Jump to content
_Gost1

Alija Izetbegovic

Recommended Posts

Pa taj tvoj slavni general Dudakovic je postao general u ratu i nije imenovan u generala poslje Dejtona.Bio je on cini mi se komandant vojske federacije koliko se sjecam.E sada je pitanje sto su ga penzionisali.Da je bio cistih ruku nebi ga smaknuli iz vojske.Polako oni svi dolaze nared pa ce doci i on.Vidis da su i Hrvati slavili 'OLUJU" i progon Srba pa se danas usutali a generali im jedan po jedan odlaze u Hag zbog progona civilnog stanovnistva i pocinjenih zlocina.Pa i Dudakovic je protjerao preko 70.hiljada muslimana sa podrucja Autonomne pokrajine plus Srbe sa podrucja opstina B.Petrovac,Krupa,Sanski Most,Kljuc i druga mjesta gdje su takodjer pocinjeni zlocini.Isto kao sto se sudi srpskim oficirima koji su 1992.protjerali Muslimane sa tih i drugih djelova BiH I pocinili zlocin tako ce se suditi i Dudakovicu.Haski tribunal nezanima koje bio u kojoj vojci ili kose za koga borio ili protiv koga,njih interesuje koje pocinio ili naredio zlocin.Meni koliko je poznato jedino nitko nije od pripadnika Narodne Odbrane otisao u HAG od svih tih vojski koje su sudjelovale u sukobima.Koliko se zna da su dokumentaciju slali u HAG protiv Fikreta i citave komande NO a HAG je odgovorio negativno i dodao da se protiv tih ljudi u HAGU nevodi niti cak istrazni postupak i da oni nezele pokrenuti nijedan slucaj jer nemaju dokaze.Nakon toga su uhapsili Djedovica u parlamentu pa kada je on trazio da ide u HAG i da mu se tamo sudi HAG je odgovorio negativno i rekao da sudstvo BiH moze ako ima dokaze da podigne optuznicu.Kasnije su Djedovica oslobodili od svih optuzbi a ista optuznica je teretila i Fikreta Abdica ito po svim tackama kao i za Djedovica.Pa kad je svaka tacka optuznice ista kako to da oslobode Djedovica a osude Abdica.Trebali su ili obojicu osuditi ili nijednoga.

Gago,Gago Djedovic je pic**n dim za Abdica,

Abdica je osudio hrvatski privredno-izvoznicki lobi....trebalo je a i potpuno su uspjeli unistiti ekonomski Cazinsku Krajinu.

znali su lukavi Latini kad osude Abdica da imaju trziste od trista hiljada ljudi za svoje poljoprivredno-industrijske proizvode +izvoz u ostale kantone u federaciji..
pa cak i u rs..

racunali su na cijelo bosansko trziste i to ti je to..Gago.!!!

Abdica je osudio hrvatski privredno-izvoznicki lobi....trebalo je a i potpuno su uspjeli unistiti ekonomski Cazinsku Krajinu.

znali su lukavi Latini kad osude Abdica da imaju trziste od trista hiljada ljudi za svoje poljoprivredno-industrijske proizvode +izvoz u ostale kantone u federaciji..
pa cak i u rs..

<{POST_SNAPBACK}>

tako se nesto moglo desiti..mada ne vjerujem da je tako bilo..znase zasto mu je sudjeno i zasto je osudjen!

tako se nesto moglo desiti..mada ne vjerujem da je tako bilo..znase zasto mu je sudjeno i zasto je osudjen!

<{POST_SNAPBACK}>

budo,razocaravas me sve vise i vise,koliko je u svijetu potpuno nevinih osudjeno i ljudi odleze dobar dio kazne i onda se odjednom ustanovi "kobna greska" pravosudja.

hajd onako razmisli normalno ali prvo iskljuci emocije,

zasto bi Hrvatska osudila Abdica kao covjeka koji je pocinio zlocin..

mislis li ti Budo da je hrvatskoj stvarno zao sto su se muslimani lemali medjusobno i toliko ih je izginulo...nije...Budo.!

Hrvatska ima vecih svojih zlocinaca pa i nece da sudi,..nemoj biti naivan..Hrvati nece da isporuce Bosni Antu Jelavica koji je optuzen od BiH organa vlasti.

da ti sad ne nabrajam krupnije ribe koje su pocinile zlocin u Bosni.

Abdic je isto tako posluzio Hrvatskoj i njegovo sudjenje kao hrvatski znak da je hrvatska pravna drzava i da sudi strogo za ratne zlocine..da... sudi kad su nehrvati u pitanju.

motivi hrvatskog sudstva su se odlicno poklopili u slucaju Abdicevog sudjenja,a ti motivi normalno nikad nece izaci na svjetlost dana..

to ti je isto kad bi ja primijetio da ti budo mozes uspjeti u zivotu bolje od mene a meni se ukazala sansa da ti sudim za neko djelo i ja te osudim pet puta vise od tezine pocinjenog djela,jer u meni je bio sasvim drugi poriv da te tako osudim a da niko nemoze saznati zasto sam te tako osudio.

Za zlocine pocinjene u Srebrenici gdje je ubijeno 8.000 nevinih Muslimana Haski tribunal osudjuje zlocince na kaznu od po pet godina,osam godina,dvanest godina,cini mi se maximum je bio 20.godina.Kako to da se za zlocin od osam hiljada ljudi daju takve kazne a gospodinu Fikretu Abdicu BABI daju 20.godina bez ikakvih dokaza o zlocinu.Tamo su naveli da je u Drmaljevu podlegao neki zarobljenik od batina.Znaci za jednoga mrtvoga Fikretu 20.godina a on nije naredio da se taj covjek tuce vec su to bili privatni obracuni ljudi.Gdje je onda tu logika?????????????

Za zlocine pocinjene u Srebrenici gdje je ubijeno 8.000 nevinih Muslimana Haski tribunal osudjuje zlocince na kaznu od po pet godina,osam godina,dvanest godina,cini mi se maximum je bio 20.godina.Kako to da se za zlocin od osam hiljada ljudi daju takve kazne a gospodinu Fikretu Abdicu BABI daju 20.godina bez ikakvih dokaza o zlocinu.Tamo su naveli da je u Drmaljevu podlegao neki zarobljenik od batina.Znaci za jednoga mrtvoga Fikretu 20.godina a on nije naredio da se taj covjek tuce vec su to bili privatni obracuni ljudi.Gdje je onda tu logika?????????????

<{POST_SNAPBACK}>

fikretu i netreba gora kazna..2o godina i on je svoje ispuco(mislim s zivotom)!!!!
te kazne sto sto sud u haagu daje ratnim zlocinicima svakako nisu onakve kakve bi trebale biti...mozda su kazne male zbog toga sto nije dokazato da je optuzeni cinio sve te zlocine......sud se temelji na dokazima...mozes biti kriv ali ako oni tu krivnju ne dokazu ,onda si nevin,il nije tako?!!!!!!

za galu: ono sto pises gore moze biti tako i ne mora.....to je znano da je fikret osudjen zbog zlocina^i a sad jel tu jos sta bilo i nije bitno...sad sto hrvatska ima bolji izvoz u Krajinu to je pitanje o kom se treba drugdje diskutovati....!

p.s
s alije na fikreta?????

fikretu i netreba gora kazna..2o godina i on je  svoje ispuco(mislim s zivotom)!!!!
te kazne sto sto sud u haagu daje ratnim zlocinicima svakako nisu onakve kakve bi trebale biti...mozda su kazne male zbog toga sto nije dokazato da je optuzeni cinio sve te zlocine......sud se temelji na dokazima...mozes biti kriv ali ako oni tu krivnju ne dokazu ,onda si nevin,il nije tako?!!!!!!

za galu: ono sto pises gore moze biti tako i ne mora.....to je znano da je fikret osudjen zbog zlocina^i  a sad jel tu jos sta bilo i nije bitno...sad sto hrvatska ima bolji izvoz u Krajinu to je pitanje o kom se treba drugdje  diskutovati....!
p.s
s alije na fikreta?????

<{POST_SNAPBACK}>

Zato ce dokazati Rasimu Delicu i odrezace mu dvadeset godina za pocinjene zlocine

Zato ce dokazati Rasimu Delicu i odrezace mu dvadeset godina za pocinjene zlocine

<{POST_SNAPBACK}>

svak ko je pocino zlocine nek mu se sudi kolege gale !!! za koje zlocine bi sud mogao teretiti gospona Delic Ramiza?

ugodno popodne! :D

svak ko je pocino zlocine nek mu se sudi kolege gale !!!  za koje zlocine bi sud mogao teretiti gospona Delic Ramiza?

ugodno popodne! :D

<{POST_SNAPBACK}>

ja uopste nisam mislio tako kako si ti shvatio moj tekst

hvala,takodje lijepo se provedi

jes mislio smajniti mu 20 godina...izvini ali uvjek ove nase (lopove ) kritikujes...pa sam pomislio da je i on jedan od njih,il nije?!

Opet ti Vento navodis ovdje koje sa kim suradjivao.Covjece preispitaj se malo i procitaj sta sam ja napisao.Haski tribunal pa ni BiH sud nezanima vise koje sa kim suradjivao niti kose zasta borio covjece.Njih zanima 'zlocin".Znaci koje pocinio ili naredio zlocin.Nemoze netko biti zlocinac samo zato sto je suradjivao sa nekim.To ti je isto ako bi ti imao nekog prijatelja pa on ubio covjeka znaci li to da i ti moras ici na sud i biti osudjen iako nisi ubio covjeka ali si bio dobar kolega sa ubicom.Covjece kod tebe i takvih kao sto si ti je u glavi ugradjen politicki sindrom da svatko treba biti osudjen kose borio protiv Armije BiH pa nema veze jel pocinio zlocin ili nije.Tvoj komentar nema nikakve osnove vec samo politicku podlogu.

Pa Zgembo mene i jeste rodila majka Muslimanka koja me fala dragom ALLAHU odgojila kako treba pa ja tebe necu vrjedjati.To sto se ti busas po prsima da si neki patriota ja bih se kladio da u ratu baruta omirisao sigurno nisi.Najvjerojatnije si bio u Njemackoj ili Austriji i bio moralno za BiH i isao od koncerta do koncerta dok su mladici davali svoje zivote po brdima BiH.To sto ti pises o meni kao cetniku to na tvoj obraz kolega jer ja znam kosam i po vjeri i po nacionalnosti a sto se tice mog politickog opredjeljenja tome ja nepridajem neki veliki znacaj jer mislim da covjek moze da bude za sta on hoce ali nemora da mrzi onoga drugoga samo iz razloga sto on nemisli isto.Lijep sellam i fala dragom ALLAHU stoje tebe rodila majka Muslimanka,takvog patriotu,takvog kulturnog covjeka kao sto si ti.

Niti se ja busam po prsima da sam patriota niti sam veliki musliman. Moji komentari su samo odgovor na tvoje stavove o nekim stvarima, koji ne odudaraju daleko od onih sa kojima sam te uporedio.
U moju ratnu proslost nemoj da zalazis jer me ne znas. Te tvoje stupidne pretpostavke ne zelim da komentarisem. Samo za tvoju informaciju, prosao sve od Grabeza kod Bihaca, do Teocaka kod Tuzle, do decembra 1995. Tragovi su ostali kakvi jesu, ali to nije bitno. Neki "veliki muslimani" i kosmopolite koji "ne mrze" bili na strani fasisticke ideologije etnickog ciscenja i genocida zbog svojih uskoumno-lokalnih interesa koji ne dosezu dalje od rijeke Une.
Ne, ne mrzim te, zalim te, jer za mrznju nemam vremena, zivot je kratak. A moje poredjenje stoji bez obzira koliko se ti pozivas na svoju vjeru i porijeklo.
Ne misliti isto i braniti i racionalizovati saveznistva sa fasistickim vojskama i ideologijama su dvije potpuno razlicite stvari.
Za kraj, evo ti jedan citat jednog veoma pametnog covjeka pa se ti tu nadji:

"Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupoca. Za ovu prvu nisam bas siguran."

Niti se ja busam po prsima da sam patriota niti sam veliki musliman. Moji komentari su samo odgovor na tvoje stavove o nekim stvarima, koji ne odudaraju daleko od onih sa kojima sam te uporedio.
U moju ratnu proslost nemoj da zalazis jer me ne znas. Te tvoje stupidne pretpostavke ne zelim da komentarisem.

stvarno zanimljivo,pa ti si bio kao ptica nebeska....!

Tragovi su ostali kakvi jesu, ali to nije bitno. Neki "veliki muslimani" i kosmopolite koji "ne mrze" bili na strani fasisticke ideologije etnickog ciscenja i genocida zbog svojih uskoumno-lokalnih interesa koji ne dosezu dalje od rijeke Une.
Ne, ne mrzim te, zalim te, jer za mrznju nemam vremena, zivot je kratak. A moje poredjenje stoji bez obzira koliko se ti pozivas na svoju vjeru i porijeklo.
Ne misliti isto i braniti i racionalizovati saveznistva sa fasistickim vojskama i ideologijama su dvije potpuno razlicite stvari.
Za kraj, evo ti jedan citat jednog veoma pametnog covjeka pa se ti tu nadji:

"Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupoca. Za ovu prvu nisam bas siguran."

<{POST_SNAPBACK}>

pa cak i u rs..

<{POST_SNAPBACK}>

slazem sa tobom. nisu abdica osudili sbog genocida ili ratnoga zlocina,nebih ovo komentirao(kriv ili ne).njega su hrvati osudili posto su vidjeli da bih imali kao i uvjek veliku privrednu konkurenciju iz krajine.luka rijeka je bila veliki dio vlasnistvo agrokomerca kao i viadukt i ko zna jos koje firme.velike dionice su bile kupljene sa agrokomercevima parama.podravka sada hara prodavnicama cjele bosne dok njene proizvode prije nisi mogao ni da vidis.sve poslovne prostore po hrvatskoj su dali dzaba politickim tajkunima.slucaj je i u kladusi i u cjeloj bosni sve sto je bilo vlasnistvo agrokomerca otislo je za certifikate.mi mozemo da se nadmudrujemo ali ovo je istina.boli hrvate neka stvar koliko je muslimana izginulo u bosni.oni bih bili naj sretniji da nas nikako nema.pozdrav gale! p.s. javi se ako budes dolazio u usa.

slazem sa tobom. nisu abdica osudili sbog genocida ili ratnoga zlocina,nebih ovo komentirao(kriv ili ne).njega su hrvati osudili posto su vidjeli da bih imali kao i uvjek veliku privrednu konkurenciju iz krajine.luka rijeka je bila veliki dio vlasnistvo agrokomerca kao i viadukt i ko zna jos koje firme.velike dionice su bile kupljene sa agrokomercevima parama.podravka sada hara prodavnicama cjele bosne dok njene proizvode prije nisi mogao ni da vidis.sve poslovne prostore po hrvatskoj su dali dzaba politickim tajkunima.slucaj je i u kladusi i u cjeloj bosni sve sto je bilo vlasnistvo agrokomerca otislo je za certifikate.mi mozemo da se nadmudrujemo ali ovo je istina.boli hrvate neka stvar koliko je muslimana izginulo u bosni.oni bih bili naj sretniji da nas nikako nema.pozdrav gale! p.s. javi se ako budes dolazio u usa.

<{POST_SNAPBACK}>

kazu ovi moji da ima tamo neka godisnja zabava,proslava,tako nesto.i to se zove Krajiski teferic pa me mole da dodjem ako ikako mogu.ja bi dosao al' je tesko dobiti vizu za ameriku.a ja volim nositi bradu,pa kad bi ovakav se pojavio u ambasadi..ma nema sanse da dobijem vizu.sad da obrijem bradu zbog vize,neznam!!!

pozdrav i tebi taski

kazu ovi moji da ima tamo neka godisnja zabava,proslava,tako nesto.i to se zove Krajiski teferic pa me mole da dodjem ako ikako mogu.ja bi dosao al' je tesko dobiti vizu za ameriku.a ja volim nositi bradu,pa kad bi ovakav se pojavio u ambasadi..ma nema sanse da dobijem vizu.sad da obrijem bradu zbog vize,neznam!!!

pozdrav i tebi taski

<{POST_SNAPBACK}>

da ima 9.krajiski teferidz to je u augustu tacnije 19. i 20.august.ove godine ce da bude u st.luisu to je nekih 350 milja od chicaga ili 4 sata voznje.super je to dode dosta raje iz cjele amerike i canade koji su nekad zivjeli na prostorima cazinske krajine.teferidz nije politickog karaktera vec cisto zabavnoga ima folklor kako bih se sacuvala tradicija zbog djece i nas samih.zatim tu je neizbjezni turnir u nogometu sa prelaznim peharom navecer je zabava u velikoj dvorani sa muzikom jelom i picem.tu inace sretne covjek neke ljude koje je vec i bio zaboravio.iduce godine bih taj 10.teferidz trebao da se odrzi u kladusi.znaci trebali bih svi koliko to bude moguce da se nademo u kladusi.inace ovdje na te skupove dode do destetak hiljada ljudi i stvarno je pravo.za bradu neznam ako je imas u dokumentima onda nema razloga da te neko zbog toga zeza u ambasadi.ovdje je to sasvim normalno jer vjeruj mi kada bih vidio kako se ovdje ljudi oblace i kakve brade imaju pomislio bih da si negdje u afganistanu.puno je taksista sa bliskoga istoka i ponekad te strah uci u taksi ali sta ces i oni su sada amerikanci kao i svi mi drugi i nesmijes mu nista reci.brobaj pa ako prode prode nebih bilo lose zbog zivotnoga iskustva vidjeti i ovu drugu stranu svijeta.ako neuspijes onda se vidimo u kladusi iduce godine.pozdrav pa se cujemo!

Pa Zgembo kad si tolika ratista prosao i borio se dali se sada zapitas za koga i zasta si se borio?????Uovome ratu nije bilo pobjednika jer u Dejtonu je Bosna podjeljena na dva djela odnosno pola Srbima a pola nama i Hrvatima a zna se kolkio smo mi dobili iz ote druge polovine.Pa zasta si se onda borio Zgembo????Bio sam ja i u 5.korpusu i ucestovao u operaciji oslobadjanja Krupe,Kljuca i Sanskog Mosta pa sam cak tih dana sa svojom operativnom grupom usao na podrucje Bosanskoga Novoga ali su nam Srbi udarili kontranapad i vratili nas jer to nije bilo dogovoreno izmedju tvoga doticnoga komandanta Alije i njegovog jarana Karadzica.Koliko ta ljudska glupoca moze bas da bude beskonacna vidi se na tome zasta su ljudi davali zivote a na kraju spali nato da nemaju komad kruha.Svemir sigurno nema kraj bar tako su naucnici rekli prilikom izucavanja ali vjeruj mi kada covjek vidi ko nam je sve komandovao i lagao cjeli rat da cemo do Drine i da cemo pobijediti onda ni covjekova glupost sigurno nema kraj kako ti kazes.To sto ti nazivas nekoga fasitom toje tvoje pravo ali ja niti moji saborci iz Narodne Odbrane koji smo branili svoje kuce nismo pljackali,streljali,tukli i progonili neduzan narod a takvim metodama se koriste upravo fasiti.Uostalom nesudi se u Hagu Autonomasima ve Cetnicima,Ustasama i Alijinim bojovnicima.

Mislim da se je tesko nosio sa onim vukovima u ratu, i da su ga ljudi oko njega pogresno izvjestavali, u sustini je sigurno pozitvna licnost, jednom sam cuo od jednog starijeg covjeka da bi on bio idealan mutavelija u dzamiji, jer nije znao lagati i krasti...
Previse je vjerovao ljudima oko sebe...