Jump to content
Sign in to follow this  
black_lady

Sta Se Desava Neposredno Nakon Prestanka Pusenja!

Recommended Posts

Dobiješ nekoliko kg viška ... :P

Meni se isprva mantalo, nisam bila sva svoja, nervoza me tukla i trudila sam ejd ržati pod kontrolom  da sam znala zaboraviti zašto me hvata ...inačenikad nisam ni pomislila da prestanem pušiti. Kad sam počela osjećati nelagodu što pušim, iz odgovornosti prema porodici zbog finnacijskih razloga nije dugo prošlo odlučila sam ih ostaviti. Prvo je išlo smanjivanje broja ispušenbih cigareta, kad sam uvidjela da me to ne vodi nikuda, odlučila sam da od slijedećeg dana neću pušiti, tako je i bilo. Imala sam kutiju i pol na stolu nekoliko dana, uvijek pri ruci, namjerno ostavila, da vidim kakav imam karakter ... :D

Zaniljivo je da sam prije toga bila dobro bolesna i doktorica mi rekla ostavim cigarete, ama sram me reći, ali ponašala sam se kao da nisam ni čula. Kasnije se nešto u meni slomilo i ostavim ih. Zato znam reći da se cigarete ostavljaju voljom i željom a ne bolešću. Previše je onih koje poznajem, bore se sa rakom a i dalje puše. :(

Još malo će biti pune dvije godine. Ne kajem se zbog odluke, nego sam preponosna na sebe. 

• Upvote 1

...probo prestati....

razbolio se.....

opet pusim.....cim zakasljem,pripalim jednu...namah mi lahne.....

Slično kao i Ciklama, smanjivao i zavaravao se...

Onda jednog dana samo rekao" dosta" (nešto zbog sebe, nešto zbog žene koja je tada bila trudna) I bio karakter. Od tada do danas "zapalio" samo jednu Havanu, na jednoj proslavi, prije osam godina, više fore radi, ali ni prije ni kasnije nisam imao nikakve čežnje za cigarama. Nisam od onih (o)bijesnih bivših pušača koji svima dijele savjete i kritike. Ne smeta mi kad drugi u društvu puše, jednio mi smeta miris (ako se može nazvati mirisom) dima na odjeći. Tu odjeću odmah nakon upotrebe zračim ili bacam na pranje.

Nisam nikad pušio niti tolerisao pušenje u spavaćoj niti dječijim sobama.

Prestao prije 17 godina.

Još malo će biti pune dvije godine. Ne kajem se zbog odluke, nego sam preponosna na sebe. 

Ja se kajem, ali ne zato što sam prestao, već zato što sam počeo.

Ja sam bio prestao pušiti. Trajalo je 5 mjeseci. Onda sam vidio da se ponašam kao nepušač tj da uvijek tražim jaja kroz dlake. Cjepidlaka postao. Onda sam se natjerao da počnem opet, da poništim tu groznu promjenu mog nepušačkog karaktera. Sad je sve u redu i ne planiram više prestajati pušiti. Ma kakve god da su posljedice pušenja, mislim da je bolje za mene da ne prestajem. Bio sam dosadan sam sebi nekad.