Jump to content
[LoLLipop]

Najljepse Misli, Mudre Izreke...

Recommended Posts

Alejkumu selam:)

Kad bi svaki čovjek na svijetu usrećio barem jednog drugog čovjeka, čitav bi svijet bio sretan!
J. M. Simmel

Oni koji su prepametni da bi se bavili politikom, kažnjeni su vladanjem glupljih.
Platon

Lakše je oprostiti neprijatelju nego prijatelju.
William Blake

Velika ljubav i velika dostignuća uključuju i velike rizike.
anonimus

Sve dok ne izgubite svoj ugled, nemate pojma koliki vam je teret bio.
Margaret Mitchell

Svaki je čovjek kriv za sve ono dobro što nije učinio.
Voltaire

Najbolji lijek protiv hipohondrije je zaboraviti na svoje tijelo i zainteresirati se za tuđe. :=)
Goodman Ace

Najpodliji trik koji je vrag izveo bio je kad je uvjerio svijet da ne postoji.
Charles Baudelaire

Sreća je želja za ponavljanjem.
Milan Kundera

Lako je vladati obrazovanim narodom.
Friedrich II Veliki

U potpuno razumnom svijetu, ludilo je jedina sloboda.
J. G. Ballard

Posvađao sam se s nekoliko ljudi u životu, ali nisam zlopamtilo. Zašto? Zato jer dok vi kod kuće smišljate osvetu oni izlaze i dobro se zabavljaju.
Buddy Hackett
  • Upvote 2

Hrabrost ima samo onaj, koji zna da se vi bojite. (Franklin P.Jones)

Ako vam mnogo puta kažem da vas volim, je li to više ljubavi, ili je ista, jedna jedina?
Ako svakoga jutra ponovo otkrijete da ste živi, je li to više života, ili je ovaj, jedan jedini? Miroslav Mika Antić
  • Upvote 1

Zamara me dužina čekanja. U jednom danu po dva put mi klone duša kojoj se mrači vid i postaje već teško vjerovati. Andrić
  • Upvote 1

"Ima tako časova u čovekovom životu koji vazda ostaju u sećanju, kojima vreme - ubica svojim lukavim načinima ne može baš ništa. Zasipa ih peskom svakidašnjih događaja, rasteže do pucanja niti koje nas sa njom povezuju, a uspomena ne haje, čak bogatija i svežija vremenom postaje."
Andrić
  • Upvote 1

Živite dan po dan i obavljajte posao po posao. A zatim produžite prema onome što dolazi poslije. To ima smisla. Ne pokušavajte živjeti u prošlosti, sadašnjosti i budućnosti sve u isti čas. Uspješan je čovjek koji se naučio živjeti samo u sadašnjosti, ali se uvijek kreće prema onome što dolazi poslije. Norman V. Peale

''Kako sam tebe voleo... Ne voli se jednom u životu...Tako se voli jednom u hiljadu života... Bio bih malo sebičan da očekujem da mi se to desi još jednom u preostalih desetak, petnaest godina ovog...''(Balašević)

''živeti u strahu, u kajanju, u stalnom strahu od straha, ne moći oka sklopiti i ne moći dušom danuti, i pri svemu tome raditi i smejati se i razgovarati, to znači za ljude kao ja živeti i uspevati među svetom.'' Ivo Andrić

"Allahimanet - rekao sam za oproštaj. - Neću ti dozvoliti da me progoniš kao avet. Uvijek stojiš između ovih brda, kao mjesec, kao rijeka, kao alem na munari, kao svijetla prikaza, ispunila si ovaj prostor sobom, kao ogledalo, natopila ga mirisom, kao postelju. Otići ću u svijet, tamo te nema, u tom drugom kraju, ni tvoje slike neće biti u meni." (Derviš i smrt)

''Zadovoljan sam što sam proživeo vek, a nisam nikome naškodio. Ono što je meni štete naneseno, davno sam zaboravio, gubitak je lakše podneti nego kajanje.''
Meša Selimović
  • Upvote 1

"Izgleda, prestao sam da volim..." M.M. Antić

Izgleda, prestao sam da volim. Počeo sam da mislim ljubavlju. Izgleda da sam izdao najlirskije u sebi. Počeo sam da mislim osjećanjima.
Sjedi uz mene i gledaj kako se vatra za dimom, upregnutim u varnice, polako uliva u nebo. Ne pitaj poslije otkud u ovom samotnom kraju takvo obilje zvijezda.
Kad odem, vazduh će postati pomalo hrapav i boljeti će. Na usni. I u grudima. A o napuklom miru kamenja, zemlje i cvijeća, bolje da i ne govorim.
Ako je život materija, ako su osjećanja materija, pa eto: i vječnost ako je materija, ipak ostaje ono što se ne da objasniti.
Postoji nešto na svijetu, nešto, a u to sam siguran, što nikad neće biti samo od materije. To su ta moja pitanja, milion puta brža nego svjetlost.
  • Upvote 1

Hodajući na rukama (Nosač)
I
Oduvijek sam se divio onima koji umiju da nacrtaju dugacko, siroko i visoko.
Oni su sigurno shvatili dokle se prostire beskraj, kad im je tako lako da ga vide i izmjere.

Oduvijek sam se cudio onima koji razumiju znake u kalendarima, datume, mjesece, stoljeca, ili stanu pred sat i procitaju vjecnost.
To mora biti suluda i neobicna hrabrost usuditi se komadati i usitnjavati vreme.

Kameni mir daljine sav je presvucen mojom kozom.

[b]Sklapam oci i osjecam: sve ono sto sam bio, i ono sto sam sada, jos uvijek nisam ja. To je tek priprema za mene.

Koliko znam da pitam, toliko znanja mi i pripada.[/b]

II

Mene je neko od malena zatvorio u prolazno i zakljucao za mnom kapije beskonacnog.
Mnogima se to dogadja. Sav svijet se oko tebe udesi tako da pomislis da si svoj, da si slobodan, a ustvari si mnostvo.
Dresiran da mislis zajedno. Zato i ne volim zakletve. I zajedno da pjevas. Zato i ne volim horove. I zajednicki da tugujes. Zato i ne volim sahrane.

"Today is the day my life begins. Today, I become a citizen of the world. Today, I become a grown up. Today, I become accountable to someone other than myself and my parents, accountable for more than my grades. Today, I become accountable to the world, to the future, to all the possibilities that life has to offer. Starting today, my job is to show up, wide eyed and willing and ready. For what? I don’t know. For anything. For everything. To take on life. To take on love. To take on the responsibility and possibility. Today, my friends, our lives begin. And I for one, can’t wait. "

;) Edited by BaDa12

Lako je danju, biti tvrdo kuhan zbog svega, ali noću, noću je to druga stvar...
  • Upvote 2

Novac nije sve njime možeš kupiti:
kuću ali ne dom,
čas ali ne vrijeme,
položaj ali ne ugled,
krevet ali ne san,
knjige ali ne znanje,
lijekove ali ne zdravlje,
krv ali ne život.
  • Upvote 4

Kada prijatelju pozajmiš 5$ i one se više nikad ne pojavi u tvojoj kući.....znaj,da je to dobro uložen novac. (Paul Geti)

Na kraju života,nećemo se sjećati riječi naših neprijatelja, već ćutanja naših prijatelja. (M.L.King)

Veliki praznici i svečani dani,mogu da nam pokažu koliko su nam daleki i oni koje smatramo najbližima. (Ivo Andrić)
  • Upvote 3

zivot je lijep al zene su ljepse. By Lucky [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
  • Upvote 1

Guest
[quote name='lucky' timestamp='1303832018' post='425889']
zivot je lijep al zene su ljepse. By Lucky [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
[/quote]

odgovor:

Ljepe zene su potrebne samo ljubavnicima i slikarima bez maste. - Pablo Picasso.

Šta sad, svi mi na kraju umremo, to je čista matematika. Ništa novo. Čekanje je problem.

Kad nema boli, to je kraj osjećaja. Svako naše zadovoljstvo je trgovina s đavolom.

-Bukowski
  • Upvote 1

[quote]
Bilo je to prije one godine, bijo je rat, usred moje domovine.
Sjecam se svega kao da gledam, placem za bratom, ponos sebi nedam. Brat se sprema da ide u boj, rekla sam Bogu: Oh Boze moj!
Rekla sam Bogu, da prodje rat i da mi kuci dodje moj jedini brat.
Ali rat nije prestao, brat mi je nestao.
Poslje tri dana, dolazi vojska sa dva pisma mala.
U jednom pismu pise, da mi se brat mozda vratiti nece v
vise. U drugom pismu stoje par malih slova: Seko, pazi se ti, na majku i oca. Neznam dali cu se kuci vratit ziv, samo hocu da u ovoj zemlji osvane mir!
Prije one godine prestao je rat. Pitala sam Boga: Gdje mi je brat? Dali na mene misli? Dali me voli i dali se kao ja Bogu moli?
Ali jednoga suncanog dana, dvadeset i prvog marta na rondjendanu moga brata, dok smo svi tuzni bili i ocajne suze nismo
krili, najavi se jedan momak na vrata. Imao je iste oci i osmjeh mog brata. Suze su mu tekle niz lice, rekao je meni: Ja sam moja mala sestrise. Dali se jos mene sjecas, svog jedinog uzasnog brata, koji je nestao prije tri godine zboj jednog uzasnog rata. Rat je zavrsen sada, proslost se dere. Izgubila si skoro brata, samo zbog tri razlicite VJERE!!![/quote]

‎"Voliš ti nju..
Slegao sam ramenima,podigao ruku i prislonio sat na uho.Pa,šta ja
znam.. Primijetio sam da mi i sat ubrza svaki put kad je neko pomene.."

''Obletao je oko mene
Za vreme mnogih meseca dana i časova
I stavio je najzad ruku na moje grudi
Nazivajući me svojim malim malim srcem
Istrgao mi je obećanje
K'o što se istrže cvet iz zemlje
I zadržao ga u svome sećanju
K'o što se čuva cvet u zimskoj bašti
A ja
Zaboravila sam na svoje obećanje
I cvet je brzo svenuo
Oči su mu se iskolačile
Pogledao me je popreko
I uvredio tesko
A drugi je došao i nije mi ništa tražio
Ali me je celu obuhvatio pogledom
U času za njega bila sam naga
Od glave do pete
I kada me je svukao
Dopustila sam mu da od mene čini šta hoće
A nisam znala ni ko je on''

‎"Svijet mi je odjednom postao tajna i ja svijetu, stali smo jedan prema drugome, zacudjeno se gledamo, ne raspoznajemo se, ne razumijemo se vise."Mesa Selimovic

“Kada jedna riječ ne pogodi cilj, hiljadu riječi gubi smisao.”

Ja nemam nigdi nikoga... Al moja priča prosta je:
Štogod ih manje zavoleš, menje ti njih nedostaje...
I nisam kadar švindlati... za sobom skele paliti...
Da silom steknem nekog kom ću faliti...

Ja volim moju naviku. Zagrlim jastuk, udahnem duboko, zatvorim oči i gledam te do zore sa one strane podsvesti. Ti i ne znaš za to. Možda samo ponekad osetiš da nisi sama, malo se promeškoljiš i nesvesno uzdahneš ne želeći da se probudiš. I ja ne puštam jastuk sve dok mi jutro ne otme san, a ti nestaneš do sledeće noći.

, dušo moja, naučio sam te preziranju, ali ne onom što nailazi kao crvotočina, nego plemenitom preziranju, punom ljubavi, koje najvise prezire ono što najviše voli.
F. W. Nietzsche
  • Upvote 3

[i]Najvažnije na svetu, to je umeti videti vetar i čuti sneg kako pada, umeti dotaći prstom sumrak na prvom uglu i osetiti na usni sanjivi ukus mesečine. Mašta je moja prva ljubav.[/i] M.M Antić
  • Upvote 2

There are two kinds of writer: those that make you think, and those that make you wonder.
- Brian Aldiss

Da dodam jos jedan citat :

It took me fifteen years to discover I had no talent for writing, but I couldn't give it up because by that time I was too famous.
- Robert Benchley

Neiskvaren iskustvom, poseban slučaj samoće. Ponekad izmislim sadašnjost, da imam gdje da prenoćim...

Sreća postoji za one koji plaču, one koji su povrijeđeni, one koji traže
i one koji se trude, jer samo oni znaju cijeniti ljude koji dotaknu njihov
život...