Jump to content
safet susic

Stranka Demokratske Akcije

Recommended Posts

[quote name='x-men' timestamp='1330017134' post='449957']jarane incubus ja ne poricem da on nije sastavni dio stranke i znam sta se sve radilo ali ja mukazem nije on jedini krivac sto ovi danas uzivaju u onom sto je on napravio,sin mu jes naslijednik ali i on je krenuo losim putem,a isto hocu da kazem i napisao sam to u gornjem postu,mnogi su uzivali u ratu u njegovom sistemu u pozadini jer se prosirila vladavina i po brigadama od strane SDA,a sad se neki nisu snasl u ovom sistemu mirnodobskom pa sad pljuju Aliju jer ne jedu zlatnom kasikom,onaj ko je vjerovao da ce jesti i kad je rekao taj vjeruje da je mis slon,ni ne treba mi zlatna kasika ali necu ni dozvoliti da se pljuje po covjeku koji je postavio sve ove na vlast i koji uzivaju zbog njega,neki nisu uspjeli pribliziti se toj vladaini pa sad pljuju sve sto je on napravio.[/quote]

Druže, ovdje upadaš u kontradikciju. U tome i jest štos. To su njegovi regruti, pomno izabrani. Nije ni čudo da čak i kad se ti regruti međusobno zakače i odu na suprotne strane (primjer: Bakir Izetbegović i Fahrudin Radončić), i dalje odaju poštovanje prema mrtvom Izetbegoviću. Oni su mogli niknuti samo u sistemu koji je on uspostavljao i nigdje drugo.

Što se pljuvanja tiče, gorka je činjenica da je jedino što je Izetbegović napravio, a da je ostvarilo uspjeh (i to lični), Bakir Izetbegović.

ja znam da mnoge godine poslije rata se manipulise pristalicama stranke i laze se isto kao sto se lagalo mnogo ranije ali ima mnogo drugih krivaca koji su se dobro obogatili na stolicama za vrijeme vladanja u SDA i koji su pridonijeli los glas za stranku,@Lobo pokusat cu objasniti,posto mnogi misle da je Korpus bio politicki ili mnogo SDA pristalica a mi smo Alijina vojska pa nas tako povezuju stim,i kazem da je mnogima bilo lijepo u pozadini ili skladistima po brigadama u toj Alijinoj vojsci i mnogi su zivjeli lijepo i u Titino vrijeme pa su se okretali kako vjetar puse samo da se ugnjezde na dobro mjesto i u Alijnoj vojsci a poslije rata doslo je do sukoba i ciscenja tih istih i odlazak u razlicite stranke,i sad se mnogi ti zale jer nikako da dobiju sansu da se vrate na neke pozicije,SDA je mnogo godina promasaj za Bosnu, i trebamjenjati strukturu i ocistiti stranku od parazita. Edited by x-men
  • Upvote 1

[quote name='x-men' timestamp='1330021586' post='449965']
ja znam da mnoge godine poslije rata se manipulise pristalicama stranke i laze se isto kao sto se lagalo mnogo ranije ali ima mnogo drugih krivaca koji su se dobro obogatili na stolicama za vrijeme vladanja u SDA i koji su pridonijeli los glas za stranku,@Lobo pokusat cu objasniti,posto mnogi misle da je Korpus bio politicki ili mnogo SDA pristalica a mi smo Alijina vojska pa nas tako povezuju stim,i kazem da je mnogima bilo lijepo u pozadini ili skladistima po brigadama u toj Alijinoj vojsci i mnogi su zivjeli lijepo i u Titino vrijeme pa su se okretali kako vjetar puse samo da se ugnjezde na dobro mjesto i u Alijnoj vojsci a poslije rata doslo je do sukoba i ciscenja tih istih i odlazak u razlicite stranke,i sad se mnogi ti zale jer nikako da dobiju sansu da se vrate na neke pozicije,SDA je mnogo godina promasaj za Bosnu, i trebamjenjati strukturu i ocistiti stranku od parazita.
[/quote]
Sve je OK samo mi smeta ovo "Alijina vojska". Jer ako misliš ozbiljno da je bila Alijina vojska onda te pitam šta su u njoj radili oni koji nisu bili Alijini. Vjeruj mi bilo ih je jako mnogo.

[quote name='Lobo' timestamp='1330023159' post='449966']
Sve je OK samo mi smeta ovo "Alijina vojska". Jer ako misliš ozbiljno da je bila Alijina vojska onda te pitam šta su u njoj radili oni koji nisu bili Alijini. Vjeruj mi bilo ih je jako mnogo.
[/quote]
Naravno ne mislim takvim nazivom ja nego kazem kako su nas mnogi naziivali takvim nazivima.

sta su u partizanima radili oni koji se nisu smatrali komunistima a bilo ih je vise neg komunista a na kraju ispalo da su komunisti nas odbranili ...

da li nedavni dogadjaju u SDP mogu utjecati na to o sto se pisalo ovdje o zajednickom kandidatu ispred SDA i SDP ?

[quote name='lucky' timestamp='1330059642' post='449988']
sta su u partizanima radili oni koji se nisu smatrali komunistima a bilo ih je vise neg komunista a na kraju ispalo da su komunisti nas odbranili ...

da li nedavni dogadjaju u SDP mogu utjecati na to o sto se pisalo ovdje o zajednickom kandidatu ispred SDA i SDP ?
[/quote]

Zašto smo onda dobili komunizam ako je ovih bilo više?

Iako ne treba ni reći da su nas komunisti obranili - slažem se. Obranili su nas partizani i borci NOB-a kakvih god politickih uvjerenja bili.

Ma ionako načelnik ispred sda i sdp-a nema šanse protiv trenutnog. Naš načelnik se za razliku od hamdije pametnije pobrinuo oko zapošljavanja i svih tih, za našu politiku, najvažnijih stvari :)

mentalitet zlatnih kasika je presudio, umjesto da uslovno receno svom narodu obecava rad , i znoj, ali uz adekvatnu platu, alija im je obecao zlatne kasike i vrlo malo rada, valjda je pri tom mislio na sebe i one oko sebe..

- da je umjesto pljacke pri privatizaciji inisistirao na transparentnijem privatiziranju privrede koja ce biti operativna, a ne u smislu da se samo preuzmu nekretnine bivsih fabrika i radnici istjeraju na ulicu..
- da je nastojao demokratizirati stranku ranije a ne uciniti od nje skoro pa proboljsevicku partiju sovjetskog tipa koja je u prvim godinama iza rata i dalje siledzijski nastupala prema svima onima koji pokusaju iskoristiti blagodati demokratije o kojoj je i alija pricao onog momenta kad je na konferenciji poslije prvih demokratskih izbora srusio komuniste i zajedno sa karadzicem i kljujicem porucio da stizu zlatna vremena..
- da je nastojao odvojiti religiju od drzavnih institucija , a ne dopustiti da se po drzavnim institucijama klanja i da nam najistaknutija politicka licnost bude reis..
- na kraju da je pokusao stvarno realizirati za ono za sto se uvjek deklarativno zalagao, za jednakopravnost sviju

da je stvorio okvire da se bar 20 % od ovoga gore realizira bio bi jaci i od tite, ovako on i njegova politika su glavni krivci sto se bosnjaci danas nalaze u ovakvom polozaju i kad bi nas posmatrali sa neke vremenske distance, mogli bi zakljuciti da zivimo u feudalnom drustvenom uredjenju, ako ne i u robovlasnickom..
  • Upvote 2

[quote name='Incubus' timestamp='1330065831' post='449991']
Zašto smo onda dobili komunizam ako je ovih bilo više?

[b]Iako ne treba ni reći da su nas komunisti obranili[/b] - slažem se. Obranili su nas partizani i borci NOB-a kakvih god politickih uvjerenja bili.

Ma ionako načelnik ispred sda i sdp-a nema šanse protiv trenutnog. Naš načelnik se za razliku od hamdije pametnije pobrinuo oko zapošljavanja i svih tih, za našu politiku, najvažnijih stvari :)
[/quote]

nisu odbranili ali su bili presudni jer su bili organizirani prvo kao politicka ilegalna grupacija, a kasnije kao kostur u organizaciji NOB-e..
ako pratite serijal TITO na hrt1 ponedjeljkom mogli ste vidjeti da se komunizam kao ideja prvih godina rata uopste nije prezentirao u partizanskom pokretu ...

Alija nam uvalio one certifikate i dao onim tajkunima da nas opljačkaju,mora da su i njegovi imali koristi.Što nam nisu dali Telekom il one obveznice.I on bio za borce,jes šipak.
  • Upvote 1

Nakon što su drugovi iz SDP-a dokazali i pokazali svoje demokratsko lice i urgentnost u kažnjavanju neradnika, vrijeme je da se i SDA USK pozabavi sa svojim akutnim bolestima do kojih je doveo Eso Bašagić.
Valjda je dovoljna činjenica što je OO SDA Bužim otišla u opoziciju i što se više ne pita ama baš nizašto!! Čak su i načelnika izgubili!!!
Slična situacija je već odavno u Krupi gdje SDA skoro da i ne postoji.
A ništa bolje nije ni u ostalim općinama izuzevši Sanski Most i Bihać.
  • Upvote 2

[quote name='mir&dobro' timestamp='1330428348' post='450182']
Nakon što su drugovi iz SDP-a dokazali i pokazali svoje demokratsko lice i urgentnost u kažnjavanju neradnika, vrijeme je da se i SDA USK pozabavi sa svojim akutnim bolestima do kojih je doveo Eso Bašagić.
Valjda je dovoljna činjenica što je OO SDA Bužim otišla u opoziciju i što se više ne pita ama baš nizašto!! Čak su i načelnika izgubili!!!
Slična situacija je već odavno u Krupi gdje SDA skoro da i ne postoji.
A ništa bolje nije ni u ostalim općinama izuzevši Sanski Most i Bihać.
[/quote]

SDA je stranka seljakluka i krkanluka, sposobna u unistavanju institucija i sprovodjenju nelegalnih radnji i kriminala. Nijhove "krive Drine" ispraviti ne moze ni Cak Noris.

I da se rijese Basagica, koji je jadan pobrkao svoje "ratne zasluge" sa "politickim sposobnostima" (nije jedini nazalost), SDA nema covjeka kojeg bi mogla postaviti na njegovo mjesto da nije iskompromitovan, korumpiran, kupljene diplome ili oličje cistog seljaka (neka mi oproste nasi casni ljudi koji zive na selu i od svojeg rada). Edited by barca
vrijedjanje

[quote name='Zvijezdica' timestamp='1330429844' post='450184']
SDA je stranka seljakluka i krkanluka, sposobna u unistavanju institucija i sprovodjenju nelegalnih radnji i kriminala. Nijhove "krive Drine" ispraviti ne moze ni Cak Noris.

I da se rijese Basagica, koji je jadan pobrkao svoje "ratne zasluge" sa "politickim sposobnostima" (nije jedini nazalost), SDA nema covjeka kojeg bi mogla postaviti na njegovo mjesto da nije iskompromitovan, korumpiran, kupljene diplome ili oličje cistog seljaka (neka mi oproste nasi casni ljudi koji zive na selu i od svojeg rada).
[/quote]

Ima u SDA ljudi koji nisu iskompromitovani, nisu korumpirani, sa redovno završenim fakultetima, ali na žalost ovi drugi su sad u većini i na pozicijama unutar SDA, te ne dozvoljavaju ni blizu nekom ko misli svojom glavom i ko je pošten, i školovan. Časni, pošteni i školovani ljudi u SDA su trenutno poželjni samo da bi ih pokvarenjaci koji su na pozicijama iskoristili i nakon toga odbacili.
  • Upvote 2

[quote name='muhamedt' timestamp='1330450119' post='450220']
Ima u SDA ljudi koji nisu iskompromitovani, nisu korumpirani, sa redovno završenim fakultetima, ali na žalost ovi drugi su sad u većini i na pozicijama unutar SDA, te ne dozvoljavaju ni blizu nekom ko misli svojom glavom i ko je pošten, i školovan. Časni, pošteni i školovani ljudi u SDA su trenutno poželjni samo da bi ih pokvarenjaci koji su na pozicijama iskoristili i nakon toga odbacili.
[/quote]

Pa ista priča kod svih stranaka!

Ja ne mogu razumjeti da si ti nekorumpiran, obrazovan, pošten i da si u stranci u kojoj vidiš lopovlok i ti ostaješ u njoj. Pa očito je da si ti isti i da samo želiš jedno - vlast! Pa isti su kao i ovi. Pa uvijek možeš izaći iz te stranke i osnovati svoju. Samo treba priznati da ti ustvari želiš biti na vlasti!

"Incubis" da li to pokušavaš biti psihoanalitičar??? Slabo ti to ide, pošto nemaš kapaciteta za to. Jednostavno pogledaj šta sam ja napisao, a šta ti (pokušaj shvatiti, a ja već znam da će ostati na pokušaju, jer je to iznad tvog nivoa rezonovanja, jer sam si to priznao "[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Ja ne mogu razumjeti da si ti nekorumpiran, obrazovan, pošten i da si u stranci u kojoj vidiš lopovlok i ti ostaješ u njoj. "[/font][/color]). Ono što vidim da ne razumiješ, ali napadaš i podmećeš. To dovoljno govori o tebi. A sa takvima ne želim komunicirati ni na koji način. Edited by muhamedt
  • Upvote 1

[quote name='muhamedt' timestamp='1330464949' post='450235']
"Incubis" da li to pokušavaš biti psihoanalitičar??? Slabo ti to ide, pošto nemaš kapaciteta za to. Jednostavno pogledaj šta sam ja napisao, a šta ti (pokušaj shvatiti, a ja već znam da će ostati na pokušaju, jer je to iznad tvog nivoa rezonovanja, jer sam si to priznao "[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Ja ne mogu razumjeti da si ti nekorumpiran, obrazovan, pošten i da si u stranci u kojoj vidiš lopovlok i ti ostaješ u njoj. "[/font][/color]). Ono što vidim da ne razumiješ, ali napadaš i podmećeš. To dovoljno govori o tebi. A sa takvima ne želim komunicirati ni na koji način.
[/quote]

Hvala na svim uvredama, a sad ipak par riječi:

Ti si rekao (ispravi me ako ja krivo kopiram tvoje riječi):

[quote][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Ima u SDA ljudi koji nisu iskompromitovani, nisu korumpirani, sa redovno završenim fakultetima, ali na žalost ovi drugi su sad u većini i na pozicijama unutar SDA, te ne dozvoljavaju ni blizu nekom ko misli svojom glavom i ko je pošten, i školovan. Časni, pošteni i školovani ljudi u SDA su trenutno poželjni samo da bi ih pokvarenjaci koji su na pozicijama iskoristili i nakon toga odbacili. [/font][/color][/quote]

Zašto ja mislim da bi bilo katastrofa da takvi ljudi ikad dođu na vlast:

1) Zato što ih ovi (tako ti kažeš) pokvarenjaci iskorištavaju - znači da su naivni i nesposobni.

ili

2) Su isti kao i ti pokvarenjaci i samo čekaju da dođu na vlast kad ovi odu.

U svakom slučaju da su i SPOSOBNI i POŠTENI davno bi izišli iz te iste SDA.

Hajde sad molim te više argumenata u raspravi, a manje vrijeđanja mog intelekta. Nije da meni smeta, ali dosadno je čitati - zanimljivije su rasprave kad su argumentirane.

p.s. Ja nisam mislio da si ti u SDA jer to ne znam. Ja govorim o tim kojima ti govoriš da su u SDA a kao pošteni i pametni. Edited by Incubus

Upozorenje diskutantima da se suzdrze teskih rijeci, kao i svodjenja diskusije na licni nivo. U protivnom ce svaki daljnji prekrsaj ovog tipa biti sankcionisan.

[quote name='muhamedt' timestamp='1330450119' post='450220']
[/quote]

Ima,i kakve koristi od njih?Nisu oni zaposleni u SDA da bi se bojali pobuniti i boriti jer ce ostati bez kruha?Ili mozda jesu?Treba pored znanja, karaktera,postenja imati i m..da.

[b]Znanje, karakter, poštenje, odgovornost,,,,, i xxxx [/b]su poželjni u svim političkim partijama!
Sve političke partije pate od insuficijencije navedenog! Edited by barca
vulgarno izrazavanje
  • Upvote 2

[b] Ramo Brkić, bivši prvi čovjek krajiške policije: Organizirao i šverc droge kako bi obnovio mandat komesara![/b]

[b]Filmska priča[/b]

Na 101 stranici optužnice tužilac Čavka "ispričao" je filmsku priču o sprezi policijskih i stranačkih funkcionera SDA u privatnom bogaćenju preko leđa države.

E ovo su ti te nase stranke koje su u organiziranom kriminalu,narod neka glasa jos za ovakve,unistise ugled stranke i lapaju gdje se moze i samo Bog zna ko se cim bavi ali evo izlazi polako na vidjelo,sitne dilercice kaznjavaju i prave racije po cazinckim kaficima po nalogu ovog gospodina Brkica a i sam prozvodi i prodaje..

[quote name='x-men' timestamp='1330942980' post='450566']
[b] Ramo Brkić, bivši prvi čovjek krajiške policije: Organizirao i šverc droge kako bi obnovio mandat komesara![/b]

[b]Filmska priča[/b]

Na 101 stranici optužnice tužilac Čavka "ispričao" je filmsku priču o sprezi policijskih i stranačkih funkcionera SDA u privatnom bogaćenju preko leđa države.

E ovo su ti te nase stranke koje su u organiziranom kriminalu,narod neka glasa jos za ovakve,unistise ugled stranke i lapaju gdje se moze i samo Bog zna ko se cim bavi ali evo izlazi polako na vidjelo,sitne dilercice kaznjavaju i prave racije po cazinckim kaficima po nalogu ovog gospodina Brkica a i sam prozvodi i prodaje..
[/quote]

[url="http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=zpgaDqaV9xg"]http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=zpgaDqaV9xg[/url]
Combe objasnio

meni tu nema nista novo, ja vec dovano ukazujem na sistematsko pljackanje drzave pod stranackim okriljem..

[quote name='x-men' timestamp='1330942980' post='450566']

[b]Filmska priča[/b]

[/quote]

Jbg,davao je pare i u dzamije,to je olaksavajuca okolnost koja mu ide u prilog.

SDA je nevina.
  • Upvote 2