Jump to content
[LoLLipop]

Najljepse Misli, Mudre Izreke...

Recommended Posts

Kako ono kazu da je Bog rekao:Moj robe malo radi malo ukradi malo cu ti i ja dati.
Ali ja znam da Bog tako nesto ne govori.:D

"Niko nikome ne moze natovariti toliko muke na vrat koliko covijek sam sebi".

M.Selimovic

u zivotu se bitka vodi samo oko jedne stvari : oko postenja.. Edited by snake

---Izbjegavaj nasladu koja rada tugom(Solon)

---Psi laju na one koje nepoznaju

---Oci i usi su losi svjedoci ako im duh nije obrazovan

----U zivotu nemoj nikada raditi ono sto bi te moglo dovesti do toga da osjetis strah ili sram da za to drugi ljudi saznaju

---Kraljevska je stvar ciniti dobro i o sebi slusati lose!

---Dvije najljepse stvari pratit ce nas gdje god posli: jedinstvena priroda i nasa vrlina

---Covjek ne poznaje pravu srecu jer uvijek zeli ono sto nema

---nevoli stvarno onaj , koji nevoli neprekidno

---U obrazovanju korjeni su gorki a plodovi slatki

---Treba biti mudar da bi prepoznao mudraca

Bogovi zaista od pocetka nisu smrtnicima otkrili sve stvari ali dugim traganjem smrtnici postizu napredak u pronalazenju

Za sve one koji su zeljni ucenja znanje je izvor zadovaljstva

---tesko je boriti se s pozudom jer sta ona hoce kupuje na stetu duse (heraklit)

--- Kad si sretan budi umjeren,kad si nesretan budi razborit

Filozofi Anticke Grcke

Budi kao izvor sto se prelijeva , a ne kao bunar u kojem stoji uvijek ista voda!

Ono sto se pamti nestaje, ono sto se zapise ostaje !

Treba paziti i sta se pise hehe

STOPE U PIJESKU

Jedne noci usnio je jedan covjek cudan san. Sanjao je da je setao na plazi zajedno sa Bogom. Iznenada su se na nebu pojavile slike iz njegovog zivota. Primjetio je da se uz svaki njegov zivotni period vide dva para stopa u pijesku: jedne su bile njegove a druge Bozije.

Kad su se prikazali svi dijelovi iz njegova zivota, posmatrao je tragove stopa. Tad je primjetio da na mnogo mjesta za vrijeme njegovog zivotnog puta vidljiv je samo jedan par stopa. Primjetio je, takodjer da se to desavalo bas za vrijeme najtezih perioda u njegovom zivotu.

To ga je zbilja zabrinulo i upitao je Boga o tome:

[color="#ff0000"]DOBRO U ZLU I ZLO U DOBROM

[/color]Kineski seljak i njegov sin od sve imovine imali su samo jednu kobilu. Nekom prilikom kobila im je pobegla i njihov komsija je dosao i rekao im:
- Kakva uzasna stvar, da vam kobila pobegne.
Seljak je na to odgovorio:
- Ne znam da li je losa ili dobra, takav je zivot.

Sledeceg dana kobila se vratila i sa sobom dovela citav copor divljih konja. Komsije su se okupili i rekli:
- Kakva velika sreca. Tvoja kobila ti je dovela toliko drugih konja. Sada si bogat covek.
A seljak je na to odgovorio:
- Tesko je reci da li je to dobro ili zlo. To je zivot.

Seljakov sin je hteo da ukroti konje i zajahao je jednog. Ali konj ga je zbacio , on je slomio nogu i ostao hrom. Komsije su rekli seljaku:
- Uzasno je to sto ti se desilo. Tvoj sin da ostane bogalj.
Seljak je odgovorio:
- Ja ne znam da li je to zlo ili dobro. To je zivot.

Uskoro su vojnici dosli u selo i mobilisali za rat sve sposobne mlade ljude i uzeli su komsijinog sina, ali seljakovog nisu, jer je bio hrom. Tada je komsija rekao:
- Mozda vise nikada necu videti svog sina. Ali ti si srecan, tvoj sin je postedjen.
Seljak je opet odgovorio:
- Ja ne znam da li je to dobro ili zlo. TO JE ZIVOT.

Devojka je cekala avion u cekaonici jednog velikog aerodroma. Posto je trebala dugo cekati, odlucila je kupiti knjigu kako bi joj vrijeme brze proslo. Uz knjigu kupila je i paketic keksa.
Sjela je u VIP cekaonicu kako je nitko ne bi uznemiravao. Kraj nje je bila stolica sa keksom, a sa druge jedan gospodin koji je citao novine. Kad je ona pocela uzimati kekse i gospodin je uzeo jedan. Ona se sokirala, ali nista nije rekla i nastavila je citati knjigu. U sebi je pomislila: ma gledaj ti ovo, da samo imam malo vise hrabrosti, do sada bih ga vec udarila... Svaki put kad je ona uzimala jedan keks, covjek pored nje, ne obazirajuci se ni na sta, uzimao je isto tako jedan. Nastavili su tako dok nije ostao samo jedan u paketu i djevojka pomisli: bas me zanima sta ce sada napraviti!!!
Covjek uzme posljednji i podijeli ga na dvoje!
Ovo je zaista previse, pomisli djevojka, sokirana uzme svoje stvari, knjigu, torbu i ode prema izlazu iz cekaonice. Kada se osjecala malo bolje, nakon sto ju je prosla ljutnja, sjela je na mjesto gdje nije bilo nikoga da bi izbjegla neke druge neugodne dogadjaje. Zatvori knjigu i otvori torbu da je ubaci u nju. U tom trenutku ugleda paketic keksa jos uvijek netaknut.
Postidje se kao kradljivac i tek tada shvati da je keks, isti kao njen, bio od gospodina koji je sjedio pored nje, ali koji je, bez sokiranja, nervoze ili prepotencije, podijelio i svoj posljednji komad sa njom, totalno suprotno od nje, kojoj su bili povrijedjeni ponos i osjecaji.

slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.........

"Nikad nemoj traziti nesto savrseno da to zavolis, jer bices u opasnosti da umres bez ljubavi.
Zato zavoli nesto sto nije savrseno, i ucini ga savrsenim svojom ljubavi."

N.N.

-Citah ,razumijeh i osudih
-Legi,intellexi condamnavi
Latinska Izreka

-Vrlo je vazno neodustati ,tek tako mozete nesto i uciniti
Stephen Hawking

-Nema neuspjeha ako ste uzivali u necemu

-Cak i ako su bolesni , ljudi bogati duhom doprinose zajednici

-Nedirajte moje krugove :):)
Noli turbarecireulus meos

IZREKE BOGATIH LJUDI :
"Imetak od 200 milijuna dolara dovoljno je za ubiti nekoga .Nema nikakvog zadovoljstva u tome"
W.H.

" Najjadniji sam covjek na svijetu "
John Jacob Astor

"Zaradio sam mnogo milijuna ali mi nisu donijeli srecu"
John Rockfeller

"Milijunasi se malo kad smjese"
Andrew Carneger
"Bio sam sretniji dok sam bio mehanicar"
Henry Ford

IZA DOBROG KONJA PRASINA SE DIZE :) ovaj nije bio bogat
Z.Z