Jump to content
safet susic

Stranka Demokratske Akcije

Recommended Posts

Što se tiče Avaza, vjerujem da se svi slažemo.
To je političko glasilo SBB-a odnosno g-dina Radončića.
Međutim, mi ovdje diskutiramo o političkim dešavanjima na našem kantonu gdje nam ne treba ni Avaz niti bilo koji drugi medij s ciljem da nam otvori oči. Vidimo brate a i osjetimo situaciju i sami.
Što se tiče situacije u Krupi ili bilo kojoj drugoj OO SDA na kantonu, mišljenja sam da to treba preispitati i utegnuti.
Niko nije nazamjenjiv!! Ni Eso Bašagić nije nazamjenjiv ako u njegovom mandatu SDA USK tone i propada.
A neko bi trebao odgovarati zašto je SDA u Bužimu od pobjedničke stranke postala opozicija, što je izgubljena načelnička pozicija,,,itd.
Neko bi trebao odgovarati zašto se za SDA u Krupi, Petrovcu, Velikoj Kladuši gotovo i ne zna!!
Predsjednici tih stranaka su totalni anonimusi a njihove organizacije nemaju nikakvih aktivnosti.
I da budem u poptunosti otvoren: neko bi trebao odgovarati i za gubitak vijećnika u cazinskoj SDA.
Pa ako je to i Nijaz Hušić, neka je!
I s druge strane, dokle će Lipovača i njegov SDP stalno medijski "šamarati" SDA a da nema adekvatnog povratnog udarca?

[quote name='mir&dobro' timestamp='1336640499' post='456233']
Što se tiče Avaza, vjerujem da se svi slažemo.
To je političko glasilo SBB-a odnosno g-dina Radončića.
Međutim, mi ovdje diskutiramo o političkim dešavanjima na našem kantonu gdje nam ne treba ni Avaz niti bilo koji drugi medij s ciljem da nam otvori oči. Vidimo brate a i osjetimo situaciju i sami.
Što se tiče situacije u Krupi ili bilo kojoj drugoj OO SDA na kantonu, mišljenja sam da to treba preispitati i utegnuti.
Niko nije nazamjenjiv!! Ni Eso Bašagić nije nazamjenjiv ako u njegovom mandatu SDA USK tone i propada.
A neko bi trebao odgovarati zašto je SDA u Bužimu od pobjedničke stranke postala opozicija, što je izgubljena načelnička pozicija,,,itd.
Neko bi trebao odgovarati zašto se za SDA u Krupi, Petrovcu, Velikoj Kladuši gotovo i ne zna!!
Predsjednici tih stranaka su totalni anonimusi a njihove organizacije nemaju nikakvih aktivnosti.
I da budem u poptunosti otvoren: neko bi trebao odgovarati i za gubitak vijećnika u cazinskoj SDA.
Pa ako je to i Nijaz Hušić, neka je!
I s druge strane, dokle će Lipovača i njegov SDP stalno medijski "šamarati" SDA a da nema adekvatnog povratnog udarca?
[/quote]

Ja mislim da je najveca odgovornost u NARODNIM MASAMA.Kako su mogli dopustati da SDA padne na tako niske grane.Stvarno neoprostivo.Ako se ovako nastavi SDA ce izgleda jedino imati vlast u civilnoj zastiti.A mozda se i narod nakon 20.i kusur godina konacno zasitio SDA......neznam sta bi to moglo biti, ali treba tu izvrsiti neke promjene.
  • Upvote 1

Ja mislim da je odgovornost u ljudima koji vode SDA, a slazem se i u djelu naroda koji glasa po automatizmu, bez kritičkog stava. Mislim da je narod glasao po inerciji za SDA, iako je trebao na prvim greskama,(uzmimo privatizaciju i certifikate), da na izborima kazni takvo ponasanje. Sad kad je trzisna utakmica za glasove jača, nadam se da će političke partije shvatiti da se samo rezultatima rada mogu dobiti izbori. A nadam se također da će narod sazrijeti, tako da ne daje glas po inerciji, ili za demagogiju.

Boga mi će u Bužimu biti gusto!!!
SDA kandidirala mladog Bunića a aktuelni načelnk Šahinović objavio kandidaturu kao nezavisni okupivši oko sebe čak 6 političkih partija.

A sta ce to da se promjeni u zivotu obicnih gradjana????Uvjek je gusto kad se politicari bore za pozicije a poslje izbora opet sve isto kao i prethodni 20.godina.....

Ima li SDA kandidata za načelnika općine Cazin ili će narod glasati na neviđeno :)

[quote name='mir&dobro' timestamp='1337263049' post='456708']
Možda bude iznenađenje u posljednji čas. :nhl:
[/quote]

Iznenađenja u ovom slučaju izgledaju neozbiljno. Kandidat se je trebao znati još u februaru, i raditi za njega i promovirati ga.
Ovako ispade da je najozbiljniji politički adut SDA na predstojećim izborima "dogovorena" saradnja sa SDP-om.

hahahhahahahhahahaha ...

sjetim se Harbasa i "velike podrske" od strane SDP ... ito ljudi vecinom ljudi koji su sada u rukovodstvu SDP-a ...

Tihić je sjebo SDAa stranku ... nadam se da ljudi iz Cazina koji sada vode SDA stranku nece dati da ih sacica komunjara iz SDPa vuce za nos ...

[quote name='MEDICINSKI BRAT' timestamp='1337285381' post='456726']
Smail Toromoanović kandidat za nacelnika opcine Cazin ispred SDA :)
[/quote]Nije Smajo jos pristao da to bude :P

Odluka GO SDP-a je da se u gradovima u kojima SDP nema šansu da osvoji načelničko mjesto, podrži onaj kandidat ili dosadašnji načelnik koji se istakao u svom radu za lokalnu zajednicu.
  • Upvote 1

[quote name='pirgo' timestamp='1337328196' post='456757']
Odluka GO SDP-a je da se u gradovima u kojima SDP nema šansu da osvoji načelničko mjesto, podrži onaj kandidat ili dosadašnji načelnik koji se istakao u svom radu za lokalnu zajednicu.
[/quote]

Pa ne postoje kod nas političari koji su se istakli u radu. Mislim ne samo u cazinu nego u cijeloj državi. Je li to problem pri odabiru koga podržati?
  • Upvote 3

[quote name='pirgo' timestamp='1337328196' post='456757']
[/quote]
Nažalost, izgleda da će SDP na USK podržati druge kandidate u svim općinama...

Kako god, Kladuša će ostati DNZ-u, Cazin ASDA-u, a SDA će osvojiti samo Sanski Most i ništa više, pa ti računaj dalje....

[quote name='diesel' timestamp='1337334081' post='456773']
Nažalost, izgleda da će SDP na USK podržati druge kandidate u svim općinama...
[/quote]
Hoce li i u Bihacu galijasevica.

[quote name='Lobo' timestamp='1337335481' post='456778']
Hoce li i u Bihacu galijasevica.
[/quote]
Gali za 50.000 KM izdade SDA kao da nije ni cuo za njih, pogotovo ako procjeni da su mu male sanse za prolaz. :P

Nego ja sam cuo da ce ta koalicija SDA-SDP na ovim izborima imati slogan "OBECAJEMO VAM DA CEMO VAM PONOVO OBECATI"
  • Upvote 1

[quote name='GAGO2' timestamp='1337348401' post='456793']
Nego ja sam cuo da ce ta koalicija SDA-SDP na ovim izborima imati slogan "OBECAJEMO VAM DA CEMO VAM PONOVO OBECATI"
[/quote]

More bit da se još neki priključe, zato bolje mučati :)

[quote name='pirgo' timestamp='1337335094' post='456775']
Kako god, Kladuša će ostati DNZ-u, Cazin ASDA-u, a SDA će osvojiti samo Sanski Most i ništa više, pa ti računaj dalje....
[/quote]
Nemoj biti siguran ni u Sanski Most :imsohappy:

za smaju sam i ja cuo davno ... al eto ljudi kazu da nije prihvatio ...

[quote name='lucky' timestamp='1337407333' post='456819']
za smaju sam i ja cuo davno ... al eto ljudi kazu da nije prihvatio ...
[/quote]Prihvaceno od strane Smaje na IO SDA :P

Smajo je mogao biti ministar poljoprivrede bar jednu desetak puta do sada, ali je uvijek odbijao i držao se sigurnog mjesta direktora Poljoprivrednog zavoda USK. Zašto bi sad promijenio mišljenje? Ja još ne vjerujem.