Jump to content
[LoLLipop]

Najljepse Misli, Mudre Izreke...

Recommended Posts

"Razumni covjek ceka da se svijet prilagodi njemu, nerazuman covjek nastoji prilagoditi svijet sebi.Tako dakle sav napredak zavisi od nerazumnih ljudi."
Ne sjecam se ko je tacno rekao, ali uglavnom taj je citat iz filma "Dream for an insomniac". Edited by denoM

Život se ne sastoji od velikih stvari, već od sitnica koje se nižu i sačinjavaju naš vijek. Zato prvenstveno u njima treba uživati i nalaziti radost, jer velike stvari se dogode jedanput, dvaput ili nikad, a radovati se treba svaki dan ..
:rolleyes:
  • Upvote 2

[b][b][font="Book Antiqua"][size="3"][url="http://www.facebook.com/profile.php?id=100002147933019"]
[/url][/size][/font][/b][b][font="Book Antiqua"][size="3"] ‎"Ovdje sam postao, ovdje ću nestati. Ovdje sam ugledao i nebeski beskraj i pučinu na kojoj mi se oko odmara, i ovo ne bih zamijenio ni za jedan kraj na svijetu. Ljepših možda ima, dražih nigdje." [/size][/font][/b][/b]
  • Upvote 1

U Parizu se može naići na dobro odjevene ljude, u provinciji - na ljude od karaktera. SIJES *-)

‎"Potražih samoću kako ne bih morao gledati lica ljudi koji prodaju sebe i kupuju za istu cijenu stvari koje su manje vrijedne od njih samih."
Halil Džubran.
  • Upvote 2

[b] Ti nisi sreo mene a ja nisam srela tebe,mi smo sreli sami sebe,to je najveca vrednost.Necemo vise lutati,uzalud cekati.NIsmo ni usta usli,ni iz cega ne izlazimo.[/b]

[b] Mi jesmo,mi postojimo! To moramo shvatiti......[/b]

[b] [color=#808080] [/color]‎"Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da to dvoje razlikujem."[/b] Edited by EcI PeCi PeC

''Zvezdanog neba i ljudskog lica nikad se čovek neće moći nagledati.
Gledaš i gledaš, i sve je viđeno a neznano, poznato a novo. Lice, to je cvet na toj biljci koja se zove čovek. Cvet koji se kreće, menja izraz: od smeha, zanosa, ili zamišljenosti do beslovesne tuposti ili do nepomičnosti mrtve prirode.''

Let me make you happy, so you can love me ....

[size=4]Attitude is like posing in pictures. We pose the way we want to be seen by others. But stolen shots are better because they capture the real us.[/size] Edited by sof1a
  • Upvote 2

[font="Courier New"][size="3"][color="#0000ff"][b]"Kako je teško biti slab,
kako je teško biti sam,
i biti star, a biti mlad!

I biti slab, i nemoćan,
i sam bez igdje ikoga,
i nemiran, i očajan.

I gaziti po cestama,
i biti gažen u blatu,
bez sjaja zvijezde na nebu.

Bez sjaja zvijezde udesa,
što sijaše nad kolijevkom,
sa dugama i varkama.

- O Bože, Bože, sjeti se
svih obećanja blistavih,
što si ih meni zadao.

O Bože, Bože, sjeti se
i ljubavi i pobjede,
i lovora, i darova.

I znaj da Sin tvoj putuje
dolinom svijeta turobnom
po trnju i po kamenju,

od nemila do nedraga,
i noge su mu krvave,
i srce mu je ranjeno.

I kosti su mu umorne,
i duša mu je žalosna,
i on je sam i zapušten.

I nema sestre ni brata,
i nema oca ni majke,
i nema drage ni druga.

I nema nigdje nikoga
do igle drača u srcu
i plamena na rukama.

I sam i samcat putuje
pod zatvorenom plaveti,
pred zamračenom pučinom,

i komu da se potuži?
Ta njega niko ne sluša,
ni braća koja lutaju.

O Bože, žeže tvoja riječ
i tijesno joj je u grlu,
i željna je da zavapi.

Ta besjeda je lomača
i dužan sam je viknuti,
ili ću glavnjom planuti.

Pa nek sam krije na brdima,
pa nek sam dah u plamenu,
kad nisam krik sa krovova!

O Bože, tek da dovrši
pečalno ovo lutanje
pod svodom koji ne čuje.

Jer meni treba moćna riječ,
jer meni treba odgovor,
i ljubav, ili sveta smrt.

Gorak je vijenac pelina,
mračan je kalež otrova,
ja vapim žarki ilinštak.

Jer mi je mučno biti slab,
jer mi je mučno biti sam[/b][/color][/size][/font]
[font="Courier New"][size="3"][color="#0000ff"][b](kada bih mogao biti jak,
kada bih mogao biti drag)
no mučno je, najmučnije
biti već star, a tako mlad!"[/b][/color][/size][/font]
  • Upvote 1

Tell me and I forget. Teach me and I remember. Involve me and I learn.
Benjamin Franklin
  • Upvote 3

[i]“Za dvadeset godina bit ćeš više razočaran stvarima koje nisi napravio nego stvarima koje jesi. Stoga odbaci sidro. Isplovi iz sigurne luke. Ulovi povoljan vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjari. Otkrivaj.”[/i]
[i]Mark Twain[/i]
  • Upvote 1

‎"Ljudi se dive hrabrosti, talentu, dobroti, velikim zadacima i velikim iskušenjima, ali ne cijene ništa osim novca."
  • Upvote 3

[size=3]''Čini mi se da je svaka riječ[/size][size=3] nepotrebna mrlja na tišini ništavila[/size].'' S.Beket

[size=3]''Život teče...[/size][size=3] ko ga ne stigne, ostaje sam.'' Gorki[/size] Edited by sof1a

[b] „Da umjesto što tebe spominjem, oprosta od Allaha tražim, nijednog grijeha ostalo kod mene ne bi!“ (Ibn Qajjim)[/b]

[b] ‎" U ljubаvi je nаjljepše dа se sаnjа, čekа i dа se čuvа tаjnа. Ko nije prošаo kroz to - nije volio. Ko nije sposobаn dа se žrtvuje nemа dаrа zа ljubаv. Ko nije pаtio i plаkаo - nije volio." ( Meša Selimović)[/b]

[b] ‎"Najvažnije stvari je najteže reći. To su stvari kojih se sramimo jer ih riječi umanjuju, a kad ih izgovorimo, stvari koje su se činile neograničenima dok su bile u našoj glavi, stisnu se na običnu, životnu veličinu. Ali ima tu još nešto, ...zar ne? Najvažnije stvari su preblizu mjestu gdje je zakopano naše tajno srce, kao putokazi prema blagu koje bi neprijatelji rado ukrali. I dogodi se da s naporom otkrijemo neku tajnu a da nas ljudi čudno gledaju, ne shvaćajući što smo uopće rekli ni zašto smo mislili da je tako važno da smo bili na rubu suza dok smo govorili. Mislim da je to najgore. Kad tajna ostane zaključana ne zato što nije ispričana nego zato što je nitko nije razumio." Stephen King[/b]
  • Upvote 2

[font=times new roman,times,serif][i][size=5]"Budite radosni kad god vam se za to pruža mogućnost, i kad god za to nalazite snage u sebi, jer trenuci čiste radosti vrijede i znače više nego čitavi dani i mjeseci našeg života provedeni u mutnoj igri naših sitnih i krupnih strasti i prohtjeva. A minut čiste radosti ostaje u nama zauvijek, kao sjaj koji ništa ne može zamračiti." -Ivo Andrić[/size][/i][/font]
  • Upvote 1

[list]
[*]
[list]
[*]

[font=georgia,serif][i][size=5]"Onoga dana kad su nas priznali, tad se lampe iskradoše iz naših kuća, da se upale na drugom kraju, gdje nas čeka bolji svijet. Onoga dana kad su nas priznali, presjekoše nam pupčanu vrpcu: e sad nam i drhtati treba, do onoga svjetla, da bi se raslo. Moj dobri brate, moja sestro, ljubavlju istrošena ova tijela od zemlje, kako li podnose udarce života! K'o grumen zemlje nas voda nosi, sa izvora do morske obale, kroz brzake, virove, plićake i klisure. Od grumena sa izvora dođe samo sitni pijesak na morske obale. U tom kotrljanju, čovjeku sve je dato, al' samo na trenutak. I srce, i snaga, i slabosti. Saznaćeš na kraju, kad uzmu tvoju muku i drugom je daju, i uzmu tvoju dušu, da je propitaju. A srce, srce je kao vojnik, al' bez puške i bez bluze. Znaj, za drugi čin je duša na ovaj svijet donesena. Da ustane na sabah, i moli svakog trena.''[/size][/i][/font]
[/list]
[/list] Edited by Orion

[size=5][font=georgia,serif][i]‎"Sumorni neki dani. Sad je dobro imati prijatelja, jednostavnog, vedrog,
veselog, lekovitog. Da nas nauči šta je važno a šta nevažno u životu. Da
nas lupi šakom po ramenu i da od tog udarca ozdravimo." -Duško Radović[/i][/font][/size]
  • Upvote 2

"Najlepše stvari se dešavaju drugima. Međutim, oni to ne znaju.
Oni misle kao i mi: Da se najlepše stvari dešavaju drugima. "
D.Radović
  • Upvote 3

"Ne želim da budem dosljedan svojim riječima. To bi značilo da sam glup i da vremenom ništa nisam naučio." Mahatma Gandhi

"... Ne volite nešto, a ono može biti dobro za vas; nešto volite, a ono ispadne zlo po vas. - Allah zna, a vi ne znate." (Kur'an: Bekare, 216.)
  • Upvote 1