Jump to content
safet susic

FK Krajina Cazin

Recommended Posts

[quote name='BaroN' timestamp='1305242586' post='427576']
:)

Taj omladinski pogon je najmanji problem. Najveci je problem, opet, platiti igrace jer nijedna ekipa iz Prve lige ne moze opstati u PL sa ovim kadrom[b][/b]. Moze njih predsjednik Capljine imati kamaru, al bez pet-sest igraca koji [b]zajedno[/b] traze u 7-8-9 aktivnih mjeseci igranja nogometa nekih 60.000 maraka, plus sve ostale troskove vezane za stadion (ovaj ne lici ni na sto) i cijeli tim, tesko da ce to finansirati jedan privatnik, a jos manje se ocekuje da ce pridonijeti opcina koja se javno izjasnila da para nema. Ako i udju nece i ne mogu uloziti dovoljno da opstanu bez sportskog saveza opcine...

Opet, ja bih radije da Capljina udje nego GOSK iz razloga sto ovi drugi igraju na 1:0 gotovo svaku (tako bi se reklo) a Capljina ih makar zabija...

Ti si dobar, ja sam za razred bio vodonosa :P
[/quote]
Nema tu puno razlike izmedju 1. Lige FBiH i PL.. Prva kosta 250-300 hiljada druga do 400.. Prica ti nije na mjestu! I ovo su cifre da redovno sve bude isplaceno i da klub bude u sredini tabele!

Slazem se sa dosta navedenog. Sigurno je da je na prvom mjestu infrastruktura koja nije na zavidnom nivou, te zasigurno da ne treba zuriti u PL te tamo biti kanta za nabijanje, jer Krajina nije instant klub kao neki posljeratni nego ima ime i prezime i dugogodisnju tradiciju. Medjutim, korak ko korak treba graditi infrastrukturu ( čini mi se prvi korak je počeo, gradnja pomoćnog terena) koja je temelj svega, jer teren je školska tabla , knjiga , računar fudbalerski tu se sve uči i izuči. Takodjer , škola fudbala je bitna , navijači, potpora grada sve se mora složiti da bi klub bio uspjesan. Nadat se u skoro vrijeme zrno po zno da ce se dostici kriteriji koji su potrebni za PL.
  • Upvote 1

Krajina izgubila danas. Prvi gol iz penala drugi iz igre. Steta, ja sam se nadao bodu, ali hajd imamo gostovanje kod Radnika pa bi se tu vrlo lako mogao bod ili cak tri osvojiti, jer su oni ispali.

Sad u srijedu protiv Bosne, Palic i Sisic se vracaju, ne znam za Cahtarevica, mogao bi vrlo lako i on

2:0 protiv Bosne, Duric sa tezom povredom nosa izasao, Okanovic nece igrati protiv Krajisnika zbog kartona, strijelci Becic i Okanovic, Keranovic odbranio penal, Becic promasio stopostotnu, Racic pogodio precku iz faula, gosti samo izbijali loptu van igralista, skroz van stadiona, sudac opet nije bio na nivou nije im sudio cist penal u prvom poluvremenu

[url="http://www.cazin.net/cazin/foto-izvjestaj-krajina-%E2%80%93-bosna-20/"]http://www.cazin.net/cazin/foto-izvjestaj-krajina-%E2%80%93-bosna-20/[/url]

ko je bio u kladuši na tekmi protiv krajišnika da kaže kakwo je navijanje bilo od strane domaćih navijača ?

Bio sam i mogu reci da je navijanje bilo odlicno, dobri su i oni kao i Sejtani

[quote name='BaroN' timestamp='1306110587' post='428505']
Bio sam i mogu reci da je navijanje bilo odlicno, dobri su i oni kao i Sejtani
[/quote]

ahm,znači sve fer i korektno,hvala na odg. :icon_cheesygrin:

Ja mislim da je red ovdje cestitati igracima i upravi FK Krajine, jer napokon Krajina nije samo napravila izlet u 1. ligu, nego ce zavrsiti sezonu na 3 ili 4 mjeste sto je veliki uspjeh... Zavrsilo se ispred Jedinstva i Krajisnika,a znamo da su iz Jedinstva cak najavljivali PL.... Znači ovo je veliki uspjeh Krajine,jos ako se zna da su vecinom domaci igraci,sto iz Cazina sto sa Kantona,onda je uspjeh jos veci,svaka cast momci ,ocekujemo reprizu i iduce sezone :D
  • Upvote 1

Čestitam igračima i upravi na osvojenom 3 ili 4 mjestu jer pokazali su da uz dobru organizaciju unutar kluba može izboriti fenomenalan plasman, pogotovo ako znamo da samo najbolje plasirana ekipa na kantonu........

Cestitke igracima, upravi i navijacima, kao i treneru.

Sezona je iza nas. Nema igraca iz prve postave za kojeg se moze reci da je odigrao lose, ili slabije od drugih, doduse ja bih mogao izdvojiti dva igraca koja su me najvise odusevila igrom, a to su Endi Nuhanovic (vjerovatno i najbolji mladi veznjak lige) i Aladin Sisic.

Becic, Albert Racic, Husic (kapiten), Keranovic, svi su odigrali sjajno.

Ipak najvece zasluge moraju ici stoperskom dvojcu Palic-Smajic koji vec dvije sezone zaredom cine najjaci tandem u ekipi Krajine.
  • Upvote 1

On nikad nije bio igrac Krajine, iako je isti podatak stajao i na Transfermarktu skoro godinu dana.

Slika sa današnjeg treninga FK Sarajevo - igrači na probi:

[img]http://www.dodaj.rs/f/21/KG/1g0fGYV5/trening180601.jpg[/img] Edited by gollum

Za one koji ne znaju, drugi igrac s lijeva je Muhamed Kaukovic, aktivni igrac FK Krajine koji je, naravno, bez ugovora sa klubom.

Gdje ovo Keranović ode?

Gdej god da ide, neka mu je sretno!

Evo bas pisem o tome, pa cu staviti link, necu vam ovako reci jer necete otvoriti Cazin.net :P

Ode covjek u Istru - hrvatski prvoligas kojeg vodi onaj kontroverzni trener Pamic. Doduse nije on kontroverzan nego oni iz Karlovca :P

[b]Strožiji kriteriji u novoj sezoni[/b]
U narednoj sezoni Prve nogometne lige Federacije na svim utakmicama uvest će se snimanje od strane neovisne TV kuće, a pooštreni su i kriteriji kada je u pitanju infrastruktura

-U cilju regularnosti takmičenja od predstojeće sezone na svim utakmicama uvodimo snimanje utakmica od strane neovisne TV kuće. Snimci će biti u vrhunskom tehničkom nivou, kako bi naše komisije rasvijetlile sva dešavanja sa stadiona, kaže Eldin Baković, generalni sekretar NS Federacije Bosne i Hercegovine.

Prema riječima generalnog sekretara Eldina Bakovića pooštreni su i kriteriji kada je u pitanju infrastruktura.

-U Prvoj ligi Federacije veliki problem je i infrastruktura. Izuzev Orašja, koje uistinu ima vrhunske uvjete po standardima FIFA, te Rudara iz Kaknja, ostali klubovi do sada nisu pridavali preveliku pažnju infrastrukturi. Apelovali smo na njih i ponovo radimo na ovom problemu. Mnogi moraju popraviti i postaviti stolice na svojim stadionima, rekonstruirati klupe za rezervne igrače, svlačionice... [b]Shodno tome, za narednu sezonu uslovili smo da svaki stadion u Prvoj ligi Federacije BiH mora imati 1.000 stolica na tribinama, a da kapacitet stadiona treba biti minimalno 2.000 mjesta, istakao je Baković.[/b]

[quote name='BaroN' timestamp='1308772456' post='431062']
Evo bas pisem o tome, pa cu staviti link, necu vam ovako reci jer necete otvoriti Cazin.net :P

Ode covjek u Istru - hrvatski prvoligas kojeg vodi onaj kontroverzni trener Pamic. Doduse nije on kontroverzan nego oni iz Karlovca :P
[/quote]

Saznala ja to još sinoć, ali nisam htjela kvariti iznenađenje po forumu. :P

Uglavnom, još jednom: Neka mu je sretno! Nadam se da će pokazati sav svoj kvalitet! :)

[quote name='gollum' timestamp='1308779847' post='431101']
-U Prvoj ligi Federacije veliki problem je i infrastruktura. Izuzev Orašja, koje uistinu ima vrhunske uvjete po standardima FIFA, te Rudara iz Kaknja, ostali klubovi do sada nisu pridavali preveliku pažnju infrastrukturi. Apelovali smo na njih i ponovo radimo na ovom problemu. Mnogi moraju popraviti i postaviti stolice na svojim stadionima, rekonstruirati klupe za rezervne igrače, svlačionice... [b]Shodno tome, za narednu sezonu uslovili smo da svaki stadion u Prvoj ligi Federacije BiH mora imati 1.000 stolica na tribinama, a da kapacitet stadiona treba biti minimalno 2.000 mjesta, istakao je Baković.[/b]
[/quote]

Bakovic je samo smijesni klaun koji prica, prica i prica, a vrlo malo radi. Pa pravilo o tribinama postoji vec nekoliko godina i Savez nije uradio nista po tom pitanju i nece uraditi nista ni naredne sezone. Mozda ce sad malo traziti od klubova da rijese te stolice i tribine, ali i to je upitno jer su isto najavili i prosle sezne.

Stolice nisu skupe, pa nasi ljudi iz Cazina voze stolice u Spaniju na stadione, Portugal, Holandiju.... a to su sve nogometne nacije. Vala ako ne mozemo tih hiljadu stolica staviti (iako nemamo kome ruku na srce) onda se ovaj klub rodio za ovakve standarde.

Mada mislim da ce Krajina biti prva koja ce staviti stolice ako klubovi bas budu primorani.

Dobar je Baković, al drugi su ga kočili.
Trebala bi se, poslije ovih problema sa suspenzijom, situacija početi popravljati aBd. Spominje se da će možda pregledi kola biti na FTV-u. Ovo za stolice možda neće stupiti na snagu odmah na početku sezone, jer više od pola lige nema 1000 stolica, ali hoće ubrzo. Jer, evo u Premijer ligi na svojim stadionima neće moći igrati Travnik, Slavija, Rudar, GOŠK, ako ne budu imali 3000 stolica.

[quote name='safet susic' timestamp='1309356969' post='431575']
Kazu Krajina otpustila Izu znal neko jel ovo tacna informacija?
[/quote]

ja sam isto cou danas u carsiji...sad koliko je to istina,stvarno ne znam..

[quote name='husko' timestamp='1309469225' post='431767']
ja sam isto cou danas u carsiji...sad koliko je to istina,stvarno ne znam..
[/quote]
Vijest je bila u Sportskim Novostima.. A cuo sam da Albert ode u Sloveniju, Purivatra u Njemačku, Keran je vec potpisao za Istru, a pisalo je i u Sportskim Novostima da se Smajic oprostio od aktivnog igranja!