Jump to content
Sign in to follow this  
black_lady

Sta Se Desava Neposredno Nakon Prestanka Pusenja!

Recommended Posts

s obzirom na ubijanje lutko dosad smo se trebali prepoliti,meni je dobro i osjecam se dobro,narod umire od raka pluca koji nikad u zivotu cigaru zapalio nije,a ako vec budem umirala onda je to valjda zato sto mi je tako sudjeno,nema veze ,prestacu pusiti,necu umrijeti,al ce me zato auto lupiti..ili...ko vec  zna..
a ako me auto lupi to opet nema nista sa KARAKTEROM...
samo ce se desiti i to je to...
karakter je sasvim nesto drugo a ne znak da ga covjek nema ako nema volje da prestane pusiti..
KARAKTER znaci da kad si vec pusac a sjedis s nekim ko je nepusac i kome to smeta ne pusis pred tom osobom,al tako da si svjestan toga a ne da te neko opominje...
a KARAKTER nemati je zapaliti jednostavno iako vec znas da toj osobi ,ili vec gdje se nalazis to smeta ili je zabranjeno...a ti si svjestan toga...to znaci OBRAZ DJON...
Ako cemo gledati na to kako ti doslovce kazes "PUSACI LJUDI BEZ KARAKTERA"
onda nas je puno,a to bi bilo previse...

<{POST_SNAPBACK}>

sreco mislim da si me pogresno shvatila, ja nisam rekla da su pusaci ljudi bez karaktera ;)
vec da ako zelis da prestanes pusiti potreban je jak karakter i cvrsta volja, procitaj moj post jos jednom ;)
to za auto ti je malo banalan primjer, jer ti na to ne mozes utjecati, ali na pusenje mozes, odnosno od tebe zavisi hoces li se dalje trovati ili neces ;)
a to za umiranje, je li tebi draze da sa mirom umres ili da se patis dok umiresi da te djeca gledaju takvu? ti sa sigurnoscu ne mozes znati da od cigareta neces dobiti rak pluca, zdrijela, itd...
uvijek je vrijedila ona stara bolje sprijeciti nego lijeciti ;)

sreco mislim da si me pogresno shvatila, ja nisam rekla da su pusaci ljudi bez karaktera ;)
vec da ako zelis da prestanes pusiti potreban je jak karakter i cvrsta volja, procitaj moj post jos jednom ;)
to za auto ti je malo banalan primjer, jer ti na to ne mozes utjecati, ali na pusenje mozes, odnosno od tebe zavisi hoces li se dalje trovati ili neces ;)
a to za umiranje, je li tebi draze da sa mirom umres ili da se patis dok umiresi da te djeca gledaju takvu? ti sa sigurnoscu ne mozes znati da od cigareta neces dobiti rak pluca, zdrijela, itd...
uvijek je vrijedila ona stara bolje sprijeciti nego lijeciti ;)

<{POST_SNAPBACK}>

da lutko ne mogu utjecati na auto,mozda i jeste banalan primjer a mozda i nije,s obzirom da sam upoznata s slucajevima kojima se ustvari upravo tako nesto dogodilo,i jako mlada osoba,nije docakao rak vec je poginuo a prije toga je ispusio ne znam koliko, tako da me nista vise ne moze iznenaditi,,a jos moja ti kad bi ja znala a i ti isto tako kako ce koja od nas umrijeti,hm to bi vec bilo interesantno,ne znam zasto si sigurna u to da cu ja koja pusim umrijeti tj,umirati pateci se..a ti koja ne pusis umrijeti bez trunka boli..ti isto sa sigurnoscu ne mozes znati da ti ta koja ne pusis mozes itsto tako zaraditi rak pluca lakse nego ja,,nedavno sam gledala emisiju gdje se ustvari govori da nepusaci imaju vece sanse da zarade rak pluca nego pusaci ako se nalaze u prostoriji sa pusacima,a ja vjerujem da ti ne sjedis samo u kuci i kad izadjes ne stojis pred ulaznim vratima kafica nego si unutra, gore ti ne treba...
a ionako cemo mi svi jednog dana na onaj svjet pusili ili ne pusili...neko ovako neko onako...
I UMRIJETI JE DRUKCIJE NEGO STO ITKO PREDPOSTAVLJA,I SRETNIJE...

hahahahaha smjesnih posteva ima fakat :)
pile pusac u svakom slucaju ima vece sanse da oboli od raznih bolesti stvar je u tome sto svaka bolest ima vise uzroka recimo ako si pusac i jos imas viska kila prije ces nes pokupiti nego ona ko samo pusi i obrnuto prema tome neko ko nema slicni rizicni faktora ima puno puno manje sanse da oboli od slicne bolesti zato se ne tjesi da npr. rak pluca imaju i nepusaci jer oti nepusaci recimo moguce da su zivjeli s roditeljima koji cikaju po kutiju dvije i sl. ;)

da lutko ne mogu utjecati na auto,mozda i jeste banalan primjer a mozda i nije,s obzirom da sam upoznata s slucajevima kojima se  ustvari upravo tako nesto dogodilo,i jako mlada osoba,nije docakao rak vec je poginuo a prije toga je ispusio ne znam koliko, tako da me nista vise ne moze iznenaditi,,a jos moja ti kad bi ja znala a i ti  isto tako kako ce koja od nas umrijeti,hm to bi vec bilo interesantno,ne znam zasto si sigurna u to da cu ja koja pusim umrijeti tj,umirati pateci se..a ti koja ne pusis umrijeti bez trunka boli..ti isto sa sigurnoscu ne mozes znati da ti ta koja ne pusis mozes itsto tako zaraditi rak pluca lakse nego ja,,nedavno sam gledala emisiju gdje se ustvari govori da nepusaci imaju vece sanse da zarade rak pluca nego pusaci ako se nalaze u prostoriji sa pusacima,a ja vjerujem da ti ne sjedis samo u kuci i kad izadjes ne stojis pred ulaznim vratima kafica nego si unutra, gore ti ne treba...
a ionako cemo mi svi jednog dana na onaj svjet pusili ili ne pusili...neko ovako neko onako...
I UMRIJETI JE DRUKCIJE NEGO STO ITKO PREDPOSTAVLJA,I SRETNIJE...

<{POST_SNAPBACK}>

hehehe, izvini pile ali me fakat nasmija za ovaj banalni primjer ;) a to sjedim li samo u kuci ne znas ;) mozda :P
nego nemoj ti misliti nesto da ja tebe napadam, posto vidim da si se nasla, ja sam samo iznijela svoje misljenje ;)
hajd peace :D

hehehe, izvini pile ali me fakat nasmija za ovaj banalni primjer ;)  a to sjedim li samo u kuci ne znas ;) mozda :P
nego nemoj ti misliti nesto da ja tebe napadam, posto vidim da si se nasla, ja sam samo iznijela svoje misljenje ;)
hajd peace :D

<{POST_SNAPBACK}>

ha pa i ne znam sjedis li u kuci,kao sto ti ne znas kako cu ja riknuti,ne samo ja nego pusaci inace..
a ja jesam li se nasla u ovom hm,valjda zato sto sam pusac i iznosim svoje misljenje,nemam nista ni protiv pusaca ni ne pusaca,,iskreno zaboli me..heheh
a to sto ja nemam volju prestati,a ti nemas volju poceti,to smo samo mi..
niti si ti bez karaktera niti sam ja bez karaktera...to je samo nesto nase..
ionako odosmo predaleko,jos malo pa cemo i temu promasiti...
iskreno da ti kazem sto se tice karaktera,ja ne znam da to vise i postoji...sve se nesto izpacilo... ;);)
ljubim..

hahahahaha smjesnih posteva ima fakat :)
pile pusac u svakom slucaju ima vece sanse da oboli od raznih bolesti stvar je u tome sto svaka bolest ima vise uzroka recimo ako si pusac i jos imas viska kila prije ces nes pokupiti nego ona ko samo pusi i obrnuto prema tome neko ko nema slicni rizicni faktora ima puno puno manje sanse da oboli od slicne bolesti zato se ne tjesi da npr. rak pluca imaju i nepusaci jer oti nepusaci recimo moguce da su zivjeli s roditeljima koji cikaju po kutiju dvije i sl. ;)

<{POST_SNAPBACK}>

neznam sta ti je tu smijesno...al hajd ako ti atko kazes nek ti bude..ja jesam pusac al nemam kila, pa et sanse su mi 50-50

neznam sta ti je tu smijesno...al hajd ako ti atko kazes nek ti bude..ja jesam pusac al nemam kila, pa et sanse su mi 50-50

<{POST_SNAPBACK}>

ja sam kile navela samo kao JEDAN primjer rizicnih faktora a u danasnjici ih je sve vise vise tako da niko ne moze reci sanse su mi 50:50 ;)

Hajmo ovako, ko hoce nek pusi, ko nec nek nepocinje i to je to.... Ja sam cigare ostavila ima tri mjeseca. Ponekad zapalim. AL nesjedaju vise. Al ko zna da sutra necu poceti...

Hajmo ovako, ko hoce nek pusi, ko nec nek nepocinje i to je to.... Ja sam cigare ostavila ima tri mjeseca. Ponekad zapalim. AL nesjedaju vise. Al ko zna da sutra necu poceti...

<{POST_SNAPBACK}>

tako je eci moja...pusila ne pusila isto mi se pise...bes ga..
hehhe...
ma valjda je moj problem sto sam uvijek ista...ne mjenjam se i ne zelim...to je..
sad znam..hihihi

Poslje prestanka pusenja zene sigurno postaju trudne.

<{POST_SNAPBACK}>

ako nemas nista pametno reci nemoj valjati gluposti i nabijati sebi komentare, a na to sve kvariti temu ;)
za takve stvari imas diskusiju ljubav, zivot, sex ;)

TREBA ZNATI BITI TRVDOGLAV I SAM SEBI RECI NECU JER TAD SIGURNO NECES.....MOZESE NA VISE NACINA PRESTATI PUSITI...AL NAJBOLJI JE KAD RECE SAM SEBI E VALA NECU PA MAKAR CRKO....MISLIM DOBRO JE KO MOZE..MOJA JE MAMA PUSILA PRIJE I BILA JE MRSAVA KO GRANA I VAZDA BOLESTNA..I KONACNO KAD JE USPJELA DA PRESTANE PUSIT SAD JE MNNOGO BOLJA..UDEBLJALA SE I BOLJE JEDE.......MISLIM KAD INSAN PREVISE PUSI DA MANJE IMA APETIT ZA JELO....JA NIKAD NISAM PUSLA AL SAM SAD ZA VIKEN ZADIMLA KO RUSS....I BOGAMI NE VALJA NIJE ZDRAVO..

aha LaDy ja vec pusim 3 godine i neznam bili prestao jedino mi se neda ali ja vise ispusim bezeze ono znas jer mi je dosadno ali kad sam ljut e onda pase jedna cigara ko pleska hehe.... :D

<{POST_SNAPBACK}>

Pa bolje onda da ti neko pukne plesku :lol: *ebo cigarete samo ti unistava zdravlje.

Eto ja nepusim od 1998, ali negdje sam citao da se pluca vracaju u stanje prije nego je opsoba pusila za nekih 7 godina...

<{POST_SNAPBACK}>

ma prestao cigarete, a fore?

TREBA ZNATI BITI TRVDOGLAV I SAM SEBI RECI NECU JER TAD SIGURNO NECES......

pa da upravu si ti - ko ne zna upotrjebiti razum zna suprotno - treba biti tvrdoglav :P i dobice isto :)

pa citao samo da su pusaci zrtve nevine navike,cigar nije na fizickoj bazii nego na psihickoj,znam i ovdje covjeka koji je bio bolestan a pusio isto toliko puno ito duhan motao,i zena mu donese da zapali onako dok je lezao bolestan on kad je zapalio toliko mu se zgadile,da ih je tu noc i ostavio,..stvarno kad zelis prestat pusti i onda kad ti naj vise dodze zelja da je trebas tad ako taj osjecaj prevladas onda imas svoje ja i jaci si od te cigare.inace nisma pusac niti me sta privlaci tome,,mozda u starosti ako je dozivim budem puhkao kube,, :)

Kad sam radil

citala sam u novinama da su americka istrazivanja pokazala da se prestankom pusenja u prosjeku dobije 9 kilograma. eh da mi je vidjeti te amere, jer sam ja prestankom pusenja smrsala cak 5 kilograma. ili sam fenomen.. ne znam..

ali jeste to zlo, prvo uvijek smrdim na duhan, a i osjetim ovisnost.. cim se iznerviram.. rovim po tasni cigare da izvadim. u zadnje vrijeme, opet mi naumpadaju... cak nekad znam i zapaliti.. jednu u 7 dana.. znam da samo treba imati cvrstu volju i reci ne, i iskreno se nadam da necu nikad poceti.

a oni koji nisu poceli, nemojte nikada, jer je sranje, a jako tesko ga se rijesiti. :mellow:

Veli "S cigaretom nisi sam!" to je najveca boljka pusaca, jer ipak to su jako usamljeni ljudi koji traze zajednicu u porocima ovom slucaju se zdruzuju i upoznaju sa drugima preko tog modnog trenda imas cigaru :D al nema tu pomoci, ti ljudi smrde i zato su uvijek sami, al sto oni smrde, kad ti se obrate, pa cojece oni su zuti i boja zubi zuto-crna il vec nikog ne privlace skroz su negativni :D al nema veze nije to poenta!

Ja vjerujem da neke studije kazu vako neke nako, al nema veze bitno je da sve nesto pricaju i da to neko cita ipak se tako prodaju novine i povecava paznja na odredjenim medijskim mjestima :D i vjerujem da u jenoj procitanoj sam uspio naci da potraznja za nikotinom prestaje tj. ovisnost nakon 8 sedmica sto je gotovo 2 mj. da nestane nikotina a svaka godina pusenja je 7 godina regeneracije pluca i ako zelite prestati pusiti ucinite to odjednom nemoj te se razvlaciti samo recite NECU i to je to al nek tako ostane bar 5 - 6 mjeseci pa onda opet pocnite ako zaboravite to necu :D Ne treba vama nikotin vec zdrav zivot