Jump to content
safet susic

Stranka Demokratske Akcije

Recommended Posts

Stvarno sramota, umjesto da dostojanstveno podnesu politički poraz i pređu u konstruktivnu opoziciju, oni su krenuli u bjesomučno borbu za fotelje i pozicije.
Na ovaj način samo pokazuju narodu da je sav njihov politički angažman bio usmjeren samo u jednom cilju, a to je pozicioniranje svojih kadrova u sve pore društva i zadržavanje statusa quo u društvu i državi.
Možda neko ne voli SDP i Hamdiju Lipovaču, ali danas je vidljivo da su nam ovakve promjene trebale još davno.
  • Upvote 2

Huse je pametan i zna da će Ogy pobijediti,tako da se neće kandidirati već će preći u aSDA (100% provjerena informacija)

Guest
SDA je imala šansu da pobijedi A-SDA prošle općinske izbore, i to da su koalirali sa SDP-om. Sad ni zajedno ne mogu Ogreševiću ništa.

Ko će za Rošića glasati da mi je znati...

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1339192414' post='458327']
SDA je imala šansu da pobijedi A-SDA prošle općinske izbore, i to da su koalirali sa SDP-om. Sad ni zajedno ne mogu Ogreševiću ništa.

Ko će za Rošića glasati da mi je znati...
[/quote]
Kad se u SDA uvijek prave pametni

Da je SDA stranci isključivo stalo do fotelja kako neki ovdje tvrde onda bi glasala za budžet (inače štetan po državu) i mirno uživala na vlasti!!
Nemojte lupati bedastoće kad lijepo znate da je Sulejman Tihić jedini principijelan u svoj ovoj priči.
Suljo je dokazao da mu nije stalo do fotelja po svaku cijenu odnosno ako je uslov za fotelje slabljenje države dok je staljinista Lagumdžija još jednom dokazao zbog svoje pozicije popušta srpsko-hrvatskom bloku a na štetu države BiH!

A kad je u pitanju naš kanton, stanje je najbolje oslikano na zadnjoj sjednici skupštine USK.

"[b]Gospodo ministri SDA, gospodine Rošiću, vi ste svi pokazali jednu veliku profesionalnost, stručnost, kreativnost, podigli ste dignitet ove skupštine i Vlade, svojim radom ste nametnuli više standarde na tim pozicijama, ostvarili ste dobre rezultate, kao kolege ste bili korektni, inače ste i kao ljudi jako čestiti i bilo je zadovoljstvo raditi s vama aliiii,,,,,,mi danas Vas moramo smjeniti[/b]"- bile su riječi SDP poslanika, premijera Lipovače i njihovih novih satelita!!

Koja hipokrizija i munafikluk da Bog sačuva!!!

Bom onda svi iz SDA koji ostanu bez pozicija u ovoj tranziciji vlasti, neka se fino pokupe, sjedu u autobuse, i odu do "principijelnog" Tihića da mu se požale.
Bez veze smaraju nas građane, i svekoliku javnost kukanjem nad svojom nesrećom.

[quote name='mir&dobro' timestamp='1339225462' post='458338']
Da je SDA stranci isključivo stalo do fotelja kako neki ovdje tvrde onda bi glasala za budžet (inače štetan po državu) i mirno uživala na vlasti!!
Nemojte lupati bedastoće kad lijepo znate da je Sulejman Tihić jedini principijelan u svoj ovoj priči.
Suljo je dokazao da mu nije stalo do fotelja po svaku cijenu odnosno ako je uslov za fotelje slabljenje države dok je staljinista Lagumdžija još jednom dokazao zbog svoje pozicije popušta srpsko-hrvatskom bloku a na štetu države BiH!

A kad je u pitanju naš kanton, stanje je najbolje oslikano na zadnjoj sjednici skupštine USK.

"[b]Gospodo ministri SDA, gospodine Rošiću, vi ste svi pokazali jednu veliku profesionalnost, stručnost, kreativnost, podigli ste dignitet ove skupštine i Vlade, svojim radom ste nametnuli više standarde na tim pozicijama, ostvarili ste dobre rezultate, kao kolege ste bili korektni, inače ste i kao ljudi jako čestiti i bilo je zadovoljstvo raditi s vama aliiii,,,,,,mi danas Vas moramo smjeniti[/b]"- bile su riječi SDP poslanika, premijera Lipovače i njihovih novih satelita!!

Koja hipokrizija i munafikluk da Bog sačuva!!!
[/quote]
Slazem se s zadnjom recenicom,ako je vlada funkcionirala na nasem kantonu,ako su ministri radili dobro svoj posao (mozda nisu svi al 2 jesu sigurno) zasto su smijenjeni. U ovoj situaciji je Lipovaca pokazao da je Lagumdzijn piun i da igra kako Zlatko svira,i zbog toga je Zlatko raspustio 3 opcinske organizacije SDP-a kako bi sacuvao Lipovacu,i unistio SDP u Petrovcu i Cazinu,dok se u Bihacu sve prividno ujedinilo i manje ne suglasice ce ih podijeliti jos ako ne uspiju dobiti nacelnika ode SDP i u Bihacu. Ali Lipovaci je ovo pasalo jer je nestalo slobodnih mjesta gdje ce gurati svoje kumove,ljubavnice itd. a ovo mu je doslo kao naruceno sad ce u raspodijeli vlasti opet uspijeti gurati njih.

prvo SDA da je principjelna i taj Tihic, odustao bi cojek a ne sad da prave krize jer nece samovoljno da napuste fotelje..
mir&dobro tebi ako je svanulo da se bolje proguras u vrijeme stranacke krize, vidis da je drugima rasulo..
a sa druge strane SDP da je bas stalo do funkcionalnosti a ne lakse raspodjele novca iz hape, ostavili bi vec uigrana kantonalna ministarstva!!!

znaci kako god okrenes ide onaj mudro zapitan odgovor:
"dragi politicari *ebe*el vi ista osim nas???"

sve je to isto .... samo drugo pakovanje
  • Upvote 1

[i]Slušaj scooby,,[/i]

[i]Jedan od mojih principa je i samokritičnost i nemam problema kad me neko kritizira. Saslušam.[/i]
[i]Isto tako sam samokritičan prema stranci kojoj ukazujem povjerenje kao građanin.[/i]
[i]Valjda imam pravo.[/i]
[i]A mislim da imam i pravo da se kritički odnosim i prema ostalim devijacijama u društvu bez obzira odakle dolazile baš kao što podržavam i dobre ideje ma odakle dolazile. Ne patim od sujete, ipak sam ja samo jedan obični automehaničar. :mole: [/i]

[i]A što se tiče SDP-a i njegovog narcisoidnog lidera, evo dobrog osvrta od g-đe Vlaisavljević direktorice Centra za kulturu dijaloga:[/i]

[i][i][url="http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=45965"]http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=45965[/url][/i][/i]

Nije stvar u tvojoj samokriticnosti vec u neprincipijelnosti i nedosljednosti u svojim opservacijama na ovim temama. prvo si bio jako kritican prema rukovodstvu stranke kojoj,kazes, ukazujes povjerenje. Ukazivao si cini mi se i na neke devijacije u Bos.Krupi. Cijelo to vrijeme oni kojima si "ukazivao na propuste" su bili u poziciji zajedno sa SDP. Sad kako ih nestade , ko da ih bog nedade, ti si odjednom poceo hvalospjeve na racun kadrova SDA, a u stvari iza svega se krije mrznja prema SDP. Pored toga ti mora da si isluzeni kadar SDA koji bez kriza ne moze izgraditi svoju poziciju u SDA. To ti je evo i scooby spocito. Sad ti je Tihic principijelan, a jos samo treba da kazes da je Eso Basagic zrtva, kao i bosnjacki narod kojeg doticni priziva. Shvati da su ovo demokratski procesi koji su puno stariji od SDA. Jasno mi je da takvim sve pocinje i zavrsava sa SDA, ali ti prijateljski kazem na krivom si putu. Edited by Lobo
  • Upvote 1

Vuče, pa kako si pogodio?? Kako si znao da sam to ja,,,,Hasan Čengić?? Bravo Vuče :sarcastichand:

Biće da si ti neki aktivni političar!! Na svu sreću ja nisam iz te kategorije.

Mislim da sam bio jasan. SDA i njen lider Sulejman Tihić po meni su dobro postupili. Pokazali su da im je stalo do države i da ne žele biti podređeni manje sposobnima.
To je što se tiče vrha stranke.
A što se tiče mikro razine tj. USK tu je situacija zrela za temeljite rekonstrukcije.
Kritički se odnosim na sve što je štetno bez obzira koje generator štete a isto tako cijenim sve što je dobro bez obzira odakle dobro dolazi.
Ti si po svoj prilici navikao na mišljenja slijepih sljedbenika koji glorifikuju i lidere i stranku ma što oni radili.
Nisam taj. Seciram stvari na segmente. Znaš da mi automehaničari volimo motore rastavljati na dijelove. :flirt:

Ja samo mogu reci jednu konstataciju a to je da doticni dvojac Lagumdzija-Radoncic nisu bez neke velike potrebe usli u tu koaliciju.Sta se tu radi iza ledja narodu ostaje da se vidi a vrjeme ce pokazati.Mislim da je evo doslo vrjeme kada Bosnom budu upravljali oni koji rade za interese tajnih sluzbi.Ta koalicija je samo nesto sto se MORA pred izbore i nista vise.Naravno poslje izbora kada SDP i SBB pokupe glasove od SDA i od onih koji kao i uvjek naivno vjeruju u novu partiju i koaliciju i obecanja.Pa Zlajo je obecao i prije opstih izbora pa sta je bilo????Nije uspio cak ni vlast sastaviti a evo jos malo pa na pomolu su ne samo opcinski nego mozda i opci izbori.Poslje kada lukavo poberu glasove ova dvojica ce opet napraviti neku aferu ili raskinuti koaliciju da bi se dobilo na vremenu do novih izbora.I tako ce narod u Bosni zivjeti iducih 50.i kusur godina.Kazem vam ja da Zlajo i Fahro imaju velike privatne razloge da se sloze oko vlasti a vrjeme ce pokazati da sam u pravu kao i do sada.Ja licno SDA nikada nisam simpatisao i jasno je kao dan da su dosta zla uradili Muslimanskom narodu ali Tihic i kao politicar i kao covjek je bolji i sposobniji od ove dvojice koji nikad u zivotu nista uradili nisu a da to nisu unovcili i naplatili.Sta se tu krije iza toga dogovora saznace se...

[quote name='mir&dobro' timestamp='1339246585' post='458359']
Vuče, pa kako si pogodio?? Kako si znao da sam to ja,,,,Hasan Čengić?? Bravo Vuče :sarcastichand:

Biće da si ti neki aktivni političar!! Na svu sreću ja nisam iz te kategorije.

Mislim da sam bio jasan. SDA i njen lider Sulejman Tihić po meni su dobro postupili. Pokazali su da im je stalo do države i da ne žele biti podređeni manje sposobnima.
To je što se tiče vrha stranke.
A što se tiče mikro razine tj. USK tu je situacija zrela za temeljite rekonstrukcije.
Kritički se odnosim na sve što je štetno bez obzira koje generator štete a isto tako cijenim sve što je dobro bez obzira odakle dobro dolazi.
Ti si po svoj prilici navikao na mišljenja slijepih sljedbenika koji glorifikuju i lidere i stranku ma što oni radili.
Nisam taj. Seciram stvari na segmente. Znaš da mi automehaničari volimo motore rastavljati na dijelove. :flirt:
[/quote]
Vidis i ljudi iz ASDA su secirali stvari na segmente spustili ih na lok.nivo i tvoj im preposteni Suljo pokaza vrata stranke. Kad je u pitanju SDA onda ona ima vrh glavu i hijerarhiju. U slucaju drugih stranaka ti i tebi slicni se pozivate na lok.nivo. Ko sta ovi gore u Sa hoce. to provejava iz tvoje i price drugih koji su uglavnom nepozeljni u vlastitim strankama. Nisi ti slucajno spomenuo Hasana Cengica, jer i on je jedan od nepozelnih u vlastitoj stranci. Njusite se vi gdje god da ste. nakon 22 god.vladanja takvi prvi napustaju brod i bjeze pa se nebi iznenadio da se i Hasan ne preseli blize Hozeu u >Cazin. Sto se tice misljenja fala bogu imam svoje ne spominjem ovde nikakve lider niti ih nazivam postenjacinama, a kamo li patriotama. To svojstvo zadrzi za sebe i puno poz. prepostenog Sulju koji ce ostati zapisan u analima SDA kao covjek koji vas sviju zajeba nakon 22 god. nemoj se samo sikirati ASDA, SBB i SDP su otvorili prelazni rok. Upad je biti sto veci lopov i imas bujrum.

Ova situacija sa SDA je pala kao dar sa neba za ASDA i SBB. Ni krivi ni dužni u paketu ljudi dobiše ministarstva, pozicije direktora, upravnih i nadzornih odbora, savjetnika itd, itd, a što je najvažnije medije i prostor da punom parom ulete u predstojeće izbore. SDA će pasti najmanje 50 % u odnosu na ono što im je ostalo iza potopa koji su doživjeli 2008. i 2010. godine. Sad ćemo gledati kako miševi napuštaju brod koji tone i kako se expres potpisuju pristupnice u druge stranke, sve ne bi li zadržali pozicije koje jašu zadnje 22 godine.
  • Upvote 1

Kao i 1990. godine razne obavjestajne sluzbe su trazile da kod Muslimanskog a danas Bosnjackog naroda iznikne neki vodja kao sto je to bio Alija rahmetli u to vrjeme sa SDA.Posto se danas u Bosnjackom korpusu nemoze naci novi toboznji otac Bosnjacke nacije onda se ide na kalkulaciju Lagumdzija-Radoncic.To me podsjeca na tandem Izetbegovic-Silajdzic.Dakle da bi pronasli nekoga koce opet gurnuti Bosnjacki narod u novi sukob oni ce instalirati i Bosnjackog vodju.E to je ono sto treba doticnom gospodinu Dodiku i RS.Dakle neko ko ce im parirati i koce pristati na sukob ili podjelu zemlje.Dakle dvje varijante a trece varijnte nema.Dodik samo ceka takvoga da iznikne medju Bosnjacima pa da se uhvati jos jace retorike oko razlaza ili sukoba.Nije slucajsno sto se to sve desava upravo sada kada Srbija ima novog Milosevica odnosno cetnika Nikolica.Dakle dosad Dodik nije imao konkurenciju a evo sada ce je dobiti i to mu je veliki plus.Koliko su sposobni Bosnjacke samozvane vodje to se pokazalo u predhodnom ratu i postratnom periodu.O ovoj dvojici netreba rjec trositi jer Alija rahmetli je bio amater u odnosu na njih..

[i]Vuče, Boga mi si opet fulo!!![/i]
[i]Ja sam ti sljedbenik ideje a ne ljudi. I dalje ostajem sljedbenik ideje SDA i vizije koju je definirao njen utemeljitelj A.Izetbegović.[/i]
[i]A biće mi drago da ti miševi kako ih ti nazva napuste brod zvani SDA. To bi bilo dobro po SDA.[/i]
[i]Riješili bi se munafika, foteljaša i karijerista.[/i]
[i]Onda bi sa ostatkom istinskih SDA patriota izvršili rekonstrukciju organa stranke te sa bismillah krenuli u nove pobjede.[/i]
[i]I nemojte mi te priče kako SDA vlada preko 20 godina!!! Kojih 20 godina??[/i]
[i]Jel tu računaš i ratne godine, godine postratne obnove, godine alijanse SDP-SBIH, ,,,,,??[/i]
[i]Pa "karamba i karambita", zar SDP Hamde Lipše ne vlada već 8 godina u Bihaću??[/i]
[i]Zar SDP u Tuzli ne vlada već decenijama??[/i]
[i]Zar gradonačelnik Sarajeva nije ALIJA BEHMEN koji je iz SDP-a??[/i]
[i]Okanite se tih floskula i otrcanih fraza??[/i]

E moj mirni i dobri pasa!
Ko te nezna skupo bi te platio. Opet ti seciras na Bihac, Tuzlu grad Sarajevo. Vidi se SDA demagogija. Ko je u kantonima vlado, u F BiH, netom iza rata ponovo sklapali pakt na nivou drzave sa onim koji su ovu drzavu raskrajali, sa Alijom na celu. Znaci samo da se vlada.Ovde si ti spominjo Tihica i njegovu principijelnost i postenje. Od 90 do 2012. je kolko. Dvije tri god alijanse koja se raspala zbog puno baba kilavo dijete, a i zbog SDA infrastrukture koja je ostala. Medjutim imam osjecaj da vamLagumdzija nije to zaboravio. sad vas nece biti ni u sobi maloj. Kako se kaze u narodu imam osjecaj da su se ovi obuli da vam i ticu u crveno ofarbaju. Mislim da ce po glavi imati i malo Fahrine boje. Sta znaci vladati u nekom gradu a sve oko tebe zeleno. Pa zar ti nije primjer ovo nase stanje.ASDA vlada a nemozedobaciti dalje od Kljuca. I kako nam je. Nego nemoj ti puno se naprezati da dokazes nedokazivo, zabasaces.

[url="http://www.tv1.ba/vijesti/bosna-i-hercegovina/5769-propao-pokusaj-preslaganja-vlasti.html"]http://www.tv1.ba/vijesti/bosna-i-hercegovina/5769-propao-pokusaj-preslaganja-vlasti.html[/url]

:smoke:

Zelene su bile očiiii teeeee, zeleeeneee su bileee ma(h)raameeeee,,,,zelenoooo,,,,,volim teee,,,, :smoke:

Ako ti je ovo replika na moj post ili cak tumacenje onog sto sam napisao da se primjetiti da si ti ipak automehanicar ali sa uzom specijalnoscu tu negde oko izduvnih gasova.

Nikad nemam naviku gurati nos tamo gdje mu nije mjesto. Al imam veliku satisfakciju raskrinkavati demagoge, drvene filozofe, ublehare i one koji misle prodavati maglu po starom isprobanom receptu SDA i njegove vrhuske pocev od prvog preko mladjeg do ovih danas celavih sebavih a narocito "Prijedorcana i Mostaraca a ima ih i Novo Sadjana do Ljusinara". Mozes ti ovde prosipati demagogiju pozivati se na bosnjastvo, ugrozenost, velikog dida itd. ali vama je izgleda zapisano. Znas kad te nigdje nema onda ni svaka izgovorena ne drzi vodu. Dobro si reko da ce doci do ciscenja unutar stranke SADA al u tom cisenju bojim se da nece niko ostati u njoj. Kako god ovo je istorijski trenutak,sam pad SDA u opoziciju. Mozda je to pocetak kraja jedne politike koje u ovoj drzavi ima tri, pa se krenulo od najvece. Iskreno se nadam da ce u BiH biti istorijska atrakcija na kojoj cemo mozda i zaraditi "tri mumificirane politike" ispod kojih ce stajati ovo su oni ....

Muči Vuče,,
Puno pričaš a malo kažeš. Otrcano.
Moraš znati jedno: u političkoj areni kod demokratskih društava nema statičnih konstanti. Sve je promjenjivog karaktera.

Žviždio, idem sa hanumom zalijevati krastavce. Volim prirodu i [b]zelenilo[/b]. :spruceup:

Zar postoji "ikakva" konstanta, halali ali para usi??? :-)