Jump to content
_Gost1

Alija Izetbegovic

Recommended Posts

[quote name='black tattoo' post='178960' date='Sep 14 2007, 22:03']izvini drug, sad se ne mogu sjetiti ko je pokrenuo odbranu drzave. de boga ti osvjezi mi pamcenje...[/quote]

ko je pokrenuo ?? SDA i Alija ??
:lol: :lol:

[quote name='snake' post='178966' date='Sep 14 2007, 22:12']ko je pokrenuo ?? SDA i Alija ??
:lol: :lol:[/quote]

neka ljudi, znam da ne gledamo istim ocima :icon_mrgreen:

Alija jest ucestvovao u organizaciji odbrane i oruzanog otpora, tu ste u pravu...gledao sam emisiju Generali kad je Sefer elaborirao cijelu situaciju tada...

citat " Zaprepastio sam se kad sam shvatio da je tadasnje rukovodstvo SDA prakticki nespremno docekalo agresiju i muslimanski narod stavila u situaciju da ko kurbani cekaju svoju sudbinu " ...zavrsen citat

dakle Alija i SDA jesu ucestvovali u odbrani, samo bi pravo pitanje bilo , " KOliko neefikasno " ??

[quote name='snake' post='178969' date='Sep 14 2007, 22:22']Alija jest ucestvovao u organizaciji odbrane i oruzanog otpora, tu ste u pravu...gledao sam emisiju Generali kad je Sefer elaborirao cijelu situaciju tada...

citat " Zaprepastio sam se kad sam shvatio da je tadasnje rukovodstvo SDA prakticki nespremno docekalo agresiju i muslimanski narod stavila u situaciju da ko kurbani cekaju svoju sudbinu " ...zavrsen citat

dakle Alija i SDA jesu ucestvovali u odbrani, samo bi pravo pitanje bilo , " KOliko neefikasno " ??[/quote]

nego, snajki de mi reci ko je naoruzao narod?

[quote name='black tattoo' post='178971' date='Sep 14 2007, 22:30']nego, snajki de mi reci ko je naoruzao narod?[/quote]

kratko : NITKO...

u stvari pitaj Cengice , oni su bili glavni logisticari...zato onako skromno zive :D

[quote name='snake' post='178972' date='Sep 14 2007, 22:36']kratko : NITKO...

u stvari pitaj Cengice , oni su bili glavni logisticari...zato onako skromno zive :D[/quote]

ma daj, sto se lazemo?

okej, znam da se u rat [na pocetku] islo sjekirama, vilama bla bla bla... ali nemojmo govoriti onako kako nije, okej?

zasto mislis da ti i clark jedini na forumu govorite i znate " parvu " istinu ???

da, nemojmo govoriti onako kako nije , OK ??

[quote name='snake' post='178974' date='Sep 14 2007, 22:43']zasto mislis da ti i clark jedini na forumu govorite i znate " parvu " istinu ???

da nemojmo govoriti onako kako nije , OK ??[/quote]

:huh:

sto sad mene diras, ja se ni oglasio nisam bio.. istina se razlikuje od pogleda do pogleda, ne zanosimo se misleci da je znamo.. ja se bar ne zanosim..

zbog ovakvih i slicnih, nikad Bosna nece biti jedinstvena i svaka bagra,bilo cetnicka ili neka druga ce moci da nas napadaju i osporavaju nam i integritet i konzistentnost kao drzave i kao ljudi..

meni je i suvisno da raspravljam ovdje o ovome.. ti na jednoj temi pises da je bio pravi covjek, na drugoj da do pola rata nije ni znao da ce biti rata, na trecoj da je pripremao kurbane.. :o

ja imam svoje misljenje, ti svoje i seferovo i zlatkino i to je to :lol:

njegova velicina je zapisana u historiji, to je jedino i bitno, kao i to da sad mozes pisati o njemu.. zar je potrebno ista vise reci..

toliko od mene..

pozz

stipu clarka...

ti i ja sad englendisemo...

ne kazem da ja znam istinu, nego tebe pitam sto zatvaras oci pred cinjenicama onakvim kakve jesu?

p.s.

gable, preduhitri me :lol:

[quote name='black tattoo' post='178971' date='Sep 15 2007, 00:30']nego, snajki de mi reci ko je naoruzao narod?[/quote]

Pravo pitanje je: ko NIJE naoru

[quote name='Vento' post='178977' date='Sep 14 2007, 22:54']Pravo pitanje je: ko NIJE naoru

[quote name='clark gable' post='178975' date='Sep 14 2007, 22:52']:huh:
sto sad mene diras, ja se ni oglasio nisam bio.. istina se razlikuje od pogleda do pogleda, ne zanosimo se misleci da je znamo.. ja se bar ne zanosim..

zbog ovakvih i slicnih, nikad Bosna nece biti jedinstvena i svaka bagra,bilo cetnicka ili neka druga ce moci da nas napadaju i osporavaju nam i integritet i konzistentnost kao drzave i kao ljudi..

meni je i suvisno da raspravljam ovdje o ovome.. ti na jednoj temi pises da je bio pravi covjek, na drugoj da do pola rata nije ni znao da ce biti rata, na trecoj da je pripremao kurbane.. :o

ja imam svoje misljenje, ti svoje i seferovo i zlatkino i to je to :lol:

njegova velicina je zapisana u historiji, to je jedino i bitno, kao i to da sad mozes pisati o njemu.. zar je potrebno ista vise reci..

toliko od mene..

pozz[/quote]

bezveze mi poslije ventinog posta ista dodati...

spominjem vas dvojicu jer ste jarani i jer vam je ideologija ista...nije to bilo u losem kontekstu...

moram ti priznati i u pravu si da nisam jos nacisto oko alije...prvo zato sto je bio pljunuti moj rahmetli babo ( djed ) slika i prilika, ista faca, isto drzanje, isti hod, govor sve..nisam to do sad kazao ovde...

a sad na stranu njegova djela i propusti...okruzio se pogresnim ljudima i nista nije poduzeo da do toga ne dodje..isti ti ljudi danas vladaju, ti isti koji su kompromitirali njegov lik i djelo, i istim tim ljudima vi i dalje slijepo vjerujete...

nece bosna biti nejedinstvena zbog ovakvih ko sto je snejk , naprotiv...nejedinstvena ce biti upravo zbog onih kojima ti clark najvise vjerujes...
mene niko ne moze osporavati, ja znam ko sam i kome pripadam, samo me boli kad vidim ko me predstavlja i na neki nacin vodi...

ti imas svoje misljenje , a ja kao glupak nemam svoje pa kupim naokolo cije mi se svidi :D ...jel to bila poenta te konstatacije...

misljenje clark moze biti tvoje samo utoliko ukoliko nije formirano vanjskim inputima koji nam dolaze iz medija i okoline...ovo sto mi trabunjamo ovde su zakljuci naseg uma, a ne nase misljenje...sad posto se umovi razlikuju razlicito ce i percipirati informacije i iznijeti zakljucak...

toliko i od mene...i de prestanite se kriti vas dvojica, mislim tajno logovati :D ...

smrt fasizmu...

[b]1992.[/b] je poginuo najveći broj građana Bosne i Hercegovine. Tad mo

da je kojim slucajem bio malo hrabriji i odvazniji, situacija bi mogla biti drugacija...ovako imao je vise propusta nego dobrih poteza...

njegova dobra osobina je bila ta sto , ipak ruku na srce, nije bio ratni zlocinac...al kako stvari sad stoje u haagu sa Delicem, mozde se nesto i preokrene...u prvom redu zbog mudzahedina...

[quote name='snake' post='178994' date='Sep 15 2007, 01:21']da je kojim slucajem bio malo hrabriji i odvazniji, situacija bi mogla biti drugacija...ovako imao je vise propusta nego dobrih poteza...

njegova dobra osobina je bila ta sto , [b]ipak ruku na srce, nije bio ratni zlocinac[/b]...al kako stvari sad stoje u haagu sa Delicem, mozde se nesto i preokrene...u prvom redu zbog mudzahedina...[/quote]

Tu se sla

[quote name='Vento' post='178990' date='Sep 14 2007, 23:15'][b]1992.[/b] je poginuo najveći broj građana Bosne i Hercegovine. Tad mo

[quote name='black tattoo' post='179002' date='Sep 14 2007, 23:39']daj snake, ljudi su dosli pomoci braci svojoj, isto sto ameri pomazu braci zidovima![/quote]

nema problema, dosli su , al nisu morali raditi ono zbog cega je sad Delic u Haagu...

i ova izjava o pomoci vlastitoj braci je toliki klisej da je stvarno, meni, postala smijesna...u nedostatku svih argumenata za opravdanje uloge mudzahedina, kaze se " dosli pomoci braci svojoj " ...

[quote name='snake' post='179189' date='Sep 15 2007, 20:09']nema problema, dosli su , al nisu morali raditi ono zbog cega je sad Delic u Haagu...

i ova izjava o pomoci vlastitoj braci je toliki klisej da je stvarno, meni, postala smijesna...u nedostatku svih argumenata za opravdanje uloge mudzahedina, kaze se " dosli pomoci [b][size=3][color="#ff0000"]braci[/color][/size][/b] svojoj " ...[/quote]

da, i ja nesto kontam o kliseju ovom, mogu ti reci da si upravu..

no,ne brini, nisu oni mislili na mene i tebe :D

[quote name='black tattoo' post='179002' date='Sep 15 2007, 01:39']vento, druze, [b]ljudi cine greske htjeli mi to ili ne htjeli priznati, ali opet su nacionalni, a nekad narodni heroji. znaci to je stav vecine, a nekad pojedinca.

a HOS nije dozvolio izvoz tenkova iz dalmacije i postavljanje istih oko kupresa i livna. ali to je bilo u dijelu gdje su hrvati bili vecina, mi pricamo o bosnjackom dijelu. kao sto si i sm rekao, SDA i HDZ su pokrenule referendum, a normalno da hrvati nisu dali na sebe...[/b]

daj snake, [b]ljudi su dosli pomoci braci svojoj, isto sto ameri pomazu braci zidovima[/b]![/quote]

1.HOS je bio, zapravo, omra

ti ljudi su dosli iskljucivo da postanu sehidi..

ne moze njima covjece nista ni hag ni niko na zemlji.. nije to njima bitno :kiffer:

[quote name='clark gable' post='179247' date='Sep 15 2007, 22:45']ti ljudi su dosli iskljucivo da postanu sehidi..

ne moze njima covjece nista ni hag ni niko na zemlji.. nije to njima bitno :kiffer:[/quote]

to te ja pitam! kako meni nije naupalo da im kazem :(

:lol:

[quote name='clark gable' post='179249' date='Sep 15 2007, 22:47']daaaaaaaa, samo nestao je svizac, srecom :kiffer:

ma kako god, bitno je da su bili tu, srecom..[/quote]

za neke i nesrecom :rolleyes:

ev vako nisam do sda htio o aliji ni pisati jer ce cak i sneki biti iznenadjen ovim postom

prvo da kazem da puno toga zamjeram aliji
drugo da kazem po lagumdziji nas nebi bilo
sad se svi busaju u prsa u tuzli jer su uzeli kolonu vozila 15.5 taman su je trebali pustiti 15.5 doj je pola bosne gorilo
el evo da kazem da mani nije trebo ni alija ni niko drugi ja sam pocetkom 92.godine kuoio pusku fino platio 1700 km i otiso na plato i u krupu cak imam i sminke iz tog doba bilo je zanimljo meni nema sta
cudim se ja ljudima koji su cekali aliju il nekog drugog da mu kaze da ce biti rata ili jos gore da ga nece biti

prograv velike srbije je poceo jos davno o tome se slaze i veno i sneki vento je reko da je tito sprecio izjasnjavanje muslima da bi usutkao velikosrebe itd.
ja znam da se tesko bilo oduprijeti za kratko vrijeme i uz to i neizvijesno nasuprot onih koji 50 godina priprmeju za to

iz dokumentaraca se vidi da su jedino alija i kiro gligorov bili za jugoslaviju cak je alija jednom i rekao ljudi isli smo kiro i ja al nece mislosevic

iako su po vjeroispovijesti u BiH muslimani vecina oni u u ratu bili manjina jer je tokom pocekta rata kad su bili skopa sa hrvatim doslo do preokreta jer je dosao dogovor milosevic tudjman o podijeli bosne i kad se zbroje snage muslimani su bili manjina

i pored toga zahvaljujuci i pripadnicima drugih nacija bosanci i bosanska vojska su uspjeli da se organiziraju i svojom hrabroscu dodju do kolicina oruzja i postanu faktor odlucivanja

alija je zasluzan zbog toga sto je probudio duhove u narodu
nezasluzan jer narodu kakvi smo mi nije dao jasne upute dal iz neznanja iz malog iskustva sad vise nije bitno
nakon rata u HR samo corav nije vidio da ce biti rata u bih
a i imucniji i sa boljim informacijama su svoje najblize izvukli van sto je isto bio jedan od znakova za pocetak rata

pricao sam sa ljudima iz prijedora mos misliti tamo su ljudi iz grada bili sa srbima i razgovarali dok je trajo pokolj u hambarinama a srbi im objasnjavali kao su to ekstremisti
aliji treba zamjeriti neke stvari to je samo iz mog ugla gledanja a to je neinformiranost jasne upute i srebrenica

ali treba i jasno naznaciti da je jedan od prvih organizatora za drzavu BiH

tacno ja da su Alija i Kiro bili zagovornici Jugosalvije po konfederalnom principu, sto uzimajuci u obzir danasnju situaciju u BIH sa RS-om, i ne bi bilo lose...

tacno je da je zadnja Alijina opcija bio rat, i da ga nije zelio, al je trebao bar malo biti mudriji i odlucniji, pa se nekako bolje pripremiti za to , ili ako nista poslusati savjet nekog od vojnih , strucnih lica koji sa radili na pripremanju kakve takve odbrane zemlje...

meni nije toliko sporan ratni angazman Alijin, koliko mirnodopski nakon rata...tolika stopa kriminala, uvezanosti mafije i drzave , koja se osjeti cak i danas , i bog zna dokad ce, postoji moze biti jos samo dole po onim africkim vukoj*ebinama gdje vecito nekakva mafijaska gerila vlada...

ne kazem da ih je Alija sve uvezivao u drzavno klupko, mislim na mafiju i organe drzave, al ih je blagosiljao...niko me ne moze uvjeriti da nije znao, za mafijaske klanove sirom BIH, pod bosnjackom kontrolom, ciji su boss-ovi u pravilu uvjek bili "zasluzni" ratni komadanti....i sta je poduzeo nista...kad su kakve utakmice, zajedno u VIP lozi sa Alijom sjede stojekakve

[quote name='snake' post='179814' date='Sep 17 2007, 11:46']tacno ja da su Alija i Kiro bili zagovornici Jugosalvije po konfederalnom principu, sto uzimajuci u obzir danasnju situaciju u BIH sa RS-om, i ne bi bilo lose...

tacno je da je zadnja Alijina opcija bio rat, i da ga nije zelio, al je trebao bar malo biti mudriji i odlucniji, pa se nekako bolje pripremiti za to , ili ako nista poslusati savjet nekog od vojnih , strucnih lica koji sa radili na pripremanju kakve takve odbrane zemlje...

meni nije toliko sporan ratni angazman Alijin, koliko mirnodopski nakon rata...tolika stopa kriminala, uvezanosti mafije i drzave , koja se osjeti cak i danas , i bog zna dokad ce, postoji moze biti jos samo dole po onim africkim vukoj*ebinama gdje vecito nekakva mafijaska gerila vlada...

ne kazem da ih je Alija sve uvezivao u drzavno klupko, mislim na mafiju i organe drzave, al ih je blagosiljao...niko me ne moze uvjeriti da nije znao, za mafijaske klanove sirom BIH, pod bosnjackom kontrolu, ciji su boss-ovi u pravilu uvjek bili "zasluzni" ratni komadanti....i sta je poduzeo nista...kad su kakve utakmice, zajedno u VIP lozi sa Alijom sjede stojekakve Ćele i itd...

dakle, ako vec u ratu nije mogao izaci na kraj sa kriminlacima, morao je bar pokusati stvoriti jaku pravnu drzavu da ih , ako ne eliminise, a ono bar svede na prihvatlljivu mjeru...da je to uradio, imao bi moj glas i postovanje za sva vremena...znam nisam ja neko i nesto, al bar znam razluciti sta je dobro, a sta ne, za razliku od nekih..[/quote]
jedan post ti je suvisan
slazem se vecinom sto si napiso bit danasnjeg problema je pravna drzava aljo aljo sta napravi i ode

evo obriso sam jedan..

jos sam zaboravio dodati, da mu ne zelim halaliti jos jednu stvar, a vec sam spomenuo jednom, a to je da kad je priilkom obilaska 5 Korpusa po zavrsetku rata obisao i postrojio sve brigade , cak i one kladuske sto su se prve predale i potcinile fikretovoj AP ZB, jedino izbjegao 503.Slavnu...evo @onemana zivog, on to moze potvrditi...

a svima je jasno kakvu je ulogu u ratu imala 503. na celu sa brigadirem Delalicem...Alija nek te je sram, i to su bili borci Armije BIH, i to kakvi...jes fakat da nisu imali brade i govorili stranim naglaskom :D