Jump to content
[LoLLipop]

Najljepse Misli, Mudre Izreke...

Recommended Posts

''Ne bih hteo puno da frojdisem, ali znas, ti losi momenti nas prate kao kolona na auto-putu. Dok sibas, ne mogu ti nista, ali ih se nakupi, vuku se za tobom kao krokodilski rep i samo cekaju da usporis. I kad to ucinis gotov si. Pregaze te. Svi odjednom. Kao tebe sad. Ali onda protutnje. Odu. I nemoj da juris za njima, pokusavajuci da ih obidjes, kao sto sam ja ucinio. To ne moze. Smanji gas, preuzmi kontrolu, vrati se u svoj ritam. Idemo dalje...''

A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world.
[color=#000000][/color]
  • Upvote 1

[b][color="Blue"]Ono što nitko ne može, mogu i ja[/color][/b]...

[b][color="Red"]Ne treba nam više ništa - sve su nam obećali!![/color][/b]

[b][color="DarkSlateGray"]Strpljenje je fina stvar, ali nikad neće pomoci pijetlu da snese jaje...[/color][/b]

[b] [size=4]" Nadao sam se da ćeš ti učiniti ono što nisam ja.
I ja bih volio da to učini neko drugi.
I svi ljudi isto tako.Zato i ne činimo ništa. "

Meša Selimović[/size][/b]
  • Upvote 1

[b] [size=3]"Milovao sam je onako strasno, kao što najbolji muzičari sviraju svoj instrument.
Poželio sam da sam joj i prvi i posljednji muškarac.
Znam, sebičan sam, ali kad je ona u pitanju, ja nemam drugog izbora.
Ne želim to nazvati ljubavlju, i ne želim uopšte davati ikakvo ime ovom mom osjećanju prema njoj.
Nije to ni želja, ni strast, ni zaljubljenost, ni ljubav.
... To je samo osjećaj koji me ispunjava.
Nema imena.
Dobro, možda bi njeno ime najbolje opisalo ono što osjećaN..."[/size][/b]

[b]
[size=3]Tužne žene imaju najljepši osmeh... One se smeju da prikriju tugu... a to niko ne zna... i taj osmeh je skoro uvek lepši ,jer je u njega uložen veliki trud..[/size][/b]
  • Upvote 1

[url="http://www.youtube.com/watch?v=xducwH0EcYU"][u]MUDRA IZREKA [/u][/url]

[url="http://www.youtube.com/watch?v=xducwH0EcYU"][u]http://www.youtube.com/watch?v=xducwH0EcYU[/u][/url]

Divna je spoznaja da postojiš.Zahvaljujem Mu što mi je dao da vidim očima tvoje duše,da naslutim toplinu njenu i da na kratko osjetim da si moj i da si uvijek bio i bićeš moj,jer duša je jedna a samo su tijela dva.U svakom mom trenu si, u svakoj msli,u svakom drhtaju,u svakoj želji u umoru na kraju dugog dana,u meni si beskonačno,i sama mi duša tjesna, u njoj se sudaraju sve moje želje silinom svojom.Pokidaću za te okove samoće, spustiću zastore da ugase krik minulih godina,da zamre muk dugih lutanja,da nestanu svi jecaju zatomljeni u grudima.Pružit ću ti ruke da nježnost svojih obraza položiš na njima,i ostaviš u njima sve suze što ti umor duši daju, nek tvoja krila iz okrilja mog polete novom snagom u nove visine ljubavi,jer jedom se u istinu voli...jednom se voli, a to je onda kad ti druga strana postane bitnija i od sebe same kad više ne vidiš ništa čak i što dodiruješ,.... ne bitan je bol,...sretna sam i što je on sretan s nekom drugom...jer njegova sreća moju sreću samo uvećava,... idi ljubavi,idi, tvoja sreća me neće boljeti.VOLIM TE do vječnosti.

Najbolji nacin da ne praviš greške je da stekneš iskustvo a najbolji nacin da stekneš iskustvo je da uciš na sopstvenim greškama.

"K'o nema kumpira i rodakve taj ne cini proljece i sam u nju upada." Pupan Ozdrljic

Pio sam da vas zaboravim,da me prestane progonit vaša slika...Ali u zao čas!Jer kad sam bio pijan,vidio sam vas dvostruko.

(M. Achard)

"
Ako želiš potpuno zadovoljstvo,vjeruj samo u sebe.Ako želiš prijatelja,dijeli pohvale,ako tražiš savjete,poštuj one koji znaju-tako se vlada pametan čovjek."
  • Upvote 1

[b] [size=3]Kineski seljak i njegov sin od sve imovine imali su samo jednu kobilu.
Nekom prilikom kobila im je pobjegla i njihov komšija je došao i rekao im:
- Kakva užasna stvar, da vam kobila pobjegne.
Seljak je na to odgovorio:
- Ne znam da li je loša ili dobra, takav je život.
Sljedećeg dana kobila se vratila i sa sobom dovela čitav čopor divljih konja. Komšije su se okupili i rekli:
- Kakva velika sreća. Tvoja kobila ti je dovela toliko drugih konja. Sada si bogat čovjek.
A seljak je na to odgovorio:
- Teško je reći da li je to dobro ili zlo. To je život.
Seljakov sin je htio da ukroti konje i zajahao je jednog. Ali konj ga je zbacio , on je slomio nogu i ostao hrom. Komšije su rekli seljaku:
- Uzašno je to sto ti se desilo. Tvoj sin da ostane bogalj.
Seljak je odgovorio:
- Ja ne znam da li je to zlo ili dobro. To je život.
Uskoro su vojnici došli u selo i mobilisali za rat sve sposobne mlade ljude i uzeli su komšijinog sina, ali seljakovog nisu, jer je bio hrom. Tada je komšija rekao:
- Možda više nikada neću vidjeti svog sina. Ali ti si srećan, tvoj sin je pošteđen.
Seljak je opet odgovorio:
- Ja ne znam da li je to dobro ili zlo. TO JE ŽIVOT.

[Ghuraba][/size][/b]

..U tvojim se rukama osipam u djeliće neke nepregledne i nerješive zagonetke. (Linda Pastan)
  • Upvote 1

Bog je čovjeku dao penis i mozak, ali ne i dovoljno krvi da bi oba istodobno funkcionirala. (Robin Williams)
  • Upvote 1

[b] [size=3]Mi smo ono što mislimo. Sve što mi jesmo izvire iz naših misli. Svojim mislima mijenjamo svijet.
Buddha[/size][/b]

… ljudi vole licemjere, znate - jer u njima vide svoje gore list, a uvijek je tako lijepo kad nekog uhvate spuštenih hlača i dignuta pimpača, a to nisi ti. Stephen King

Danas imamo sve vece kuće, ali sve manje porodice,
sve više diploma, ali sve manje zdravog razuma,
sve više znanja, ali sve manje pravih procjena,
sve više eksperata, ali i sve više problema,
sve više lijekova, ali sve manje zdravlja.

Otputovali smo čak do Mjeseca,
ali imamo problem da pređemo ulicu
i susretnemo se sa svojim susjedom.
Napravili smo mnoštvo kompjutera,
da u njima pohranimo informacije,
da napravimo sve više kopija,
ali imamo sve manje komunikacije.

Postali smo veliki u kvantitetu,
ali mali u kvalitetu.
Ovo je vrijeme brze hrane,
ali i sporog varenja,
visokih ljudi kratkih živaca,
ogromnih profita i površnih odnosa.

Ovo je vrijeme kada je toliko toga u prozoru,
ali ničega u sobi.

Dalaj Lama

"Kada imaš mesto na koje se stalno vraćaš, to je dom, kada imaš nekoga da voliš, to je porodica, a kada imaš i jedno i drugo to je blagoslov."

Dona Hedžis Edited by EcI PeCi PeC

[font=arial,helvetica,sans-serif]“Kakve su da su, žene su mudrije i bolje od muškaraca. To pred njima ne treba reći, ali su muškarci glupi, sujetni, uobraženi, ne vrijede mnogo, među nama rečeno. I čudo je kako nas žene trpe.”[/font]

[font=arial,helvetica,sans-serif] Narod je pust broj, rasuta snaga. Nema jednog cilja, nista mu
nije zajednicko, osim neposredne koristi i straha. Izdijeljeni smo.
Selo selu nece pomoci ako naidje opasnost. Svako se nada da ce
njega mimoici.[/font]

[u]Mesa Selimovic[/u] Edited by EcI PeCi PeC

The smell of your skin,
The taste of your kiss,
The way you whisper in the dark.
And it feels like the first time.
Every time.

Kad nas neko duboko povrijedi, oporavljamo se tek kad oprostimo. (Alan Paton)

Valja imati na umu da je hrabrost uvijek slijepa jer ona ne vidi opasnost i neprilike. (Francis Bacon)

Eto, u životu je, na žalost, tako: trnje dobivaju živi, a ruže mrtvi. (Anatole France)

Priznati da smo bili u zabludi, samo je priznanje da smo danas pametniji nego jučer. (Johann Kaspar Lavater)

Nije važno kako čovjek umire, nego kako živi. (Spencer Johnson)

Postoji nešto što je mnogo važnije od svake logike: to je mašta. (Alfred Hitchcock)

Razum mora teško razmišljati kako bi shvatio 'istinu', no intuicija ju prepoznaje istog trena. (Paul Palnik)