Jump to content
_Gost1

Novi Zakon O Saobracaju U Bih

Recommended Posts

inace podrzavam sigurnost na cesti ali nabijem im ja ovo mladji od 23 negdje duboko.....

Sta ako nedaj Boze neki udes se desi ili recimo nekog zaboli pa mora da se vozis u bolnicu? Moram li onda trazit nekog u susjedu ko ispunjava ove uvjete da mogu voziti bolesnika u bolnicu???

<{POST_SNAPBACK}>

nije ni policija neka

Da policija zna i treba biti korektna to je normalno ali iz tvog gornjeg posta mi je to tako zvucilo da kao zmigavci opravdavaju krsenje pravila i zakona...

Podpisujem ove ostale nove "stroge" zakone ali u ovoj tacki (preko 23g. smijes voziti iza 23h) nikako ih nerazumijem.

Na tvoje pitanje: Ne nisam nikad video da ih policija zaustavlja jer nisam nikad video da neko vozi tako ludo sa upaljenim zmigavcima :)

Eh, znaci i mene kaci ovaj zakon.

znaci kad stupi na snagu, 4 mjeseca necu smjeti iza 23 sahta vozit automobil.

pa kakva je ovo glupost?

imal kakav penzioner za iznajmit da se voza samnom iza 23 sahta?

ovo nas samo potice da krsimo zakon

Hmm dali ovaj zakon vrijedi i za "strance" recimo osobe sa bosanskim drzavljanstvom ali sa stalim boravkom u inostranstvu i stranom vozackom dozvolom?

Ili kako to izgleda :blink:

Ma ovo za 23 godine je fakat glupost... pa to nema ni u hrvatskoj a i oni imaju saobracajne zakone mutave... kod njih 2 godine kad polozis ne smijes voziti poslije 23 sam ali mislim 18 (polozis ) + 2 = 20 ... a kod nas do 23... debilno.... ko zna kolikim ljudima treba i za posao da voze poslije 23 .... :blink:

e vala ebe se meni ja cu voziti i poslije 23 sata,pametnije bi im bilo da kazne daju onima koji se nepravilno i svugdje parkiraju i tako to,ili da kazne one koji idu 40 a treba da se ide 60. to je ubistvu na cesti - krenes da pretices i eto sudara.

a to za 23 godine --- cista glupost, to nema nigdje, i sta sada ja hovu da vozim pjanog kolegu koji ima 25 godina.ko da vozi: ja ne smijem jer nemam 23 godine a on ne smije jer je pjan,znaci ostati tu gdje jesam,ma daj ispada sad da svi koji su ispod 23 godine slabi vozaci - FUJ !

A jel ovo vazi za sve vozace ili samo one koji poloze nakon stupanja na snagu ovog novog zakona?

aaa da da to ibro,mozda je bas to moj spas :)
ali ako je onako napisano kao sto pise na forumu,onda vrijedi za sviju.sad ne znamo da li je onako bas u zakonu.

koja je to glupost, pa to nema ni u americi!!! da nije opet nermin ogresevic progurao svoj zakon :lol:

a bog te....sranja.....

to fakat glupo...daj nek ohlade...
ovo sa 23 god...buahaha......aj dje vezza....hoce da sacuvaju raju..da da...polije 23h voze najludji vozaci,i tad sve vrvi od raje...lol...
fakat ima pijani poslije 23h sto voze,al bog te..ovo gl00po...al' dajte..ovo nece ni toliko biti prdrzavano..
mladi samo dobiju auto,poloze i moraju prije 23h kuci...hebem ti zakon...

a vidi ono....
svjezi vozaci trebaju voziti do 70km/h u naseljima...lol...;)

koja je to glupost, pa to nema ni u americi!!!  da nije opet nermin ogresevic progurao svoj zakon  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

na inicijativu gra

pa kakva je ovo glupost?

<{POST_SNAPBACK}>

ehheheeh faakt i mene kaci,nista ibro dacemo oglas za kakvog penzionera da nas voza ehhehehe

nemaju djeca sta vani raditi poslije 23 h :D

u nekim slucajevima zakon dozvoljava da ova djeca voze i poslije 23 h,nek vam rajder objasni :D

pozdrav domovini

Svejedno, nemaa zatvorske kazne za ove manje prersaje, preticanje i sl, da vam dodje ono 1 dan zatvora za kaznu za parkiranje i sl, nego bice pljenidba :)

Mene briga, ja ionako kontam i dalje vozit poslije 11 bez prisustva starije osobe, jedino ako se ne zaljubim u kakvu starku onda je to baska:)

I polismeni valjda imaju razumjevanja za potrebe mladih :D

pa kakva je ovo glupost?

<{POST_SNAPBACK}>

hehe ibro mogul ja :) i onako sam haman nastupila u 25-tu :P

haj dobro je sto ce uvesti malo strozji zakon al ovo za 23.god je fakat ludo..a trebali su ubacit kaznu za one sto se prese*avaju po cesti..

pozz