Jump to content
safet susic

FK Krajina Cazin

Recommended Posts

[quote name='safet susic' post='247736' date='Jul 17 2008, 09:27']Brkas malo pojmove.. Kad su cifre u pitanju moguce da je rijec o financiranju Krajine kroz 2-3 sezone a ne jednu...

Sto se tiče uprave nacelniku su nudili da bude predsjednik kluba sto je opn odbio a trazio da ima u najmanju reku vecinu u upravi, i da uslov je bioda cigo i Harbasnebudu dio Krajine!

A mogao bi nam te papire pokazati?[/quote]
Susicu znas da nisam branitelj nacelnika ali ne volim ni kad se nanosi nekom ne pravda pod uslovom da je ovo sve istina. Evo informacije koju sam ja dobio:Kad se desio problem sa parama koje je Famas prebacio djeci onoj sto ih trenira Ekrem Topic a kojima su trebali platiti trenerke,lopte,dresove pa su iz uprave kluba te pare prebacili u druge svrhe. Onda je nastala citava frka izmedu Ekrema i nekih ljudi iz uprave. Na kraju je Topic i jos neki roditelji te djece otisli kod nacelnika da od njega izmole da im da nesto sredstava nacelnik im je dao 3000KM. I uz ragovor oko Krajine potekla je prica i oko finansiranja Krajine. Ogresevic im je pokazao uplatnicu u iznosu od 40.000 KM koje je prebacio u jesenjem dijelu prvenstva a u toku proljetnog dijela dolazili su ljudi iz Krajine da im da jos nesto sredstava pa im je nacelnik prebacio jos 50.000 KM i pokazao im i tu uplatnicu u tom iznosu. Sad da li je moguce da su sto ti rece to neka sredstva od ranije prebacivana za 2-3 sezone ne znam. Ko koga ovdje laze ja ne znam ali ako zaista postoje te uplatnice onda bi bilo dobro da neko ko moze do nacelnika pa da nam prebaci kopije ovdje kao dokaz . I sto je receno jos jeste da im je nacelnik ovim rijecima rekao:" Nemam ja nista protiv ako ce ona njihova 4 clana biti i crni cigani a kamoli Harbas ili Cigo". Ovo mi je ispricao jedan od ucesnika tog sastanka.

[quote name='speranza' post='247741' date='Jul 17 2008, 10:08']Premo tvojoj tvrdnji hoće

[quote name='Chroono_targer' post='247915' date='Jul 18 2008, 00:48']Susicu znas da nisam branitelj nacelnika ali ne volim ni kad se nanosi nekom ne pravda pod uslovom da je ovo sve istina. Evo informacije koju sam ja dobio:Kad se desio problem sa parama koje je Famas prebacio djeci onoj sto ih trenira Ekrem Topic a kojima su trebali platiti trenerke,lopte,dresove pa su iz uprave kluba te pare prebacili u druge svrhe. Onda je nastala citava frka izmedu Ekrema i nekih ljudi iz uprave. Na kraju je Topic i jos neki roditelji te djece otisli kod nacelnika da od njega izmole da im da nesto sredstava nacelnik im je dao 3000KM. I uz ragovor oko Krajine potekla je prica i oko finansiranja Krajine. Ogresevic im je pokazao uplatnicu u iznosu od 40.000 KM koje je prebacio u jesenjem dijelu prvenstva a u toku proljetnog dijela dolazili su ljudi iz Krajine da im da jos nesto sredstava pa im je nacelnik prebacio jos 50.000 KM i pokazao im i tu uplatnicu u tom iznosu. Sad da li je moguce da su sto ti rece to neka sredstva od ranije prebacivana za 2-3 sezone ne znam. Ko koga ovdje laze ja ne znam ali ako zaista postoje te uplatnice onda bi bilo dobro da neko ko moze do nacelnika pa da nam prebaci kopije ovdje kao dokaz . I sto je receno jos jeste da im je nacelnik ovim rijecima rekao:" Nemam ja nista protiv ako ce ona njihova 4 clana biti i crni cigani a kamoli Harbas ili Cigo". Ovo mi je ispricao jedan od ucesnika tog sastanka.[/quote]

Kao prvo problem oko 1000 KM koje je Famas prebacio na racun Krajine je obicni nesporazum i zezancija jednog od trenera koji je te pare (kes) radi zeze ukrao Mehi da bi ovog nasekirao. Tacno je da se Ekrem tada zustro raspravljao sa clanovima uprave (s punim pravom). Taj dogadjaj se izgladio tako sto je gore pomenuti trener priznao da se na taj nacin zezao i izvinuo se i Ekremu i mehi, kao i clanovima uprave.
Sto se tice pomoci nacelnika Omladinskoj skoli FK Krajina, nije tacno da je taj iznos 3000 KM, vec 2000 KM i to je islo paralelno sa prikupljanjem svih donacija, a ne kao povod sto je uprava, navodno, zatajila tih 1000 KM.
Ako je nacelnik toliko pomagao Krajini zasto nije dosao da donatorsku vece, ili na neki drugi nacin javno pokazao racune koje je, navodno, opcina uplatila na racun Krajine. Po meni to bi bio njegov doprinos da se konacno raspetlja to "vrzino kolo" na relaciji nacelnik - uprava.
Normalno je da nacelnik nebi imao nista protiv da u "mjesanoj" upravi sjedi Cigo i Harbas, kad bi on za svoje ljude predlozio destruktivce koji bi imali vrlo jasne i precizne ciljeve, ljude koji sa sportom nemaju nikakve veze tipa Hozan, Mujo Began i drugi.

U Cazinu vlada ogorcenje zbog zvanicnog neproglasenja prvaka Druge lige-Zapad i uskracivanja prava sudjelovanja u visem rangu takmicenja-Prvoj ligi FBiH.Tim povodom UO FK Krajina,na celu sa predsjednikom Amirom Harbasem,uputio je zvanicni dopis IO NS FBiH,generalnom sekretaru NS FBiH Munibu Usanovicu i Takmicarskoj komisiji.
U dopisu se izmedju ostalog kaze:"Javnosti je poznato da je FK Krajina iz Cazina takmicenje u Drugoj ligi,sezoni 2007/08 zavrsila na prvom mjestu sa osvojenih 60 bodova na kojem se nalazila cijelo takmicenje.I pored navedene cinjenice,od strane ovlastenih organa NS FBiH nije zvanicno proglasen prvak,cime su uskracena nasa prava na sudjelovanje u visem rangu takmicenja,a sve to koci nase dalje aktivnosti za cije kasnjenje mora postojati odgovorni organ ili pojedinac u NS FBiH.
Sa razumijevanjem smo cekali ishod po zalbi NK Vitez,koja je i pored velikog odugovlacenja rijesena u skladu sa Pravilnikom o nogometnim takmicenjima.Apelaciona komisija je jednoglasno donijela odluku da se utakmica registruje postignutim rezultatom 1:1.NK Vitez je trazio zastitu zakonitosti te isti od strane IO NSBiH nije usvojen,tako da odluka Apelacione komisije ostaje na snazi.
FK Krajina vjeruje u institucije NS FBiH te ocekuje da se izvrsi blagovremeno proglasenje prvaka Druge lige-Zapad."
Dopis je potpisao predsjednik UO FK Krajina Amir Harbas.

Preuzeto s www.bihsoccer.com

FK Krajina Cazin od naredne sezone igra Prvu Ligu Federacije BiH !
[url="http://realmadrid-club.bloger.hr"]
www.realmadrid-club.bloger.hr[/url]

Igraci su zavrsili prvenstvo bez para s zaostatkom od dvije plate a evo trenira se sedmicu dana jos niko nije vidio marke ali obecato je :) Valjda ce biti...

Veliki broj omladinaca trenira s prvom ekipom, od igraca sa strane tu su samo Sadibasic, Zlotrg i Palic od domaci preko 23-24 godine se D

[quote name='safet susic' post='248498' date='Jul 21 2008, 13:50']Igraci su zavrsili prvenstvo bez para s zaostatkom od dvije plate a evo trenira se sedmicu dana jos niko nije vidio marke ali obecato je :) Valjda ce biti...

Veliki broj omladinaca trenira s prvom ekipom, od igraca sa strane tu su samo Sadibasic, Zlotrg i Palic od domaci preko 23-24 godine se D

damn II liga zapad - menadzer :D ... toliko o tvome poznanstvu nase pateticne lige ...

Sarkic ? stoper ?

[quote name='omg-It's-BaroN' post='248606' date='Jul 21 2008, 19:05']damn II liga zapad - menadzer :D ... toliko o tvome poznanstvu nase pateticne lige ...

Sarkic ? stoper ?[/quote]

Pa dobro učim se jo

Jutros na treningu Krajine pojavila su se dva nova igrača rijec je o vec pomenutim Smajicu i Karaliću iz Iskre!

Na poslijepodnevnom treningu ocekuje se dolazak A

[quote name='Chroono_targer' post='247684' date='Jul 17 2008, 00:23']E ovako dosao sam do neki informacija i imao sam na uvid neke papire pa da kazem i ja neku.

Kada je bilo dogovaranja izmedu nacelnika i uprave kluba za finansiranje takmicarskog dijela Krajine. Netko je iznio podatak da je nacelnik prebacio klubu svega 25.000 KM medutim ovo nije bila tacna informacija u pitanju je 40.000 KM koji su prebaceni na racun Krajine. Kasnije su dobili jos 50.000 KM kad su trazili da im se pomogne i Nacelnik im je prebacio te pare. Postoje pisani tragovi oko ovog. Sto se tice price oko podjele da 5 clanova u upravi kluba budu nacelnikovi ljudi a 4 koga izabere uprava kluba je takoder tacna s tim da nacelnik bude na celu kluba i nije bilo uslova da Harbas i Cigo ne smiju biti medu ta 4 clana. I godisnje bi se finansiro klub sa 150.000 KM i mislim da bi bilo najbolje da se na ove uslove pristalo time bi se dobio stabilan premijer ligas i ne bi bilo finansijskih problema u Krajini. Eto znam da se ovako radi u Jedinstvu koga finansira Lipovaca te u Celiku koga finansira nacelnik Zenice. I ovakav koncept smatram da bi najbolji bio i za Krajinu.[/quote]
Daj nam da i mi vidimo te papire sto si ti gledao.Ja koliko sam upoznat nisam puno ali sam sigurno vise od vas Krajini tad nije ni prebacito nista vise od 25000KM, volio bih vidjeti te pisane tragove gdje stoji da je Krajina dobila 40pa onda jos 50 hiljada KM :o Kad je u pitanju uprava, nacelnik, Harbas jednom se ovdje vec postavljalo pitanje ali nisam vidio da je itko odgovorio zasto je nacelniku bila potrebna vecina :huh: Mozda da preseli stadion na vec pomenutu relaciju "slatinske bare" kako ovdje vole reci pa da cazinskim biznismenima proda zemljiste na kojem je trenutno stadion a ono je sigurno na dobroj cijeni uzmeli se u obzir da se u uzem krugu carsije vise nema nigdje nista graditi.

[quote name='barca' post='248048' date='Jul 18 2008, 16:27']Kao prvo problem oko 1000 KM koje je Famas prebacio na racun Krajine je obicni nesporazum i zezancija jednog od trenera koji je te pare (kes) radi zeze ukrao Mehi da bi ovog nasekirao. Tacno je da se Ekrem tada zustro raspravljao sa clanovima uprave (s punim pravom). Taj dogadjaj se izgladio tako sto je gore pomenuti trener priznao da se na taj nacin zezao i izvinuo se i Ekremu i mehi, kao i clanovima uprave.
Sto se tice pomoci nacelnika Omladinskoj skoli FK Krajina, nije tacno da je taj iznos 3000 KM, vec 2000 KM i to je islo paralelno sa prikupljanjem svih donacija, a ne kao povod sto je uprava, navodno, zatajila tih 1000 KM.
[b]Ako je nacelnik toliko pomagao Krajini zasto nije dosao da donatorsku vece, ili na neki drugi nacin javno pokazao racune koje je, navodno, opcina uplatila na racun Krajine. Po meni to bi bio njegov doprinos da se konacno raspetlja to "vrzino kolo" na relaciji nacelnik - uprava.[/b]
Normalno je da nacelnik nebi imao nista protiv da u "mjesanoj" upravi sjedi Cigo i Harbas, kad bi on za svoje ljude predlozio destruktivce koji bi imali vrlo jasne i precizne ciljeve, ljude koji sa sportom nemaju nikakve veze tipa Hozan, Mujo Began i drugi.[/quote]
Nacelnik je imao priliku da kako ti kazes otpetlja "vrzino kolo"ali on to nije uradio dali izopravdanih razloga ili ne nije vise bitno ali je taj isti nacelnik mogao sutradan ili za 5-10 dana opravdati svoje odustvo i dati bar moralnu podrsku ljudima u Krajini. Nije ni problem njegovo ne odazivanje na donatorsku konferenciju problem je na stotine poslatih dopisa na koje on ne reaguje.

[quote name='safet susic' post='248498' date='Jul 21 2008, 13:50']Igraci su zavrsili prvenstvo bez para s zaostatkom od dvije plate a evo trenira se sedmicu dana jos niko nije vidio marke ali obecato je :) Valjda ce biti...

[quote name='zidane' post='248765' date='Jul 22 2008, 11:49']je li Krajina u prvoj ligi ili nije?svi ste mi nejasni[/quote]

Krajina ce igrai u Prvoj Ligi Federacije BiH ! Zato se ne moras brinuti

Zalosno je da su igraci iznijeli da ce do petka trenirati i ako im se ne isplati bar jedna plata bit ce ono kud koji mili moji :(

Postavlja se pitanje dali je Krajina trebala od Viteza uzeti 50-100 hiljada KM, pustiti ih da udju u 1. ligu FBiH izmiriti obaveze prema igracima, prema duznicima i krenuti u 2. ligi FBiH od nule.

Mislim nije rijesenje uci u ligu i odma ispasti a poznato je da se veliki dio financijski sredstava potrosio za ulazak u 1. ligu posebno za utakmice u Turbetu i Vitezu :(

Po meni najveci problem u ovom ne rjesevanju prvaka 2. lige FBiH je u tome sto Krajina nema para jer ocigledno iz saveza cekaju da Krajina da koju milju :(

Tesko tim igracima i ljudima koji su u i oko Krajine :(

bice to sve okey , sad ce lokalci pa glasajte ... znate za koga , oni koji ma je do toga stalo :D nacelnikovi ljudi nek isto glasaju nece on ni znati :D :D ako su tajna glasanja :D lol :D salim se :D

2 mjeseca bez plate , i neko od vase kaze kako je Krajina primila ogromne velicine novca :D et to je vase lupetanje , cini mi se da je bio lucky

Ljudi moji treba samo stati na loptu ja se nadam da ce uskoro sve doci na svoje. Ponavljam vrata uprave su svima sirom otvorena svi vi koji ste sposobni voditi jedan klub Bujrum ali trebate imati na umu da svaki mjesec klubu treba pridonijeti bar 1000KM, problem je kad ih nema a ti ih onda iz svog d

[quote]Od novih igrača danas se pojavio jedan momak iz Bos. Otoke igrao proslu sezonu za Slobodu iz Bos. Novog[/quote]

Silicu jel taj igrac josh uvijek u Krajini,neko je napisao da je otisao??

[quote name='good_boy' post='249744' date='Jul 25 2008, 12:53']Silicu jel taj igrac josh uvijek u Krajini,neko je napisao da je otisao??[/quote]
Otisao je negdje "vani" na probu ali cisto sumnjam da ce proci..

Od novih igraca tu su jos Smajic(Iskra), Karalic(Iskra), A