Jump to content
safet susic

FK Krajina Cazin

Recommended Posts

Nama iskrenim simpatizerima ne preostaje nista nego da se nadamo najbolje..Ali svakako da na neke greske i propuste ne treba aplaudirati vec kritikovati...Ja sam uvijek bio i bit cu uz Krajinu ko god bude na celu kluba,a kao navijacu i simpatizeru mi je na prvom mjestu rezultat a on je mjerilo svega...Krajina da je ostala u 1. ligi FBiH mislim da nikog nebi bilo briga ni koliko je ko uzeo para ni koliko je ko odigrao niti dali je igrao ikako... Ovako je to vec drugacije...[quote name='[LoLLipop]' post='331588' date='27.06.2009, 11:19']krajina bi za omladinski pogon mogla koristiti neke druge terene na opcini jer, kakvi god da su, bolji su od alinca. i, sve je to , ipak, blizu.bez dobre baze nema dobrog rezultata. cazin ima toliko stanovnika, ali nema privredu koja bi mogla drzati jak nogometni klub u kojemu ce igrati stranci.[/quote]Opet stranci, domaci oni ovi...Rekao sma meni je rezultat bitan a mislim i svakom iskrenom navijacu..Rezultat je mjerilo svega.. Koliko je u PL bilo domaci igraca? Safet Nadarevic, Said Omanovic i koje to jos od domaci bio standardan???Koji klub nema igraca sa strane???p.s. Pomavljam ja sam uvijek bio i sad sam za domace igrace ali...

pa ta generacija je i napravila uspjeh, ali to je bio bljesak.
sjetimo se sta je bilo poslije.
naravno, nogomet je takav i trebat ce uvijek igraca sa strane/pojacanja, ali kod nas se desi da je preko 60% ekipe sa strane: ne bi covjek zalio da su to klase, ali...

[quote name='[LoLLipop]' post='331591' date='27.06.2009, 11:29']
pa ta generacija je i napravila uspjeh, ali to je bio bljesak.
sjetimo se sta je bilo poslije.
naravno, nogomet je takav i trebat ce uvijek igraca sa strane/pojacanja, ali kod nas se desi da je preko 60% ekipe sa strane: ne bi covjek zalio da su to klase, ali...[/quote]
U PL smo imali standardnog Nadarevica, Sarajliju iz Kladuse, Huskica iz Bihaca povremeno je igrao Said Omanovic i to je bilo to s USK..

Ostalo su bili igraci sa strane a ja bih sad sve dao da se mogu vratiti ta vremena.. Tad nikom to nije smetalo jer je bilo rezultata, tribine su uvijek bile puno, nije se niko zalio bilo dobro svima...

p.s. zaboravio sam rahmetli Jusica i on je bio tu!!

sjecam se svih utakmica jer sam sve gledala.
sjeti se ti koliko je to kostalo tada.
kada je sve bilo uz krajinu i kda se novac slijevao, trebalo je razmisljati o terenima, uslovima i sl.
ovako se samo mozemo prisjecati te sezone jer ono sto je krajina dozivjela nakon te sezone i fnancijskog kraha nerado se sjecam.

[quote name='[LoLLipop]' post='331593' date='27.06.2009, 11:35']
sjecam se svih utakmica jer sam sve gledala.
sjeti se ti koliko je to kostalo tada.
kada je sve bilo uz krajinu i kda se novac slijevao, trebalo je razmisljati o terenima, uslovima i sl.
ovako se samo mozemo prisjecati te sezone jer ono sto je krajina dozivjela nakon te sezone i fnancijskog kraha nerado se sjecam.[/quote]
Ali mislim da bih svi sad dali da se to ponovi bez obzira na sve!

Lijepo je tad bilo reci da si iz Cazina i spomenuti FK Krajina...

da bi se to ponovilo, treba animirati nogomet u cazinu, napraviti strategiju, iskoristiti sve resurse (ljudske, novcane, infrastrukturne) i rezultat nece izostati.

naravno, iz sporta treba ISTJERATI politiku.
u sportu i kulturi politici mjesta nema!

[quote name='safet susic' post='331592' date='27.06.2009, 14:32'][b]U PL smo imali standardnog Nadarevica, Sarajliju iz Kladuse, Huskica iz Bihaca povremeno je igrao Said Omanovic i to je bilo to s USK..
[/b]
Ostalo su bili igraci sa strane a ja bih sad sve dao da se mogu vratiti ta vremena.. Tad nikom to nije smetalo jer je bilo rezultata, tribine su uvijek bile puno, nije se niko zalio bilo dobro svima...

p.s. zaboravio sam rahmetli Jusica i on je bio tu!![/quote]

U PL je igrao: Miki Topić,Ramo Nadarević,Safet Nadarević, Hazim Pjanić,Albin-Bino Delalić,Eno Pjanić,Nijaz Sarajlija,Osman Huskić (Bihać),Rahmetli Ju

[quote name='playlife' post='331619' date='27.06.2009, 16:45']U PL je igrao: Miki Topić,Ramo Nadarević,Safet Nadarević, Hazim Pjanić,Albin-Bino Delalić,Eno Pjanić,Nijaz Sarajlija,Osman Huskić (Bihać),Rahmetli Ju

[quote name='playlife' post='331619' date='27.06.2009, 13:45']U PL je igrao: Miki Topić,Ramo Nadarević,Safet Nadarević, Hazim Pjanić,Albin-Bino Delalić,Eno Pjanić,Nijaz Sarajlija,Osman Huskić (Bihać),Rahmetli Ju

Slazem sew sa svime gore napisanim, ali ...
Krajna je u ovoj protekloj sezoni finansirana iz dzepova cazinskih privatnika i ja im se na tome zafaljujem. Moram reci da je taj novac, koji nije mali,bacen u vjetar iskljucivo na nagovor "sportskih radnika" koji su svojom demagogijom uspjeli nagovoriti finansijere da ga tako utrose. Potpuno krivo.
Svi problemi u Krajini nastaju zbog ne sistematicnog i nelogicnog ponasanja uprave. Pomocni teren, odliv igrackog kadra (svih kategorija), nezadovoljstvo trenerskog kadra i ostali problemi su posljedica neplanskog rada i trpanje pod tepih pravih problema. Ja ne znam da je uprava, skupstina, strucni kadar, navijaci, iskreni simpatizeri sjeli na jednom mjestu i utvrdili prioritete za recimo 5 narednih godina i da to bude osnov za strategiju koja ce biti okvir svim ovim za djelovanje kategorijama okupljenim u Krajini. U Krajini se sve radi stihijski i od slucaja do slucaja. Nezadovoljstva pojedinih clanova uprave ne mogu se rjesavati u kafani i na nacin da se prijeti trenerima i igracima "otkazom". Ako se Krajina i dalje bude odricala svojih vlastitih kadrova, od igrackih do trenerskih, nece biti dobro i uvjek ce biti meta napada hasuma i kanta za nabijanje ostalim ekipama.
Okvirna finansijska konstrukcija za narednu sezonu bi vec trebala biti poznata i bjelodana. Kako ce neko finansirati klub koji ima karakter profesionalnog bez jasnog plana, strategije i vizije sta postici u narednom periodu.
Mislim da je ovo kljucni problem Krajine, i akog ga se rijesi, niko nece moci trositi ni pare ni ljude u vjetar jer ce imati obvezujuci dokumenat koji ga sprijecava.

[quote name='barca' date='30 June 2009 - 08:20 ' timestamp='1246342810' post='332031']
Slazem sew sa svime gore napisanim, ali ...
Krajna je u ovoj protekloj sezoni finansirana iz dzepova cazinskih privatnika i ja im se na tome zafaljujem. Moram reci da je taj novac, koji nije mali,bacen u vjetar iskljucivo na nagovor "sportskih radnika" koji su svojom demagogijom uspjeli nagovoriti finansijere da ga tako utrose. Potpuno krivo.

[/quote]

ima tu najvise pozajmica, tako da ce te pare kad tad biti trazene natrag..
sad u kojem obliku to cemo vidjeti..
  • Downvote 2

[quote name='Fehim Merdanovic' date='26 July 2009 - 18:09 ' timestamp='1248624567' post='334263']
KLJUČ-KRAJINA 1-4 tako sam cuo
hvala bogu pa imamo napokon najboljeg trenera na kantonu a i

[quote name='Haj'mo Bosno' date='27 July 2009 - 09:32 ' timestamp='1248683564' post='334293']
ne znam zasto bi to sad trener bio samo zasluzan za te pobjede?[img]http://forum.cazin.org/public/style_emoticons/default/unsure.gif[/img]
[/quote]
a zasto ne bi?

[quote name='Fehim Merdanovic' date='27 July 2009 - 13:00 ' timestamp='1248692415' post='334312']
a zasto ne bi?
[/quote]
ti meni reci zasto bi, pa ti ja ond aodgovorim zasto ne bi...

[quote name='Fehim Merdanovic' date='26 July 2009 - 17:09 ' timestamp='1248624567' post='334263']
KLJUČ-KRAJINA 1-4 tako sam cuo
hvala bogu pa imamo napokon najboljeg trenera na kantonu a i šire
[/quote]

E moj Fehime da znaš šta neznaš, nebi tako nikad rekao ali naravno imaš pravo na mišljenje.

Na taj egzodus će najvjerovatnije ići i frapantna odluka da se FK Krajina odrekne sve djece koja nemaju ligu, tj. sva djeca rođena 97 i mlađa., što je svakako odluka koja je jedinstvena i nepojmljiva za jedan fudbalski/nogometni klub. Odnosno da pojasnim laičkim riječnikom, ti koji razmatraju (neću sad navoditi ko su) tu odluku su demode ljudi i još kucaju na "štamparsku mašinu", i misle da se igrač treba uključiti u klub tek u 8-om razredu da ga tad uče osnovnim elemntima nogometne igre., što je naravno moglo prolaziti prije cca 30-tak godina, a vrlo dobro znaju da u ozbiljnim klubovima djeca do pionirske kategorije već imaju 100-njak i više utakmica na travi, a o broju treninga neću ni pričati.

[quote name='imola' date='01 August 2009 - 15:06 ' timestamp='1249135586' post='334759']
Na taj egzodus će najvjerovatnije ići i frapantna odluka da se FK Krajina odrekne sve djece koja nemaju ligu, tj. sva djeca rođena 97 i mlađa.,