Jump to content
safet susic

Stranka Demokratske Akcije

Recommended Posts

[quote name='pingvin' timestamp='1339354761' post='458455']
Zar postoji "ikakva" konstanta, halali ali para usi??? :-)
[/quote]

Postoji.
Jedina konstanta je uzimanje ogromnih novaca za nista i ta konstanta je ista kod svih.

[quote name='mir&dobro' timestamp='1339347016' post='458449']
Muči Vuče,,
Puno pričaš a malo kažeš. Otrcano.
[b]Moraš znati jedno: u političkoj areni kod demokratskih društava nema statičnih konstanti. Sve je promjenjivog karaktera.[/b]

Žviždio, idem sa hanumom zalijevati krastavce. Volim prirodu i [b]zelenilo[/b]. :spruceup:
[/quote]
Vidim naucio si lekciju. Cjelo vrijeme ti pokusavam ovo ojasniti a tek od pete skonta. Znaci ona Suljina tri razloga padaju u vodu. Daj molim te objasni svojim da nema staticnih konstanti ili ipak idete na policijsku dtzavu, legitimni predstavnici bosnjaka i ono trece. najbolje je brate vama da vi to sve podmotate pod vitalni nacionalni interes. Vama je Alija i slago da ste vi ti koji poslije njega treba da vladate ovom drzavom do sudnjeg dana. Samo ne znam jel vam ostavio zlatne kasike.

[quote name='mir&dobro' timestamp='1339311717' post='458417']
[i]Vuče, Boga mi si opet fulo!!![/i]
[i]Ja sam ti sljedbenik ideje a ne ljudi. I dalje ostajem sljedbenik ideje SDA i vizije koju je definirao njen utemeljitelj A.Izetbegović.[/i]
[i]A biće mi drago da ti miševi kako ih ti nazva napuste brod zvani SDA. To bi bilo dobro po SDA.[/i]
[i]Riješili bi se munafika, foteljaša i karijerista.[/i]
[i]Onda bi sa ostatkom istinskih SDA patriota izvršili rekonstrukciju organa stranke te sa bismillah krenuli u nove pobjede.[/i]
[i]I nemojte mi te priče kako SDA vlada preko 20 godina!!! Kojih 20 godina??[/i]
[i]Jel tu računaš i ratne godine, godine postratne obnove, godine alijanse SDP-SBIH, ,,,,,??[/i]
[i]Pa "karamba i karambita", zar SDP Hamde Lipše ne vlada već 8 godina u Bihaću??[/i]
[i]Zar SDP u Tuzli ne vlada već decenijama??[/i]
[i]Zar gradonačelnik Sarajeva nije ALIJA BEHMEN koji je iz SDP-a??[/i]
[i]Okanite se tih floskula i otrcanih fraza??[/i]
[/quote]

Da SDA vlada zadnjih 20 godina.

SDA je vladala i u ratu i također i tamo povlačila pogrešne poteze - nikakva diplomacija, nikakav utjecaj na zapadne sile, nikakav utjecaj na pomoc od muslimanskih zemalja, nikakvo vođenje rata niti politike u ratu, nikakva diplomacija pri potpisivanju daytona.
Ovdje u Cazinu je vladala SDA pa su njihovi igrači optuživali sve i svakoga ko im se nije sviđao da su "autonomaši" iako nisu bili ni "a" od autonomaša i svi znamo šta se radilo u ratu i valjda će i zato jednom neko odgovarati!
Dolazile su isto tako u ratu hrpe novaca - doslovno su dolazile vreće pune keša od naše dijaspore i taj novac nije završio za oružje ni bilo šta drugo.
Znamo isto tako uvažene SDA-ovce koji su naplaćivali brašno po 1000 KM.
Sve je to djelo SDA!

Dalje SDA je vodila i nakon rata. Privatizacija i pretvorba je sve njihovo djelo. Dogodilo se upravo onako kako su htjeli - opljačkali su narod što su više mogli. Svojim neznanjem niti su vodili dobru politiku sa srbima ni sa hrvatima i umjesto da gradimo zajedničku državu sve smo se više udaljavali - sve je to djelo SDA! A što se tiče ekonomije tu da i ne pričam kako su vladali.

Ta alijansa je vladala nepune 3 godine i nije bila nimalo uspješna - to treba priznati, ali ti navodiš Sarajevo, Tuzlu i Bihać - kako god okreneš Sarajevo jeste glavni grad i zbog toga ima veliku prednost, ali zanimljivo je da su Sarajevo i Tuzla dva najrazvijenija grada u BiH. Što se tiče Bihaća Lipovaču smatram nesposobnim za bilo šta, ali taj Bihać je u zadnje vrijeme preuzeo primat od Cazina koji je bio poduzetnija i ekonomski čak propulzivnija sredina od Bihaća. Šta ti to govori?

Ja sad kad gledam ustvari ne znam da li postoji išta dobrog što je SDA donijela Bosni i Hercegovini.

Juce me jedan moj dobar jaran nasmijao do suza.Pitam ga ja sta on misli o odlasku SDA nakon 20 i vise godina vladavine nad Bosnjackim narod???Na to mi jaran rece:BICE NEOBISNO BEZ NJIH!!!!!!

Valjda je mislio da je narod toliko navikao na njih za ovih 20 i kusur godina.....

<p>[quote name='barca' timestamp='1339362897' post='458470']
Postoji.
Jedina konstanta je uzimanje ogromnih novaca za nista i ta konstanta je ista kod svih.
[/quote]

Nisi me razumio, moje pitanje se odnoslio na "staticna konstanta" jer konstanta je nepromjenjiva, konstantna i ne moze biti staticna ili dinamicna ni bilo kakva druga :DA to sto kazes za uzimanje para, u potpunosti slazem :D

[b]Evo šta Radončić izjavi na teleringu: [/b]

SDA ukoliko ne bude htjela napustiti fotelje, narod će sam uzeti štangle i otjerati ih s vlasti. Naši građani će izaći na ulice tražeći odgvornost zašto je netko uništio velike sustave od UNIS-a, pa nadalje. Tražit će odgovornost zašto je netko tijekom privatizacije uništio certifkate boraca, kao i zašto je uništeno 200.000 obitelji na bazi jamaca i pogrešnog zakona ili duga Ljubljanske banke. Tražit će odgovornost i zato zbog čega netko već 20 godina ne gradi BiH....
  • Upvote 1

Sad će biti: "Tunjo vaki, Tunjo naki.." al uzalud.

Dobro Tunjo reče, sa SDA se nije razračunao SDP, nego Bošnjački narod :)

Vuče,

"Menščini" da iz tebe tukne komunistička arogancija,,,,,,ohani malo jarane. Nismo u parlamentu već na forumu i samo razmjenjujemo mišljenje.
Ta tvoja inputiranja upućena meni sa visinskim (kvazi) savjetima bi imali smisla da sam ja nakon ovih dešavanja sa i oko SDA demonstrativno od tuge i žalosti rezao vene.
Međutim, pošto sam ja manje-više ravnodušan i posmatram stvari kao ringešpil onda tvoj model linča nema nikakva smisla.
Kao što znaš Iz iskustva svog šefa Lagumdžije, [b]u politici su i neprijateljstva i savezništva prolazna dok su samo interesi vječni[/b].
Lagumdžija je preko noći okrenuo leđa Tihiću a prigrlio novog partnera Radončića sa kojim se inače već nekoliko decenija olimpijski takmičio u pljuvanju.
Zato, ohani malo jarane!! :blind: Edited by barca
neosnovane kvalifikacije

Ko mi obrisa link? Jel zabranjeno ubacivati tekstove sa Krajina.ba? Dajte to ubacite u pravila, i onaj ko promijeni post neka se potpiše i napiše razlog uređivanja.

[quote name='mir&dobro' timestamp='1339407349' post='458509']
Vuče,

"Menščini" da iz tebe tukne komunistička arogancija,,,,,,ohani malo jarane. Nismo u parlamentu već na forumu i samo razmjenjujemo mišljenje.
Ta tvoja inputiranja upućena meni sa visinskim (kvazi) savjetima bi imali smisla da sam ja nakon ovih dešavanja sa i oko SDA demonstrativno od tuge i žalosti rezao vene.
Međutim, pošto sam ja manje-više ravnodušan i posmatram stvari kao ringešpil onda tvoj model linča nema nikakva smisla.
Kao što znaš Iz iskustva svog šefa Lagumdžije, [b]u politici su i neprijateljstva i savezništva prolazna dok su samo interesi vječni[/b].
Lagumdžija je preko noći okrenuo leđa Tihiću a prigrlio novog partnera Radončića sa kojim se inače već nekoliko decenija olimpijski takmičio u pljuvanju.
Zato, ohani malo jarane!! :blind:
[/quote]Tolika kom.arogancija da sam napisao da ako zelis transfer kod njih mors biti sto veci lopov. da li si rezao vene ili ne neznam ali da si u tuzi i zalosti jesi. To govore tvoji postovi. Ne znam u cemu ti vidis linc, mozda ko suljo u policijskoj drzavi, sve sto vam se kaze argumentirano svodite na polic.drzavu i bosnjastvo. Ovde je rijec o svekolikoj retorici SDA poltroncica, koji sve sto je izreceno a kosi se sa onim kako to kazu SDA-ajci je linc, polic,dtzava itd.
Lagomdzija iako apsolutisat napokon da napravi pravi potez od kako je kralj SDP-a. taj potez se zove slanje SDA na marginu polit. stvarnosti.
Hocemo li zaboraviti kako je Alija okrenuo ledja SDP-u poslije rata, dok je lagumdzija bio s njim zarobljen u Lukavici, a prigrlio SDS i HDZ. Znam da ti ovo smeta i da nemate odgovora na ovo. Uzasno pece cinjenica da se HDZ mozda vraca na kazan a nas nema. Opravdanja i razloge za ova desavanja u polit. zivotu BIH ti imputiras samo onim koji ostaju u vlasti, dok si svoje "prao" samo dok su na vlasti. opet ti kazem demagogija sirih razmjera koja je davno procitana. U sahu se to kaze MAT. :vampire: Edited by Lobo
  • Upvote 1

Vuće,
Pa nije nešto argumetirano samo zato što ti kažeš da je argumentirano već to moraš istinski činjenicama potkrijepiti a javnost mora donijeti sud. [b]Ti bi ko UDBA, da podmetneš, (op)tužiš i presudiš!! Ne može jarane, prošlo vrijeme jednoumlja[/b].
Nit je MAT kad ti kažeš već kad se figure ne mogu više pomjerati!!
Nemoj previše baljezgati o Aliji kad su već svi i domaći i strani relevantni i eminentni nosioci moći potvrdili da je rahmetli predsjednik učinio maksimum za očuvanje BiH u najtežim okolnostima u njenoj historiji.
To što je Izetbegović u užem ratnom predsjedništvu imao višenacionalni i višepartijski sistem samo dokazuje o kakvoj se ljudskoj i demokratskoj veličini radilo.
A što se tiče demagogije,,,,[b]pa zar ima većih demagoga od Lagumdžije i njegovog klona u Bihaću[/b]???
Kupi novu Slobodnu Bosnu pa ćeš imati prilike prisjetiti se nekadašnjeg prljavog rata između Lagumdžije i Radončića.
Između ostalog Lagumdžija je rekao i to da je Radončić:
",,,[b]vlasnik imperije nastale na zlu i laži, i da je spreman za mrvicu slave da gladi "krmka niz dlaku" a da njegova namjera da bude u vlasti je isključivo kako bi zaštitio svoju nezakonito stečenu imovinu[/b]".
A sjećamo se i njihovih tužakanja po sudovima iz razloga što je Radončić optuživao Lagumdžiju za državni udar, islamofobiju, kriminal (preko ženine firme) isl.
A vid sad!!! Tebi ovo normalno??

Nemoj samo ad hominem kvazi argumenata jer te to diskvalificira kao ozbiljnog sugovornika! :blind:

De pustite rahmetli Aliju nek lezi mirno u zemlji..
On sa novonastalim promjenama manje vise nema nista...

Evo vam jedne dobre teme za raspravljanje, procitajte susret Tihica i njegovih sljedbenika u posjeti sesiji kruga 99.
Procitajte sta su akademici govorili u prisustvu Tihica, meni onako nesto da je netko svalio na grbacu, jos ne bilo ko nego naj intelektualci BiH.
Ja bih se istih stopa otisao kastrirati i povukao bih se za sva vremena iz javnosti :)

Tihic i nije toliko kriv koliko je SDA ucinila zla za Bosnjacki narod.Ljudi moji nije to od juce.To se desava sve od prvih izbora u BiH odnosno odmah nakon izborne poBJEDE 1990.godine.Nakon izbora SDA je sa Alijom odmah krenula u uklanjanje svih onih koji nisu podobni.Sve sposobne su protjerali a na celo su dosli oni koji su tu vidjeli sansu za licno bogacenje,obracun sa Komunistima kako su oni govorili i drugo.Pa samo nakon dvje godine ko je sa Alijom ostao u SDA????Profiteri,kriminalci,zlocinci,nepismenjakovici jednom rjecju ljudi koji su ili bili u nekoj rodbinskoj,prijateljskoj ili ideoloskoj vezi za Alijom i ovima oko njega.SDA je postala stranka MUCNINE I CRNINE za Muslimanski narod i to je trajalo evo 20 i kusur godina.Stvar je u tome sto je ta njihova privatna administracija pustila korjenje i posve duboko da bi oni tek tako otisli.Nikud oni nece jer su godinama instalirali svoje ljude i u druge partije tako da ce oni uvjek biti tu.Zato sto sada sve svaljivati na Tihica jer on je ipak pokusao od partije da napravi bar neki vid normalne stranke ali mu to nije poslo za rukom.Najbolje bi bilo Tihicu da podnese ostavku i povuce se potpuno iz politike i prepusti malome Alijinom odnosne neka Bakir nastavi tamo gdje mu je Babo rahmetli stao pa da se vidi dokle ce dogurati.Najbolje bi bilo da Bakir preuzme SDA i da vrati odstale koje je Tihic uklonio.Kod nas u kantonu Mirsad Veladzic bi imao najvece sanse da dovrsi ono sto je SDA godinama radila hahahaha.A da cuo sam da se i Bicakcic vratio u politiku pa jos da se vrati i Ganic pa onda Haris koji je otisao da bi se vratio pa i ostali.Nema Bosni nista bez stari kadrova....hahahaha

E moj mirni i dobri sagovornice!
Ha,ha,ha jesam reko neznate vi dalje od UDBE. I ti pricas o klonovima. Pa u narenom periodu ko papagaji ce te ponavljati, UDBA, bosnjastvo, Lagumdzija, Radoncic, ugrozeni Bosnjak, i ostale parole. A ako kazes da baljezgam o Aliji to znaci da je on nedodirljivi mit o kojem ne treba govoriti u negativnom kontekst. Svi "relevantni nosioci moci" kako kazes kazu i da je osto ziv i on i Tudjamn bi zavrsili u Hagu. Covjek koji je htio preseljavati Krajinu na Romaniju i koji je 93. na bosnjackom kongresu u podrumu Holidej ina izrekao nesto sto je kostalo bosnjacki narod . Demokratsku velicinu ti zadrzi za sebe kao i Lagumdziju i Radoncica a netreba vise trositi rijeci na odgovore demagozima i devedeset dvojkama jer je i njihovo proslo.

[quote name='che guevara' timestamp='1339395295' post='458482']
[b]Evo šta Radončić izjavi na teleringu: [/b]

SDA ukoliko ne bude htjela napustiti fotelje, narod će sam uzeti štangle i otjerati ih s vlasti. Naši građani će izaći na ulice tražeći odgvornost zašto je netko uništio velike sustave od UNIS-a, pa nadalje. Tražit će odgovornost zašto je netko tijekom privatizacije uništio certifkate boraca, kao i zašto je uništeno 200.000 obitelji na bazi jamaca i pogrešnog zakona ili duga Ljubljanske banke. Tražit će odgovornost i zato zbog čega netko već 20 godina ne gradi BiH....
[/quote]
a on dosao iz Sandžaka da nas uvede u EU,vratite nam nase srbe dzabase vam vase Sandzaklije
  • Upvote 1

Guest
Nešto ovi mladi iz SDA postali opasno aktivni.

Antrax, nadam se da nećete tako do kraja ove godine i onda stati ;)

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1339460761' post='458629']
Nešto ovi mladi iz SDA postali opasno aktivni.

Antrax, nadam se da nećete tako do kraja ove godine i onda stati ;)
[/quote]
Tako treba,dobro je da se mladi pokrenu,i FOM SDP-a je bio aktivan pa su ih rastjerali,ne dozvolite da se isto ponovi kod vas. I sretno u radu bez obzira sto nisam ni vas glasac a ni simpatizer.

[i]Vuče,[/i]

[i]Lapidarno laprdanje mene ne zanima niti mi je inspirativno voditi dijalog na takav način.[/i]
[i]Okani se Alije Izetbegovića tako ti Boga!![/i]

[quote name='mir&dobro' timestamp='1339494495' post='458670']
[i]Vuče,[/i]

[i]Lapidarno laprdanje mene ne zanima niti mi je inspirativno voditi dijalog na takav način.[/i]
[i]Okani se Alije Izetbegovića tako ti Boga!![/i]
[/quote]

Kad neko omoguci, blagoslovi i ucestvuje u tolikoj kradji koja se dogodila u BiH njega se jednostavno tesko "okaniti".

p.s. ne znam kako se pridjev "lapidarno" uklapa u sve ovo, ali nema veze
  • Upvote 1

Koliko je jaka SDA i od kakvih kadrova je satkana njihova kadrovska križaljka vidjeće se u predstojećim danima. Po pričama dobro upućenih ljudi slijedi pravi osuk prema strankama u vlasti, tj. prema SDP-u i A-sda.
Na vidjelo će izaći sitni malograđanski interesi koji se kriju u najvećoj partiji u Bošnjaka.

[quote name='mir&dobro' timestamp='1339570426' post='458751']
Važno je da nisu iz Velike Kladuše i SANU miljea !!
[/quote]

Za ovo prvo sam siguran da nisu, ili bar nisu vise, dok za ovo drugo se ni u 5 KM nebi smio okladiti da nisu.

Inace konstantno aludiranje da se u nekim drugim strankama provlaci ideologija udbe, ozne, sanu nije fer i bilo bi bar kulturno da se daju neki bar polovicni dokazi koji bi govorili u prilog toj tvrdnji. Ovako samo prozivati bez argumenata me podsjeca na neka druga vremena.

[quote name='barca' timestamp='1339592454' post='458795']
Za ovo prvo sam siguran da nisu, ili bar nisu vise, dok za ovo drugo se ni u 5 KM nebi smio okladiti da nisu.

Inace konstantno aludiranje da se u nekim drugim strankama provlaci ideologija udbe, ozne, sanu nije fer i bilo bi bar kulturno da se daju neki bar polovicni dokazi koji bi govorili u prilog toj tvrdnji. Ovako samo prozivati bez argumenata me podsjeca na neka druga vremena.
[/quote]

Jesu to ona divna vremena kad su clanovi SDA pljackali drzavu i ovakvi kao mir&dobro se bogatili?

Oh lijepih li vremena....
  • Upvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1339593528' post='458799']
Jesu to ona divna vremena kad su clanovi SDA pljackali drzavu i ovakvi kao mir&dobro se bogatili?

Oh lijepih li vremena....
[/quote]

Pa sad, ko je pljackao neka istrazuju oni sto su placeni za taj posao.

Vremena kad se na pricu o tome da prije nije valjalo bas nista moglo dici siroke narodne mase za svoj licni interes, vremena kad je bilo dovoljno u nekog uprijeti prst da bi taj bio zigosan kao nepodoban u svim segmentima zivota. Posto smo mi narod koji zivi vise u proslosti nego u sadasnjosti, mislim da ce se to vrijeme vratiti kao bumerang, al u reziji nekih drugih.