Jump to content
Sign in to follow this  
black_lady

Sta Se Desava Neposredno Nakon Prestanka Pusenja!

Recommended Posts

Napravljene su bezbrojne studije o tome kako cigarete utječu na zdravlje i koji su dobri učinci prestanka pu

aha LaDy ja vec pusim 3 godine i neznam bili prestao jedino mi se neda ali ja vise ispusim bezeze ono znas jer mi je dosadno ali kad sam ljut e onda pase jedna cigara ko pleska hehe.... :D

prestajao sma pusiti vise puta i sve od gore navedenog se moze i osjetiti - samo me zanima kojim putem se moze nadoknaditi ono nikotina u organizmu kad zatreba, kad se osjeti potreba ponovo...

<{POST_SNAPBACK}>

pa zato ne prestajes naglo, nego polako smanjujes broj cigareta koje ispusis dnevno, ali sad imas i zvake ili bombone koje ti nadoknadjuju kad osjetis potrebu da zapalis, kao nicorette naprimjer... ali najbitnije od svega jeste cvrsta volja...

Ne pusim i nisam ovisnik o duhanu iako nekad iz zajebancije zapali ali skroz rijetko mozda jednom ili nijednom mjesecno....

Ali imam jedan zanimljiv primjer, stari mi je tukao po tri kutije dnevno ali je preko noci prestao hocu da vam kazem da samo treba odlucnost kad je u pitanju prestanak pusenja, fakat kaze evo nepusi vec 6-7 godina da sanja kako pusi i sve ali kako je prestao pusiti kaze da nije dirnuo cigara kamoli stavio u usta.....

Fazon je bio u tome sto su mu od cigara u bolnici otkrili tri cira gdje zbog toga istog trena morao se odreci cigara... Znaci kad je prpa za zdavlje sve se moze :D

hehehe tacno je to gore sto lady kaze ali da obradujem pusace jednom stvari ako ikad obolite od cega onda se molite da to bude colitis ulcerosa bolest donjeg djela probavnoga trakta jer tada recimo cigarete cak pomazu ;)

da da, ali kod osoba koje su vec probale to zlo - ostaje navika da u trenutcima depresije, stresa i slicnih psihiskih stanja spas traze upravo u cigaretama i nikotinu koji ih smiruje u odredjenoj mjeri... iz iskustva kazem

da da, ali kod osoba koje su vec probale to zlo - ostaje navika da u trenutcima depresije, stresa i slicnih psihiskih stanja spas traze upravo u cigaretama i nikotinu koji ih smiruje u odredjenoj mjeri... iz iskustva kazem

<{POST_SNAPBACK}>

ma ja kazem kad bi bila ovisnik o nikotinu onda bih bila citav zivot a ne kad je prpa prestajem pusiti cim je bolje zdravstveno odmah cika , to za mene nije covjek sa karakterom ;)

ma ja kazem kad bi bila ovisnik o nikotinu onda bih bila citav zivot a ne kad je prpa prestajem pusiti cim je bolje zdravstveno odmah cika , to za mene nije covjek sa karakterom ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Ti bi sad rekla da u mene tata nije covjek sa karakterom :D

Moja ti dalila cojku su rekli da nije dosao taj dan u bolnicu da ga za 4-5 dana nebi bilo nigdje ;)

Al opet kazem ja mu se divim tu ci 3 kiutije dnevno i preko noci prestati, to je opet nesto...

Ti bi sad rekla da u mene tata nije covjek sa karakterom  :D

Moja ti dalila cojku su rekli da nije dosao taj dan u bolnicu da ga za 4-5 dana nebi bilo nigdje  ;)

Al opet kazem ja mu se divim tu ci 3 kiutije dnevno i preko noci prestati, to je opet nesto...

<{POST_SNAPBACK}>

jeste to nesto al recimo sigurno su mu ljudi ili vi iz familije davno govorili da prestane ili smanji a on nista ;) ja svojoj mami koja tuce sad po dvije kutije govorim da prestane odavno kad sam skontala da ne djeluje kazem joj onda kad obolis nemoj prestati ;) a znam osobu koja je kad je dospjela u bolnicu prestala iste sekunde i izadje iz bolnice malo mu bolje i opet poceo to mi je osoba bez karaktera i mozga ;)

<{POST_SNAPBACK}>

pa meni je tako ja kad se mamom,sestrom,kolegom,curom,babom,didom,sinom,zenom,mackom,cukom,kravom,... vise puta svadjam pa bi volio zapaliti a ono mrisi lipo sa ulice onaj miris a nesmis aja odem vani pa kad zapalim e onda sam *ebo te zivot to je neopisno ...

pa meni je tako ja kad se mamom,sestrom,kolegom,curom,babom,didom,sinom,zenom,mackom,cukom,kravom,... vise puta svadjam pa bi volio zapaliti a ono mrisi lipo sa ulice onaj miris a nesmis aja odem vani pa kad zapalim e onda sam *ebo te zivot to je neopisno ...

<{POST_SNAPBACK}>

ali si ti neka svadjalica, od tebe bolje bjezati :D
nego ja koliko skonta ti ne smijes da zapalis pred svojima, ja mislim da 50% omladine propusi prvo iz razloga da se dokaze drustvu kako su oni frajeri/ice, druga stvar slatko im to zabranjeno voce, odnosno skrivanje od roditelja, pa onda misle da im na taj nacin prkose, a ne kontaju da samo sebe unistavaju...
nego hajde ti nama opisi taj neopisivi dozivljaj? vidis li cvijece oko sebe :D

Ti bi sad rekla da u mene tata nije covjek sa karakterom  :D

grijesis safete, to se odnosilo na mene. a ima tu i istine... samo ne moze ona tome tako pricati kad nije pusila ;):) ali dobro je receno da su to labilne osobe koje prestaju i pocinju ponovo. znaci nisu cvrsto odlucili da ce prestati. tako sam upravo i ja cinio nije to nikad bilo da sam rekao necu vise nikad, a bas iz razloga da ne slazem samog sebe. znam ja kad mi dodje zuta minuta da ce mi biti lakse da se vratim starom poroku. pusim po potrebi - sto je vjerujem jos gore - taman kada se izvrsi regeneracija nekih celija u plucima - ponovo ih ubijem :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

to imas pravo, ostane to u krvi, mislim poznajem ljude koji su prestali pusiti, ali cim manji neki stres dozive odmah su nervozni, zivcani i traze nesto za smirenje... oni jaceg karaktera to savladaju, a oni slabijeg normalno popuste i odmah posegnu za cigarom...
i sto ste govorili isto da dosta raje cim ima teze zdravstvene probleme prestane pusiti, ali mislim da je tad vec kasno... jer cigarete su ucinile svoje...

Pusim vec vise od cetiri godine i pokusavao sam makar 4 puta prestati ali ne uspjeva.
Pokusat cu jos koji put da ostavim cigare .... mozda i uspijem.

Prestao sam pusiti jos 1998. godine, i evo jos mi se nista nije deslio, he he...
A zar jos neko pusi cigarete...

U mene je stari pusio od pocetka rata... i onda je ove godine negdje oko 1. maja odlucio prestati i jednostavno prestao ... snaga volje... sto kaze safet...
a inace ja sam citao da za svaku ovisnost su potrebne 3 sedmice da se organizam potpuno oporavi...

U mene je stari pusio od pocetka rata... i onda je ove godine negdje oko 1. maja odlucio prestati i jednostavno prestao ... snaga volje... sto kaze safet...
a inace ja sam citao da za svaku ovisnost su potrebne 3 sedmice da se organizam potpuno oporavi...

<{POST_SNAPBACK}>

Ma samo volja brate... Glupe su mi price te nemogu ostaviti cigare ono ovo, ma moze brate, sve se moze samo treba imati volje!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Eto ja nepusim od 1998, ali negdje sam citao da se pluca vracaju u stanje prije nego je opsoba pusila za nekih 7 godina...

Eto ja nepusim od 1998, ali negdje sam citao da se pluca vracaju u stanje prije nego je opsoba pusila za nekih 7 godina...

<{POST_SNAPBACK}>

ma ne znam za pluca...
ja sam mislio da mislim svaka droga/alkaloid izaziva navikavanje tj. ovisnost i kazu da je covjeku potrebno 3 sedmice... znaci zavezat ga za drvo 21 dan.... da bi ta ovisnost prosla tj. da "mozak" zaboravi na ucinke droge...

ja pusim od svoje trinaste godine,i ne pada mi na pamet da prestanem,znaci to nema veze nikakve sa KARAKTEROM,samo je cvrsta volja u pitanju,kao stoo je u mene,ja imam cvrstu volju da ne prestanem pusiti...

Ma samo volja brate... Glupe su mi price te nemogu ostaviti cigare ono ovo, ma moze brate, sve se moze samo treba imati volje!!!

uporuno govorite da je lako prestati - pa i ja kazem, samo je problem to odrzati i ne vratiti se ponovo... jaka volja svakako, ali nekad zavisi i od okolnosti u kojima se nadjes...

Ja sam poceo pusiti pocetkom sedmog razreda znaci evo 6 ta godina to je bila ono prva cigarete najsladja krijes se i od svoje sjene da te ko ne vidi.I ono sto je zabranjeno to ti je najsladje mozda da su mi roditelji to dopustali odmah vjerovatno bi i prestao. A sada sam vec ovisnik o cigaretama iako pusim pred njima opet kasno sam to poceo vec sam bio zaglibio na kutiju do dvije dnevno.
Stojim iza toga da onaj ko ima jaku volju to moze prekinuti kad god pozeli samo jaka volja medjutim ja je nemam pokusavao sam nekoliko puta al mi nekako dosadno bez njih svi puse ja gledam nekako dosadno.

_,Nov 10 2006, 07:57]ja pusim od svoje trinaste godine,i ne pada mi na pamet da prestanem,znaci to nema veze nikakve sa

imas cvrstu volju da se ubijes :blink:
ima veze i sa karakterom i sa voljom, ako bilo koje od to dvoje popusti tu je mala vjerovatnoca da ce covjek uspjeti da odradi ono sto je naumio, bez obzira na sta se to odnosilo....

<{POST_SNAPBACK}>

s obzirom na ubijanje lutko dosad smo se trebali prepoliti,meni je dobro i osjecam se dobro,narod umire od raka pluca koji nikad u zivotu cigaru zapalio nije,a ako vec budem umirala onda je to valjda zato sto mi je tako sudjeno,nema veze ,prestacu pusiti,necu umrijeti,al ce me zato auto lupiti..ili...ko vec zna..
a ako me auto lupi to opet nema nista sa KARAKTEROM...
samo ce se desiti i to je to...
karakter je sasvim nesto drugo a ne znak da ga covjek nema ako nema volje da prestane pusiti..
KARAKTER znaci da kad si vec pusac a sjedis s nekim ko je nepusac i kome to smeta ne pusis pred tom osobom,al tako da si svjestan toga a ne da te neko opominje...
a KARAKTER nemati je zapaliti jednostavno iako vec znas da toj osobi ,ili vec gdje se nalazis to smeta ili je zabranjeno...a ti si svjestan toga...to znaci OBRAZ DJON...
Ako cemo gledati na to kako ti doslovce kazes "PUSACI LJUDI BEZ KARAKTERA"
onda nas je puno,a to bi bilo previse...