Jump to content
Sign in to follow this  
_Gost1

Recommended Posts

To Kemo. Kad ja nesto postam, nemoj me napadati.

Tako sam shvatio tvoje rije

Prije nekoliko dana bila na HRT-u emisija ba

Kad je umro Muhamed a.s., odmah nakon smrti muslimani su pozurili da proglase halifu, jer tad se pocelo huskati izmedju velikana Medine i Meke, jer i jedni i drugi su htjeli da iz njihovog grada bude sljedeci halifa. Jedino sto su bili slozni svi je da je na mjestu ipak trebao biti hazreti Alija. Medjutim, nakon smrti Muhamed a.s.-a hzr. Alija je toliko bio u

skoro sam bas cito o ASASINIMA zapravo je ta rijec porijeklom  od rijeci hashishin= uzivaoci hasisa, onni su , naime uzivali hasis i pod dejstvom toga navodno donijali inspiraciju. poznati su kao prvi koji su vrsili atentate, najcesce na velikim skupovima u dzamijama i slicno kako bi skrenuli paznju na sebe... te u bice su s obzirom na ishod odnosno kaznu za to ubistvo se od strane orijentalista uzimaju kao pretece danasnjih bombasa samoubica. kasnije je rijec HASHISHIN presla u zapadne jezike pa i u  engleski kao asasin ili atentator te izgubila prvobitno znacenje...
ah sije i sunije .... teska tema  i povlaci se po forumu vec dugo vremena, ma to vam  je ko kad se ja i snake ili che glo

jest, i ja sam sam s tim zbunjen. Rado bih naci bilo sta u njima da smo slicni. Al, dokle god priznaju Muhamed a.s.-a kao poslanika i Allaha dz.s. kao jedinog boga, valjda bi to trebalo biti dovoljno da ih moramo smatrati muslimanima. Mnogo ljudi, a i uleme ih je proglasilo otpadnicima od vjere. Al, ja mislim da bi se kad bi se nasli pravi ljudi i pravi predstavnici i "nas" i "njih", da bi se moglo naci rjesenje. Sigurno, doci ce prije ili kasnije Mehdi, koji ce ujediniti sve muslimane svijeta, pobiti ateisticke filozofije i svi ljudi ce zivjeti islamskim nacinom zivota. Kao sto Muhamed a.s. kaze da ce tad nastupiti vrijeme kao u vrijeme Sulejmana a.s.-a. A, kad citamo o Sulejmanu a.s. vidimo da je on mogao putovati brzo, razumjeti govor zivotinja, prenio je dvor kraljice Sabe. Cito sam od Haruna Jahje neku knjigu, on dokazuje vrlo lijepo da je vrlo vjerovatno da vec zivimo u vremenu kad ce doci Mehdi, jer u nekim pecinama su pronasli slike naslikane davno u proslosti koje lice na avione i helikoptere. Kad se to poveze s Kuranom i kazivanjima o Sulejmanu a.s. vrlo je moguce da je vec u vrijeme Sulejmana a.s. njegov narod imao neke letjelice, mogao je pomocu nekih instrumenata slicno kao sto danas neki naucnici slusaju razgovor delfina ili ptica, moguce da je i Suljeman a.s. i tad imao takvo nesto. Pa, onda kad se navodi da je kod njega na dvor dosla kraljica od Sabe, da je ona ulazeci u dvorac uzdignula haljinu misleci da ce je smociti vodom al to je bio neki ukras u obliku vode, isto tako danas mozemo vidjeti one ukrase u kaficima, rekao bi da ides kroz vodu i sl. tako. Muhamed a.s. nije mogao reci "doci ce kompjuteri pa ce izdati Photosop i real player", to bi tad bilo previse zbunjujuce... al, ocito to je postojalo u to vrijeme i jako je bitno da ce takvo vrijeme opet doci, a kako vidimo i dolazi, predznaci se ostvaruju. Sulejman a.s. nikad nije rekao "ovo sam ja izmislio" neg je to uvijek u smislu "zahvaljujuci Allahu imamo to i to." eh, kad ponovo dodje takvo vrijeme, doci ce Mehdi, ujediniti nas i zivjet cemo 9 (ne zna se dana, sedmica ili godina) i onda ce poslije toga kijamet.

<{POST_SNAPBACK}>

Sla

Pitanje: kad spomenu ove letjelice... Da to mo

A ja neki dan skinuo sa neta Kur'an - Mustafa Mlivo, uci Kur'an + tefsir

znaci da danas tumaci Kur'an ko god hoce i kako hoce ....

<{POST_SNAPBACK}>

Bila nedavno rasprava na jednom islamskom forumu s znalcima, tako da sam ja bio posmatra

@Kemo

Hvala za pojasnjenja gore...

Ja takodje znam da se u Kura`nu spominju mnoge stvari, koje danasnja znanost tek otkriva, ali to je samo dokaz da je to savr

Nisam mogla odoljeti a da ne napisem, sta sam sinoc gledala na jednoj njemackoj televiziji. Da mi je neko pricao mislim da nebi povjerovala. Nazalost taj dokumentarac nisam gledala od pocetka ali naslov je: Perzijac postaje Perzijka.
Radi se o transexualcima u Iranu, tamo je dozvoljena operacija promjene spola i s jednom/jednim su pravili intervju, uglavnom on/ona nosi cador, znaci u crnoj odjeci je kao i sve ostale zene u Iranu.
Prije nekoliko godina su kod njih takvi bili protjerivani i vodjeni su u zatvor, medjutim nakon Islamske revolucije, neke stvari su se promjenile. Ova/ovaj je isto bio u zatvoru i trazio je razgovor sa Homeinijem, sto mu je i preko nekog poznanika uspjelo. Razgovor navodno nije trajao vise od 15min i Homeini mu je dozvolio da se oponasa kao zena s tim sto se mora i oblaciti po islamskim propisima kao i ostale zene. Taj tip se operisao i sad je ona, uglavnom sad je ta operacije dozvoljena dok je homosexualnost zabranjena.

Predpostavila sam da su i po takvim stvarima sije drugaciji od sunije, koliko znam da je transexualnost potpuni grijeh u islamu. Stvarno kad su ga, tj. nju pokazali ono kontas zena muslimanka kako je pokrivena mislis drzi se svi moguci propisa a ustvari je muskarac. Nije mi prvi put da vidim transexualca cak i poznajem jednog ali ovo me iznenadilo!
Nisam znala gdje da stavim ovaj komentar mislim da najbolje pase u ovu temu!

Selam

Sije su se, nakon smrti h. Alije, prozvali siatu-l-Ali(Alijina stranka).Oni smatraju da je halifa osoba odrdjena od Allaha dz.s. i da vrsi funkciju Bozijeg Poslanika.Da bi ovaj svoj stav opravdali,oni se pozivaju na 68. ajet sure Al-Qasas "Gospodar tvoj stvara sta hoce,i On odabira.Oni nemaju pravo da biraju.Hvaljen neka je Allah i vrlo visoko iznad onih koje s Njim izjednacuju." A ovaj ajet nema nikakve veze s izabirom halife niti s h. Alijom.
Prema njihovom ucenju imam je nepogrijesiv,a kad su ostale bez svog imama oni vjeruju u njegov povratak,to je jedna od osnovnih sijskih dogmi.Makar i odsutan,imam ostaje sijski duhovni vodja. Ismailije ( jedna od frakcija u sijskoj sekti) tvrdi da je dusa nasljedna. Oni ocekuju ovratak dvanaestog imama.Inace, ideja o skrivenom imamu je karekteristicna za sve sijske sekte,jedino nisu suglasni o tome o kojoj se licnosti radi.

Mislim sve te njihove tvrdnje su vise paganske,nego islamske.Ali oni to ne priznaju i uvijek se desavaju ti raskoli,i ti brojni ratovi su sve zbog tih nekih njihovih "pametnih" tvrdnji.Ali tako je kako je.

bismillah,

jako je jadno sto vecina nasih muslimana nisu naucili osnove svoje vjere, nije im jasno sta znaci slijediti pravi a sta krivi put, nego gdje vecina tamo i oni. sto se tice sija i sunita, razlika je kao nebo i zemlja. kad bi jedan pripadnik islama zanijekao samo jedan ajet ili jedno slovo iz kurana on je time zanijekao cjeli kuran. sije su veliki neprijatelji sunitima, morate malo vise citati o njima sa izvornih djela a ne od onih autora koji su pro siitski. oni klanjaju ali u svom namazu mole i aliju, tako da sa tim postaju musrici ili mnogobozci, samo se Allah moli i Njemu se dove upucuju. kamen kojii koriste jeste sam nekih mezara, sto je zabranjeno, proklinju ashabe, osim alije i fatime radijallahu anhum edzmein. danas u bosni se kriju iza prezijske kulture i jezika a sa tim pokusavaju provuci svoja nastrana ucenja. nemam vremena sad da detaljno to sve izlozim ali ako neko od vas bude zainteresiran neka kaze pa cu postaviti detaljnu analizu svake grupe od njih. savjetovao bih kemala da uzme knjigu ebu bekr i omer pa neka procita kako je narod odabrao ebu bekra za halifu. nasa ulema se je slozila da je ebu bekr najbolji musliman ovog ummeta, on je siddik, sto je stepen ispod vjerovjesnistva. pa kako je moguce da ga sije proklinju?! dok se vodi hajka na