Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Egzoticna Kuhinja

Recommended Posts

Posto nas ima od svaklena :D reko jel ima onih hrabrih i ne gadljivih koji su vec probali nesto egzoticno... licno nisam i nisu mi nimalo ni primamljivi kao jelo..pa eto ipak mozda se i predomislim :D

Ne znam koliko je to egzoticno ali me jednom Kineskinja pozvala na rucak, i sad naravno ja joj rekla nemoj mi macaka,pasa,zmija,majmuna i svinjetine, ja to ne jedem, piletina je ok...
i odem ti ja tako kod nje, ona ti je napravila piletinu ali je skuhala u Coli :blink: bila je slatka :(
prilog je bila naravno riza, koju je kuhala u fritezi bez i kapi ulja,udavila sam se sa njom, na to je napravila salatu, zmireci sam je jela znam samo da je bilo svacega u tome, nije mi se dopala nikako, al reko da ne budem nekulturna, na to sve mi dala one stapice da jedem sa njima, nakon pola sata kad je skontala da se patim (pojela sam cak 10 zrna rize) donijela mi je kasiku :D
eh bilo je to iskustvo kad se sjetim, brrr... nema nista bez nase bosanske kuhinje ;)

Ja sam tamo u Turskoj jela one skoljke neke midije ih zovu, to ti na cesti otvori i pospe limunom ti to samo "srknesh" :D onako iz onog "oklopa". i nije bilo lose uopste :D

Egzoticnu hranu jako puno volim, ali ne svu, cesto idem kod Kineza i jako je ukusno, preporucila bi i Indonezijsku hranu, takodjer volim i nesto Indijsko sa Curry itd. Ponekad i sama skuham jer uopste nije tesko (cak sam sebi i Wok kupila :) ).
Jedino od toga svega sto mi se nije svidjelo je Tajlandska hrana, jedva sam nesto pojela, jer imalo je ukusa na Carli (tekucina sa kojom se pere sudje). Kad smo ih pitali sto ima tako cudan ukus, rekli su da su stavili limunovu travu pa zato.

Sva egzoticna jela koja sam dosad jela ili su bila sa ribom ili sa piletinom, recimo svinjetina se i kod njih skoro nikako nejede.

Nisam ih pitala, ali nevjerujem da oni stavljaju litru ulja pa da sve jedno za drugim u istom pecu, svinjetine skoro i nema na jelovniku koliko sam primjetila.
Ali nisam ni ja jela teletinu kod njih, jer i toga je malo, ribu i piletinu uvijek narucujem. Ovdje gdje ja idem mozes da gledas u kuhinju kako oni kuhaju. ;)
Patka nije losa, probaj, tj. skoro isto je kao i kad kod kuce peces u rerni. :)

Eve ovdje kod nas ima Koneski restoran, cesti smo gosti tu. Sjedes i sad ide Band na tom bandu imas male salice pune sa hranom. I otvaras vratasca i vadis sa banda sta zelis. KIneska hrana je ukusna. ALi masna..
Meksicka hrana je isto dobra...

Eve ovdje kod nas ima Koneski restoran, cesti smo gosti tu. Sjedes i sad ide Band na tom bandu imas male salice pune sa hranom. I otvaras vratasca i vadis sa banda sta zelis. KIneska hrana je ukusna. ALi masna..
Meksicka hrana je isto dobra...

<{POST_SNAPBACK}>

Jeste mislim da je masna, zbog sojine sose jer dosta toga stavljaju.
To u tebe znaci Kineski? Ja bih u Japanski isto takav restoran voljela otici. Bas s tim Bandom, jer valjda i kod njih to tako samo sa susijem. ;)

Nevolim ja kinesku hranu, neznam jel nisam normalna, ali meni najbolja nasa domaca!!!
Mada intalijanski mi isto dobro!!!
Bila jednom samo u Kineskim restoranu i nije mi smekalo niakako,
bila to patka sa rizom!!! bljak......... :blink:

Guest

volim azijsku hranu. i kad sam god bila u aziji uzivala sam jesti curry, tikka masalla, naan itd. :)