Jump to content
doktoraider

Burhan Saban

Recommended Posts

ostatak ti odmah napisi da znamo na sta se konkretno odnosi

kol'ko sam ja upoznat u islamu je muzika zabranjena.

e sada cojk napravio novi muzicki pravac, pop mystic, ima cojk pare, moze snimat sta hoce i kako hoce, mislim da je malo i na boga zaboravio.

sto se tice i ilahija svojih a i ovih novih pjesama, meni je sve predobro fakat.
samo sto mislim kao hafiz da bi se trebao okanut pjevanja. treba malo prestat letit za parama

<{POST_SNAPBACK}>

tacno ibro, mada zna

sad ne znam ja sam jedno vreme po cjele dane slusao njegove pjesme mislim covjek fakat lijepo pjeva i sve to najbolja mi je pjesma Gule Gule i Kisna dova

Ja koliko znam da je u Islamu zabranjeno slusanje muzike i ples.Narucito nevalja imati muzicki instrumenat u kuci pa taj sto pjeva uz muziku zaprvo nije nista drugo nego pjevac.

Ma to je ljubomora tih drugih :) kako to kod nas uglavnom funkcionira kad neko uspije nevalja onda a ako je na dnu svako mu se smije ;)

zasto ne bih mogao pa covjek voli muziku i zna pjevati i jednostavno zeli da to drugi cuju i da naravno malcice zaradi na tome

zaveli ga sejtani..haj ti pitaj ijednog hafiza dali je voljan snimiti cd pa ces cuti odgovor..on umjesto da bude uzor on se okrenuo onome sejtanluku...za mene ne moze bit pjevac i hafiz ;)
osim toga ako cemo i dublje gledati snimao je i ilahije s muzikom pa tako...

Allah dz.s najbolje zna

za mene je i ilahija muzika i pjesma objasnite mi kakva je razlika.Neka se niko ne ljuti ali naucite me

muzika je zabranjena u Islamu...a tako i ilahije s muzikom...dozvoljene su samo ilahije bez muzike koje meni ljepse i zvuce,mada ima finih s muzikom al ih ne slusam ...

Ljudi izvinite al stvarno prvi put

pa ako ima pare mislim da mu nisu potrebne od prodaje cd-ova,ipak mora se priznat da se slusaju njegove ilahije a i pjesme sto je odpjevo..i kolko sam slusao da nema u njegovim pjesmama neke pobude na lopovluk ;) dodzi vidi sta ask cini,,koga poziva u toj ilahiji???ili kisna dova,pjesma??a naj bolja mi je ona sehidi ilahija... ;)

ma bolan sto ste ga spopali bas su pjesme sto je snio dobre za slusati nisu proste ko ove folk gdje se vene rezu i slicno;) na kraju i nas hodza dzemat puskari snimio cd sa onom kceri od ekrema puskara pa sta niko nista ne prica a isto ko ufatili ilahije sve u pratnji muzike ;)

meni on dobro pjeva i ima dobre pjesme, pa kako god vi hocete ;)
a osim toga Bozije je da sudi ko gdje grijesi, mi smo ipak samo obicni smrtnici ;)

Muslimanu muzika nije zabranjena definitivno za Bajram i na svadbama, pogotovo na Bajram je muzika pozeljna, to se u nekim hadisima govori. U Kuranu nema ajeta sto zabranjuju muziku, ali imaju ajeti koji kazu da se moramo kloniti "praznog govora". U islamu ima vise misljenja o muzici, rasirenija je ona da je dozvoljena neka vrsta muzike koja ne pretjeruje. Npr. u nekim trenutcima u ratu, za podizanje morala, to je pozeljno. Muhamed a.s.-ovo vrijeme muslimani su u neke bitke iduci nosili bubanj. Postoji instrumenti koji su zabranjeni. Ne znam za tacan hadis, a u tom hadisu su neki alimi nasli nesto sto bi zabranjivalo muziku, ne znam ga napamet.

A, o Burhanu Sabanu, sta ja znam... moje licno misljenje je da sam zbunjen. Iako je hafiz i zna da je islamom trazeno da se musliman sto je moguce prije ozeni ako ima uslove, on ima vec 30-ak a nije ozenjen. Muzika mu i nije bas previse prazan govor. Al, on ipak zna napamet sav Kuran a ja ne znam. Ja ne znam smijem li mu govoriti pridrzaval se on il ne pridrzava onog sto zna, al eto ipak njega vise volim neg Dj Krmka.

Al, on ipak zna napamet sav Kuran a ja ne znam. Ja ne znam smijem li mu govoriti pridrzaval se on il ne pridrzava onog sto zna, al eto ipak njega vise volim neg Dj Krmka.

<{POST_SNAPBACK}>

ha ha Kemo je uvjek orginalan sa pore

gle... ja pod to "prazni govor" podrazumjevam u pjesmi ono; ja bisan, ubi

nebih htjela da skrecem steme ali nesto me pravo zanima pa bih molila one koji su upuceni da mi odgovore. cula sam da ce veliki broj hafiza gorjet u dzehenemu,ne znam je li to ajet, hadis ili samo prica? pa me zanima je li to istina i koji su razlozi toga?

a sto se tice burhana, nisam bas naklonjena pop stvarima ako tako mogu nazvat vrstu muzike koju on sad interpretira ali ono sto sam cula nije mi lose.
ima jedna pjesma koja mi se svidja znam samo mali dio ide nesto

Esselamu alejkum wr wb braco i sestre!

Necu komentirati o hafizu Burhanu, jer uistinu covjek ima i svojih grijeha previse, a sjetimo se samo 'Isa-a a.s kad kaze Aramejcima"..O vi koji u tudjem oku vidite trun, a u svome ne viditi balvan...".

Da ne bismo komentirali o necijim grijesima htio bih samo da vam ako Allah bude htio pojasnim par stvari, koje su i nei na ovakav nacin pojasnjene.

Sestro, HAFIZI I MUNAFICI CE BITI POTPALA DZEHENNEMA - to je parafraziran hadis Poslanika s.a.w.s., a Allah najbolje zna.

Sto se tice muzike i pjesme, ja bih vam samo rekao da napravite razliku baroci i sestre izmedju muzike, koja nastaje kao proizvod muzickog instrumenta, i pjesme kao proizvoda ljudskog uma-koju smatramo poezijom.

Na pitanje je li muzika haram kazem sljedece -

Na va