Jump to content
Sign in to follow this  
jedancoek

Ivz Prvi Put Protiv Sda

Recommended Posts

Po prvi put na izborima IVZ podrzava nekog drugog (SBiH), a ne SDA. Svi ozbiljniji analiticari izjava Efendije Cerica tvrde da on podrzava Harisa Silajdzica, a ne SDA. Docekali smo najzad da ljudi iz SDA kazu da se IVZ netreba mjesati u politicki zivot ove zemlje. Postajemo li to sekularna drzava? Sta mislite o ovoj temi?

Po prvi put na izborima IVZ podrzava nekog drugog (SBiH), a ne SDA. Svi ozbiljniji analiticari izjava Efendije Cerica tvrde da on podrzava Harisa Silajdzica, a ne SDA. Docekali smo najzad da ljudi iz SDA kazu da se IVZ netreba mjesati u politicki zivot ove zemlje. Postajemo li to sekularna drzava? Sta mislite o ovoj temi?

<{POST_SNAPBACK}>

kad bi to bilo tako vjeruj mi da bi u bosni bilo jako lijepo zivjeti...samo nebih rekao da ce se oni toga lako odreci.par vazova o srbima i obratno i sda ili sds su opet na vrhu politicke scene.haris je istrosen kao i mnogi drugi i sam vidi da mu je rok vec podavno prosao ali covjek se jos uvjek nudi i gura.pa imal u toj bosni iko pametniji od te prijeratne garniture???

<{POST_SNAPBACK}>

eh,netreba se sad mijesati kad navijaju za HarisA a sto to nisu kazali kad je IVZ navijala za NJIH IZ SDA.

<{POST_SNAPBACK}>

Sve su to igre i njihove muljave, bevjerujem ja njima vi

Slazem se da je to jedna te ista stranka. Ali bitka je samo za prestiz, tj. ko ce biti glavni Haris ili Tihi.

Jedan moj prijatelj hodza mi je pricao, kako su oni pred izbore, uoci dzumaja dobijali faxove iz IVZ sa temama koje moraju obraditi u hutbama.

Naravno radilo se o savjetima za vjernike za koga da glasaju.

Slazem se da je to jedna te ista stranka. Ali bitka je samo za prestiz, tj. ko ce biti glavni Haris ili Tihi.

Jedan moj prijatelj hodza mi je pricao, kako su oni pred izbore, uoci dzumaja dobijali faxove iz IVZ sa temama koje moraju obraditi u hutbama.

<{POST_SNAPBACK}>

I jesu li to prave vjerske vo

Uvijek je tako trebalo da bude, vjera - vjernicima, politika - politicarima, Strasno je ruzno kad efendija dobije fax pred dzumu, od reisa, koga i kako preferirati...

IZ i SDA je u sukobu ove godine, sigurno ce SDA izgubiti puno glasova ove godine zato sto je Ajanovic onako ruzno govorio o Cericu. Niko iz SDA to nije osudio, nego cini mi se samo da su rekli da je to licni stav Ajanovica. Na tome bi sigurno mogli profitirati ovi iz ZaBiH. Evo, na prvi nebih glaso za nekoga ko napadne na mog duhovnog vodju.

<{POST_SNAPBACK}>

halo ljudino, IZ je zajednica muslimana koji djeluju jedinstveno. Ako neko povrijedi islam oni djeluju, ako oni procjene da neko djeluje protiv islama oni imaju pravo na to. Kroz historiju jedino zbog IZ u BiH islam je i opstao. Nekad u Kraljevini Jugoslaviji, IZ je jasno rekla za koga muslimani mogu glasati, i da nije bilo toga nebi bilo ni islama. U SAD-u je Al Gore poslao pismo poglavaru bosnjacke islamske zajednice i pozvao ih da glasaju za njega javno, i to ti je sasvim normalno. Jedino kod nas to nije normalno, zamisli da kod na Lagumdzija il Tihic upute pismo IZ i kaze "glasajte za mene, dobit cete neke benificije, kod nas bi to bio skandal a u malo modernijim zemljama to je sasvim normalno.

halo ljudino, IZ je zajednica muslimana koji djeluju jedinstveno. Ako neko povrijedi islam oni djeluju, ako oni procjene da neko djeluje protiv islama oni imaju pravo na to. Kroz historiju jedino zbog IZ u BiH islam je i opstao. Nekad u Kraljevini Jugoslaviji, IZ je jasno rekla za koga muslimani mogu glasati, i da nije bilo toga nebi bilo ni islama. U SAD-u je Al Gore poslao pismo poglavaru bosnjacke islamske zajednice i pozvao ih da glasaju za njega javno, i to ti je sasvim normalno. Jedino kod nas to nije normalno, zamisli da kod na Lagumdzija il Tihic upute pismo IZ i kaze "glasajte za mene, dobit cete neke benificije, kod nas bi to bio skandal a u malo modernijim zemljama to je sasvim normalno.

<{POST_SNAPBACK}>

U pravu si, ali kod nas je problem sto se IVZ poslije izbora mijesa u politiku, tj. pokusava naplatiti svoju podrsku pojedinim strankama. A Ceric u svojim govorima se direktno mjesa u ingerencije parlamenta, vlade itd.

Ali da se vratimo temi, SDA je panici sto po prvi put IVZ otvoreno podrzava drugu stranku, sta mislis o tome.

U pravu si, ali kod nas je problem sto se IVZ poslije izbora mijesa u politiku, tj. pokusava naplatiti svoju podrsku pojedinim strankama. A Ceric u svojim govorima se direktno mjesa u ingerencije parlamenta, vlade itd.

Ali da se vratimo temi, SDA je panici sto po prvi put IVZ otvoreno podrzava drugu stranku, sta mislis o tome.

<{POST_SNAPBACK}>

Nema tu panike ne sikiraj se...Misli

<{POST_SNAPBACK}>

nista, svejedno mi. Ja da sam IZ ja bih se javno obratio vjernicima i rekao nemojte glasati ni za jednog od stranki, dajte da sva vlast i duhovna i sav sistem vlasti od zakonodavnog, izvrsnog do sudskog u BiH bude u rukama IZ-e. :D poslije bismo se prosilrili na Sandzak, pa polako okolo Balkana i sve do Rima :)

Ne's ti duhovnih vodja... :D:D:D:D:D:D:D:D

IVZ je organizacija koja se razlikuje od Ravnogorskog pokreta samo po tome sto u IVZ-u ima pojedinaca koji zele raditi u korist muslimana u BiH dok su u RCP sve sami nacisti. IVZ-u nije u interesu BiH kao sekularna drzava ravnopravnih naroda, vjerovatno bi pristali na postojanje tri entiteta ako bi imali vlast u onom bosnjackom da muzu glupe bosnjacke krave i koze kao sto sa uspjehom rade 16 godina.

SDA ili SBiH? Nema razlike, pitajte Bakira Izetbegovica. Sve je to ista majka okotila.

Za SBiH vazi ona poslovica: "Umiljato jagnje dvije koze sise, a trecoj kazuje da je siroce."

Dogovor je sljedeci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SDA vise nemozxe da prolazi kod naroda jer sve lazi,obmane,afere i sta sve ne daju veliku sansu SDP BiH da dobije izbore.E sada je tu pao dogovor da efendija Ceric podrzi Harisovu stranku koja bi trrebala da pokupi sto veci broj glasova od SDP i spreci ga u pobjedi.Dakle Ajanovic je ko fol izblatio i popljuvao Cerica bas pred izbore da bi ovaj okrenuo svoju ahmediju prema Harisu Silajdzicu i popravio status Stranci za BiH i uzeo glasove od SDP.Tihic se neboji za svoju pozociju jer ce Haris na kraju da odustane od kandidature za clana precjednistva i time ce Tihicu biti zagarantovana pobjeda a SDA glasovi onoliko koliko je ranije dobijala ili trun manje da bi Harisova stranka pokupila kajmak.Pa razmislite nije haris dzaba odbio podrzati ona sranja o ustavnim amandmanima jer time on hoce da dokaze koliki je on patriota ali je razlog tome jedino sto je SDP podrzao te amandmane pa Haris ima razloga da blati Lagumdziju ali ne i Tihica.Dakle haris se vratio u politiku samo iz razloga da pokupi glasove i da narod glasa za njegovu partiju a ne za SDP a nakon toga on ce opet da ode sa politicke scene a to vam ja garantujem 100000000000%.Dakle poslje izbora posto je on odustao od precjednistva ali ne i od stranke za BiH cilj je sljedeci.Zadrzati Tihica u precjednistvu,pokupiti glasove od SDP i poslje izbora se vratiti svojoj majci SDA i vladati sljedecih 4.godine i vuk sit a ovce na broju.Dakle i Haris i Tihic i Ceric su sve to fino smislili a nas pametni narod ce opet na sve to nasjesti i glasati za Harisovu partiju a na kraju ce dobiti """pedalj ispod pupka"""""".

Ali Gago SDP nema kandidata za Bosnjackog clana predsjednistva, mada se slazem sa prvim dijelom tvoje teorije.

Na ovim izborima je dignut izborni prag na 3%, tako da ce vrlo mali broj stranaka upasti u parlamente. Ipak mislim da je plan velikih stranaka da sto vise smanje uticaj stranaka patuljaka (PDP, BOSS, SDU i sl).

Mislio sam na stranacku pobjedu a ne za precjednistvo.Pa SDP je i prokuzio sta se desava i znaju da njihov kandidat nebi prosao pa zato i nezele da trose energiju na nesto sto se vec zna.Evo kada budu izbori vidjeces da ce se ovako odigrati i da ce u samom finisu predizborne kampanje Haris odustati i Tihic biti izabran za clana precjednistva a poslje izbora ako sve bude islo kako su ti kljukusari zamislili onda ide koalicija SDA i S BiH i ista prica kao i ranije.Oni moraju koalirati i dogovarati se jer samim tim ce prikriti pljacku koju su uradili privatizacijom firmi i kradjom svega sto se moglo pokrasti.

Nema odgovornosti, gotovo niko ne odgovara za ne uradjeno, a pogotovo ne za lopovluk, sve stranke bi trebale snositi odgovornost onoliko koliko paricipiraju u vlasti, a ne samo prepucavati se medjusobno, sve vec vidjeno, ali nazalost stuktura birackog tijela me jos uvijek zabrinjava, a i dijaspora, kako kaze jedan prijatelj, dodju jednom godisnje izaberu budale, pa se mi moramo s njim abociti...

SDP, SDA i HDZ ovaj Čovicev su napravili dogovor da poslije izbora naprave koaliciju i tako Čović treba da izbjegne krivicnu prijavu.. SDP nema Bosnjackog kandidata za clana presjednistva samo zato da bi olaksali Tihicu u borbi sa Harisom.. To je saznala IZ i zato podrzava S BiH sto je skoro isto sto i SDA ali je ipak manje zlo... S BiH predvodi takozvani patriotski blok u kojem je Nijaz Duraković, Ivo Komsic, Sead Avdic, Bogić Bogičević, Mirnes Ajanović i HDZ 1990 stranke koje su u parlamentu glasale protiv Ustavnih amandmana kojima je BiH trebala biti podijeljena u prvoj fazi.. Ovaj patriotski blok je za sad najbolja alternativa za BiH na čelu sa Harisom sigurno mada nije savrseno ali bolje alternative trenutno nema.. U ovaj blok je trebala ući i DNZ ali za sad DNZ izlazi na izbore samostalno i nije iskljuceno da se poslije izbora prikljuci ovom bloku...
Ovo znam iz povjerljivih izvora....
Ako SDP i SDA zajedno sa Čovićevim HDZ-om dobije toliko glasova da mogu imati većinu u dr

<{POST_SNAPBACK}>

neko laze il ti il taj tvoj frend...ako laze koze rog laze pogotovo

ciste gluposti, nema nikakvih diktata po tom pitanju... a dalje zar da IVZ bude uz SD3,14 kad su za ono malo vremena dok su se dohmali vlasti odma poceli ko 80tih slat ljude u gvantanamo

ciste gluposti, nema nikakvih diktata po tom pitanju... a dalje zar da IVZ bude uz SD3,14 kad su za ono malo vremena dok su se dohmali vlasti odma poceli ko 80tih slat ljude u gvantanamo

<{POST_SNAPBACK}>

Vidjecemo kakve ce biti hudbe par zadnjeh petaka pred izbore jarane moj.

Takodje smo vidjeli ko je slao svoje generale u Hag (Alagica i Delica), mora da je i to SDP uradio.

Takodje cemo vidjeti kako ce Dudaka SDA prodati samo dok prodju izbori. Njima je preci jedan ubica iz Saudi Arabije nego nas general.

Sve cemo mi to vidjeti.

Nadam se da te ovaj moj post nece uzrujati kao prethodni i da ces smireno napisati sta mislis ("dalje zar da IVZ bude uz SD3,14 kad su"). Ovo nisam razumio.

Ja necu reci da ti lazes, nije islamski.

<{POST_SNAPBACK}>

Ti Anware ljudino ko da si od ju

Cuo sam da se Paravac na Tihicevom iftaru bio zadavio sa hurmasicom.Tihic valjda skocio i donio mu casu vode i tapsao ga po vratu da se covjek neudavi.Kada se sve ipak dobro zavrsilo Paravac se okrenuo Covicu i sapnuo mu;
ja bih njemu gurnuo jos jednu tako da se udavi...