Jump to content
FaRuK

Rukja

Recommended Posts

bas me zanima ako bi neko mogao neke INFO da mi da o tome...????? samo znam da se nije igrati sa tim da je to izvlacenje dzinova iz ljudskog tjela i da se lijeci Kur'anom...

Edited by DeAtH`RaIdEr

bas me zanima ako bi neko mogao neke INFO da mi da o tome...????? samo znam da se nije igrati sa tim da je to izvlacenje dzinova iz ljudskog tjela i da se lijeci Kur'anom...

<{POST_SNAPBACK}>

1. nije rukija nego RUKJA
2. to je proces lijecenja ucenjem Kur*ana, uce se određeni ajeti koji su prema hadisima da se tako izrazim "LJEKOVITI", međutim, rukjama se ne lijece samo psihicke bolesti nego i neke fizickog karaktera a i ujedi akrepa ili zmija...itd

hej, bas me zanima nesto !

kako vec rekoh imam kolegicu koja ima problema sa sihirbazima il kako vec.

covjek koji ju je pokusavao izlijeciti -- dzin mu unistio dva auta (puko jednostavno motor oba puta) , jel to moguce ???

covjek koji ju je pokusavao izlijeciti  -- dzin mu unistio dva auta (puko jednostavno motor oba puta) ,  jel to moguce ???

<{POST_SNAPBACK}>

prema mojjim saznanjima moguce je da dzini prave razlicite pakosti ljudima od ovih u vidu bolesti... najcesce je to da neko nema djece, rastave brakova, a i neke bolesti kao nepokretnost itd. e sad morao bih mmoalo kosultovati nekog za to pucanje motora ... nisam bas siguram ali mislim da moze jer su to ipak bica koja su tom tehnickom pogledu naprednija od nas:)

prema mojjim saznanjima moguce je da dzini prave razlicite pakosti ljudima od ovih u vidu bolesti... najcesce je to da neko nema djece, rastave brakova, a i neke bolesti kao nepokretnost itd. e sad morao bih mmoalo kosultovati nekog za to pucanje motora ... nisam bas siguram ali mislim da moze jer su to ipak bica koja su tom tehnickom pogledu naprednija od nas:)

<{POST_SNAPBACK}>

de raspitaj se, ja covjece nisam vjerovao dok je nisam vidio kad ima napad, pa lice se izoblici totalno..

rekao joj taj hodza da ima dzina koji zeli da spava s njom (meni u pocetku bilo smijesno dok to nisam vidio), nedugo zatim, kad je pokusao da je izlijeci ode motor, puce, pa opet..

nevjerovatno.

de raspitaj se, ja covjece nisam vjerovao dok je nisam vidio kad ima napad, pa lice se izoblici totalno..

rekao joj taj hodza da ima dzina koji zeli da spava s njom (meni u pocetku bilo smijesno dok to nisam vidio), nedugo zatim, kad je pokusao da je izlijeci ode motor,  puce, pa opet..

nevjerovatno.

<{POST_SNAPBACK}>

da moze to biti... neznam gdje se lijecila i kako ali njen slucaj je koliko sam upoznat s tematikom, ona je pod utjecajem dzina ASIKA(ASHIKA) koji se jednostavno zaljubi u insana i zelli sta vec zeli ...kada naiđe na otpor onda se jednostavno razljuti i pravi probleme naprimjer cura raskida s momkom nakon suge veze ili je momak ostavi...najcesce se curi ili momku partner cini odvratnim i kada ga gleda pricinja se u drugom liku...itd

covjek koji ju je pokusavao izlijeciti  -- dzin mu unistio dva auta (puko jednostavno motor oba puta) ,  jel to moguce ???

<{POST_SNAPBACK}>

ma ne mogu vjerovati da ti pusis takve price

<{POST_SNAPBACK}>

gledao sam svojim ocima kad ima napad, to je nevjerovatno!

<{POST_SNAPBACK}>

Isak ima tu istine, ja sam takodje bio ocevidac u nekim slucajevima, jednostavno da ne povjerujes....

Neko je bio zakljuco ovu temu, ne znam zasto stvarno. Ja sam je otkljucao.

Nego, da vam dam jedan besplatan savjet. -posto sejtan voli da se o njemu puno prica, najbolje je o tome sto je moguce manje pricati. Samo one stvari koje su vjerom propisane. Moguce je vrlo da medju nama ima ljudi koji imaju nesto manji stepen imana (vjerovanja) nego je dovoljan da se moze zastiti od nekog dzinna i neko bi to lako mogao iskoristiti.

Podvlacim da dzin a ni sejtan apsolutno nista ne mogu covjeku ukoliko on prakticira vjeru kroz svakodnevni zivot. Moze se, iako vrlo rijetko ukazati ljudima npr. u obliku psa, zmije, strasnog covjeka, ali to se desava toliko rijetko zbog mase stvari, koje nebih zelio objasnjavati jer bi se oduzilo ovo...

Nego, ako zelite najbolju zastitu od dzinna, cvrsto povjerujte da je samo Allah bog, i da sva iskusenja koja vas zadese, nikako vam ne mogu nauditi ako cvrsto vjerujete da je sva moc iskljucivo kod Allaha dz.s. a dzinima i sejtanima je Allah namjerno dozvolio da raznim spletkama ljude pokusavaju odvracati od pravoga puta. Ko zna suru Elhamdulillah i sa srcem je prouci, ne vjerujem da mu ijedan dzinn moze naskoditi. Bitno je samo znati znacenje sure i znati otprilike na sto se odnosi. A, onda pogotovo, ako ko zna ajetul kursiju, mi obicno kazemo suru "Allahu la ilahe ilallah...", i to prouci npr. pred spavanje cetiri puta, garantuje mu se tu noc zastita od sejtanovi ili dzinnovih spletki.

A j*** ja mislim da ako ja budem previse sad razmisljao o tome i razmisljao o tome kako sam ja nevjernik i kako ce me sejtan/dzin ili koji vec napasti zbog toga i ako mi to postane zivotna preokupacija u nekoj fazi cu doci do toga da stvarno povjerujem da sam opsjednut ili nesto slicno.....
ja bih rekao da je to sve u glavama ljudi a ne u nekim dzinima ili ko zna cemu vec... covjek koji ima petlju da preuzme odgovornost nad svojim zivotom i koji hoda po zemlji a ne 3,5 metara iznad i koji je realan ne bude mu nikakav dzin mogao nista, dok onaj ko se stalno zali na nesto i koji stalno vidi lose u svemu njemu nece pomoci ni 4 hodze in black....
ajd dobro necu se ja vise javljati na ovu temu, ali da mi se neko dodje izvlaciti sa tim u mene se uvukao sejtan pa ja ne mogu ovo ne mogu ono.. to mi ono dolazi ko izvlacenje kad djeca nece da idu u skolu pa kazu mama boli me glava, boli me ovo... suoci se sa zivotom kao covjek brate... ne izmisljaj nikakve gluposti....

Podvlacim da dzin a ni sejtan apsolutno nista ne mogu covjeku ukoliko on prakticira vjeru kroz svakodnevni zivot. Moze se, iako vrlo rijetko ukazati ljudima npr. u obliku psa, zmije, strasnog covjeka, ali to se desava toliko rijetko zbog mase stvari, koje nebih zelio objasnjavati jer bi se oduzilo ovo...

<{POST_SNAPBACK}>

cura je zavijena i klanja svaki (gotovo svaki) namaz!!!

nesto mi nestima ovdje nikako..

<{POST_SNAPBACK}>

e vidish.. sejtanu je izazov da on pokusha odvratiti od vjere takve ljude (fakti

<{POST_SNAPBACK}>

ona moja teorije o tome da se previse ufuras u nesto???

ona moja teorije o tome da se previse ufuras u nesto???

<{POST_SNAPBACK}>

ma pojma nemam, znas da nisam vjerovao u to dok nisam vidio svojim ocima :P
pa eto, stvarno me interesovalo o cemu se radi ali mene konkretno interesovalo moze li dzin unistiti auto kako sam cuo i dali to sihirbazi mogu uraditi a ne ovo drugo ali hajd..

<{POST_SNAPBACK}>

Daj nezezaj! Cuj dzin, pa nije to slucajno bilo. moraju bit neki dokazi...

Selam, ovo je izimsljotina, ako je rijec o opsjednutoj curi dzinima, ona nije u stanju da klanja namaz, a kamoli (gotovo) svaki namaz, jer te dvije stvari su kao polariteti magneta, nemogu zajedno, odbijaju se. Ovo je moje misljenje

O cemu Vi, i to bez posebnih predznanja, raspravljate. Manite se ovakvih rasprava. To je samo savjet. Ima vaznijih stvari, prakticnih stvari od rasprava o svijetu gajba koji poznaje samo Uzviseni Allah! Odista me cudi da neki medju Vama ozbiljniji i upuceniji upustaju se u ovakve rasprave.

Selam, ovo je izimsljotina, ako je rijec o opsjednutoj curi dzinima, ona nije u stanju da klanja namaz, a kamoli (gotovo) svaki namaz, jer te dvije stvari su kao polariteti magneta, nemogu zajedno, odbijaju se. Ovo je moje misljenje

<{POST_SNAPBACK}>

Imas dzinna koji jesu i nisu muslimani. Kao sto ima ljudi koji su muslimani al ne zele klanjati il raditi neke propisane stvari. Isto takav moze i biti dzinn, dzinn moze biti i katolik i ateista i komunista ili bilo sta u danasnjem sistemu poznato. Imas ljudi cija je savjest tako jaka da bi zelio klanjati, a negdje je pokupio dzinna koji na sve nacine ga pokusa odvracati od toga.

O cemu Vi, i to bez posebnih predznanja, raspravljate. Manite se ovakvih rasprava. To je samo savjet. Ima vaznijih stvari, prakticnih stvari od rasprava o svijetu gajba koji poznaje samo Uzviseni Allah! Odista me cudi da neki medju Vama ozbiljniji i upuceniji upustaju se u ovakve rasprave.

<{POST_SNAPBACK}>

nije bas da je ovo rasprava. Ovo je vise dijalog. Vidis, neke ljude kad ovako nesto vidi zainteresuje vjera jos vise. Konkretno mene, nekad sam bio sumnjicav kako ovo il ono, postavljao pitanja za koja bi mnogi ateisti na ovom forumu rekli da su glupa i smijesna, al kad sam vidio kako caroban zvuk Kurana, Allahov govor kako unistava ovakva djela, i jos kad sam to povezao sa naukom, svijescu i svim ostalim s cim je Kuran kompatabilan onda me vjera zainteresovala do maksimuma. Mada, treba reci da nije dobro previse o sejtanima razgovarati, sejtan se tad uzdize i ponosi sto je u centru paznje. Al, ovdje se razmatra i to sto neki ljudi uopste ne vjeruju da postoji npr. sejtan.

Imas dzinna koji jesu i nisu muslimani. Kao sto ima ljudi koji su muslimani al ne zele klanjati il raditi neke propisane stvari. Isto takav moze i biti dzinn, dzinn moze biti i katolik i ateista i komunista ili bilo sta u danasnjem sistemu poznato. Imas ljudi cija je savjest tako jaka da bi zelio klanjati, a negdje je pokupio dzinna koji na sve nacine ga pokusa odvracati od toga.
nije bas da je ovo rasprava. Ovo je vise dijalog. Vidis, neke ljude kad ovako nesto vidi zainteresuje vjera jos vise. Konkretno mene, nekad sam bio sumnjicav kako ovo il ono, postavljao pitanja za koja bi mnogi ateisti na ovom forumu rekli da su glupa i smijesna, al kad sam vidio kako caroban zvuk Kurana, Allahov govor kako unistava ovakva djela, i jos kad sam to povezao sa naukom, svijescu i svim ostalim s cim je Kuran kompatabilan onda me vjera zainteresovala do maksimuma. Mada, treba reci da nije dobro previse o sejtanima razgovarati, sejtan se tad uzdize i ponosi sto je u centru paznje. Al, ovdje se razmatra i to sto neki ljudi uopste ne vjeruju da postoji npr. sejtan.

<{POST_SNAPBACK}>

I sta s njima???

I sta s njima???

<{POST_SNAPBACK}>

pricam falconu, posto vjernik ne prica previse o sejtanima, al onaj ko ne vjeruje, sa njim moras pricati da bi mu objasnio kako postoji.

A, sta sa njima... Kuran kaze:

[2.6] Uistinu! Oni koji ne vjeruju isto im je opominjao ih ili ih ne opominjao (oni)ne

selam alejkum,

prolazi evo skoro tri godine od zadnjeg komentara na ovoj temi. Zanima me ba