Jump to content
[LoLLipop]

Najljepse Misli, Mudre Izreke...

Recommended Posts

[size=4][color="#000080"][font="Comic Sans MS"][size=2]"A sada sam tu

Je li ljudima od vlasti potreban krivac, pa izaberu koga bilo, da bi opravdali svoje postojanje, i svoju surovost? Nije va

[quote name='Hugolina' post='159846' date='May 8 2007, 13:19']Je li ljudima od vlasti potreban krivac, pa izaberu koga bilo, da bi opravdali svoje postojanje, i svoju surovost? [b]Nije va

[size=3][color="#ff0000"][b]Prosjecna zena ce radije biti lijepa nego pametna,zato sto prosjecni muskarac bolje vidi nego sto razmislja!!!![/b][/color][/size]

[b] "When one door closes, another opens. But we often look so regretfully upon the closed door that we don't see the one that has opened for us."
[/b]
[b]Alexander Graham Bell[/b]

"DERVIS I SMRT"

... Pocinjem ovu svoju pricu, nizasto, bez koristi za sebe i za druge, iz potrebe koja je jaca od koristi i razuma, da ostane zapis moj o meni, zapisana muka razgovora sa sobom, sa dalekom nadom da ce se naci neko rjesenje kad bude racun sveden, ako bude, kad ostavim trag mastila na ovoj hartiji sto ceka kao izazov. Ne znam sta ce biti zabiljezeno, ali ce u kukama slova ostati nesto od onoga sto je bivalo u meni pa se vise nece gubiti u kovitlacima magle, kao da nije ni bilo, ili da ne znam sta je bilo. Tako cu moci da vidim sebe kakav postajem, to cudo koje ne poznajem, a cini mi se daje cudo sto uvijek nisam bio ono sto sam sad,...

Gresne misli su kao vjetar, ko ce ih zaustaviti? I ne mislim da je to veliko zlo. U cemu je poboznost, ako nema iskusenja koja se savladavaju?

Nikad covjek ne smije misliti da je siguran, ni da je umrlo ono sto je proslo... ali zasto se javlja kad mi je najmanje potrebno?

Covjek najcesce govori radi sebe, ali mora da osjeti odjek svojih rijeci.

Nikad ne znamo sta izazivamo u drugom covjeku rijecju koja za nas ima sasvim odredjeno znacenje i zadovoljava samo nasu potrebu.

DO KRAJA ZIVOTA UPOZNAVACU LJUDE, A NIKAD IH UPOZNATI NECU. UVIJEK CE ME ZBUNJIVATI NEOBJASNJIVOSCU POSTUPKA.

Zivot je siri od svakog propisa. Moral je zamisao, a zivot je ono sto biva. Vise je stete naneseno zivotu zbog sprecavanja grijeha, nego zbog grijeha...

"DO KRAJA ZIVOTA UPOZNAVACU LJUDE, A NIKAD IH UPOZNATI NECU. UVIJEK CE ME ZBUNJIVATI NEOBJASNJIVOSCU POSTUPKA." .... Lijepe rijeci.
Dobar izbor Hugolina.

[quote name='Hugolina' post='160961' date='May 14 2007, 20:58'][b]Zivot je siri od svakog propisa.

Moral je zamisao, a zivot je ono sto biva.

Vise je stete naneseno zivotu zbog sprecavanja grijeha, nego zbog grijeha...[/b][/quote]

Ne

Svaki covjek na zemlji ima blago koje ga ceka, rece mu njegovo srce. Mi srca o tome rijetko govorimo, jer ljudi ne zele naci to blago. O njemu govorimo samo malo djeci. A onda pustamo zivot da on preuzme na sebe da vodi svakog prema njegovoj, sudbini. Nazalost malo ljudi slijedi put koji im je zacrtan, a to je put Vlastite price i srece..[b]

Nikad nemozemo suditi o zivotima drugih,
jer svatko zna samo vlastitu bol i odricanje,
jedno je misliti da je tvoj put pravi,
a sasvim pogre

[size=3][font="Palatino Linotype"][color="#8B0000"]...jer slava je kao riba, za po' sata vec si gladan... MeRliN [/color];)[/font][/size]

Biti dama znaci propustiti mnogo cega,
a biti dzentlmen znaci ne dopustiti da dama nesto propusti

:rolleyes:

" Imam svoj put,
put potrage za ljubavlju
i

...Iako je moj cilj da otkrijem sustinu ljubavi, i premda patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce, uvidjam da oni koji su dotakli moju dusu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje duse...

...Zivot je vrtoglavo brz; moze u delicu sekunde da nas baci s nebeskih visina u najdublje dubine pakla...

...Ljubavna strast dovodi ljude u stanje kad prestaju da jedu, da spavaju, da rade, kad gube svoj dusevni mir. Mnogi se uplase kad se ona pojavi, jer unistava sve sto su do tada postigli i stvorili...

Paulo C.

lirski razgovor

-Reci kako me volis.
-Hocu.
-Reci.
-Volim te na suncu. I volim te u sjenci.Volim te u sesiru.I volim te u zaketu.Kad vjetar duva napolju.I kad si na banketu. U zovama u brezama, kraj maline i klena.I kada spavas .I kad radis povijena. Volim te kad jaje lijepo mutis. Volim te cak i kad kasiku ispustis.I u taksiju. I u autu. Bez izuzetka. I od kraja ulice .I od pocetka. I kad kosu svoju cesljem lijepo dijelis.

I u opasnosti. I kad se veselis. Na moru. U gorama.U kaljacama. Bosu. Danas. Juce. I sutra.I danju i nocu.I u proljece kad dolaze nam laste.
-A ljeti kako me volis?
-Kao srz ljeta , zna se.

-A da li me volis u jesenje dane.
-Cak i onda kad gubis kisobrane.

-A kada se zimi posrebre prozori.
- Zimi te volim ko vatru kad veselo gori. Blizu tvoga srca. I uz tvoju nogu. A iza prozora snijeg. I vrane na snijegu.

Konstantin Galcinjski

Nikad nisam bio siromasan, ali sam bio bez novca. Biti bez novaca je prolazno
stanje, biti siromasan je stanje duha.

Hvala ti, Boze, sto si stvorio nebo i njegovu beskrajnu modrinu, jer samo pod tim i takvim nebom moze hodati ljepota kao sto je njezina.Hvala ti, Boze, sto si stvorio sunce, jer samo zrake tako velikog i tako sjajnog sunca mogu sarati sjencice na njezinom krasnom licu.Hvala ti, Boze, sto si stvorio ruzu, jer je samo takva mirisna i njezna ruza dostojna da kiti njezinu kosu.Hvala ti, Boze, sto stvorio noc i mjesecinu, povjetarac i slavuja, jer samo oni mi, Boze, pomogose da se priblizim njezinu srcu.Hvala ti, Boze, sto si stvorio nju za mene i mene za nju, sto si nam dao srca, da kroz nasu ljubav spoznamo Tebe, sto si nam dao oci da gledajuci jedno u drugo spoznamo Tvoje savrsenstvo, kad si nas takvim stvorio....

(LEGENDA O ALI-PASI, Enver Colakovic)

[b]cega se pametan stidi budala se ponosi :D jos moja majka govorila kad je bila mlada :D[/b]

iii

[b]ko o cemu kurve o postenju...bora dj.
[/b]
iii

[b]sto brze umres, vise si mrtav...to kontas na casu fizike kad dobijes test nazad...[/b]

iii

[b]zivi svaki dan kao da je zadnji, jednoc ces biti upravu :P[/b]

iii

[b]ja ustvari nikad ne kasnim, drugi samo previse zure :D Marilyn Monrou...[/b]

iii

[b]laz je jadan nacin kako istinu precutati, ali je nazalost i jedini koji je do sad pronadjen...
[/b]
iii

[b]sve i jedan covjek pravi greske, umjetnost je samo ih napraviti kad niko ne gleda :D[/b]

iii

[b]sigurno je da nista nije sigurno a i to nije :D
[/b]
iii

dojadilo nema vise :D

[size=4]... ko pjeva zlo ne misli ...

... sto trijezan misli, pjan govori ...
[/size]