Jump to content
_Gost1

Alija Izetbegovic

Recommended Posts

[quote name='snake' post='179818' date='Sep 17 2007, 14:24']evo obriso sam jedan..

jos sam zaboravio dodati, da mu ne zelim halaliti jos jednu stvar, a vec sam spomenuo jednom, a to je da kad je priilkom obilaska 5 Korpusa po zavrsetku rata obisao i postrojio sve brigade , cak i one kladuske sto su se prve predale i potcinile fikretovoj AP ZB, jedino izbjegao 503.Slavnu...evo @onemana zivog, on to moze potvrditi...

a svima je jasno kakvu je ulogu u ratu imala 503. na celu sa brigadirem Delalicem...Alija nek te je sram, i to su bili borci Armije BIH, i to kakvi...jes fakat da nisu imali brade i govorili stranim naglaskom :D[/quote]

Alija se bojao da će ga u Cazinu ko ubiti, pa sjećate se samo obezbjeđenja, kad se polagao kamen temeljac za cazinsku Medresu. Toliko je bilo policije da ljudi nisu mogli ni doći, očekivalo se 50 000 Krajišnika koji bi došli da vide dida Aliju, a nije bilo ni 3000 (slovima tri hiljade ljudi).

Kad se sjetim Alijinih ponuda za preseljenje Srebreničana u Vogošću, često se zapitam kakvu sudbinu je bio nama namjenio, i šta bi se desilo sa ovim okrugom da se mi nismo onako žilavo borili, i da USK nije imao veliki strateški značaj za Hrvatsku. Molili bi boga ko autonomaši da nas zapadne Amerika, a Aliju bi sada spominjali u potpuno drugačijem kontekstu.

[quote name='jedancoek' post='179897' date='Sep 17 2007, 21:51']Alija se bojao da će ga u Cazinu ko ubiti, pa sjećate se samo obezbjeđenja, kad se polagao kamen temeljac za cazinsku Medresu. Toliko je bilo policije da ljudi nisu mogli ni doći, očekivalo se 50 000 Kraji

[b][size=3] Ulica Alije Izetbegovića u saudijskom Rijadu[/size][/b]

[font="Arial"]
[/font][font="Verdana"][size=2] I dok u domovini Alije Izetbegovića javnost polemizira treba li pokojni predsjednik Stranke demokratske akcije dobiti svoju ulicu u Sarajevu, Izetbegoviću su negdje drugdje već ukazali tu čast, o čemu najbolje svjedoči fotografija koju je [b] [/b][color="#ff0000"][url="http://lupiga.com"][b]lupiga.com[/b][/url][/color][url="http://lupiga.com"] [/url]snimio u dalekom Rijadu, glavnom gradu Saudijske Arabije.[/size][/font][font="Verdana"]Na putokazu, osim sveprisutne Meke (nadvo

Sasvim logično da je tamo dobio ulicu - njima nije bio predsjednik, ali je od svoje dr

[quote name='Clark_Gable' post='59511' date='Apr 23 2006, 13:50']u svakom sepetu ima trulih jabuka!! bitna je ideologija i ono cemu je moras priznati tezila ta ideja, a u globalu kad pogledas i bila je u skladu ideje, i oni koji su odstupali od toga zavrsili su sa metkom, jer Allah vidi!!! otac mog prijatelja, srbin, poginuo je na nasoj strani braneci Bosnu, prema tome nemoj popovati o tome!! ti se uhvatis svoga i ne znas dalje, opet autonomiju spominjes i gulis ovuda o tim vasim davno izgubljenim ali vidim nikad prezeljenim ciljevima i nadanjima!!![/quote]

ma buba on kao i uvjek nema pojma i samnom je bio jedan Bojsanski Zlatko poginuo je u ripcu od srbske granate i njegov otac je bio cini mi se da je govorio u 503 brig,znaci totalna laz ovo sto on pise nema pojmmma

Iako stvarno nisam ni u jednoj stranci u BiH jer sve varaju i to u velikoj kolicini, ali rahmetli Alija Izetbegovic ostace za mene covjek kojeg cu postovati cijeli zivot!

pa dobro vento bilo je jos ljudi oko njega koji su mogli savjetovat ga da naoruza bosance,bio je on stegnut jos dok je u hrvatskoj poceo rat jer se u bosni vec izvlacilo naoruzanje bez icijeg znanja vjerovatno,..znam da se bez metka i puske nebrani drzava al ko je znao za sve kako ce se desit,srbi su bili na svim pozicijama tad zelio je mirnim putem rijesit dok je rijesavao pregovorima cetnici vec punili cijevi,zajebali su i njega,..sjecam se kad se polako priblizavala vosjka iz HR pa ko je znao da ce JNA napasti,sve su isplanirali jos prije pocetka iza zatvorenih vrata,,,

[quote name='x-men' post='196410' date='Nov 27 2007, 00:46']pa dobro vento bilo je jos ljudi oko njega koji su mogli savjetovat ga da naoruza bosance,bio je on stegnut jos dok je u hrvatskoj poceo rat jer se u bosni vec izvlacilo naoruzanje bez icijeg znanja vjerovatno,..znam da se bez metka i puske nebrani drzava al ko je znao za sve kako ce se desit,srbi su bili na svim pozicijama tad zelio je mirnim putem rijesit dok je rijesavao pregovorima cetnici vec punili cijevi,zajebali su i njega,..sjecam se kad se polako priblizavala vosjka iz HR pa ko je znao da ce JNA napasti,sve su isplanirali jos prije pocetka iza zatvorenih vrata,,,[/quote]
Nedzad Latic onaj nas ekstremista kaze da je Aliji idealno stajala uloga raznosenja kurbana po selu.

[quote name='nautica' post='196531' date='Nov 27 2007, 16:45']Nedzad Latic onaj nas ekstremista kaze da je Aliji idealno stajala uloga raznosenja kurbana po selu.[/quote]
a tebi bi stajala dobro uloga raznosenja letki i peticija za izdaju drzave ;)

[quote name='x-men' post='196410' date='Nov 27 2007, 01:46']pa dobro vento bilo je jos ljudi oko njega koji su mogli savjetovat ga da naoruza bosance,bio je on stegnut jos dok je u hrvatskoj poceo rat jer se u bosni vec izvlacilo naoruzanje bez icijeg znanja vjerovatno,..znam da se bez metka i puske nebrani drzava al ko je znao za sve kako ce se desit,srbi su bili na svim pozicijama tad zelio je mirnim putem rijesit dok je rijesavao pregovorima cetnici vec punili cijevi,zajebali su i njega,..sjecam se kad se polako priblizavala vosjka iz HR pa ko je znao da ce JNA napasti,sve su isplanirali jos prije pocetka iza zatvorenih vrata,,,[/quote]

Krivo. Patriotska liga je formirana, ako se ne varam, 31.3.1991. Dakle, moglo se već tad naoru

selam koliko ja znam nije bio obavezan ako ga nezelis govorit ,mene niko nije prisiljavao da nazivam selam ili bilo koji drugi pozdrav,,nije se niko borio samo za selam nego da stane rat samo je stao u krivom smjeru,koliko znam srbi su zablokirali sve kasarne sto se tice naoruzanja i zna se gdje je islo sve,nesto se lapilo odma na pocetku al malo,vidio si pocetak razgovora i pocetak rata,koej to zelio da upravlja bosancima u BOSNI bas oni sto su uvjek upravljali pa jedva cekali da TITO umre da opet planiraju ubijte jos muslimana lapicemo im sve sto je njihovo,nek idu u tursku i njih napadaju,srbi su izgubili sve bitke,niko srbina nebi nagonio u dzamiju da je u bosni bosanac glava drzave,kao sto ej u svim ostalim drzavama a ostali narodi u toj drzavi su svi drzavljani i imaju svi svoja prava da se mole kojem hoce bogu,sto smo mi to drugaciji,mislis da bi bosna bila jeruzalem jel se naziva salam.ma nebi dostu,zivili smo mi sa srbima i sa svakim smo zivili samo snama nece niko,,

Nije kod nas, ali u srednjoj Bosni uglavnom jest. O mud

sta god pricali o rahmetli Aliji Izetbegovicu ja cu reci samo jedno ... mi nismo imali boljeg covjeka da nas vodi ...

[quote name='lucky' post='197048' date='Nov 29 2007, 17:58']sta god pricali o rahmetli Aliji Izetbegovicu ja cu reci samo jedno ... mi nismo imali boljeg covjeka da nas vodi ...[/quote]

aferim..

sto je najzalosnije, nemamo mi ni sada..

[quote name='Vento' post='196980' date='Nov 29 2007, 14:27']Nije kod nas, ali u srednjoj Bosni uglavnom jest. O mud

[quote name='x-men' post='197082' date='Nov 29 2007, 20:02']nisam gledao to sudzenje al i ako su trazili zar nije mogao taj prijedlog biti odbijen?[b]sta su trazili ruski placenici sve?/samo pare ili ceif ubijat i klat muslimane bosance??i [/b]holandija je tako mala drzava a svaka opstina razlicita sa nekim sranjima.dok u nasem gradu kante za smece imaju chipove da se nebaca hrana i kante gdje nesmije dalje 15 kilometara trpas u kantu sta god zelis.tako i u bosni kantoni jako razliciti jedni od drugih..a tako je bilo i prije rata kad nikad nismo ni zamisljali da ce biti kantoni..[/quote]

Sve je to OK, ali nećemo valjda [b]nas[/b] porediti sa njima? Mi trebamo biti bolji.

Oficir od kojeg su mund

[quote name='lucky' post='197048' date='Nov 29 2007, 17:58']sta god pricali o rahmetli Aliji Izetbegovicu ja cu reci samo jedno ... mi nismo imali boljeg covjeka da nas vodi ...[/quote]

pa sta nije upravo on jedan od tvoraca ovog ovakvog "dejtonskog" poretka u BiH?

[quote name='lucky' post='197048' date='Nov 29 2007, 16:58']sta god pricali o rahmetli Aliji Izetbegovicu ja cu reci samo jedno ... [b]mi nismo imali boljeg covjeka da nas vodi [/b]...[/quote]

ovo se moze protumaciti dvojako :lol: ...

predsjednik koji u telefonskom razgovoru sa Seferom Halilovicem o slucaju Caco ( evo i vento to zna, gledo je ) , kaze : - nemojte mene u to mijesati, de nek neko to rijesi, samo mene pustite - i nije neka drzavnicka velicina...

opet kazem, Alija je jedini od bivsih drzavnika na prostoru bivse juge, imao sve predispozicije da postane druga postovana licnost poslije Tita na ovim prostorima ( kolko se god protivili tito je jos uvjek no1 na ovim prostorima), samo da je imao malo vise hrabrosti, da ne kazem cega jos, i da se u ovakvim i u milion drugih situacija postavio ko vodja , a ne ko covjek koji je tu zalutao...

[quote name='Vento' post='197112' date='Nov 29 2007, 20:32']Sve je to OK, ali nećemo valjda [b]nas[/b] porediti sa njima? Mi trebamo biti bolji.

Oficir od kojeg su mund

[quote name='x-men' post='197221' date='Nov 30 2007, 09:07']i to je sve tako kako ti kazes al mi smo mlada vojska i nismo imali vremena kao mnoge vojske sto su starije od nas,sav nas kadar je iz bivse JNA poslije njih dolazile mlade snage al de ti men rec kakav je vojni rok od 45 dana pa te gruhne jos mjesec dana na strazu oko kasarne i spici na liniju??znaci sve bilo turbo armija i ucenje odbrane drzave,poslije bi se to sve sankcionisalo i mudzahedinii sve ostalo jer sad posliej rata smo postali veoma jaka armija obucena sigurno za dobro ratovanej protiv mnogi vojska.bilo je mnogo toga i na njegovim ledzima zivio bi on jos da nije toliko stegnut bio,..a ovo sto ga branim nemora znacit da sam ljubitelj neke strane jednostavno sam po strani stranki,..govorim kao o prvom predsjedniku nase drzave,..niko nije od nas bio iza zatvorenih vrata dok su tekli pregovori koliko je bio prisiljen na potpisivanje sporazuma jer je bilo doslo vrijeme da bi mogao malo dalje otjerqat cetnike,,,iskreno ja nebi ni htjeo zivjek u drzavi gdje je samo jedan narod niti sma bio za kakve progone nijedne rase iz bosne.zivi u bosni al je to bosna niej nijedno drugo sranej kao sto su cetnici nazvali ili hrvati isto..mogli smo mi otic u dalamciju pa reci ovo je bosna dalacija.trgali su nam komad po komad drzave svi, pa cak i fikretovci,,,[/quote]

ocigledno ti se stavljas u ulogu historije. ali to nece ici tako.ogroman broj gradjana BiH Aliju optuzuju za veleizdaju,dok ga ti pokusavas malo braniti,pa to sto je uradilo treba mu oprostiti,jer su na njega galamili,prijetili mu stapom itd.

Alija kad je polagao zakletvu u Predsjednistvu on je stavio ruku na Ustav,a ustav je najvisi Akt svake drzave,da ce braniti Bih po tom Ustavu,

i dobro je znao sta pise u tom ustavu.on je izdao taj Ustav i tako izdao i Bosnu i
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Haris Silajdzic 1993.godine na sjednici Predsjednistva RBiH kaze:" Dogovorio sam sa Krajisnikom, konačno je sazrelo vrijeme da napravimo muslimansku BiH."

Ratne 1994 godine Alija Izetbegovic kaze:"Boricemo se dok ne oslobodimo sve opstine sa vecinskim bosnjacko-muslimanskim stanovnistvom po popisu iz 1991." Edited by clark gable

[quote name='siroko' post='200444' date='Dec 10 2007, 17:42']ogroman broj gradjana BiH Aliju optuzuju za veleizdaju,dok ga ti pokusavas malo braniti,pa to sto je uradilo treba mu oprostiti,jer su na njega galamili,prijetili mu stapom itd.[/quote]

ako autonomasa ima toliko u BiH da se proglase ogromnom vecinom onda se slazem s tobom :lol:

[quote name='black tattoo' post='200508' date='Dec 10 2007, 21:18']ako autonomasa ima toliko u BiH da se proglase ogromnom vecinom onda se slazem s tobom :lol:[/quote]

kad sam napisao ogromna vecina onda to nisam brojem i slovom dokazivao.

vi jeste bili u prednosti sa kvantitetom ali ne i sa kvalitetom.

pitaj sarajlije sta misle o Aliji Izetbegovicu.

pitaj bosnjake istocne Bosne o Aliji izetbegovicu.

na kraju u cazinu ga podrzava mozda deset posto Cazinjana.

kvalitet nije u ruralnom podrucju opcenito,tamo preovladava kvantitet.

[quote name='siroko' post='200544' date='Dec 11 2007, 00:42']kad sam napisao ogromna vecina onda to nisam brojem i slovom dokazivao.

vi jeste bili u prednosti sa kvantitetom ali ne i sa kvalitetom.

pitaj sarajlije sta misle o Aliji Izetbegovicu.

pitaj bosnjake istocne Bosne o Aliji izetbegovicu.

na kraju u cazinu ga podrzava mozda deset posto Cazinjana.

kvalitet nije u ruralnom podrucju opcenito,tamo preovladava kvantitet.[/quote]

baljezgas... sasvim uobicajeno. plovis, pa se vracas, sam ne znas sta bi od sebe.

koliko samo izuzetnih strucnjaka je porijeklom sa sela ??

skoro za 2/3 kantona pase, ne pase crvenokscima i vama izdajnicima ;)