Jump to content
safet susic

FK Krajina Cazin

Recommended Posts

Jest on isao u Kladusu da zaradi sebi neku marku, to stoji...zaradio je 60 KM...jel to realna cijena koju je Krajina platila njegovo spavanje na golu u Zenici...nemam ja nista protiv toga da on zaradi sebi sta sa strane al treba to raditi u danima kad zna da ga sutra ne ceka utakmica, pogotovo dugo putovanje...svi mi znamo da Zenica nije otici u Bihac ili Kladusu, sam put te iscrpi, a da ne govorima kakav budes kad ne spavas do 6 ujutro i onda u 7 ili8 krenes za Zenicu....

[quote]Pa kako će biti njegov dan kad je vjerovatno spavao u to doba pošto je cijelu noć bio na turniru u Kladuši i došao ujutro malo prije nego će krenuti u Zenicu i to svi znaju.Jedno veoma neprofesionalno i primitivno ponašanje koje zaslužuje da bude drakonski kažnjeno po cijenu da ga se otjera iz kluba ([font="Arial Black"] ako se ne varam prethodnog golmana Karalića se otjeralo zbog slične stvari-čak i blaže,pa bi s toga trebali biti jednaki aršini za sve,bez izuzetaka[/font][size="4"][/size]).Činjenica je da se taj golman,otkako je jedini golman u Krajini,ponaša bahato,na momente čak i bezobrazno.Ko ne vjerujue u to neka otiđe na jedan od treninga i čuće sav "repertoar".Na stranu sve golmanske kvalitete kad se nema onih ljudskih.Sa ovim činom on je izdao klub,svoje suigrače i stručni štab,navijače i pokazao da nije igrač na koga se može osloniti ili ne daj Bože graditi budućnost kluba[/quote]

S ovom stvari se potpuno slazem s tobom, i posto je Keranović trenutno jedini golman u Krajini, trebalo bi mu izreci disciplinsku kaznu, akonista onda nek plati odredjenu svotu novca na iducoj plati pa se nece ponoviti slucaj Zenica. Edited by lucky
uredjenje quote

Ja samo znam jedno da bez struke nema nauke, a u nasem klubu je politika, tako da se tu bas struka ni ne pita. Pocev samo od omladinskog pogona, imam brata mladjeg, ev pet treninga za redom igra ko fol, a i kad rade s loptama rade one ustaljene vjezbe koje smo i mi svi ovdje radili dok smo trenirali u krajini. Sramota je to, pa zar ne mogu skinuti sa neta program uefin, pa ima hiljadu izvora informacija. Stvarno smijesno.

Ja sam trco mjesec dana, pa sam cesto se potrefio predvecer kad seniori imaju trening, pa ovaj trener se dere, galami, niko ne zna sta hoce, ni na sta to ne lici. Da su platili nekome of mladih ljudi s zavrsenim difom dosad su mogli imati licenciranog trenera, itd.

Znam samo da je veliko razocaranje, ali kao i svi ostali nadam se boljem. Kamo srece da imam milion maraka, pa da ja mogu da platim igrace bolje i trenera. heh.

Pozdrav

[quote name='antrax' date='30 September 2009 - 16:52 ' timestamp='1254329522' post='341268']
Ja samo znam jedno da bez struke nema nauke, a u nasem klubu je politika, tako da se tu bas struka ni ne pita. Pocev samo od omladinskog pogona, imam brata mladjeg, ev pet treninga za redom igra ko fol, a i kad rade s loptama rade one ustaljene vjezbe koje smo i mi svi ovdje radili dok smo trenirali u krajini. Sramota je to, pa zar ne mogu skinuti sa neta program uefin, pa ima hiljadu izvora informacija. Stvarno smijesno.

Ja sam trco mjesec dana, pa sam cesto se potrefio predvecer kad seniori imaju trening, pa ovaj trener se dere, galami, niko ne zna sta hoce, ni na sta to ne lici. Da su platili nekome of mladih ljudi s zavrsenim difom dosad su mogli imati licenciranog trenera, itd.

Znam samo da je veliko razocaranje, ali kao i svi ostali nadam se boljem. Kamo srece da imam milion maraka, pa da ja mogu da platim igrace bolje i trenera. heh.

Pozdrav
[/quote]
Tako je u potpunosti se slazem...Ne mogu da vjerujem da nema niko od mlađih skolovanih kadrova u klubu da se radi sa deckima...Pa sta samo godisnje iz bihackog univerziteta iziđe kadrova koji su zavrsili DIF a ima ih po Sarajevu il nekim drugim gradovima sto se skoluju i dobijaju licence neke....Stanje u FK Krajini je hajmo reci finansijski koliko toliko dobro ali osjeti se prisutnost politike i interesa a samim tim i ne strucnog rukovođenja klubom.....Da je drugcije nebi bili u ligi ovoj sad vec minimum 1federalna.....
Nemamo jakog omladinskog pogona,sa tom djecom rade ljudi koji su radili i prije 15god. a vidi se da nisu imali nikakvog uspjeha...Jesu li napravili dobru ekipu omladine-nisu,jesu li napravili i jednog igraca dobrog s kojim se moze ponositi ili da je otisao u veliki klub--nisu...Znaci nesto ne stima...

[quote name='_gazija_' date='30 September 2009 - 23:06 ' timestamp='1254344813' post='341310']
Tako je u potpunosti se slazem...Ne mogu da vjerujem da nema niko od mlađih skolovanih kadrova u klubu da se radi sa deckima...Pa sta samo godisnje iz bihackog univerziteta iziđe kadrova koji su zavrsili DIF a ima ih po Sarajevu il nekim drugim gradovima sto se skoluju i dobijaju licence neke....Stanje u FK Krajini je hajmo reci finansijski koliko toliko dobro ali osjeti se prisutnost politike i interesa a samim tim i ne strucnog rukovođenja klubom.....Da je drugcije nebi bili u ligi ovoj sad vec minimum 1federalna.....
Nemamo jakog omladinskog pogona,sa tom djecom rade ljudi koji su radili i prije 15god. a vidi se da nisu imali nikakvog uspjeha...Jesu li napravili dobru ekipu omladine-nisu,jesu li napravili i jednog igraca dobrog s kojim se moze ponositi ili da je otisao u veliki klub--nisu...Znaci nesto ne stima...
[/quote]

Naravno,

Pa svakii bi taj diplomant difa koji se bavi nogometom, prihvatio i obradovao se kad bi mu platili doskolovavanje, ili seminare neke u evropi, a to i nije bas skupo toliko, ali jest za njih kao pojedince. Pa *ebo klub kojeg vodi stranka, i ljudi koji pojma nemaju. I evo ja sam generacija 1988/87 i ne znam da je iko iy moje generacije zaigro za neki ozbiljniji klub, cak ni u nasoj premier ligi. Pa gdje su ti mladi talenti, jer bilo ih je uvijek. Mora se to strucno graditi i voditi, a ne od danas do sutra. Neka na kraju krajeva i stranke ali neka makar budu strucni ljudi stranacki, koji ce ti moci nesto ponuditi, jer ima znanje.

i ok, plate mu se seminari u evropi , dobije licence razne ... i kako ga natjerati da ostane u klubu ???

Dokad politika bude vukla konce , ne samo u krajini nego u svim bosansko-hercegovackim ligama , nama se ne pishe dobro , a nikad od nasih igraca nece biti nista , rijetko se desi da dodje igrac klase dzeke , misimovica , nisu i ljudi jasni sto im je toliko za parama , pa dajte ako bude dobra liga ,dobri klubovi bit ce i para , samo treba rad i disciplina, najbolje da uvedu kazne , koga uhvate u klubovima da krade , da mu daju zatvor zbog pronevjere novca pa ce se situacija promjeniti a do tada shuti i trpi

Pa ima sto nacina kako ga natjerati da ostane ovdje, a gdje ce to njemu biti bolje, veci klubovi u BiH imaju svoje licencirane trenere, a i veci gradovi iz kojih dolaze veci klubovi pruzaju vise prilika mladim ljudima da se skoluju, ili da iznadju stipendije, sredstva i sl. za skolovanje.

A kod nas ce ostati lako, zato sto ce biti jedan od malobrojnih, ako ne i jedinih koji ima recimo licencu uefinu, pa platom ga natjerati da ostane, kad mu daju sredstva neka potpise ugovor da ce odraditi stipendiju, svaki ce ti diplomant difa koji je nezaposlen na to pristati, jer zna da ga ceka posao u struci nakon toga. Sta ih je na birou, bog sami zna. Ima jos nacina da se uredi to kako ga natjerati da ostane tu. I nije to samo zbog licence, ne mora on njui dobiti, ali neka malo plate kome mladom da zavrsi koji taj seminar, da se vidi kako se u modernom svijetu radi i trenira u omladinskim skolama, kako se treba raditi s djecom, kako napraviti igraca, kako organizovati omladinsku skolu? Sve su to stvari koje se moraju updatirati, jer sve se mijenja, nista nije konstantno, pogotovo u danasnjem vremenu. Kladim se da bi oni bolje radili sa seniorima i ostlaim mladjim narastajima nego sadasnji treneri u Krajini.

Upravo je sramota sto je omladinski pogon Krajine u losem stanu, igraci odlaze, nece da treniraju jer im je dosadno non stop isto raditi. Kakav igrac dodje na trening, takav s njega i ode, ono malo sto s djecom sam nauci, to je to. Kad ste vidjeli da meho radi posle treninga sam s nekim, ili u toku treninga. Treba posvetiti svakom djetetu nesto, da to dijete osjeti da se u njega nada, i da s eod njega zeli napraviti nesto. A ne samo daj loptu, pa neka nabijaju.

[quote name='najmladji_sejtan' date='29 September 2009 - 09:01 ' timestamp='1254207705' post='340993']
mozda je on otisoa u kladushu da zaradi koju marku , mozda to nekima ne pada na pamet
[/quote]
pa mogao je zaraditi koju marku i krampajuci....s obzirom u kojem rangu takmicenja igraju, ti igraci imaju i vise nego sto zasluzuju!

[quote name='lucky' date='01 October 2009 - 08:14 ' timestamp='1254377684' post='341338']
i ok, plate mu se seminari u evropi , dobije licence razne ... i kako ga natjerati da ostane u klubu ???
[/quote]

Pa kao sto je @antrax rekao.. Jednostavno potpisu ugovor da ce mu platiti seminare i to neko doskolovavanje, ali da je on obavezan nakon toga ostati neki vremenski period u klubu, tj. period koji oni odrede..

Zalosno je da u svakoj generaciji ima toliko talenata a da nikad niko ne ode dalje od tog "talenat" :unsure:

[quote name='Haj'mo Bosno' date='01 October 2009 - 11:47 ' timestamp='1254394078' post='341380']
pa mogao je zaraditi koju marku i krampajuci....s obzirom u kojem rangu takmicenja igraju, ti igraci imaju i vise nego sto zasluzuju!
[/quote]

to ti reci njima nemoj meni

potpisivanje ugovora nista neznaci ... Kimi je imao ugovor sa Ferrarijem za 2010 godinu pa ga vise nema ...

jasno je da treba modernizovati treninge a i nacin rada s djecom ... al uspjesnost trenera se , bar po meni, nemjeri sa licencama i seminarima koje ima zavrsene ... vec rezultatima ... a trener koji napravi nesto ide dalje za vecim izazovima ...
da ima djece sa velikim potencijalom dokaz je i Hairlahović Ismar ... koji je kroz kvalifikacije upao medju jedanaest djecaka iz BiH milanove skole nogometa ... samo njegovi roditelji znaju koliko su se morali odreci da bi mu pruzili mogucnost da svoj nogometni talenat razvije ...
sto znaci da nije do trenera ... mada je jasno ako je takva situacija sto se tice treninga ... da moraju promjenuti pristup poslu ... i omoguciti da djeca treniraju po savremenim metodama ... a talenat ce se istaci sam od sebe ... pa pozvati roditelje od tog talentiranog djecaka i objasniti im da traze pomoc ako sami nemogu da djete posalju u skole nogometa u kom ce dijete moci da razvije svoj talenat ...
jer cinjenica je da Cazin nece moci da postane sredina u kojoj ce se razvijati nogometni talenti ...

[quote name='lucky' date='01 October 2009 - 15:08 ' timestamp='1254402513' post='341417']
potpisivanje ugovora nista neznaci ... Kimi je imao ugovor sa Ferrarijem za 2010 godinu pa ga vise nema ...

jasno je da treba modernizovati treninge a i nacin rada s djecom ... al uspjesnost trenera se , bar po meni, nemjeri sa licencama i seminarima koje ima zavrsene ... vec rezultatima ... a trener koji napravi nesto ide dalje za vecim izazovima ...
da ima djece sa velikim potencijalom dokaz je i Hairlahović Ismar ... koji je kroz kvalifikacije upao medju jedanaest djecaka iz BiH milanove skole nogometa ... samo njegovi roditelji znaju koliko su se morali odreci da bi mu pruzili mogucnost da svoj nogometni talenat razvije ...
sto znaci da nije do trenera ... mada je jasno ako je takva situacija sto se tice treninga ... da moraju promjenuti pristup poslu ... i omoguciti da djeca treniraju po savremenim metodama ... a talenat ce se istaci sam od sebe ... pa pozvati roditelje od tog talentiranog djecaka i objasniti im da traze pomoc ako sami nemogu da djete posalju u skole nogometa u kom ce dijete moci da razvije svoj talenat ...
jer cinjenica je da Cazin nece moci da postane sredina u kojoj ce se razvijati nogometni talenti ...
[/quote]

S dubokim postovanjem, dosta se slazem, ali cinjenica je da talenat se mora otkriti, i dzaba ti talenat, ako ga ne razvijes u pravom smjeru. I nogomet ne moras biti ekstra talentiran da bi igrao stopera, ili sl, treba znati kako raditi s djetetom. Ni taj ismar nije sam naucio kako sutnuti loptu unutrasnji, a kako vanjski, itd. neko mu je pokazao, neko dijete nauci to od tri pokusaja, nekome treba 50 pokusaja da nauci neki korak, ali bitno je da ga nauci, e sad treba imati trenera koji ce raditi s njim, i uvidjeti da nekome treba vise treninga, nekome manje. Trener treba da zna sta da radi, a ne da ceka da neko dijete nauci samo driblati, pa da kaze ahh evo ovaj je talentiran. I upravo to sto su se ti roditelji morali toliko odricati da bi pokazali da je njihov sin necemu vrijedan, govori dovoljno koliko nasi klubovi danas pruzaju potporu svojim polaznicima. Ja licno znam dosta talenata, koji su sa mnom igrali, a danas ih nema nigdje. Ali i znam dosta njih s kojima se moglo jos raditi, i koji bi dali rezultate. Nije isto ako djeca pet puta sedmicno igraju nogometa, ili ako od tih pet puta 3 treninga uce nove pokrete, vjezbaju s loptama po nekom programu koji je dokazao da daje rezultate. Prema tome, struka je po meni ipak glavna, i ona se mora usavrsavati konstantno, jer te vrijeme pregazi.

A ako trener daje rezultate, to ce onda takodjer o podici kredibilitet samog kluba, i gdje klub treba da iskoristi tog trenera i njegov rezultat u daljnje svrhe, marketinske, ili da napravi nove projekte koji ce predstavljati izazov tom uspjesnom treneru, te na razne takve nacine pokusati ga zadrzati. Opcija uvijek ima, samo treba biti kreativan, i voljan raditi u dobrom smjeru. Kad kluba nije briga, sto bi bilo briga nekog trenera.

Pozdrav Edited by antrax

[quote name='Krajina 1932' date='29 September 2009 - 09:33 ' timestamp='1254213189' post='341009']
[b]On je igrač Krajine i Krajina ga plaća,ako ne zna

[quote name='antrax' date='30 September 2009 - 17:52 ' timestamp='1254329522' post='341268']

Ja sam trco mjesec dana, pa sam cesto se potrefio predvecer kad seniori imaju trening, [b]pa ovaj trener se dere, galami, niko ne zna sta hoce, ni na sta to ne lici. Da su platili nekome of mladih ljudi s zavrsenim difom dosad su mogli imati licenciranog trenera, itd. [/b]

Pozdrav
[/quote]
za tzvoju informaciju ako neznas trenutni trener krajine je 2. najskolovaniji trener u bosni poslije ćire,i to sto igrači neznaju sta on hoce ,trener je uvijek upravu i trener se postiva nemo

[quote name='mraxon' date='01 October 2009 - 18:30 ' timestamp='1254418226' post='341474']
za tzvoju informaciju ako neznas [b]trenutni trener krajine je 2. najskolovaniji trener u bosni poslije ćire[/b],i to sto igrači neznaju sta on hoce ,trener je uvijek upravu i trener se postiva nemo

[quote name='omg-It's-BaroN' date='01 October 2009 - 18:02 ' timestamp='1254416550' post='341469']
[b]bog zna koga oni placaju a koga ne :D [/b]

prosle godine su igraci krajine bili u kladionici I TO PRED UTAKMICU :D i onaj jedan kaze **bem im boga, ni za jesti nemam

a jel to golman sto zivi kod medrese?
[/quote]
a isto koliko znam plate u krajini su redovne ,,,mo

[quote name='mraxon' date='01 October 2009 - 19:30 ' timestamp='1254418226' post='341474']
za tzvoju informaciju ako neznas trenutni trener krajine je 2. najskolovaniji trener u bosni poslije ćire,i to sto igrači neznaju sta on hoce ,trener je uvijek upravu i trener se postiva nemo

[quote name='omg-It's-BaroN' date='01 October 2009 - 18:37 ' timestamp='1254418650' post='341478']
zato trenira krajinu

ostavi suplje za koga drugog :D

nisu oni ni jedan skolovani :rofl:
[/quote]
paa haj mi reci koji ima u bosni jos bolji trener,samo ime???
u bosni odes na 2.3 kursa odmah si tener ,,,smijesno niko skole nema ,zato su nam takve i mlada reprezentaicja gube od luxemburga kod kuce

[quote name='antrax' date='01 October 2009 - 18:40 ' timestamp='1254418842' post='341480']
Pricali smo o organizaciji omladinskog pogona, a ne o trenutnom treneru. A eto tu informaciju nisam znao, hvala ti na informisanju. Bez obzira na njegovu skolu, on meni nije nesto. [b]Odi malo na stadion pa se uvjeri, popricaj s rajom koja radi na stadionu, i u Krajini, koji su tamo svaki dan, pa ces da vidis komentare. Ali opet svako ima svoje misljenje, postujem.

Pozdrav[/b]
[/quote]
da ta raja nije igrala po engleskoj pa zna kako se tamo trenira...

[quote name='antrax' date='01 October 2009 - 15:50 ' timestamp='1254405054' post='341438']
S dubokim postovanjem, dosta se slazem, ali cinjenica je da talenat se mora otkriti, i dzaba ti talenat, ako ga ne razvijes u pravom smjeru. I nogomet ne moras biti ekstra talentiran da bi igrao stopera, ili sl, treba znati kako raditi s djetetom. Ni taj ismar nije sam naucio kako sutnuti loptu unutrasnji, a kako vanjski, itd. neko mu je pokazao, neko dijete nauci to od tri pokusaja, nekome treba 50 pokusaja da nauci neki korak, ali bitno je da ga nauci, e sad treba imati trenera koji ce raditi s njim, i uvidjeti da nekome treba vise treninga, nekome manje. Trener treba da zna sta da radi, a ne da ceka da neko dijete nauci samo driblati, pa da kaze ahh evo ovaj je talentiran. I upravo to sto su se ti roditelji morali toliko odricati da bi pokazali da je njihov sin necemu vrijedan, govori dovoljno koliko nasi klubovi danas pruzaju potporu svojim polaznicima. Ja licno znam dosta talenata, koji su sa mnom igrali, a danas ih nema nigdje. Ali i znam dosta njih s kojima se moglo jos raditi, i koji bi dali rezultate. Nije isto ako djeca pet puta sedmicno igraju nogometa, ili ako od tih pet puta 3 treninga uce nove pokrete, vjezbaju s loptama po nekom programu koji je dokazao da daje rezultate. Prema tome, struka je po meni ipak glavna, i ona se mora usavrsavati konstantno, jer te vrijeme pregazi.

A ako trener daje rezultate, to ce onda takodjer o podici kredibilitet samog kluba, i gdje klub treba da iskoristi tog trenera i njegov rezultat u daljnje svrhe, marketinske, ili da napravi nove projekte koji ce predstavljati izazov tom uspjesnom treneru, te na razne takve nacine pokusati ga zadrzati. Opcija uvijek ima, samo treba biti kreativan, i voljan raditi u dobrom smjeru. Kad kluba nije briga, sto bi bilo briga nekog trenera.

Pozdrav
[/quote]

normalno je da netrebas biti ni talent da bi igrao napadaca ... vec trebas raditi i trenirati ... jer kao sto si sma napisao talentirani ce lakse i prije napraviti ono sto se od njega trazi od ovog netalentiranog (da tako napisem) ...

slazem se da treba raditi i da se uvijek moze bolje ...

talent 1 % a 99 % rad i zalaganje , a to istina za hakiju on je skolovan trener , ali mi gubimo zbog nasih 'manekena' jer se to noc prije utakmice opija , slavi i kad izgubish onda kriv je Hakija ? sramota jedna jer to pricaju ljudi koji nisu bili 5 puta na utakmici krajine , vec cim im se prohtije i cuju nesto o krajini , zure brze bolje napisati nesto protiv nje, ja sam navijac krajine , budem na 90 % utakmica , i znam kakvo je stanje , znam da svako krade svaku marku , al stvarno ja ne zelim prvi da dolazim navijati na utakmice ove lige isto tako i ostatak raje , dok se god ne promjeni liga ja necu navijati ali cu dolaziti gledati , a vi bi trebali jer vama ono malo 'siće' nije nista sto date na ulazu , meni je jedino zao sto to ne ide za klub i igrace vec se krade dalje al neka , i to ce jednom prestati , tome ce neko stati na kraj..........

Moze li mi neko reci koji je klub Hakija u toku rata vodio?

Mislim da Krajina mora malo vise profesionalizma traziti, ali i davati..
A sto se ovih okolnih klubova tice - svaka cast! Nek oni postoje. Samo uprava Krajine bi mogla pametan potez napraviti tako sto bi vidjela da pokupi par igraca iz tih klubova samo da bi ovi ovamo vidjeli da imaju konkurenciju i da se moraju mnogo vise truditi.. A kad Krajina ode u visi rang takmicenja nek zove te igrace iz Mutnice, Mladosti, Ostrozca.. A nek ne kupuju uvijek "zvijezde".. Nek se nasi dokazuju pa nek idu u druge klubove.. S tom politikom "niza liga nasi - visa liga tudji" se nece nikada prodati nasi igraci.. Ko ce doci u trecu tu ligu gledati igraca? Zeljo? Sarajevo? Borac? Velez? Celik? Sloboda? Sumnjam...

[quote name='Haj'mo Bosno' date='02 October 2009 - 10:44 ' timestamp='1254476641' post='341609']
haj se ti fino ubij!!![b] Krajina je ove godine dobila barem 20 puta vise para o[b]d klubova kao sto su polje, coralici, ostrozac,[/b] i sl. i umjesto da neko kaze svaka cast tim klubovima jer postoje, ti bi da se oni ugase....vidi stanje na tabeli, k[b]rajina bjezi dva boda polju[/b], [b]a igraci polja igraju za ''kiflu'', a krajine za platu!!![/b][/b]
[/quote]
vidicemo koliko ce da bjezi na kraju sezone i ti klubove bar za mene netrebaju da postoje ...
ti to smatra