vise vremena sa njim ali i u jednu ruku drago, jer sada na neke stvari drukcije gledam i vise ih cjenim.

kod mene je trenutno sve napeto... u frci sam sa roditeljima.. al rijesicu ja to brzo moram malo vise sutjeti :)
a inace su moji dobri u vise stvari se slazemo i uvjek se problemi rese .. ne bas lako al svremenom za sve nadjemo rijesenje..

Ma ja i moji roditelji se svadamo svaki dan...oni meni stalno objasnjavaju kako bi neke stvari kod sebe trebao promijeniti,ali ja furam samo svoje .. :)

:) :) hehe straha emile ko bi to ocekivo od tebe da se iti malo svog furanja drzis ali ipak postuj ih nema veze i meni nekad dodje da razbijem sviju hehe

:)  :) hehe straha emile ko bi to ocekivo od tebe da se iti malo svog furanja drzis ali ipak postuj ih nema veze i meni nekad dodje da razbijem sviju hehe

<{POST_SNAPBACK}>

Ma znam ja tebe rijo,ti bi tuko sve redom,sve sto naleti u stanu.hehehe...ebem ga ja...valja ipak sjesti na gujcu i razmisliti o svim belayima.