Jump to content
Sign in to follow this  
adissami

Korumpirani Fakulteti

Recommended Posts

e ovo ti je tema za forum skola - ja cu je ipak staviti u opste teme -

jer je ovo veliki problem kod nas... koji je mnogim studentima nocna mora i razlog za napustanje studija u bihacu. poznajem licno takve koji napustaju studij jer se kod odredjenih profesora ne moze proci samo znanjem....

kakvi su to standardi, kavi su to sistemi

pitam se kakva je buducnost tog univerziteta!?!?

i to nije problem samo studenata iz cazina nego uopste studenata bihackog univerziteta....

Evo, ja sam student tog Zloglasnog univerziteta u Bihacu, tacnije Ekonomskog faxa, i sada po svoj prilici cu obnavljat trecu godinu, jedan ispit me koci.

znam dosta raje koja vec i zavrsava, a samnom su krenuli, a neki i nakon mene pa bom upisuju cetvrtu godinu koji i ne skrivaju zadovoljstvo sredjivanjem ispita.

Cak su mi i neki govorili preko koga su, koliko kosta i to se uglavnom krece oko 800 KM pa nadalje, dok isti ti profesori predaju na fakultetima u RS i prolazi se bez prooblema a ovdje u Biscu koce i govore da je tamo lakse neke ispite polozit i nagovaraju studente da tamo upisu :)

a u RS za koju hiljadu, kupis fakultet citav a da ga i ne posjetis.

lijepa ova nasa bosna

evo, upisi su u toku, neko ce profitirat

Evo, ja sam student tog Zloglasnog univerziteta u Bihacu, tacnije Ekonomskog faxa, i sada po svoj prilici cu obnavljat trecu godinu, jedan ispit me koci.

znam dosta raje koja vec i zavrsava, a samnom su krenuli, a neki i nakon mene pa bom upisuju cetvrtu godinu koji i ne skrivaju zadovoljstvo sredjivanjem ispita.

Cak su mi i neki govorili preko koga su, koliko kosta i to se uglavnom krece oko 800 KM pa nadalje, dok isti ti profesori predaju na fakultetima u RS i prolazi se bez prooblema a ovdje u Biscu koce i govore da je tamo lakse neke ispite polozit i nagovaraju studente da tamo upisu :)

a u RS za koju hiljadu, kupis fakultet citav a da ga i ne posjetis.

lijepa ova nasa bosna
evo, upisi su u toku, neko ce profitirat

<{POST_SNAPBACK}>

zato ja ni necu da idem na fakultet nikako. Nit hocu da ucim, nit hocu da placam. :D

zato ja ni necu da idem na fakultet nikako. Nit hocu da ucim, nit hocu da placam.  :D

<{POST_SNAPBACK}>

OK

Sve je to u redu da su pojedinci krivi za ovakvo stanje i da je veoma opasno "gurati nos" u ovakve poslove...jer moglo bi se ostati bez statusa studenta.

No imam ja jos toga nezadovoljstva...

Kada je u pitanju stipendiranje studenata na kantonalonom nivou, imao sam jedan veoma ne zgodan slu

kao individua neces nista postici,bices samo baniran...
trebas se naviknut da ce jos dugo vremena ostati tako...

zivio

Sve je to u redu da su pojedinci krivi za ovakvo stanje i da je veoma opasno "gurati nos" u ovakve poslove...jer moglo bi se ostati bez statusa studenta.
      No imam ja jos toga nezadovoljstva...
    Kada je u pitanju stipendiranje studenata na kantonalonom nivou, imao sam jedan veoma ne zgodan slu

Korupcija je najveci problem svih pora naseg drustva, ali nisu daleko i ostale zemlje, GFK je veceras objavljivao neke od informacija, i vjerovali ili ne, u vecini zemalja u evropi postoji korupcija...
Mada ne mjerljiva sa nasom...

Najgore je sto je kod nas korupcija postala nacin razmisljanja. Sta god nam zatreba u zivotu odmah trazimo nekakve vezice, hocemo prekoreda, pitamo koliko kostaju neke usluge koje nas inace pripadaju besplatno itd itd.

ljudi sve je to u redu i kad se zavrsi fakultet da li ima mogucnosti se zaposliti ali da nisi clan neke od stranaka i da nema nikakvih veza... da dodje neko normalno preduzece koje ce zaposljavati redom....sumnjam u to. ma najzad kako meni tako i svima bar se nadam

nisam optimista ali imam veliku zelju da budem

ljudi sve je to u redu i kad se zavrsi fakultet da li ima mogucnosti se zaposliti ali da nisi clan neke od stranaka i da nema nikakvih veza... da dodje neko normalno preduzece koje ce zaposljavati redom....sumnjam u to. ma najzad kako meni tako i svima bar se nadam

nisam optimista ali imam veliku zelju da budem

<{POST_SNAPBACK}>

Eh... bas znam jednog koji je zavrsio biotehnicki fax u bihacu i sad radi ko prodavac ... to je zalosno :(
I da, ja se slazem sa tim da je kao clan stranke lakse naci posao.
Ali budi optimista, trudi se, uci i pokusavaj biti sto bolji uprkos svemu. Vjerujem da ce se vremena promijeniti.

Korupcija je najveci problem svih pora naseg drustva, ali nisu daleko i ostale zemlje, GFK je veceras objavljivao neke od informacija, i vjerovali ili ne, u  vecini zemalja u evropi postoji korupcija...
Mada ne mjerljiva sa nasom...

<{POST_SNAPBACK}>

Na zapadu je korupcija u mito u bjelim rukavicama. I radi se o mnogo mnogo para. Nedavni slucaj od kolegice mi. Ona trebala od firme neku jaku odstetu dobiti, i firma podmitila njenog advakata da rociste prodje. Tako da je ona jadna zakasnila to predati. I sad sve to drugi advokat preuzo u ruke. Ja nisam nogla vjerovati. Koliko je kucka primila para, a ova jadna obolila u Firmi nastradala. Svasta nesta. Toga ima svudji ba. Svudje se podmaziva

Na zapadu je korupcija u mito u bjelim rukavicama. I radi se o mnogo mnogo para. Nedavni slucaj od kolegice mi. Ona trebala od firme neku jaku odstetu dobiti, i firma podmitila njenog advakata da rociste prodje. Tako da je ona jadna zakasnila to predati. I sad sve to drugi advokat preuzo u ruke. Ja nisam nogla vjerovati. Koliko je kucka primila para, a ova jadna obolila u Firmi nastradala. Svasta nesta. Toga ima svudji ba. Svudje se podmaziva

U pravu si, to se kod njih radi u rukavicama, i niko ne zna, kod nas se samo malo vise prica o tome, neki se i hvale kako su nesto sjesili preko veze, mada i sami smo krivi za gomilu toga.
Doktori u bolnici vas nece primiti bez para, nista ne mozete rijesti bez neke veze, kad smo ih naucili, kad cemo kao u hrvatskoj prijavi nekog pa da taj ostane bez posla, ali odoh ja sad daleko, fali nam drzava, zakon sudstvo....

<{POST_SNAPBACK}>

Hehe ko onoga jadnog doktora u rijeci kardiologa... sta ce covjek nego primiti mito kad vise od njega zaradjuju neki polupismeni lopovi... sta ce u svicerskoj kirurg sa 10ak hiljada eura primati mito... tad ako ga primi bas je shupak... ovako tamo jadnik potplacen pa jos ne smije uzeti ni mito... ma batali to :D

Hehe ko onoga jadnog doktora u rijeci kardiologa... sta ce covjek nego primiti mito kad vise od njega zaradjuju neki polupismeni lopovi... sta ce u svicerskoj kirurg sa 10ak hiljada eura primati mito... tad ako ga primi bas je shupak... ovako tamo jadnik potplacen pa jos ne smije uzeti ni mito... ma batali to :D

<{POST_SNAPBACK}>

Incubus nema korupcije u zdravstvenim odmovima. DOktorima to ovdje nije potrebno...A ovo druge se sve podmaziva. Samo sto su ovdje sume boli glava. On kad ide na rizik onda hoce i da mu se isplati!!!

Svega ima u Svijetu, a pogotovo u Bosni, ljudi bi za pare zenu i djecu prodali  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Djete nebi ba! kakvi! Djete je jedno u novi muz se opet naci moze! :)

<{POST_SNAPBACK}>

Zalazem se da i kod nas doktori imaju 5000 KM, zasluzili su i vise, ali tada, ko uzme mito, nek ostane bez licence.
Profesori (nastavnici) moraju imati 2000-3000 km
Policija mora imati placu oko 2000 KM
Tad cemo moci graditi pravnu i svaku drugu drzavu.
Ovo nije neostvarivo, vecina sluzbenika u drzavnoj administraciji (opcine/kantoni, da ne spominjem federaciju) ima platu sa TO, oko 2000 KM, i to je tacno, a njih ima puno vise od ovih pomenutih.

pa nasi policajci da imaju 5000 kad bi mogo nesto muhanti on bi to uradijo 100%. Dobro da imaju solidnu platu, bilo bi manje, ali ljudi trebaju kontrole, prijave. Ali kad se svi korumpiraju boji se svak svoje guzice.

najveci problem je u tome sto je korupcija postala sastavni dio naseg drustva i sto je vecina ljudi prihvata kao normalnu. i da bi se nesto promijenilo prvo moramo mijenjati stavove kod sebe samih i dru

Eh da bubamaro.

vjeruj mi da sam i ja imao takvih situacija. uradim fenomenalno, nije za onu sesticu, nego za devetku, desetku. ja na tablu, a nigdje mog imena. isto tako odem da pogledam rad, a on kaze, Ispit je lutrija, ne mozete svi dobiti.

Dodjes kuci, roditelji gledaju, kazes im sta je bilo, a u njima ono nepovjerenje, pa nije ovo srednja skola, a' kontaju oni haj popusicemo pricu, a znas da je istina.

Mene je isto tako mucila matematika i statistika na prvoj godini. matematika mi nije isla, ali jeste statistika. Isti je bio asistent, tako da nisam htio zbog statistike se kacim da mi ne bi matematika tek zaparala.
odem ja jednom da pogledam rad iz matematike, a on se zezne i nadje iz statistike, pa bom svi zadaci tacni a ja pros'o nisam. kaze on, kolega, nesto vam nije bilo u redu, ali se sada ne mogu sjetiti sta, nemam vremena :D
next tajm nisam uradio nego samo jedan zadatak. pros'o sam :)
iz matematike takodje.

zasramio se covjek izgleda.

tako da nije bas ta teza u redu, neboj se kad naucis.

ima x takvih situacija gdje profesori nisu realni prema nama obicnim studentima, te bih mogao ispricat x primjera kako su mucili moje kolege s faxa i kolegice naravno.

a bom imam i jarana koji je zavrsio visu ekonomsku u roku, oznojio se nije, ma nije uspio ni stolicu zagrijat, al' je babo njegov vazda procesljavao profesore :D