Jump to content
safet susic

Stranka Demokratske Akcije

Recommended Posts

[quote name='snake' timestamp='1331023783' post='450621']
meni tu nema nista novo, ja vec dovano ukazujem na sistematsko pljackanje drzave pod stranackim okriljem..
[/quote]

Jeste, vala.....Odjednom smo svi iznenadjeni ovom spregom, a i ptice na grani su za to znale cijelo ovo vrijeme. Samo nisu smjele progovoriti. Ponestalo im "piska" u grlu. :D
  • Upvote 2

[quote name='Zvijezdica' timestamp='1331027606' post='450632']
Jbg,davao je pare i u dzamije,to je olaksavajuca okolnost koja mu ide u prilog.

[b]SDA je nevina.[/b]
[/quote]

ko vilerov goblen..
  • Upvote 1

[quote name='Zvijezdica' timestamp='1331027606' post='450632']
Jbg,davao je pare i u dzamije,to je olaksavajuca okolnost koja mu ide u prilog.

SDA je nevina.
[/quote]
To on i Boziju kucu mislio podmitit hehe,ili sevap cinio?on se trebao borti protiv toga a ne loviti sitne lopove i bacati prasinu na oci narodu da bi ostvarivao svoj cilj,previse je on filova gledao meni se cini.
  • Upvote 2

[i]Kako čujem i vidim,[/i]
[i]SDA u Bužimu izgubila načelnika i većinu u vijeću.[/i]
[i]SDA u Krupi kako stvari stoje i NE POSTOJI![/i]
[i]Sad još ovaj transfer u Cazinu!!??[/i]
[i]Vakat je da se neko u centrali zapita šta se dešava sa SDA USK.[/i]

[i]Jeli u pitanju loše liderstvo ili utjecaj izvana?[/i]

[quote name='mir&dobro' timestamp='1334487768' post='454110']
[i]Kako čujem i vidim,[/i]
[i]SDA u Bužimu izgubila načelnika i većinu u vijeću.[/i]
[i]SDA u Krupi kako stvari stoje i NE POSTOJI![/i]
[i]Sad još ovaj transfer u Cazinu!!??[/i]
[i]Vakat je da se neko u centrali zapita šta se dešava sa SDA USK.[/i]

[i]Jeli u pitanju loše liderstvo ili utjecaj izvana?[/i]
[/quote]

Koliko sam ja upoznat SDA u Krupi postoji i vise je privukla ljudi u svoje redove, nego sto ih je SDA u Cazinu izgubila.
Predsjednika OO SDA Krupa poznajem i radi se o sposobnom covjeku to je sigurno, koji ce se za svoje Krupljane izboriti.
Sto se tice transfera u Cazinu to ne znam o cemu govorite.
Licno mislim da u Cazinskoj SDA ima nekoliko struja, a niko razuman da se pojavi da to objedini.
A vezano za "[i]Vakat je da se neko u centrali zapita šta se dešava sa SDA USK." mislim da je vakat da se svi clanovi zapitaju sta se desava sa SDA u cjelini.[/i]

Dostino brate, gdje ti živiš??
Neki dan su ti dva vijećnika iz SDA (OO CAZIN) prešla u A-sda!!!
A kako mi prijatelji iz Krupe javljaju, SDA u Krupi je samo mali satelit vladajućeg SDP-a i na čelu se nalazi neki balavac.
Kad si na tvusk vidio neki prilog o aktivnostima SDA Krupa?? NIKAD.

[quote name='mir&dobro' timestamp='1334732821' post='454333']
A kako mi prijatelji iz Krupe javljaju, SDA u Krupi je samo mali satelit vladajućeg SDP-a i na čelu se nalazi neki balavac.
[/quote]Ako mislis na Zdralica i Muhameda hodzinog oni su odavno u Asda. Cak su to i dobro naplatili :D
  • Upvote 1

[quote name='mir&dobro' timestamp='1334732821' post='454333']
[/quote]

Hmm kad sam to vidio prilog o aktivnostima SDA iz Kljuc, Petrovac, Sanski Most, V.Kladusa, Bihac, Cazin, Buzim i slazem se Krupa.....licno se ne sjecam da sam vidio. A taj "balavac" je jedan od najsposobniji predsjednika stranke na kantonu i siguran sam da ce vrijeme to i pokazati. Ono sto je njegov problem sto misli svojom glavom i nije niciji lutak, te vjerovatno nema ni oraha u dzepu da ga drugi mogu ucjenjivati. I onda je najlakse njega napadati. Tako je u SDA : svako ko misli svojom glavom, glava mu se skida, i svako ko nesto radi, treba ga ukloniti.
Usput taj balavac je zavrsio fakultet na Univerzitetu u Sarajevu, nije ga kupio kao vecina SDA kadrova po znanim i neznanim Univerzitetima, niti mu je ko stelio ispite po Bihacu kao ostalima.
Druga stvar taj "balavac" je bio predsjednik ASSD (asocijacije studenata studentski domova u Sarajevu) i posto sam i ja bio u tim domovima za vrijeme njegovog mandata, zahvaljujuci njegovom radu prije svega, studenti su dobili i veceru, toplu vodu 5 dana u sedmici, organizovana je hrpa aktivnosti, te da ne spominjem da je skoro svaki student sa USK-a dok je on bio gore dobio smjestaj u domu...i ima jos toga da ne nabrajam.
Taj "balavac" je privukao dosta ljudi u SDA u Krupi, a sta su ostali "ugledni, ozbiljni i pametni funkcioneri" SDA uradili??? Osim sto poneki znaju napraviti ozbiljnu facu kao zagledani u buducnost, razmisljajuci o "vitalnim nacionalnim interesima", koje mi obicni ljudi ne kontamo, jer iako smo zavrsili redovno fakultet na najacem Univerzitetu u Sarajevu, govorimo dva svjetska jezika, informaticka pismenost je na nivou za koji oni ne kontaju da postoji... Mi smo ispod njih jer su oni fakultete zavrsavali za godinu dana, tako da mnogi od njih imaju i dvije diplome :), ili su za jedan dan polagali po 12 ispita u Bihacu, pa su neki toliko nadareni da su zavrsavali fakultet prije srednje skole....ima li potrebe da dalje nabrajam :)))
Koliko je vijecnika SDA izgubila u Buzimu, Cazinu....a koliko u Krupi od kad je Mehmed Mahmic "balavac" predsjednik OO SDA.
Koliko ljudi je SDA izgubila u Bihacu, Cazinu, Buzimu, a koliko u Krupi...
Imaju realni pokazatelji, svacijeg rada, da se mi tu ne zavaravamo.

[i]Hmmm,,,[/i]
[i]Kako čujem od nekih visoko-pozicioniranih političara iz cazinske SDA, taj tvoj jaran iz Krupe je zreo za popravnog doma.[/i]
[i]Ponašanje mu je ispod svakog nivoa, vrlo konfliktna osoba a kao lider katastrofa.[/i]
[i]E sad ti ja tu ne znam,,,ako ti je rođak onda te razumijem što ga braniš :D [/i]
[i]Da se razumijemo, ništa bolja situacija nije ni u Bužimu, Petrovcu i još nekim organizacijama gdje nepotizam vlada.[/i]
[i]Dovoljno je otići na stranicu buzimljani i pročitati ona saopćenja. Da Bog dragi sačuva!!!![/i]

Ma sto se mene tice mogu izgubiti i one ostale, meni ni iz dzepa ni u dzep :-)

[quote name='mir&dobro' timestamp='1334749999' post='454354']
[i]Hmmm,,,[/i]
[i]Kako čujem od nekih visoko-pozicioniranih političara iz cazinske SDA, taj tvoj jaran iz Krupe je zreo za popravnog doma.[/i]
[i]Ponašanje mu je ispod svakog nivoa, vrlo konfliktna osoba a kao lider katastrofa.[/i]
[i]E sad ti ja tu ne znam,,,ako ti je rođak onda te razumijem što ga braniš :D [/i]
[i]Da se razumijemo, ništa bolja situacija nije ni u Bužimu, Petrovcu i još nekim organizacijama gdje nepotizam vlada.[/i]
[i]Dovoljno je otići na stranicu buzimljani i pročitati ona saopćenja. Da Bog dragi sačuva!!!![/i]
[/quote]

Hahahahaha "kako cujem od nekih visoko pozicionirani politicari iz cazinske SDA" :), e bas si nasao pouzdane, kvalitetne i meritorne izvore :D
Navedi mi te svijetle izdanke naseg naroda, koji vode politiku cazinske SDA?
Narod je prepoznao taj kvalitet, pa su izgubili sve i jedne izbore na kojima su se pojavili, otkako je Ogres & Co napustili SDA.
Gdje i kako su zavrsili fakultete?
Koji su rezultati njihovog uspjesnog rada, pa je sad stranka na zadnjim izborima dobila oko 4500 glasova,( 1996 je dobila oko 28 000 ako se ne varam)
Posto su ljudi sredili sve u Cazinu, pa bi rado da pomognu i drugima da postignu iste rezultate. :D
O bozeeee, a ja mislio da si ti ozbiljan forumas.... :(

[i]Što ti Muhamede nešto žestoko braniš tog Mahmića???[/i]
[i]Hajde priznaj, jeli ti rođak ili.....da se ne osjećaš prozvanim? :D [/i]

[i]Jedno je sigurno, SDA se u Krupi ne pita nizašto!![/i]

[i]Što se tiče vidljivog napretka, on je jedino primjetan u bihaćkoj SDA.[/i]
[i]Mislim da bi na narednim izborima bišćani mogli napraviti pozitivan zaokret.[/i]
[i]Emdžad Galijašević je kvalitetno rješenje.[/i]

Hahahaha ne volim kad ljudi napadaju nekog, a nisi ocistili u svom dvoristu :)
Mislim da je lik sposoban, a misljenje zasnivam na iskustvu koliko je prije radio, i koliko sad radi.
Od njega nemam ni koristi, a nismo ni rod :)
Nije mi jasno zasto samo njega proziva cazinska SDA kao da je u Cazinu sve u redu.
Posto je ovo Cazinski forum, hajd mi reci pita li se sta SDA u Cazinu :D
Ili se opravdanje za neuspjeh trazi negdje drugo, jos malo pa cemo pricati o stanju OO SDA u Kupresu....
Ne znam kome je u interesu da se sklanja taj lik u Krupi, Crnkicu, Asimu Kamberu, Esadu, Nijazu,....

I nisi mi odgovorio na pitanja:
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]"Navedi mi te svijetle izdanke naseg naroda, koji vode politiku cazinske SDA?[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Gdje i kako su zavrsili fakultete?[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Koji su rezultati njihovog uspjesnog rada, pa je sad stranka na zadnjim izborima dobila oko 4500 glasova,( 1996 je dobila oko 28 000 ako se ne varam)?"[/font][/color]

A ko je to imao rezultate uspjesnog rada od kraja rata pa naovamo??Osim svadje,podjela i lopovluka drugo nista se nije ni uradilo.
Sve sto se i uradi to je ili zbog izbora ili da se malcice prikrije lopovluk.Kao sto sam pitao i za SDP na njihovoj temi pitacu isto i za SDA.Sta su to oni pozitivno uradili ne samo za nasu opcinu nego za cjeli kanton i drzavu u zadnjih 20.godina.Tamo sam dobio odgovor da SDP nije uradio ama bas nista ali narod bi ipak trebao da se zanima sa njihovim unutrasnjim podjela.Dakle sta je to ,SDA uradila pozitivno za gradjane i domovinu u ovih 20 i vise godina?????Ako date odgovor kao i za SDP pa hajmo onda da se nebavimo i nepricamo o partijama i ljudima koji nezasluzuju apsolutno nikakvu paznju obicnih ljudi.
  • Upvote 1

Muhamede,

Imala je SDA u Cazinu puno promašaja i grešaka ali imala je i dobrih poteza i rezultata.
Pa i ono čime se aktuelni načelnik Ogrešević hvali je učinjeno dobrim dijelom dok je bio član i funkcioner SDA.
A trenutno na čelu SDA je mlad, obrazovan , vrijedan , čestit i ambiciozan čovjek.
Gdje je završio fakultet?? Vjeruj da ne znam, ali znam da po rječniku ostavlja utisak visokoobrazovane osobe.
Ne znam jesi li mislio na njega ili neke druge kadrove cazinske SDA!?
  • Downvote 2

Da su oti iz SDA ILI ASDA cestiti i vrjedni nebi bilo to sto je bilo dosad a da su ambiciozni to ti vjerujem jer oti sve daju samo VLAST nedaju...

[quote name='mir&dobro' timestamp='1335615071' post='455070']
Oti, oti,,,,
A šta ćeš, barem su pismeni.
[/quote]

Tocno OTI.Bar pisem cistim Bosanskim jezikom a ti se izrazi kako hoces to je tvoje pravo.A sto se tice pismenosti toga se nestidim jer ovdje gdje sam se skolovao diplome se nemogu KUPITI.....

Nisam znao da se na bosanskom kaže "točno" niti da se negacija sa glagolom piše spojeno.(nestidim i nemogu)
Ovdje u Bosni gdje se kupuju diplome nas uče kako se na bosanskom kaže tačno, ne stidim i ne mogu.

Biće da "oti" tamo malo bolje znaju bosanski nego ovi ovdje!

Tema nije gramatika pa molim diskutante da svoje diskusije usredotoce na temu.

I??? Ko će biti kandidat OO SDA Cazin za načelnika općine??
Hušić ili,,,,možda Toromanović ili,,,,, neko treći??
Ko će na megdan sa Ogreševićem?