Jump to content
_women_

Promjena Spola

Recommended Posts

Bas neki dan mi poznanica prica o svojoj prijateljici, koja se odlucila na promjenu spola. Kaze da je pocela piti hormonske tablete, a da ce uskoro na put u inozemstvo radi operacije. Kad sam to cula pomalo sam se zgrozila, u daljem razgovoru kaze da je djevojka obrazlozila to rijecima da je nesretna kao zensko i da ce se puno bolje osjecati nakon te operacije. Zaista mi nije jasno kako neko moze doci na takvu ideju?! Ako je neko predodredjen od Boga da bude zensko (musko) odkud ta zelja i nagon za mjenjanjem spola?!?!

Ja na te osobe gledam kao na osobe sa poremecajem ,kojima je potrebna strucna pomoc i da bi uz odgovarajucu terapiju "izlijecili" taj poremecaj.

Kakvo je vase misljenje i vas stav o tome?

Bas neki dan mi poznanica prica o svojoj prijateljici, koja se odlucila na promjenu spola. Kaze da je pocela piti hormonske tablete, a da ce uskoro na put u inozemstvo radi operacije. Kad sam to cula pomalo sam se zgrozila,  u daljem razgovoru kaze da je djevojka  obrazlozila to rijecima da je nesretna kao zensko i da ce se puno bolje osjecati nakon te operacije. Zaista mi nije jasno kako neko moze doci na takvu ideju?! Ako je neko predodredjen od Boga da bude zensko (musko)  odkud  ta zelja i nagon za mjenjanjem spola?!?!

Ja na te osobe gledam kao na osobe sa poremecajem ,kojima je potrebna strucna pomoc i da bi uz odgovarajucu terapiju "izlijecili" taj poremecaj.

Kakvo je vase misljenje i vas stav o tome?

posaj ovamo.

ja sam uvijek gledao negativno na osobe koje sebe same zale tipa, jesam predebeo/la, jesam ruzan, jesam grbav, jesam ovo, jesam ono, i sve cinili da sebi sjebu dan i raspolozenje i ono uvijek u takvom uvjerenju.

kilaza se moze satrat bildanjem, i sta ti ja znam svakakvim sportskim aktivnostima, ono kad neko kaze ruzan sam, treba ga ubit. svako je na svoj nacin lijep. ne mozemo svi biti bred pit i andjelina.

sve su to za mene ti poremecaji, na kojima bi prvo trebalo malo psihijatra posjetiti.
ne vjerujem da se te operacije o promjeni spola rade bez prethodnog razgovora sa strucnjakom.
ne mozemo mi mjenjat spol, danas hocu biti musko, sutra zensko.
ali ne bih se ni mogao buditi svako jutro depresivan i kontat o tome kako bi fino bilo da sam zena.

ako imas mogucnost, odradi to i budi happy do kraja zivota.

zasto bi nekoga osudjivao ako taj neko zeli biti sretan...

naravno, samo ako te pocnem bariti, upozori me na to sto si :D

,Nov 12 2006, 16:16]
ako imas mogucnost, odradi to i budi happy do kraja zivota.

zasto bi nekoga osudjivao ako taj neko zeli biti sretan...

naravno, samo ako te pocnem bariti, upozori me na to sto si :D

<{POST_SNAPBACK}>

Ne kontam kakva je sreca da zensko ima muski spolni organ u gacama?!? :blink: Mozes ti fizicki se promijeniti, ali po mom shvatanju uvijek ti ostaje ona zenska psiha. Cinjenica je da se muska i zenska psiha razlikuju. znaci kakve god ti operacije imao/la tebi tvoja psiha ostaje to ne mozes mjenjat :blink:

Ma dzaba, mogu imati tjelo zensko. AL da musko samom operacijom postaje zensko. Ma daj. To je neka pasmina izmedju. Isto tako obrnuto. Neznam sta bi sad neku zenu natjeralo da se mjenja? :blink:

Takve osobe meni u svom psiholoskom sklopu nikako ne mogu biti ok, sto ti kazes vileno, moze ona/on promijeniti fizicki izgled, ali psihu ne moze operisati ;)
Ja licno ne razumijem takve osobe, znaci ona ustvari ne da nije zadovoljna svojim izgledom, vec sobom kao osobom...
Ona/on ne vidi svrhu svog postojanja na ovom svijetu onakvom/im kakvom/og ga Bog stvorio, vec tek kad promijeni to, sa cim se to ljudi zele igrati, Bozijom voljom i odlukom :blink:
Sad mi na um pade vic sto mi jaran neki dan isprica...
Kaze sta muski transseksualac pjeva poslije operacije?
Sve je isto samo njega nema.... :lol:

Svakom svoje, al' za mene je to cista glupost. Nisi se ti rodio kao musko ili zensko, ne vazno, da eto kad ti prahne reces necu ja vise ja bi ono drugo :blink: cista glupost...Razumijem kad musko naprimjer voli se sminkati (puder maskara itd), lickati al sto je previse je previse! :unsure:

Svakom svoje, al' za mene je to cista glupost. Nisi se ti rodio kao musko ili zensko, ne vazno, da eto kad ti prahne reces necu ja vise ja bi ono drugo  :blink:  cista glupost...Razumijem kad musko naprimjer voli se sminkati (puder maskara itd), lickati al sto je previse je previse! :unsure:

<{POST_SNAPBACK}>

dobro je Najda rekla djabe sve ... od dragog Allaha je kojeg spola se ti rodis ... i djabe sve operacije spiglanje neke stvari se nemogu promjenit ... sve nekako nemam nista niti protiv homosexualaca ni bisexualaca al da ides u extrem da mjenjas spol da dobijes na nekom samopuzdanje je za mene bolest ... fakat mi to nes nije ok sa osobom

i ibro je dobro rekao dok sam sobom nepocnes biti zadovoljan neces biti ni sretan ... i sama sam punija nekad mi je to smetalo nisam mogla spavat nocima sam preplakala al sad si mislim kome se svidja nek gleda a kome ne nek se okrene ... nikad sretan neces biti dok nezavolis sam sebe i ono sta jesi ... sam nekako sebi ipak sudbinu krojis :)

Takve osobe za mene su nenormalne, nije da nekog omalozavam, al samo Bog dragi zna sta se s takvim osobama dogadja grrr

Prije nekoliko godina sam ja radila s tipom ima preko 40 godina koji je ustvari u slobodno vrijeme zensko ali na poslu je musko, on je uzimao zenske hormone i imao je nesto grudi, ali je oblacio siroke kosulje pa se to nije primjetilo. Spolni organ mu je bio isti kao od rodjenja, fuj a gore ima zenske grudi.
On je bio bas ono kao peder, imao je onaj stil price, mahanja rukama itd, najveci problem je u tome da on nije odjednom htio da postane zensko, vec to ima od djetinjstva. Pricao je da mu je mama kad je bio mali uvijek oblacila odjecu za curice, haljinice i ti bakaraci, izgleda da je zeljela da ima cerkicu i to mu je ostalo u psihi.
Ipak za mene to isto nikako nije normalno, u njega mati nije bila u redu kad je tako nesto radila, pa nije ni cudo da je on. Zalosno!!!

Ja ne kazem hermafroditi pa kad se moraju opredjeliti sta ce, al ovako iz cista mira fakat to mi nije nikako shvatljivo. :blink:

hmmm

ajd probajte se staviti u kozu takve jedne osobe...

u gacama dugousko dusko a osjecas se ko zensko, zelis osjetiti macana u sebi, zelis imati dude, pricas ko zensko, svidjaju ti se haljinice, sminka i slicno...

odes kod psihica, ne moze te odradit.
gdje god odes samo vicu da nisi ok

i svako jutro ustajes sa spoznajom da nisi uredu i kako bi ti bilo super da si zensko.
imas sansu da se napiris s tim hormonima.

pa budi happy majka mu stara.
sta te briga za necije misljenje :D
bitno je da se kul osjecas :D

naravno da je bolesno, ali sta je tu je.

hmmm

ajd probajte se staviti u kozu takve jedne osobe...

u gacama dugousko dusko a osjecas se ko zensko, zelis osjetiti macana u sebi, zelis imati dude, pricas ko zensko, svidjaju ti se haljinice, sminka i slicno...

odes kod psihica, ne moze te odradit.

i svako jutro ustajes sa spoznajom da nisi uredu i kako bi ti bilo super da si zensko.
imas sansu da se napiris s tim hormonima.

pa budi happy majka mu stara.
sta te briga za necije misljenje :D
bitno je da se kul osjecas :D
naravno da je bolesno, ali sta je tu je.

<{POST_SNAPBACK}>

LeLe al ako uz odgovarajucu strucnu pomoc moze se ta osoba dovest u normalno stanje (psihicko) i sprijeciti je da uradi nes zasto bi se kasnije mogla citav zivot kajat, zar nije bolje prvo pokusati sa tim pa ako ne uspije onda ici na "transplantaciju" :D

LeLe al ako uz odgovarajucu strucnu pomoc moze se ta osoba dovest u normalno stanje (psihicko) i sprijeciti je da uradi nes zasto bi se kasnije mogla citav zivot kajat, zar nije bolje prvo pokusati sa tim pa ako ne uspije onda ici na "transplantaciju" :D

cojece, pa to se podrazumjeva

nadao sam da smo taj dio skontali.

odes kod psihica, ne moze te odradit

<{POST_SNAPBACK}>

:blink:

a ako ne moze, idemo rezat

a ako ne moze, idemo rezat

<{POST_SNAPBACK}>

hahah u slucaju ove bice zasivanje :D a u slucaju muskarca kakvog bice rezanje hahaha a ludila :D prisit joj muski spolni organ :D :D

Zao mi ti osoba, oni rodjeni u pogresnom tjelu!!!!! :(

Zamislite to sebi slikovito. Hahahah odjednom nesh u gacama. Hajd se tim bori. Hahah pa dok se to upraksa.

Jadni zao mi je tih ljudi, al ko sto selma rece nesretni su u tom tjelu...

Zao mi ti osoba, oni rodjeni u pogresnom tjelu!!!!! :(

<{POST_SNAPBACK}>

nisu se oni rodili u pogresnom tijelu, vec sa daskom manje u glavi ;)

Pa Bog je covjeka stvorio u najsavrsenijem mogucem obliku. Znaci rodili smo se onog spola kojeg smo trebali nema tu greske, a ti ljudi imaju neki psihicki poremecaj koji treba lijeciti, a ne podvrgavat se nekim tamo operacijama promjene spola.

ma ljudi sta sam ja toga vidjeo ovde u Deutsc... j nekad sejdim a ono musko prodje a ima sise (dole neznam sta ima nisam zavirivo hehe) i dodje da povratim to je za fuj...

hehe ovdje sma gledao emisiju sto je jedan promjenio spol u zensko,i prikazivali ga u bolnici kako je lezao oporavljao se,ludnica sad ima neke svoje emisije za liejcenje sto jacim kricanjem onako grupno,pa koji su to sektasi ljudii i bolesni umovi..

I cemu sve to, jos kad se doticna probudi "s njim", ili kad jos se prvi put nedigne, joj razocarenja, bolje biti zensko, uvijek mozes, a pogotovo danas se ne zna koje gornji a ko donji...