Jump to content
Sign in to follow this  
ja123

Jeste li autonomas?

Jeste li autonomas?  

4 members have voted

1. 1. Jeste li autonomas?

• Nisam
      22
    • Jesam
      9

Recommended Posts

uglavnom je to vec otrcana fraza.ja bi najvolio da Cazinska krajina bude najrazvijenija u Bosni i Hercegovini.Meni nista neznaci sto se Sarajevo ili neko drugo mjesto razvija ako nasa Krajina zaostaje u ekonomskom razvitku.Dakle,ja idem po onoj..Bog je prvo sebi stvorio bradu.. pa onda drugima.Sta nama znace one dvije zgrade u Sarajevu.Nista,sarajlijama,da.Ovo se moze tumaciti da sam ja lokalista i nevidim nista u lokal-patriotizmu nista lose.Dva su brata pa svaki ima svoj novcanik,i tako ja sam ti za neku vrstu jake lokalne samouprave da se mi sami postaramo za nas razvoj i prihvatimo se vlastite odgovornosti za nas razvoj a ne da otezemo vratovima i pitamo Sarajevo;treba nam ovo treba nam ono.Evo citali ste u jucerasnjim novinama kako onaj srpski ministar Branko Dokic preusmjeri sredstva od koridora 5c za autoput Banja Luka-Gradiska,a te novce ce vracati MMF-u i bosnjacka djeca.Svaka mu cast,pa to je moguce samo kod ovih nasih blesavaca.Krajini trenutno niko nista ne nudi.Sarajevo nikad nista nije izgradilo u Krajini,sve sto je izgradjeno to su izgradili Krajisnici stezuci kaiseve i odvajajuci od usta svojih i svojih najmilijih.Evo po zavrsetku i ovog rata,Sarajevo opet gleda svoj interes i sarajevsko rukovodstvo voli da se Golf sklapa u Sarajevu nego u Cazinu ili V.Kladusi.Lokalnom se samoupravom ne dovodi u piotanje politicki opstanak neke drzave.I molio bi ovog momka ili djevojku koji je postavio ovaj topik,ko je autonomas a ko nije da mi objasni;
Kako je moguce da je Agrokomerc po najnovijoj reviziji u vlasnistvu drzave 90% a ostatak u rukama radnika,a Aluminijski kombinat u Mostaru 90% u rukama radnika Mije Brajkovica a onih deset procenata je vlasnik drzava Bosna i Hercegovina.E, ovdje sad treba nekome jebati mater[ovo se ne odnosi na postavljaca topika]topik je bas pravo dobar za diskusije sa ljudima koji se razumiju u ekonomiju i koji zele dobro Cazinskoj krajini i njenim gradjanima.
Hocel;i nas ikad zadesiti sreca i sretno vrijeme da ne moramo vise nikad pomisljati na Zapad.Sa ovim politickim snagama i nerodjenom je Krajisniku sudjeno da ide trbuhom za kruhom na Zapad.Uz sve nedace i torture ljudi su se ipak tesko odlucivali da napuste Krajinu,ali nuzda zakon mijenja,Bog silu nevoli a sila Boga ne moli.Medjutim,ako je neko imao za cilj da provocira sa naslovom o autonomasima,evo ja sam onda prvi autonomas,takvi smo ti mi Krajisnici.

Toliko se pise mi Krajisnici ovakvi , mi Krajisnici onakve mi nedamo ovo mi nedamo ono. U stvari da li moze neko da mi definira sta on podrazumjeva pod rijec Krajisnik , meni se cini da to svojata svatko na svoj nacin?!

Toliko se pise mi Krajisnici ovakvi , mi Krajisnici onakve mi nedamo ovo mi nedamo ono. U stvari da li moze neko da mi definira sta on podrazumjeva pod rijec Krajisnik , meni se cini da to svojata svatko na svoj nacin?!

Lorde,po tvom ispada da nismo svi Krajisnici,da neko sebi prisvaja ekskluzivitet..Krajisnik.Svi smo mi Krajisnici,ne zalazeci u druge stvari.

Lorde,po tvom ispada da nismo svi Krajisnici,da neko sebi prisvaja ekskluzivitet..Krajisnik.Svi smo mi Krajisnici,ne zalazeci u druge stvari.

Citajuci tvoj post kroz glavu mi prolazi misao da neznas gdje vezes a gdje drisis.Sve u svemu ja drumom a ti sumom,lijepo sam napisao pitanje a ti mi odmah trpas rijeci u usta ,nigdje nisam izjavio da netko nije Krajisnik ne krivi mene za nesto sto se odvija u tvojoj glavi.

Napiso si ovo :Medjutim,ako je neko imao za cilj da provocira sa naslovom o autonomasima,evo ja sam onda prvi autonomas,

Kao tebe je nesto razljutilo i ti si odjednom citajuci ovo pitanje odlucio da budes Autonomas.

Neznam sta si mislio pod ovo i to me je je najvise zbunilo ;takvi smo ti mi Krajisnici (tko ovde prisvaja ekskluzivitet??)
mozda da smo svi Autonomasi ili sta vec?

moje rodno selo je bilo pod autonomijom. tamo je bilo 99 posto naroda za autonomiju.
oko 20 moji rodjaka je poginulo narodnoj odbrani.
Ja sam protiv autonomije,jer mislim da je abdic vece zlo od izetbegovica.

ja cjenim i postujem i jedne i druge jer to je moj narod.

lip je viditi da ljudi mogu reci svoje misljenje. to je prava demokratija.

Koje je to selo?

moje je selo u opcini cazin.
linija razdvajanja je bila 1km od moje kuce.
to je abdic drzo sve do 8/ 1994.

do 10/1993 moja su oba brata bili na grabezu.

moje je selo u opcini cazin.
linija razdvajanja je bila 1km od moje kuce.
to je abdic drzo sve do 8/ 1994.

do 10/1993 moja su oba brata bili na grabezu.

Pa koje selo u op

Citajuci tvoj post kroz glavu mi prolazi misao da neznas gdje vezes a gdje drisis.Sve u svemu ja drumom a ti sumom,lijepo sam napisao pitanje a ti mi odmah trpas rijeci u usta ,nigdje nisam izjavio da netko nije Krajisnik ne krivi mene za nesto sto se odvija u tvojoj glavi.

Napiso si ovo :Medjutim,ako je neko imao za cilj da provocira sa naslovom o autonomasima,evo ja sam onda prvi autonomas,

Kao tebe je nesto razljutilo i ti si odjednom citajuci ovo pitanje odlucio da budes Autonomas.

Neznam sta si mislio pod ovo i to me je je najvise zbunilo ;takvi smo ti mi Krajisnici (tko ovde prisvaja ekskluzivitet??)
mozda da smo svi Autonomasi ili sta vec?

-----------------------------------------------------------------------------------

hehe Lordino,naucio sam ja citati i izmedju redova.Tebe je razljutilo sto sam ja kazao da sam Autonomas,potencijalni.Znas moze se nesto kazati i uvijeno,zamumuljeno-zakukuljeno-insinuacija..jasam stekao utisak ili dojam u tvom postu da su Krajisnici samo oni koji su za SDA a ovi drugi koji su za DNZ-e da to nisu Krajisnici..opet kazem to je moj utisak,mozda grijesim,ako grijesim ja se [izvinjavam]medjutim ovo je potpuno nevazno,svi smo Krajisnici samo sto se ideoloski razlikujemo i postujuci demokratsku proceduru svi imamo pravo na svoje misljenje.A, narod je taj koji donosi konacnu presudu i daje povjerenje da ga ta stranka vodi u svijetlu buducnost.No,imao si ti i korisnijih pitanja na koje si mogao odgovoriti,bez ovih bezveznih koja su te iritirala.nema razloga da se svadjamo i vrijedjamo,nego je bolje da vodimo konstruktivni dijalog.

sada je trebam jel reci da sam autonomas, i da me vi sutra po carsiji ganjate?

:)

ma jebem vam ja lipo autonomiju nakon 20 godina vi se nasli prepirati ko je autonomas. pa zar nije red da se izmirimo ????

Pa dajte ljudi, da se malo organizujemo, vidite li kako se kladusa gradi, a mi jos raspravljamo o autonomiji. Haj sjasite vise, hajmo malo praviti semafora po cazinu :)

ziveli

jedan autonomas kad ustanes da se ga dobro natuces, pa jedan poslje podne isto se dobro natuces jedan autonomas po noci svezes ga lancom za vrat i vodis ga kao pasce, ali pazite kad se posere po kraj ceste nemojte zaboraviti ocistiti

ja sam svog malog autonomasa razbio kad se srao pored ceste zato imam sad PITBULLA ljepsi je sto puta

ceki ceki na ili

abdi abdi na

ma jebi abdi ceki je bolje :D:lol: 8)

SVAKA TI CASA VARIVA!!!!!!!!!!!!!! zar jos ima autonomasa pa zar nisu oni muhadziri negdje u R. Hrvaskoj!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: pa zar nismo ta G...A!! ocistili....

SVAKA TI CASA VARIVA!!!!!!!!!!!!!! zar jos ima autonomasa pa zar nisu oni muhadziri negdje u R. Hrvaskoj!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: pa zar nismo ta G...A!! ocistili....

daco_s/ona druga polovina Bosne i Hercegovine cekala na tebe,cekala i cekala i odose u muhadzire a tebe ne docekase.Al' nisi ti kriv,ti bi ali oni nisu dali.

Vidim ja da ova tema ne vodi nicemu dobro, sam svadji, kao sad su ako jedni ili drugi bolji pametni itd.
I ako ja na primjer sutra promjenim misljenje i promjenim strane, za jedne cu biti pametan koji je stavio sta je "prava" stavar a za druge cu da budem glup.
Eto tako ti j kod nas, svi pametni, a ja sam "lud" sto uopce na ovu temu bilo sta pisem.
Jos iz 93 vrijedi ona ako nisi za nas ondna si protiv nas.

Ljudi moji dragi hoceli neko od vas postati nesto bolji i pametni ako odvdje kome sta opsuje ili uvrijedi?

Guest muhamed

ja sam protiv autonomije.
da bosanska krajina bude autonomija ili posebna drzava opet ce biti
bjeda i siromastvo. mi nejmamo ljude koji znaju praviti auta, radio, televiziju,computers, software, hardware itd.

ako je autonomija resenje to znaci treba bosnu, srbiju, albaniju, sudan
i ostale siromasne zemlje podjeliti u male autonomije i svaka autonomija ce odma biti bogata kao amerika.
bila je autonomija u sao krajini pa je tamo bila bjeda i korupcija.
danas ima autonomija na kosovu pa je i tamo bjeda.

autonomija moze samo velike probleme doniti.

zasto niste trazili autonomiju kad je cetnik tito bio ziv.

ja bi volio znati sto ti nevolis druga tita?!

ja sam protiv autonomije.
da bosanska krajina bude autonomija ili posebna drzava opet ce biti
bjeda i siromastvo. mi nejmamo ljude koji znaju praviti auta, radio, televiziju,computers, software, hardware itd.

ako je autonomija resenje to znaci treba bosnu, srbiju, albaniju, sudan
i ostale siromasne zemlje podjeliti u male autonomije i svaka autonomija ce odma biti bogata kao amerika.
bila je autonomija u sao krajini pa je tamo bila bjeda i korupcija.
danas ima autonomija na kosovu pa je i tamo bjeda.

autonomija moze samo velike probleme doniti.

i ja sam muhamede protiv autonomije,vidis koliko nas je Alija nasamario.Srbima je dao republiku a nama kanton,sta su to Srbi bolji od nas Bosnjaka pa da imaju republiku,zato i ja hocu republiku a vjerujem da si i ti za republiku.