_women_

Omiljena Iftarska Jela

82 posts in this topic

Nocas masnica bila.Bogami mnei nakon posta,kad se umprim pase skoro sve.
0

Sinoc je bilo....

supa bujon i sehrija jednostavna

Pogaca ide ovako brasno so kisela voda i malo praska za pecivo pa se to sve dobro izmjesa i namladi
masanca znate vec kako to ide
onda sam ispekla meso u rerni prije toga ga dobro marinirala sa friskim biljakama travkama zacinima.
risu skuhala kad sje skoro pa gotova bila dodala malo kukuruza, mrkvice i grasak iz dose.. da rizi jako lijepu boju lijepo za oko a ukusno..
onda sam pravila neke pljeskavice hamburegre punjenje... To sam nako ofrlje stavila u mljeveno meso jaje jednu kiflu isto dosta ti travkica za zacinjavanje. Kupila sira, zamoolila tetu trgovkinju da mi odreze jednu 4 snite po pola cm
e te snite fino na kockice narezem i kad formiras one hamburgere u sredinu upakujes tako taj sir. Uzmite onaj sto se malo vise osjeti. sve se to lijepo isprzi i na kraju doda povlaka jedna..
dvije salate. zelena sa mladim lukom i kukurozovim zrnjem i cikla
Kompot
0

Kako se Ramazan pomjera tako se i moj izbor iftarskih jela mijenja. Npr. u ovim ljetnim danima bolje ide lagana hrana, na kašiku, povrće, kuhano ... dok je zimi uvijek išla jača hrana. Npr, isto i kompti su različiti, zimi sam suhe šljive, smokve, datule (hurme), grožđice i sl. koristila za kompote a sad sezonsko voće. 
Inače, iftar bez dobre slate ne može proći, blage juhice (nemasne) sa povrćem ili trahanica, nešto slatko (kolač, kompot, slatko od voća ...), voće (lubenica je najčešće na meniju) ... :D

0

Meni trenutno pase supa i samo tecnost. Iskreno jedva izdrzavam zadnjih par dana. Veceras sam samo supu i evo treca kafa i popila sam tri case limunade a vode ne znam ni sama.
0

Ista sam ti zadnjih dana ...

Prvi put sam osjetila i slabost danas kad sam bila u nabavki, čak sam se zabrinula, cure su bile sa mnom, nisam ni pola stvari kupila nego sam krenula kući, molila Boga da nas dovezem kući bezbjedno  .... 

0

Ja sam juce jedva izdrzao, ne od gladi nego od zedji... Tako da sam na iftaru prvo vode, pa onda sto je bilo soka, jogurta, skoro sve popio :D

A za jelo, supu i jedan kolutic mesa onako kao za hamburgere.. Iftario sam pa nisam nista drugo htio praviti, a nebi ni mogao svakako.. 

I poslije kad sam malo predahnuo navalio na lubenicu..

Veceras kod buraza na iftar, pa valjda ce snaha sta fino spremiti..

0

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Logiraj se sada

• Trenutno Pregleda   0 članova

No registered users viewing this page.

• Obavijesti

• makcode

FORUM JE READ ONLY

02/29/2016

Poštovani članovi foruma,  zbog radova na forumu on je do daljnjeg samo za čitanje.    cazin.NET team