Jump to content
[LoLLipop]

Najljepse Misli, Mudre Izreke...

Recommended Posts

Ludilo je neprestano ponavljanje jedne te iste stvari uz očekivanje drugačijih rezultata.
  • Upvote 1

[b] Hasan El-Basri[/b]

"Pazite na svoje rijeci, jer vase rijeci postaju vasa djela. Pazite na svoja djela, jer vasa djela postaju vase navike. Pazite na svoje navike, jer vase navike postaju vas karakter. Pazite na svoj karakter, jer vas karakter postaje vasa sudbina." Edited by TequilA
  • Upvote 2

[font=courier new,courier,monospace][i][size=5]''Danas sam čvrsto ubijeđena da niko nikoga ne gubi, jer niko nikoga ne posjeduje. To je istinsko iskustvo slobode: imati najvažniju stvar na svijetu a ne posjedovati je." P. Coelho[/size][/i][/font]
  • Upvote 1

[font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"]Nikad nisam bio siromašan, ali sam bio bez novca. Biti bez novaca je prolazno [/font][font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"]stanje: biti siromašan je stanje duha.[/font] [font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"]Mike Todd[/font]

[size=5][font=times new roman,times,serif][i]''Jedina važna stvar, kada budemo odlazili, bit će tragovi ljubavi što ćemo ih ostaviti za sobom."[/i][/font][/size]
  • Upvote 2

"Čudne su te emocije. Otkriješ kutak u sebi za koji nisi niti znao da postoji i još shvatiš da je tamo netko danima, mjesecima, godinama spavao, a nije plaćao stanarinu..."
  • Upvote 1

[size=5][font=times new roman,times,serif][i]Ako opraštaš prečesto ljudi se previše naviknu povrijeđivati te.[/i][/font][/size]

[size=5][font=times new roman,times,serif][i]Najveća sreća u životu je uvjerenost da smo voljeni – voljeni zbog toga kakvi jesmo ili još više, usprkos tome kakvi jesmo.[/i][/font][/size]
  • Upvote 2

Čovjek provede cijeli život razmišljajući o prošlosti, tužeći se na sadašnjost i bojeći se budućnost.
  • Upvote 2

[size=5][font=times new roman,times,serif][i]''Na Svijetu uvijek postoji jedna osoba koja čeka onu drugu,bilo da je nasred neke pustinje ili usred velikog grada. A kad se te osobe sretnu i njihovi se pogledi ukrste,sva prošlost i sva budućnost gube svaki značaj.Samo postoji taj trenutak i ta nevjerovatna sigurnost da je sve stvari pod suncem ispisala jedna ista ruka, ruka koja je stvorila po jednu dušu blizanku za svaku osobu i koja je u njima probudila ljubav bez koje ni jedan san ljudske rase ne bi imao smisla!''
Paolo Coelho - Alkemičar[/i][/font][/size]

[size=5][font=times new roman,times,serif][i]''Svatko želi biti netko; nitko ne želi raditi na tome.''
(Goethe)[/i][/font][/size]

[size=5][font=times new roman,times,serif][i]''Nije najveće umijeće uvijek pobijeđivati u bitkama - najbolje je pobijediti neprijatelja bez borbe.''
Sun Tzu - Umijeće ratovanja[/i][/font][/size]

[color=#181818][font=georgia, serif][left]''...What longing in tears for you – You – my Life – my All – farewell.[/left][/font][/color] [color=#181818][font=georgia, serif][left]Oh, go on loving me – never doubt the faithfullest heart[/left][/font][/color]

[color=#181818][font=georgia, serif][left]Of your beloved[/left][/font][/color]

[color=#181818][font=georgia, serif][left]L[/left][/font][/color]

[color=#181818][font=georgia, serif][left]Ever thine.[/left][/font][/color]
[color=#181818][font=georgia, serif][left]Ever mine.[/left][/font][/color]
[color=#181818][font=georgia, serif][left]Ever ours.”[/left][/font][/color]

" Pravimo, nesvjesno, zareze na duši nečijoj. Male, sitne, neprimjetne. Zarez po zarez, duša iscuri, nema je. Poslije se pitamo odakle bezdušnost...Odakle grubost... "

Savjest je jedna od onih batina kojom svatko maše da udara bližnjega i kojom se nikad ne služi za samoga sebe." Honoré de Balsac

Da svJetlost zasija punim sjajem, tama mora biti prisutna. F.B

[b]
[size=4]"I do not see why man should not be just as cruel as nature." Adolf Hitler[/size][/b]

Guest
Always be a first-rate version of yourself, instead of a second-rate version of somebody else.
Judy Garland

[b]Meša Selimović[/b]
"Bilo je to jednom, davno, u životu još lepom. Možda mi se činio težak tada, ali kad mislim o njemu sa ovoga mesta, želeo bih da se vrati."

Postoje neke neslucene dubine u oceanu nasih snova i nasih sjecanja
i postoje neke vjecite slike u besmrtnosti nase proslosti.
Postoje, neki neponovljivi i slatki mirisi naseg djetinjstva i nasih tajni.
I postojimo mi u svemu tome.
vjecito nedorecene misli, ostale su negdje daleko iza nas,
Toliko je toga u nasim malim i kratkim zivotima nedorecenog i nikada do
kraja, objasnjenog. Toliko toga je nedovrsenog i zato mi nekako prirodno
zvuci ta njezna misao, da nas zaista negdje, neko ili nesto, jos uvijek ceka?
Mozda smo se pravo zaletili, pa ih tek tako ostavili?
Mozda ih olako prepustismo zaboravu?
Znam da bi bez njih bili niko i nista, a - sta smo onda s
njima?
Samo onaj koji nikada nista nije imao - taj je zasigurno, uvijek na svome.
Jer sveto je sjecanje na moju i nasu proslost i nemoj je dirati.
I zato, nikada ne reci da nema nigdje nikoga da te ceka.
Nikad ne reci da ne znas ko si i da bi ponekad volio zaboraviti odakle
dolazis.

Uvek sam se plašio da ti tepam
Plašio se uvek da ti kosu držim u ruci
Prestrašen bio da naglo možeš da se okreneš
i da mi uhvatiš nežno oko na svom vratu.
Jer sam glupavo verovao
da ću ako ti ruku na rame stavim
da ću ako ti prstima čelo dodirnem
da ću ako ti u tople oči grudi slijem
da ću izgubiti sebe.
Sad kad si otišla imam sebe, isuviše....
  • Upvote 1

[b] [size=4]''Da sam poštovala sva pravila, nikada nigdјe ne bih stigla.''[/size][/b]

[b] [i][size=3]Marilyn Monroe[/size][/i][/b]

[b] [size=4]Rizikujte, rizikujte bilo sta! Nemojte da vodite brigu za tudja misljenja, za njihove glasove. Uradite za vas najtezu mogucu stvar na Zemlji. Uradite to zbog sebe. Suocite se sa istinom.
-- Katherine Mansfield[/size][/b]

[b] [size=4]"Najveće otkriće moje generacije jeste da čovjek može da promijeni svoj život.To se dogodi onda kada uspije promijeniti svoje intelektualne poglede i usmjerenja !" [/size][/b]

[b] [i] [size=4]“Plemenit čovjek mora brinuti više za istinom nego za onim što ljudi misle.” Aristotel [/size][/i][/b] Edited by EcI PeCi PeC

[b]
[size=4]Meni je draža opasna sloboda, nego mirno i sigurno ropstvo. (Jean-Jacques Rousseau)[/size][/b]

[b] [size=4]Čovjek je jedino stvorenje koje odbija da bude ono što jest. (Albert Camus)[/size][/b]

[b] [size=4]Svaku je istinu lako razumjeti jednom kada je otkrivena; [u][i]bitno je - otkriti ju.[/i][/u] Galileo Galilei)[/size][/b] Edited by EcI PeCi PeC

"Susret dviju osoba je poput spoja dva hemijska elementa:ako dodje do reakcije,oboje se mjenja".
Curl Gustav Jung
  • Upvote 1