Jump to content
Sign in to follow this  
analiticarka

Menstrualne Tegobe

Recommended Posts

E danasnji dan cu dugo pamtiti.Neredovne mjesecnice i bolne mjesecnice su jedan od vecih problema mnogih djevojaka a bome i zena. I sama imam mrvu tog belaja,ne bas uvijek ali nekad mjesecnice znaju biti tako bolne da me hvata nesvjestica.Kako ne pijem cesto tablete poput onih u "maminoj" apoteci bilo kakav lijek djeluje na moj organizam..to sam upratila.
Medjutim,mene zanima imate li Vi slicnih ili ne daj Boze gorih tegoba i kako im stajete na kraj..??Ja sam danas ustekla lezuci 2h ,nisam se mogla pomjerit i onda mi mama donese analgin(prava stvar!) i prodje me.Hvala Bogu. <_<

Kakva iskustva imate i koje savjete dajete?

p.s. Valjda se podrazumijeva da je ova tema samo za cure.Mislim da decki nemaju ovakvih a ni slicnih tegoba.. :lol:

E danasnji dan cu dugo pamtiti.Neredovne mjesecnice i bolne mjesecnice su jedan od vecih problema mnogih djevojaka a bome i zena. I sama imam mrvu tog belaja,ne bas uvijek ali nekad mjesecnice znaju biti tako bolne da me hvata nesvjestica.Kako ne pijem cesto tablete poput onih u "maminoj" apoteci bilo kakav lijek djeluje na moj organizam..to sam upratila.
Medjutim,mene zanima imate li Vi slicnih ili ne daj Boze gorih tegoba i kako im stajete na kraj..??Ja sam danas ustekla lezuci 2h ,nisam se mogla pomjerit i onda mi mama donese analgin(prava stvar!) i prodje me.Hvala Bogu.  <_<

p.s. Valjda se podrazumijeva da je ova tema samo za cure.Mislim da decki nemaju ovakvih a ni slicnih tegoba..  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Cula sam za takve te tegobe nesvjestica i komapnija. Al da ti iskreno kazem uvijek mi je tesko padalo d au to vjerujem. Nema zene da neke tegobe oko mjesecnice nema. A kod mene su tegobe samoponekad psihicke naravi. Uh kako otrovna znam biti, svadljiva. Neuzimam nista malo izbjegavam kriticne konfrontacije i tako.
Analiticarsko sto nepokusas antibabypille uzeti? od njih se te tegobe pretezno smire kad ih jedno vrijeme redovno uzimas!!
Ili one tromjesecne inekcije, i one srede te muke!
Ps. Mislim da ova tema postoji...

ma bolan uzmi si neke tablete protiv boleva recimo ketonal je savrsen bar u mome slucaju to je medikament koji ima analgetsko djelovanje bolovi nestaju minut-dva nakon sto ga uzmes i uz to ne djeluje na oticanje, tj, ne smanjuje menstrualni ciklus ili recimo ne djeluje na kolicinu;) jednostavno i prakticno dok recimo antibabypille kad tad imaju jako nezeljene posljedice zdravstveno na zenu...

Medjutim,mene zanima imate li Vi slicnih ili ne daj Boze gorih tegoba i kako im stajete na kraj..??Ja sam danas ustekla lezuci 2h ,nisam se mogla pomjerit i onda mi mama donese analgin(prava stvar!) i prodje me.Hvala Bogu.  <_<

p.s. Valjda se podrazumijeva da je ova tema samo za cure.Mislim da decki nemaju ovakvih a ni slicnih tegoba..  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

e ovako sreco moja da ti prvo dam savjet da ne koristis toliko cesto analgine,jer su teski za zeludac a vrlo brzo mozes postati imuna na njih,tj.ne djeluju ti vise.ja ti radije preporucujem lekadol jer je blazi za zeludac i da uz njega pijes caj ta bolnu menstruaciju proizvod od pharmameda.ja ga koristim i odlican je,super mi pomaze,jer i ja vjeruj se ne dizem po dva dana iz kreveta jer imam ne snosljive bolove pa cak i vrtoglavicu.

Jos jedan savjet od mene za sve cure da tokom menstruacije unose puno zeljeza ili u sirupima ili tabletama,bas zbog tih vrtoglavica,naravno ne gubimo mi krv zdravu ili zeljezo,al mozda su enke cure anemicne ili zene.

Cula sam za takve te tegobe nesvjestica i komapnija. Al da ti iskreno kazem uvijek mi je tesko padalo d au to vjerujem. Nema zene da neke tegobe oko mjesecnice nema. A kod mene su tegobe samoponekad psihicke naravi. Uh kako otrovna znam biti, svadljiva. Neuzimam nista malo izbjegavam kriticne konfrontacije i tako.
Analiticarsko sto nepokusas antibabypille uzeti? od njih se te tegobe pretezno smire kad ih jedno vrijeme redovno uzimas!!
Ili one tromjesecne inekcije, i one srede te muke!
Ps. Mislim da ova tema postoji...

<{POST_SNAPBACK}>

eci peci pec antibaby pilule ne smijes bez doktora,a i ne bih joj ih preporucila jer to su ipak hormonske tbl. i mogu izazvati neke promjene na tijelu djevojke ili zene,tako da joj je najbolje prirodnim preparatima. Edited by auslanderka zauvjek bosanka

eci peci pec antibaby pilule ne smijes bez doktora,a i ne bih joj ih preporucila jer to su ipak hormonske tbl. i mogu izazvati neke promjene na tijelu djevojke ili zene,tako da joj je najbolje prirodnim preparatima.

<{POST_SNAPBACK}>

ej apotekarka svaka cast :) dobra razmisljanja... prvo za lekadol, a i ovo za antibaby pilule :) svaka cast vidi se da znas znanje:) ... offtopic je ali vidio sam da si htjela upisati farmaciju pa puno srece da se nekako nadje novac taj je****
p.s. nemojte se ljutiti sto upadam u zensku temu :D

e ovako sreco moja da ti prvo dam savjet da ne koristis toliko cesto analgine,jer su teski za zeludac a vrlo brzo mozes postati imuna na njih,tj.ne djeluju ti vise.ja ti radije preporucujem lekadol jer  je blazi za zeludac i da uz njega pijes caj ta bolnu menstruaciju proizvod od pharmameda.ja ga koristim i odlican je,super mi pomaze,jer i ja vjeruj se ne dizem po dva dana iz kreveta jer imam ne snosljive bolove pa cak i vrtoglavicu.

Jos jedan savjet od mene za sve cure da tokom menstruacije unose puno zeljeza ili u sirupima ili tabletama,bas zbog tih vrtoglavica,naravno ne gubimo mi krv zdravu ili zeljezo,al mozda su enke cure anemicne ili zene.

<{POST_SNAPBACK}>

pa i lekadol je isto analgetikum ??? i to za zeludac je normalno kad covjek koristi kakve tablete da uzima zastitu za zeludac valjda podrazumjeva se ali i analgetici koji se proporucuju za menstrualne tegobe nisu nesto jaki tako da do dolazka kako ti rece imunit

pa i lekadol je isto analgetikum ??? i to za zeludac je normalno kad covjek koristi kakve tablete da uzima zastitu za zeludac valjda podrazumjeva se ali i analgetici koji se proporucuju za menstrualne tegobe nisu nesto jaki tako da do dolazka kako ti rece imunit

e dalila lekadol je tacnije analgoantipiretik tj. za bolove i za temperaturu,al kazem da je blazi za zeludac i da ne stvara imunost na njega.Isto tako vidjela sam da eci peci koristi ketonal ,ne kazem da nije dobra al ipak jak je ,jer vi ste sve mlade cure,bar ja znam svoju struku.

<{POST_SNAPBACK}>

ma daleko od toga nisam ja htjela reci da neko sad ne zna svoju struku samo kazem sve je to ipak u jednu ruku grupa analgetika i normalno je ako neko u vecoj ga dozi uzima da ima nepozeljene posljedice al nije to toliko strasno koliko ti isprica jer neke cure imaju sa menstruacijom tolige bolove da obicni cajevi ne pomoazu vec se mora uzeti nes od tih analgetika;)

u svakom slucaju u pravu si,ne kazem ni ja da ne uzimam nesto,al prvo pocnem sa cajevima,pa onda tbl. i to blazim,al kad vidim da ne mogu izdrzati e onda padne i koji voltaren rapid ili panadol extra.Znam ja sta su bolne menstruacije i sta je zavrsiti na hitnoj primajuci infuziju.

neke cure imaju sa menstruacijom tolige bolove da obicni cajevi ne pomoazu vec se mora uzeti nes od tih analgetika;)

<{POST_SNAPBACK}>

zato je najbolje otici doktorici na pregled i na savjet jer svi ti savjeti od kolegica uzmi ovu tabletu onu nisu toliko sigurni i na svakog drugacije djeluju..zato doktorici i rijeseno ;)

zato je najbolje otici doktorici na pregled i na savjet jer svi ti savjeti od kolegica uzmi ovu tabletu onu nisu toliko sigurni i na svakog drugacije djeluju..zato doktorici i rijeseno ;)

<{POST_SNAPBACK}>

znam ja to i pricam jer poznajem nesto farmakologije i jer sam i od ginekologa dobila savjet;) ali neke cure se i stide otici ginekologu licno poznajem neke tako da im jednostavno valja reci ako vec pitaju;)

tenk ju ehlimana na dobronamjernim komentarima! ma kakav analgin,ne pijem ja to cesto mozda sam svega 2 u zivotu popila i to kad mama na

dalila..ovdje kod nas koja cura ode ginekologu il je probijena il je trudna uzgred znate vi i sami kako to hoda.meni su takva razmisljanja totalno glupa al moras se prilagodjavati sredini u kojoj zivis.jbg* konzervativnost je jos uvijek jedna od glavnih karakternih osobina naseg naroda.

ma ok onda je tvoj problem sto u zivotu puno pazis sta ce ko o tebi reci , ovo je sad zasebna tema ali kad se radi o tvome zdravlju ja bi otisla ginekologu ma ne znam sta raja pricala;)

tenk ju ehlimana na dobronamjernim komentarima! ma kakav analgin,ne pijem ja to cesto mozda sam svega 2 u zivotu popila i to kad mama na

u svakom slucaju eci peci pec upravu si,ako cura fakat ima problema treba otici doktoru ili ginekologu.Curama je od 16 god preporucljivo otici bar na rengenski snimak kod ginekologa.A cak i otici uraditi mamografiju radi sebe cisto provjera.ne treba gledati an to sta ce ljudi reci,meni ej najbitnije moje zdravlje.

Cure u potpunosti se slazem sa vama dvijeme:-) zivot covjek zivi zbog sebe ne zbog naroda;)
pozdrav

Cure u potpunosti se slazem sa vama dvijeme:-) zivot covjek zivi zbog sebe ne zbog naroda;)
pozdrav

<{POST_SNAPBACK}>

Majke mi kad pojedine sa namjerom zajedljive komentare procitam, pitam se na kojoj planeti pojedine osobe zive!!!
Ili sam ja neka vanserijaska ili ovaj svjet nije vise ok!
Cudi me da se mnoge cure skoluju, al su dozvolile da im one starinske komplekse unabija, tako da to ni trista profesora skupa nit jedan dekan moze iz glave izbiti!!!!
Cuj kaze neko se hvali sto uzma PILLE. hahahah fakat smejsno. Kome trebaju trebaju, uzece ih. Kome netrebaju nece i bog te veselio..
Najradje bi uzela motku ponekad u ruku...
Ma zivite punim plucima cure, nedajte da vas to cula rekla kazala zajebe u zivotu. Nezivi se za narod, nego za sebe i svoje prohtjeve, zelje , nagone i potrebe!!!!
Najbitinije je da covjek svoje granice zna i tih se predrzava onda nema nista da keves ide!!

Eci i mallenaa mislim da nijedna od vas nezivi u Bosni godinama i trebale bi znati da su kod nas okolnosti drugacije, dole vecina cura nemogu da kazu hej zivim svoj zivot sta me briga za druge (ima ih ali ne puno). Dok su cure puno njih je ovisno o roditeljima a kasnije o muzu. Lahko je nama govoriti kad sa nasim platama mozemo same da zivimo bez ikoga da sebi placamo stan i ostalo, dok dole i da radis za neki 400 KM nemozes sebi zivot omoguciti. Ja svojoj mami kad sam skoro rekla imam termin kod ginekologa (rutinska kontrola koju pravim svake godine) iako sam udana ona mene pita sta cu, da nisam bolesna, trudna ovo ono. Njoj cudno kad sam ja rekla samo zbog kontrole jer ovdje to preporucuju, a toga u Bosni nema.

Da se vratim na temu: Analiticarka dobila si dosta dobrih savjeta, npr. caj je dobar ima njih puno koji su bas za takve stvari super, zatim mozes otici u apoteku i traziti neki blazi lijek protiv bolova. Antibaby pilule jesu dobre isto zato ali ja ti ih nebi preporucila jer zasto da gutas mjesecno 21 tabletu ako mozes samo jednu za taj dan kad te boli, a i pilule su poznate da uzrokuju rak dojke.

Licno isto imam bolove taj prvi dan i popijem tabletu Dismenol (neznam da li ih ima u Bosni) koje uopste nisu jake i onda sve bude u redu.

Antibeby pilule ne bi trebale biti bauk.... ali uzimati ih bez da ces imati "odnos" ce samo poremetiti tvoj normalni hormonalni ciklus, a i usto kao sto je Eve rekla izazivaju rak ....
pazite na prehranu u danima ciklusa.... jakooo vaznooo

Antibeby pilule ne bi trebale biti bauk.... ali uzimati ih bez da ces imati "odnos" ce samo poremetiti tvoj normalni hormonalni ciklus, a i usto kao sto je Eve rekla izazivaju rak ....
pazite na prehranu u danima ciklusa.... jakooo vaznooo

<{POST_SNAPBACK}>

Pa cuj predolaze acetalgin aspirin kafetin il sta vec, urla to nepijem stetno Ovo ono. Predloze se pille auuuu odma se neko hvalise,ili je to jos vise stetno. Pa sta bi onda mi Incubus? To je nama od Boga dato. Mi se stim nositi moramo. Sto prije zena to prihvati kao dio svog tjela, kao proces na tjelu bise jos lakse..
Sad te cake paziti izhranu, sigurno je ok. Al koja se toga pridrzava`?
Pitam se samo kako su zene do sad, kad imaju jos po citav dan na njivi, a ona nit ulozka, nit tampona. Kako pricaju , pelene stavljale. Uh jadne...

Draga EVE kazes druge su okolnosti, pa sestro draga koliko od nasih djevojaka se fala bogu skoluju? I onda tako jedna skolovaa cura kaze da se neko fali kad spomene pille! Eve imaju i one onog svog bezobrazluka u sebi! To sto si picala za ovisnost to je nazalost istinito. I ja licno nebi volila nikad u toj situaciji osvisnosti biti!!

recimo danas kad zivimo u 2oo6 i dosta toga je tabu al je opet normalno itd...ono sto hocu da kazem je da danas postoji mama s kojima kceri mogu o svemu razgovarati,a opet postoji one koje su zatvorene i konzervativne...ako neko vec ima velikih problema u toku ciklusa,kao nesvjestice, jako krvarenje, bolove itd itd prvo bi bilo dobro da poprica s svojom mamom...sad ako mama nije neki konzervativac onda da skupa odu i posjete ginekologa...ima zenska koja radi u Bihacu u poliklinici pa fino tamo...ako vec mislite da ce neko i tu naici pa ima cini mi se ona u Buzimu isto neka privatna klinika (ako imate para) al ipak zdravlje je najprece ;)
e sad ako se s mamom ne moze o tim stvarima pricati a kamoli da ode s tobom onda,ako je zensko u mogucnosti da ode il s rodicom il prijateljicom...

slazem se eve s tobom potpuno u ovom tvom postu,al opet te cure zene koje danas stupaju u seksualne odnose treba i da misle na svoje zdravlje...jer nije se rodio ko bi narodu ugodio ;)

ne znam u cemu je kod vas pojedinih cura problem ako neko iznese svoje licno misljenje ili obrazlozi situaciju nacisto.. ama boli me briga sta ko misli o meni.z!