Jump to content
_women_

Omiljena Iftarska Jela

Recommended Posts

vjeruj da takvo i jest :lol:

TORTA SA KEKSOM:

Potrebno:

pakovanje petit keksa
dva pakovanja bananica
puding od cokolade
cokoladna glazura
grozdjice
maslac

Priprema:

Napraviti pudin dodati maslac to sve mixat zatim dodati smjesu s izmrvljenim keksom isjeckanim bananicama i grozdjicama. Sve staviti u kakvu okruglu posudu te to staviti u frzider na sat vremena, nakon sat vremena izvaditi iz frizidera okrenuti tortu na tacnu (sad je vec smjesa poprimila oblik torte) sve preliti cokoladnom glazurom i grozdjicama...

njami njami nadam se da sam dobro objasnila postupak pravljenja pokusajte torta je pravo ukusna

Imam jedno pitanje morajul kupovne jufke biti???

Dok ja odgovorim ti mozes vise bureka napraviti, ;) naravno da nemoraju biti kupovne, sigurno je bolje kad sama razvijas (ja cu isto tako probati, kad budem imala vise vremena).

Znas valjaju nekad i kupovne, kad radis, pa zelis da ti iftar bude na vrijeme gotov, a fakat recept sam kopirala. ;)

Dok ja odgovorim ti mozes vise bureka napraviti,  ;)  naravno da nemoraju biti kupovne, sigurno je bolje kad sama razvijas (ja cu isto tako probati, kad budem imala vise vremena).

Znas valjaju nekad i kupovne, kad radis, pa zelis da ti iftar bude na vrijeme gotov, a fakat recept sam kopirala.  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Recep je super, al nisu nasa usta navikla na to. :) al super za promjenu nesto malo drugacije. Imas jos kakav dobar recept mozda od nekog kolaca.
I ja sam ga pravila kupovinm. AL mislim da bi od razvijanog tjesta bila puno puno bolja...

SAd ode ove tortu od banana praviti!

vjeruj da takvo i jest  :lol:
TORTA SA KEKSOM:

Potrebno:

pakovanje petit keksa
dva pakovanja bananica
puding od cokolade
cokoladna glazura
grozdjice
maslac

<{POST_SNAPBACK}>

Danas sam probala jedno super jelo ovak:

Pecene mohune

Potrebno:
1 kg mohune
jedna glavica crvenog luka
gavica bijelog
fildzan slatkog mlijeka
fildzan vrhnja za kuhanje

Uputstvo:

Ocistiti i skuhati mohune isto tako skuhati (prokuhati ) glavicu crvenog luka. Sve to dobro ocjediti, luk isjeckati na sitno posoliti i poredati u tepsiju. Dodati sitno isjecakini bijeli luk i staviti da se pece. Pred kraj dodati slatko mlijeko i vrhnje za kuhanje te vratiti u sporet da se jos malko zapece. Sve peci nekih 15 minuta.

PRIJATNO :)

Rolat baklava

Evo vam jedan recept, baklave na drugi nacin:

Potrebno vam je: 1 pakovanje kupovni slatki jufki

Za preljev: 4 jaja
1 casa secera, jedna slatke pavlake i jedna ulja
prasak za pecivo
4 kasike griza
to sve promijesati.

U drugu posudu izmjesate 12 kasika mljevenih oraha i 4 kasike secera.

Eh ovako, sve zavisi koliko jufki imate, tj ako imate sest mozete da podijelite na 2 tj. za svaki rolat po 3 jufke. Ide jufka, preljev, jufka, preljev, jufka, preljev i zatim orasi tako da ih stavite na pocetku jufke vodoravno i to umotavate kao rolat. Isto uraditi i sa ostalim jufkama sve na isti nacin tako da dobijete dva rolata, to peci u uskoj tevsiji.
Prije nego sto je baklava gotova skuhate slatku vodu od 3 case secera i 3 vode. Oboje pustiti malo da se ohladi ali ne skroz, tj. nesmije ni baklava ni voda da budu vreli kad se zalijeva. Baklavu ohladiti i sjeci kao rolat.

P.S. Vazno: Preljev se maze preko cijele jufke i mozete to sve praviti na vise (zavisi koliko jufki imate) uglavnom moraju biti najmanje dvije za jedan rolat.

ramazanske pite od mede pekara,namazane sa putterom i posolite,i paradajz onako da grizem...aaaaaaaaaaj

eto InshAllah namjos jednog Ramazana i bom maje opet postavljajete recepte i sta ce bit za iftar...ako je moguce prije iftara tako da neko moze dobit ideju sta da napravi..

p.s

ovo je dobro i slicni flooderski postovi ce normalno biti obrisani..sta cu vam ja...

p.s.s

ako je post moja mama je pravila to i to recept dodajte inace delete..

svako dobro i nemojte pretjerati s jelom...udeblja se insan za Ramazan :)

slubi :D

ja mislio tema omiljeno jelo za iftar, ali bez recepta. kad ono drukcije. dam vam ja svoj fixni da vam stara da recept :lol:

dobar iftar... neka dobra supica, pa dobra potkriza ili sarma i pire, hosef ili paluza :lol:

meni sasvim ockej. poslije naravno kafica i cigara pa na teraviju trositi kalorije :lol:

hamburger i jogurt :lol:

jutros pire i sarma, ali nije to TO :( kad to mama napravi, amannnn :D

Pizza, ukusno, lagano, brzo...

Evo ja cu veceras napravit jednu, ne mogu reci koja sorta, kad sam ja mislim sve i jedna sto postoji strpala u ovu jednu :D

Salama, sampinjoni, povrce, sira nema kakvog nema, najvise volim sir...

I bom... BujRuM pucati...

Jucer:

Krompirusa po normalnom receptu (nisam razvijala, kupovne jufke:()

Pohovani patlidzan: izrezati patlidzan posolit ga da otpusti, uvaljati ga u jaja i u mrvice i onda laganini ubacit u tavu :D

Onda varivo sa paprikama, za to sam vec jednom davala recept :rolleyes: i meso sa sampinjonima.

Ugh ubili smo se kako je bilo dobro. :rolleyes:

Sinoc sam za iftar pravila

za uz kahvu prije Iftara kolacici od lisnatog tjesta sa bananom cokoladom i jedne jabukom punjene.

To je jednostavno uzemete gotovo lisnato tjesti izrezete onako kako vam je najlakse za puniti. Pola jabuke izrezes na listice i stavis smao na lisnato. A od banane zrelu bananu izrezes na deblje komade i premazes dobro nutelom. Prije nego se u rernu stave premzes sve tjesto zumanjkom.

Supu sam pravila domacu od selera i mrkve. Bom to seler i mrkva se isitne na male komadice i uz doadatak bujona se kuha.

Shenishna masanca mmm kako je to dobro..

Teletina i Pileci batakovi marinirano na senfu maslinovu ulju i bjelom luku sa mnogo zacina to u tepsiji ispeceno u rerni.

pirekrompir na moj nacin

skuhati krompir, u drugoj serpi tri glavice crvenog luka , i dodas po ukusu povrca, gljivica itd. kad se to sve dobro izdinsta dodas jedno vrhnje u tu smjesu. krompir koji se u medjuvremenu skuho, ocijediti i taj sos dodati, ne skroz pirirati nego samo viljskom onako malo krompir nagnjaviti. super smeka..

kompot od jabuke kruske i dunje desert

Nema ljepseg osjecaja od tog za vise ljudi iftar spremati. Ugostiti te ljude :)

sinoc pohana riba i krompir salata,supica,i desert rolat...
jutros hrenovke :D
neki dan krompirusa,ja razvijala bome :D a za desert torta s jabukama i orasima,aaaaj bila je predobra,otisla sva :D

U mene eno skace pljeskavica u kajmaku :D

Napravila sam i krompir s pavlakom u rerni.

Domaceg kruha i kisele salate.

Desert bombice neke :D

JA sama :(

Veceras frittatensuppe, riza i snicla sa sosom od sampinjona... Prahnulo mi :)

Odoh kupiti kompot od breskvi :)

I bilo sta sto pocinje sa Kinder :lol: