Jump to content
safet susic

Stranka Demokratske Akcije

Recommended Posts

[quote name='Falcon' post='318496' date='16.03.2009, 21:21']Pitanje: Kakav je stav Bakira Izetbegovica spram podjele u SDA Cazin...? Ukoliko pobijedi kakve su sanse u ponovnom objedinjavanju i protjerivanju cvrenog olo

[quote name='hadzi' post='318502' date='16.03.2009, 22:28']prvo da ti kazem da bakir nema sanse da pobjedi, on jos nije svjestan sta mu je Suljo spremio. bice zadovoljan ako ga Suljo stavi u predsjednistvo stranke,

a za cazin, pa valjda je tu jasno. kaze ne podrzavam A - sda, vratite se u SDA.
nisam ja ni doveo do podjela, kako ste ih zavadili sad ih mirite, ne pada mi na pamet da idem u krajinu. samo su neke od njegovi izjava.[/quote]

S ovakvim problemima SDP stvarno ispada normalniji od SDA i ASDA. Oni imaju dva problema, Lagumdziju i ostavstinu komunizma a vi ne znate od kojeg jada i cemera da pocnete. Dodje mi da hidzretim iz BiH kao sto je pamet prvaka SDA davno od njih hidzretila :S

ja tebi predlzem da ti ostanes u BiH, bice bolje ili gore poslije Kongresa SDA.

nema tebi bez nas nigdje, ako kud naumis da ides s tobom ide i A - sda i SDA :)

[quote name='hadzi' post='318518' date='16.03.2009, 22:45']ja tebi predlzem da ti ostanes u BiH, bice bolje ili gore poslije Kongresa SDA.

nema tebi bez nas nigdje, ako kud naumis da ides s tobom ide i [b]A - sda i SDA[/b] :)[/quote]

i to bas tim redoslijedom aBd :D

Gubljenje energije na nepotrebna prepucavanja, na lične razmirice i pitanje ko ima veci (politicki uticaj) medju Bosnjacima djeluje negativno i na BiH. Kad se u Cazinu ne mozemo dogovoriti zrvtvijuci svoj jal u ime zajednickog cilja, kako na nivou BiH. Zatomiti sebe zarad drugih nije lahko ali se mora ako zelimo biti dio rjesenja a ne problem.

[quote name='jedancoek' post='318504' date='16.03.2009, 22:32']Kada bi Bakir imao pozitivan stav o ovom pitanju (pozitivan za Asda), mogao bi biti siguran da sa područja na

[quote name='hadzi' post='318797' date='17.03.2009, 19:04']ako mislis na unutar stranacke izbore onda se mogu da slozim s tobom, ali ako mislis na izbore opcenito onda se ne slazem s tobom

jer nakon izjave Nijaza Husica da SDA moze i sa DNZ izgubice osnovnu bazu glasaca a to su sehidske famelije, RVI i demobilizirani borci[/quote]
bojim se ja moj hadzi da ce i SDA i A-sda popusiti na vanrednim izborima, ako ih bude, jer niste ispunili obecanja koja ste dali a cupate se jedni na druge a isto ste krivi.DNZ ce imati porast a s obzirom na predizborni prag koji ce biti manji SDP bi mogao imati blagi porast.Isto tako ne smijete zaboraviti na jednog vijecnika iz Nase stranke.

PS. Rece vam predsjednik kluba JAVNO da bi i vi rado isli sa DNZ ali ne mozete.Ja mislim da ste se sa ovim izjednacili po sistemu Koalicija sa DNZ-om.

ne znam ja ko bi padao na izborima a ko rastao, nije vrijeme kampanje da dajem svoje misljenje

zelim sad nesto drugo da kazem a to je:

Sulejman Tihic je uglavnom vodio dobro stranku do početka predizborne kampanje za opće izbore 2006 godine.

Njegova ključna gre

[quote name='hadzi' post='319124' date='18.03.2009, 12:35']ne znam ja ko bi padao na izborima a ko rastao, nije vrijeme kampanje da dajem svoje misljenje

Sulejman Tihic je uglavnom vodio dobro stranku do početka predizborne kampanje za opće izbore 2006 godine.

Njegova ključna greška bila je da se po drugi put kandidira za člana Predsjedništva BiH. Uslijedio je težak i ponižavajući poraz. Nakon toga mnoge stvari u SDA su krenule kako ne treba. Umjesto demokratskog odgovora na nastalu situaciju, jer velika stranka i teško poraženi lider ne idu zajedno, uslijedile su raznorazne akrobacije radi održanja na čelu stranke. [b]Bitno je reducirano dogovaranje, preferirani su predsjedniku odani, a svi koji drugčije misle su na ovaj ili onaj način šikanirani. Time je, sloboda misli, kao jedna od velikih tekovina SDA ozbiljno ugrožena.[/b] veli podpredsjednik SDA BiH.

ovo je razlog nastanka A - sda[/quote]

hadzi , vasa stranka je neuspjeo pokusaj kompromitacije Tihija od strane cengiceve linije u kojoj bakir kotira odmah iza njega..
vi ste zrtvena janjad..
projekat nije uspio jer Bakir nece preuzeti stranku..
barem tako trenutno izgleda.. Edited by snake

[quote name='hadzi' post='319124' date='18.03.2009, 11:35']ne znam ja ko bi padao na izborima a ko rastao, nije vrijeme kampanje da dajem svoje misljenje

Njegova ključna greška bila je da se po drugi put kandidira za člana Predsjedništva BiH. Uslijedio je težak i ponižavajući poraz. Nakon toga mnoge stvari u SDA su krenule kako ne treba. Umjesto demokratskog odgovora na nastalu situaciju, jer velika stranka i teško poraženi lider ne idu zajedno, uslijedile su raznorazne akrobacije radi održanja na čelu stranke. [b]Bitno je reducirano dogovaranje, preferirani su predsjedniku odani, a svi koji drugčije misle su na ovaj ili onaj način šikanirani. Time je, sloboda misli, kao jedna od velikih tekovina SDA ozbiljno ugrožena.[/b] veli podpredsjednik SDA BiH.

ovo je razlog nastanka A - sda[/quote]
Nešto mi tu ne štima!
Molio bih te da objasniš ponašanje Čengića,Bičakčića,Izetbegovića,Veladžića i inih spram ponašanja Tihića,onda i sad.Dakle da li je po tebi Bičakčićeva i Čengićeva struja tada nije smjela,nije htijela ili nešto drugo uraditi spram ponašanja Tihića,a ko danas oni su uz Izetbegovića juniora pred kongres stranke.
Kako reče sloboda misli u SDA,pa recimo da je bilo,a vi izašli jer je više nema.Pa kako onda tumačiš to da je Čengić Veladžić,kao vjerujem i Bičakčić uz vas a i dalje su u SDA.Neki su bili na vašoj osnivačkoj skupštini,fešti i dali vam otvorenu podršku.Nikakve konsekvence za to nisu snosili.Eto ti dakle te ugroženosti slobode misli.Tu ima i djela.S toga ne stoji to što pišeš,već malo razmisli o maju mjesecu.
Ako smijem skromno misliti,Tihić ništa u stranci ne poduzima do maja.Svaki radikalan potez od prije godinu dana pa do maja je direktno uperen protiv njegovog novog izbora.S novim izborom obračunava se sa radikalima i mladomuslimanima u redovima SDA i zauzima novi kurs politike SDA.U tom kontekstu vi tražite sebe,ali mislim da je snake u pravu,vi ste nečiji kurbani.
I na kraju ostanak Lagumdžije na čelu SDP-a i vrlomoguća pobjeda Tihića u SDA smrdi na sigurnu vrstu koalicije u F BiH za dvije godine.Moj skromni savjet na osnovu izrečenog je zemlji baja,i pamet u glavu posljedice će biti blaže.

[quote name='beeman' post='319152' date='18.03.2009, 13:44']Nešto mi tu ne štima!
Molio bih te da objasniš ponašanje Čengića,Bičakčića,Izetbegovića,Veladžića i inih spram ponašanja Tihića,onda i sad.Dakle da li je po tebi Bičakčićeva i Čengićeva struja tada nije smjela,nije htijela ili nešto drugo uraditi spram ponašanja Tihića,a ko danas oni su uz Izetbegovića juniora pred kongres stranke.
Kako reče sloboda misli u SDA,pa recimo da je bilo,a vi izašli jer je više nema.Pa kako onda tumačiš to da je Čengić Veladžić,kao vjerujem i Bičakčić uz vas a i dalje su u SDA.Neki su bili na vašoj osnivačkoj skupštini,fešti i dali vam otvorenu podršku.Nikakve konsekvence za to nisu snosili.Eto ti dakle te ugroženosti slobode misli.Tu ima i djela.S toga ne stoji to što pišeš,već malo razmisli o maju mjesecu.
[b]Ako smijem skromno misliti,Tihić ništa u stranci ne poduzima do maja.Svaki radikalan potez od prije godinu dana pa do maja je direktno uperen protiv njegovog novog izbora.S novim izborom obračunava se sa radikalima i mladomuslimanima u redovima SDA i zauzima novi kurs politike SDA.U tom kontekstu vi tražite sebe,ali mislim da je snake u pravu,vi ste nečiji kurbani.
I na kraju ostanak Lagumdžije na čelu SDP-a i vrlomoguća pobjeda Tihića u SDA smrdi na sigurnu vrstu koalicije u F BiH za dvije godine.[/b]Moj skromni savjet na osnovu izrečenog je zemlji baja,i pamet u glavu posljedice će biti blaže.[/quote]
I oni misle da ce se ovako na kraju zavrsiti samo sto nece jos da priznaju.I sam hadzi jednom rece da Bakir nema pojma sta mu je Sulejman pripremio ali nadaju se i dalje da se ne bi sta otrunilo jer nikad se ne zna :D

P.S. I ja dijelim isto misljenje kao kolega beeman

Jednog dana ako Bog da SDA stranka ce uci u istoriju kao jedna od najvecih politickih neuspjeha u istoriji moderne politike. Isto tako lideri i osnivaci SDA stranke ce biti ucrtani u istorji BiH kao najveci krivci za rat u BiH zajedno sa nacionalistickim liderima SDSa i HDZa. Pogledajmo samo poredak dogadjaj prije i poslije osnivanja SDA stranke:

Prije SDA - mir u BiH, donekle skroman zivot
SDA se osniva - rat pocinje u BiH, muslimani ginu na sve strane.
Rat staje i BiH je etnicki podjeljena
SDA idalje vodi nacionalisticku politiku dok ekonomski razvoj BiH je spor, ljudi napustaju BiH itd, itd.....

Kako bi nasa BiH cvjetala da te nije Bilo Alija i da nije bilo SDA..... (prijedlog Dini merlinu da promjeni stihove svoje pjesme)

Za bolji zivot u BiH i za kraj Nacionalizma u BiH - to je moja poruka za sve ... pogotovo za SDA.....

[quote name='Clark Kent' post='319193' date='18.03.2009, 16:55']Jednog dana ako Bog da SDA stranka ce uci u istoriju kao jedna od najvecih politickih neuspjeha u istoriji moderne politike. Isto tako lideri i osnivaci SDA stranke ce biti ucrtani u istorji BiH kao najveci krivci za rat u BiH zajedno sa nacionalistickim liderima SDSa i HDZa. Pogledajmo samo poredak dogadjaj prije i poslije osnivanja SDA stranke:

Prije SDA - mir u BiH, donekle skroman zivot
SDA se osniva - rat pocinje u BiH, muslimani ginu na sve strane.
Rat staje i BiH je etnicki podjeljena
SDA idalje vodi nacionalisticku politiku dok ekonomski razvoj BiH je spor, ljudi napustaju BiH itd, itd.....

Kako bi nasa BiH cvjetala da te nije Bilo Alija i da nije bilo SDA..... (prijedlog Dini merlinu da promjeni stihove svoje pjesme)

Za bolji zivot u BiH i za kraj Nacionalizma u BiH - to je moja poruka za sve ... pogotovo za SDA.....[/quote]
SDA stranka nije nacionalisticka stranka ... a njeni osnivaci nisu krivci za rat ...
SDA stranka sa rahmetli Alijom Izetbegovicem , nezelim umanjiti i dorpinos drugih stranaka , je glavni nosilac otpora svim snagama koje su zeljele unistiti Bosnu i Hercegovinu ...

[quote name='lucky' post='319194' date='18.03.2009, 12:24']SDA stranka nije nacionalisticka stranka ... a njeni osnivaci nisu krivci za rat ...
SDA stranka sa rahmetli Alijom Izetbegovicem , nezelim umanjiti i dorpinos drugih stranaka , je glavni nosilac otpora svim snagama koje su zeljele unistiti Bosnu i Hercegovinu ...[/quote]

Znaci zelena boja, Politicko koristenje Islama, 99.9% clanova su muslimani/bosnjaci, islamska deklaracija, slogani "mi smo vojska Allahova" itd.. to nista nije Nacinalisticko ...HMMM :huh:

Ko svojim ponasanjem izaziva svadnju dijeli krivicu u tuci jel' tako? SDA politika je izazvala svojim nacionalizmom dosta sukoba i tenzija i na kraju rat sa srbima i hrvatima i muslimanima (babinim autonomasima) u BiH.

SDA stranka sa rahemtli Alijom Izetbegovicem je etnicki podjelila BiH, sjecas li se Daytona???? Pa kakv su to otpor pruzlili kad su jednim potpisem rasturili BiH na dva dijela..... :o

[quote name='Clark Kent' post='319205' date='18.03.2009, 18:55']Znaci zelena boja, Politicko koristenje Islama, 99.9% clanova su muslimani/bosnjaci, islamska deklaracija, slogani "mi smo vojska Allahova" itd.. to nista nije Nacinalisticko ...HMMM :huh:

Ko svojim ponasanjem izaziva svadnju dijeli krivicu u tuci jel' tako? SDA politika je izazvala svojim nacionalizmom dosta sukoba i tenzija i na kraju rat sa srbima i hrvatima i muslimanima (babinim autonomasima) u BiH.

SDA stranka sa rahemtli Alijom Izetbegovicem je etnicki podjelila BiH, sjecas li se Daytona???? Pa kakv su to otpor pruzlili kad su jednim potpisem rasturili BiH na dva dijela..... :o[/quote] Edited by Clark Gable
korisnik banovan zbog vrijedjanja

Ovakva BiH mogla se stvorit i bez rata...sad ce reci kako....pa lahko srbi i tad a i sad traze isto....i zivi bili i vidjeli....i dobit ce to...Amerika gdje je god dolsa.....podijelila je drzavu...ako se sijecate Vijetnama.....Koreje....i tako dalje...bojim se da i nas to ceka...jer ljudi vani neshvataju sta se ovdje desava.....jbg...to nas muci

SDA..HDZ..SDS...TO SU NACIONALICTCKE STRANKE....BOLAN TO SE ZNA I NA MARSU....a gdje tko zivi..to sad nije moj problem :P

[quote name='lucky' post='319194' date='18.03.2009, 17:24'][b]SDA stranka nije nacionalisticka stranka [/b]... a njeni osnivaci nisu krivci za rat ...
SDA stranka sa rahmetli Alijom Izetbegovicem , nezelim umanjiti i dorpinos drugih stranaka , je glavni nosilac otpora svim snagama koje su zeljele unistiti Bosnu i Hercegovinu ...[/quote]

Zavisi iz kog ugla, gledas.
Ako pricamo o SDA iz danasnje perspektive onda govorimo o odredjenom broju kadrova koji su duboko zaglibili u necasne radnje. Medjutim to je prilicno lako popravljivo, za razliku od konstantnog postojanja tvrde nacionalisticke struje koja s vremena na vrijeme ukaze zube ili isturi svoje marionete. Cinjenica da je iz SDA nastalo tri prilicno jake stranke koje imaju karakteristike koje bas i nisu pozeljne ipak nesto govori. Pa zar ti ljudi nisu bili u SDA i krojili njenu politiku? U toj stranci djeluju ljudi sa crnih lista svjetskih velesila.
SDA treba posmatrati slojevito, a nikako ne u cjelini, jer postoje slojevi od ultranacionalistickih do liberalno-gradjanskih pogleda tako da im trebaju vrlo korjenite promjene, i to na svim nivoima.

26.Maja Kongres stranke SDA,bira se Predsjednik,eh sad ko ce biti "sin"stvaraoca SDA,cika Suljo ili Terza,..... pitanje je sad

"sin"Bakir Izetbegović

[quote name='lucky' post='319194' date='18.03.2009, 18:24']SDA stranka nije nacionalisticka stranka[/quote]

Skoro da bih se slo

[quote name='Vento' post='320663' date='24.03.2009, 12:02']Skoro da bih se slo

[quote name='lucky' post='320667' date='24.03.2009, 13:08'][b]staces kada Lolipop ovo procita sta si napiso za SDA ?[/b] :P

nadam se da cemo se slo

[quote name='Vento' post='320675' date='24.03.2009, 12:29']Kad sam se ja ičeg bojao? :P Malo si felerično pročitao pride

[quote name='lucky' post='320676' date='24.03.2009, 13:35']nisam mislio da se trebas bojati ... :P samo sam pito sta ces ... :P
ako pod kako ti kazes "dealjinizacije" smatras postavljanje SDA kao stranke u sluzbi sdp i lagumdzije ... onda nije to dobar naziv ... bolji naziv je "lagumdzizacija" :lol: ... valjda sam dobro napiso ...[/quote]

Čak i da je to tačno, to je ipak napredak - okrenuti se od demokratiji i normalnoj građanskoj orijentaciji vrlo nesklonog političara koji je pride bio pod istragom za ratne zločine i čije su se tu

[quote name='Vento' post='320695' date='24.03.2009, 13:32']Čak i da je to tačno, to je ipak napredak - okrenuti se od demokratiji i normalnoj građanskoj orijentaciji vrlo nesklonog političara koji je pride bio pod istragom za ratne zločine i čije su se tu

[quote name='lucky' post='320698' date='24.03.2009, 14:40']sdp sa demokratijom ima samo onu [b]recenicu[/b] u svom nazivu ... ti ga vidis kao profesora a pitaj drugi kako vide ??? jel kao profesora (mada mu se to netreba osporavati ) ili kao diktatora ... :P[/quote]

Valjda riječ. Ako ni

tema je sda

i ja idem na Kongres 26.maja i svoj glas dajem Terzicu.

Terzic je najbolji kandidat ;)