Jump to content
Falcon

Nermin Ogresevic,

Recommended Posts

Posto si ti vidim na strani nacelnika ajde ti reci sta je to nacelnik dobro uradio za ovaj grad? Mislim osim sto je otvoio pokoju d

nije u pitanju seljak iz sela i negleda se na to,pa vidi se koliko je neko fakultetski obrazovan a drzi se starog nacina vodzenja politike iz kamenog doba.zasto to fakultetsko obrazovanje neusmjeri prema gradu imac vecu reputaciju i zasto je stranacki oprijedjeljen,nek bude neutralan u tom smislu,nek pregovara sa svima al njegova duznost je radit onako zasto je polozio zakletvu,.a ne da on plese kako drugi sviraju,zaso nevidi koliko je na birou nezaposleni ljudi?zasto nevidi neki progam za zaposljavanje ljudi?koliko samo tih organizacija ima nekakvih i koliko njih sjedi po kancelarijama a kad dodzes pitas za nesto samo kazu bicete obavjesteni u vezi toga,ma balegaju lazu sami sebe,.skuzio je narod i previse je nepovjerljiv postao netreba jos puno da pocnu demontracije za stanje u kojem se nalazi i grad i drzava.uveli nove kazne za saobracaj a plata ista ostala,znaci lapi narodu i ono sto zaradi,nebi dali ni bjelog kruha da se jede,sramota da su kazne toliko rigorozne a jedna penzija ratnog vojnog invalida 43 marke,.jebes takvu drzavu brete...

sta vas dvojica zelite da kazete, da je kolektivna svijest  "carsije"  u odnosu na okolicu daleko osvjestenija ??    da su oni na selu zaostali, retardirani ?? da nemaju svoje misljenje, da je vase misljenje superiornije od njihovog, po cemu to majke ti  ?
bio sam skoro u jednom selu blizu tuzle, u tom selu je odnos fakultetski obrazovanih ljudi u odnosu na ostale daleko u vecem broju, pa svaka kuca ima bar jednog fakultetski obrazovanog covjeka, nisam mogao vjerovati..

<{POST_SNAPBACK}>

Usporedba sa tuzlom ti ne vrijedi. Ja osobno znam da po nasim selima roditelji salju svoju maloljetnu djecu sa 16,17 godina da glasaju po direktivi za SDA i da to PROLAZI. Ne volim generalizirati ali cinjenica stoji da seosko stanovnistvo u opcini cazin vecinom glasa za samo jednu stranku.

Ebote zivot et krenes od sporta sta imas u Cazinu?? Haman pa nista!
Gdje nam je rukomet? Nekad smo bili u samom vrhu BiH rukometa.
Kosarka? Danije Mense Limometala isto je nebi bilo nigdje nazalost zahvaljujuci nacelniku i ona dise na skrge, pitanje je samo kad ce stat jer jedan covjek nemoze sam sve financirat! Al et opet taj jedan covjek Menso doveo nam je Kosarkasku reprezentaciju BiH u Cazin! Svakako nacelnik opstine nema nikakve zasluge za to, jer Meno podnosi sve troskove kosarkaske reprezentacije a ne mozda Nacelnik il opstina!
Nogomet? Zahvaljujuci Ismetu Hrletu i Amiru Harbasu on i dalje zivi u Cazinu et napokon mozemo gledat 1.ligu u Cazinu! Samo kad se sjetim utakmice sa NK Vlasic, nadam se da ce i u iducim utakmicama biti takva atmosfera. Da li je potrebno da kazem da nacelnik opstine za ovu sezonu nije dao ni jedne jedine marke, glupo je to i spominjat ikako jer niko nije navikao na drugacije, nacelnik je uvijek bio gluh kad je u pitanju Cazinski nogomet.
Al imamo nest u cazinu!
Karate i tekvan do( neznam kako se pravilno pise) klubove! To je bitno. Da imao tekvan do klub tigar i neznam ti jos neke..
Svaka cast za stolnoteniski klub TOP STENS koji nize uspjehe al ni on necu moci jos dugo..
Sve u svime vidimo da je sportska situacija na  najnizem nivou. Mislim da bi se nacelnik opstine trebao zapitat o svemu ovom!

<{POST_SNAPBACK}>

Samo cu ti jedno reci, nigdje na svijetu vlast ne dovodi reprezentaciju i ne podrzavaju klubove financijski osim mozda u tri zemlje: Kubi, Bjelorusiji Moldaviji. Svugdje ostalo, gdje god je kapitalisticki sistem privatnici vode klubove (cak i drze klubove), pa cak i imaju neka uplacena prava da vode reprezenatacije.

Dakle, ako se nada neko da ce mu Tihic il Lagumdzija podrzati financijski klub, mislim da malo grijesi. Cak i onaj ko se kandiduje za nacelnika govoreci kako ce on financijski podrzati klub, od tog covjeka bjezi dan hoda jer taj covjek je onda il u dusi komunista il nije citao osnovne postulate kapitalistickog sistema gdje je trzisna privreda. Moro bi neko procitati kako se vodi budzet i da ni nacelnik ni OV nemaju generalna prava da odredjuju koliko ce nekom za sport ako se gradjani u tome ne slazu, kad to procitaju, onda nek popiju jos jednu pivu pa tek se onda kandidiraju za nacelnika.

Samo cu ti jedno reci, nigdje na svijetu vlast ne dovodi reprezentaciju i ne podrzavaju klubove financijski osim mozda u tri zemlje: Kubi, Bjelorusiji Moldaviji. Svugdje ostalo, gdje god je kapitalisticki sistem privatnici vode klubove (cak i drze klubove), pa cak i imaju neka uplacena prava da vode reprezenatacije.

Dakle, ako se nada neko da ce mu Tihic il Lagumdzija podrzati financijski klub, mislim da malo grijesi. Cak i onaj ko se kandiduje za nacelnika govoreci kako ce on financijski podrzati klub, od tog covjeka bjezi dan hoda jer taj covjek je onda il u dusi komunista il nije citao osnovne postulate kapitalistickog sistema gdje je trzisna privreda. Moro bi neko procitati kako se vodi budzet i da ni nacelnik ni OV nemaju generalna prava da odredjuju koliko ce nekom za sport ako se gradjani u tome ne slazu, kad to procitaju, onda nek popiju jos jednu pivu pa tek se onda kandidiraju za nacelnika.

<{POST_SNAPBACK}>

Koliko ja znam Cazinu i Bihacu bilo je ponudeno organizovanje omladinskog evropskog prvenstva u kosarci ali je nas nacelnik to glatko odbio a uprva kosarkaskog kluba Cazin je htjela da bez nacelnikove pomoci organizuju to prvenstvo ali je nacelnik zabranio dvoranu tacnije receno nije dopustio da se igra u sportskoj dvorani u cazinu!
Al cast Biscanima i njihovom nacelniku koji je uz sportsku dvorano Luke renovirao jos fiskulturnu salu neznam tacno kojeg fakulteta uluzio 50 hiljada km i pri zavrsetku prvenstva opcina Bihac je bila u zaradi 300 000 km
Umjesto da je nacelnik prihvatio prvenstvo imali bi sad i asvalt oko dvorane i rijeseno grijanje pa bi imali dvoranu s vropskim standardima a ne ovako pokradenu( pokrali je ovi na vlasti), skratitu za 3-4 metra..
Ovo je primjer da vlast dovidi i reprezentacije mislim u nasem slucaju odbija!!

Koliko ja znam  Cazinu i Bihacu bilo je ponudeno organizovanje omladinskog evropskog prvenstva u kosarci ali je nas nacelnik to glatko odbio a uprva kosarkaskog kluba Cazin je htjela da bez nacelnikove pomoci organizuju to prvenstvo ali je nacelnik zabranio dvoranu tacnije receno nije dopustio da se igra u sportskoj dvorani u cazinu!
Al cast Biscanima i njihovom nacelniku koji je uz sportsku dvorano Luke renovirao jos fiskulturnu salu neznam tacno kojeg fakulteta uluzio 50 hiljada km i pri zavrsetku prvenstva opcina Bihac je bila u zaradi  300 000 km
Umjesto da je nacelnik prihvatio prvenstvo imali bi sad i asvalt oko dvorane i rijeseno grijanje pa bi imali dvoranu s vropskim standardima a ne ovako pokradenu( pokrali je ovi na vlasti), skratitu za 3-4 metra..
Ovo je primjer da vlast dovidi i reprezentacije mislim u nasem slucaju odbija!!

<{POST_SNAPBACK}>

ovo je sad vrhunac! Zabranio nacelnik da se u njegovom gradu odrzava Evropsko prvenstvo u kosarci? Imas li i za to "original" ili "kopiju" dokumenta koja to potvrdjuje. Mislim, zaboli me cosak ko vlada i sve to, zaista meni ne smeta ni Ogresevic ni Harbas, al cemu da pretjerujemo? nemoj da iznosimo netacne i neprovjerene informacije.

Koliko sam ja upoznat oko toga, nacelnik je trazio da Cazin bude domacin posto ima bolje uslove od Bihaca, medjutim neciji lobiji su htjeli malo i za Bihac i posto se kroz par zadnjih godina u Cazinu samo odrzavala one manifestacije tipa "finale BiH u rukometu za zene kako bi se pokupila lova" da se zbog toga odustalo. Lobiranja su zestoka, a Cazin ima nazalost unutrasnjeg neprijatelja koji bi lakse sjeo i dogovorio se s

U pravu si Kemo... klubove treba da financiraju privatnici i tu te podrzavam. Ali problem je sto bi grad kao grad trebao osigurati sportska igralista za djecu i omladinu gdje bi se djeca mogla baviti neprofesionalnim sportom jer vecini omladine ipak sport nije primarna stvar u zivotu ali im odvlaci vrijeme od drugih gluposti. Jer sport se i dijeli na masovni i profesionalni. profesionalni se financira privatno a za masovni bi se trebala pobrinuti drzava.

ovo je sad vrhunac! Zabranio nacelnik da se u njegovom gradu odrzava Evropsko prvenstvo u kosarci? Imas li i za to "original" ili "kopiju" dokumenta koja to potvrdjuje. Mislim, zaboli me cosak ko vlada i sve to, zaista meni ne smeta ni Ogresevic ni Harbas, al cemu da pretjerujemo? nemoj da iznosimo netacne i neprovjerene informacije.

Koliko sam ja upoznat oko toga, nacelnik je trazio da Cazin bude domacin posto ima bolje uslove od Bihaca, medjutim neciji lobiji su htjeli malo i za Bihac i posto se kroz par zadnjih godina u Cazinu samo odrzavala one manifestacije tipa "finale BiH u rukometu za zene kako bi se pokupila lova" da se zbog toga odustalo. Lobiranja su zestoka, a Cazin ima nazalost unutrasnjeg neprijatelja koji bi lakse sjeo i dogovorio se s

da,da, drugacije razmisljaju od onih bildera carsijskih tipa adi n. itd. vecina carsijskih nada su konobari,prema tome,ohladi!

<{POST_SNAPBACK}>

Kakve veze sad imaju bilderi

ne uvazava ni kiparstvo.

sjetite se samo reakcija na koloniju skulptura OStrozac.
prosle godine nije bila Brdska trka na Ostroscu, zakaj?

Znate da smo imali problema i sa novom godinom u gradu?

kad vec citav Cazin slavi tu novu godinu po birtijama i kad namto vec niko ne moze zabranit, a i da zabrani sumnjam da bi se iko toga pridrzavao, zasto se ne napravi nesto kao u citavom svijetu, davaj nam kakav band na raskrsce, davaj nam ovih nasih cazinjana nek tamburaju i nek setu noc festa. Nek nam se obrati nacelnik ako mora i veli happy vam nova godina i glasajte za mene.

Sada su nam nasli pravit alinac pred izbore a otkad se za to trubi.

evo, k'o da su me slusali ono za smece, mozda i citaju ovaj forum. sada se u ranim jutarnjim satima kupi smece, oko 3-4 sahta. pohvalno zaista.

samo jos da one pse lutalice pocnu rokat u tom terminu a ne oko 7 sahata kad narod pici na posao, i voze djecu u skole, obdanista da djeca to gledaju.

evo, bice valjda nesto od toga internet centra, samo se nadam da nece biti potrebno biti clan mladih SDA da se moze to koristit.

zao mi je sto ono nestranacko udruzenje mladih feniks nije zazivjelo kao u ona stara vremena ali mislim da i mi mladi znamo samo trubit a ne znamo konkretno se borit za nasa prava.

kad smo trazili pare za cazin.net, server, domena, karta cazina za mapu koju radimo od osnivanja, novi imenik cazina, nove nazive ulica i sl, nista preko njih nismo mogli dobiti. Uvijek je to komlikovano, al' nema veze.

Moje licno misljenje je da je dosta naroda po selima rasprostranjeno po dijaspori, tj rodjaka od ovih stoglasaju i njima je zaista dobro i odgovara im ovakva klima, jer oni zaista dobro zive, ovi posalju para, dok bom ovi u gradu su i nezadovoljni jer 200 nekakvih zgrada ima, onaj jedan nije platio vodu, iskljuci citavoj zgradi, onaj krkan sa nekog sprata baca smece pred ulaz i sl, rupe na cestama, parkirano mu auto na ulaz i sl, normalno da ce biti nezadovoljni tim nekim problemima, nezadovoljni radim inspekcija i sl.

uh, sta ja toga napisa.

i zivcira me stoje ubijen duh carsije.
mislim da je ono najlosija sezona poslije rata.
imamo dvije pijace petkom
u Carsiji se vise nista ne moze pronac. carsija je izmjestena na podrucje kucica i cupriju.

Naplacuju visoke cijene koristenja javnih povrsina i to javnu povrsinu ocjene onako od oka :)

To Ibro majstore, sve je to tako ko

Moje licno misljenje je da je dosta naroda po selima rasprostranjeno po dijaspori, tj rodjaka od ovih stoglasaju i njima je zaista dobro i odgovara im ovakva klima, jer oni zaista dobro zive, ovi posalju para, dok bom ovi u gradu su i nezadovoljni jer 200 nekakvih zgrada ima, onaj jedan nije platio vodu, iskljuci citavoj zgradi, onaj krkan sa nekog sprata baca smece pred ulaz i sl, rupe na cestama, parkirano mu auto na ulaz i sl, normalno da ce biti nezadovoljni tim nekim problemima, nezadovoljni radim inspekcija i sl.

<{POST_SNAPBACK}>

ne vjerujem da ikome odgovara ovakva situacija, osim onima sto drze konce i sjede u foteljama..

pa to je vasa urbanizovana i kulturna carsija sto je spominjao safet susic i jos neki, na ostalo nemam komentara.

a sve mi to lijepo ovako pricamo, zar ne postoji neki nacin, peticija neka ili nesto da se smjeni taj nacelnik ili da se makar natjera da obavlja svoj posao kako treba..

ne vjerujem da ikome odgovara ovakva situacija, osim onima sto drze konce i sjede u foteljama..

pa to je vasa urbanizovana i kulturna carsija sto je spominjao  safet susic i jos neki, na ostalo nemam komentara.
a sve mi to lijepo ovako pricamo, zar ne postoji neki nacin, peticija neka ili nesto da se smjeni taj nacelnik ili da se makar natjera da obavlja svoj posao kako treba..

vasa?

sve je to Cazin. i tvoja slatina i neciji Trzac i Glogovac i Tromedja i sta ti ja znam kakvih mahala, sve je to Cazin i nacelnik treba da bude isprednas sviju.

Pa imate i vi u Slatini nekih pesina koji drugima zagorcavaju zivot, samos to je ovdje nabijeno i vise izrazeno. Dosta ih je sa sela preslo u grad. Nije sav narod kulturan i obrazovan. Uvijek ima krkana. Samo tamo na selu se svak boji. Parkiraj nekom pred kucu i ostavi citav dan, sumnjam da ce ti auto biti citavo, il' jednom se zamjeri s komsijom, pogin'o si.

zato i kazem da nam trebaju inspekcije i cvrsti organi koji ce zakon sprovodit jednak za sve a sve u suradnji sa Nacelnikom opstine.

sve mi ove organe imamo, ali neko ih treba podsjetit da rade svoj posao

ne treba nikog smjenit.
drago mi je sto je nacelnik mlad covjek za razliku od ostalih, samo treba i njega neko podsjetit da ima narod iza sebe i da je on predstavnik nas sviju, a ne jedne politicke struje. ON je predstavnik i ovih iz SDP-a, DNZ-a, SBIH i sve i jednog jedinog gradjana koji je glasao i za njega i za harbasa i za skrgica i za sve kandidate. On je dobio demokratski izbore i treba da nas predstavlja sviju i da nas sviju saslusa :D

vasa?
sve je to Cazin. i tvoja slatina i neciji Trzac i Glogovac i Tromedja i sta ti ja znam kakvih mahala, sve je to Cazin i nacelnik treba da bude isprednas sviju.

Pa imate i vi u Slatini nekih pesina koji drugima zagorcavaju zivot, samos to je ovdje nabijeno i vise izrazeno. Dosta ih je sa sela preslo u grad. Nije sav narod kulturan i obrazovan. Uvijek ima krkana. Samo tamo na selu se svak boji. Parkiraj nekom pred kucu i ostavi citav dan, sumnjam da ce ti auto biti citavo, il' jednom se zamjeri s komsijom, pogin'o si.

zato i kazem da nam trebaju inspekcije i cvrsti organi koji ce zakon sprovodit jednak za sve a sve u suradnji sa Nacelnikom opstine.

sve mi ove organe imamo, ali neko ih treba podsjetit da rade svoj posao

<{POST_SNAPBACK}>

da, vasa, jer koliko ja vidim, po prethodnim postovim, mi sa sela smo zaostali, retardirani,pa nije u redu da se ubrajamo medju urbanizovane gradjane carsije..

no koliko god se vi busali u prsa, ti glasovi sa sela jos se uvazavaju..

izvini. uvijek sam mislio da je slatina prigradsko naselje.
ali ako tvrdis da je selo, onda ok.

procitaj malo bolje moj prijasnji post, naveo sam ti zasto mislim da su razliciti glasovi sa sela i iz grada a da nisam spomenuo da je neko zaostao ili da je retardiran

malo bolje procitaj post prije sto nekoga napadnes

zao mi je sto pisem malo duze postove pa je nekima mrsko citat pa samo pozure pod hitno odgovorit.

jel to zbog post count-a ili cega drugog, neznam ....

i ponosim se sto sam iz Cazina - Carsije. Nikad se nisam zbog toga stidio niti cu ikad

Ibro care da se kandidiras za nacelnike majkemi bi glasao za tebe.Ovo nije zeza vec tio ozbiljno kazem.Posto si iz carsije i znas dosta tih stvari kako treba da funkcionisu onda bi se brate trebao kandidirati.Ako nisi u nekoj politickoj partiji budi onda nezavisan i registruj se.Mislim dobro je sto imas jako lijepe ideje za Cazin kao grad ali i za cijelu opstinu.

pozdrav od Gage...

,Aug 10 2006, 14:41]ne uvazava ni kiparstvo.

sjetite se samo reakcija na koloniju skulptura OStrozac.
prosle godine nije bila Brdska trka na Ostroscu, zakaj?

Znate da smo imali problema i sa novom godinom u gradu?
kad vec citav Cazin slavi tu novu godinu po birtijama i kad namto vec niko ne moze zabranit, a i da zabrani sumnjam da bi se iko toga pridrzavao, zasto se ne napravi nesto kao u citavom svijetu, davaj nam kakav band na raskrsce, davaj nam ovih nasih cazinjana nek tamburaju i nek setu noc festa. Nek nam se obrati nacelnik ako mora i veli happy vam nova godina i glasajte za mene.

Sada su nam nasli pravit alinac pred izbore a otkad se za to trubi.
evo, k'o da su me slusali ono za smece, mozda i citaju ovaj forum. sada se u ranim jutarnjim satima kupi smece, oko 3-4 sahta. pohvalno zaista.

samo jos da one pse lutalice pocnu rokat u tom terminu a ne oko 7 sahata kad narod pici na posao, i voze djecu u skole, obdanista da djeca to gledaju.

evo, bice valjda nesto od toga internet centra, samo se nadam da nece biti potrebno biti clan mladih SDA da se moze to koristit.

zao mi je sto ono nestranacko udruzenje mladih feniks nije zazivjelo kao u ona stara vremena ali mislim da i mi mladi znamo samo trubit a ne znamo konkretno se borit za nasa prava.

kad smo trazili pare za cazin.net, server, domena, karta cazina za mapu koju radimo od osnivanja, novi imenik cazina, nove nazive ulica i sl, nista preko njih nismo mogli dobiti. Uvijek je to komlikovano, al' nema veze.

uh, sta ja toga napisa.

i zivcira me stoje ubijen duh carsije.
mislim da je ono najlosija sezona poslije rata.
imamo dvije pijace petkom
u Carsiji se vise nista ne moze pronac. carsija je izmjestena na podrucje kucica i cupriju.

Naplacuju visoke cijene koristenja javnih povrsina i to javnu povrsinu ocjene onako od oka :)

<{POST_SNAPBACK}>

lazes ibro evo danas sam se oko 17 sati vozio iza smecarskog kamiona kroz carsiju :D

da, vasa, jer koliko ja vidim, po prethodnim postovim, mi sa sela smo zaostali, retardirani,pa nije u redu da se ubrajamo medju urbanizovane gradjane carsije..

no koliko god se vi busali u prsa, ti glasovi sa sela jos se uvazavaju..

<{POST_SNAPBACK}>

ti bas neces nego glavom kroz zid... ja sam samo rekao da vecina seoskog stanovnistva glasa za SDA i da cak na selu maloljetnici glasaju po direktivi... e sad ako ti tu vidis da sam ja napisao da je neko retardiran ti slobodno reci ......

i ne busam se ja nista u prsa ali me boli kao i ibru i ljuti kada vidim da duh cazinske carsije umire

a glasovi se uvazavaju i treba da se uvazavaju glasovi svih (barem onih koji imaju pravo glasati)

,Aug 10 2006, 15:35]izvini. uvijek sam mislio da je slatina prigradsko naselje.
ali ako tvrdis da je selo, onda ok.

procitaj malo bolje moj prijasnji post, naveo sam ti zasto mislim da su razliciti glasovi sa sela i iz grada a da nisam spomenuo da je neko zaostao ili da je retardiran

malo bolje procitaj post prije sto nekoga napadnes

zao mi je sto pisem malo duze postove pa je nekima mrsko citat pa samo pozure pod hitno odgovorit.

jel to zbog post count-a ili cega drugog, neznam ....
i ponosim se sto sam iz Cazina - Carsije. Nikad se nisam zbog toga stidio niti cu ikad

<{POST_SNAPBACK}>

prije nego napadnes provjeri, nisam ni mislio na tvoj post nego neke druge, nisi ti citao prijasnje postove, jel na ovoj temi il drugoj ne sjecam se.. a post counting, buhh, e stvarno ako sam jedan od tih jebat ga vise..

evo isak je skontao na koje sam postove mislio, hajd nije bitno, da se ne svadjamo ...

da, ali si direktno odgovorio meni.

ne zelim se ni ja svadjati, al' ev moram ovo reci.

Uvijek sam mrzio podjele na gradsku raju i raju sa sela.

to me uvijek zivciralo, kada narod kaze, hajd gradsko je djete, ovo ono.
Gradska djeca su vecinom razmazena, navikli na spavanje do 12, ispijanje kahvi po gradu i grebanje za marku, dok djeca sa sela vecinom rade i tu marku samostalno zarade.

Mislim, u svakom zitu ima kukolja, tako da ni svi u gradu nisu ovakvi kakve sam naveo, a niti na selu vise.

Sve se to izmijenilo. Djeca iz grada uglavnom imaju jake roditelje iza sebe, pa mogu kupit skole, fakultete, i navikla su na stele neke, dok ovi sa sela vecinom djeca koja su odrasla na teskim radovima po njivama i sl sve vise uce i trude se da uz pomoc skole olaksaju sebi zivot. I to veoma cjenim. Zato su mi i te podjele mrske, i ne smatram da je neko retardiran zbog toga sto je sa sela ili zaostao. Cak sto vise, svi vec imamo asfalt, vodu, struju, slusa se radio, gleda TV i sl, pa i ne postoje neke razlike koje su bile prije 20 godina.

Smece kroz carsiju se vozi cetvrtkom i petkom u tim zeznutim terminima zbog petka koji je pijacni dan pa se pokupi smece prije i poslije pijace. (ne pitaj me kako znam)

Ma kakav nacelnik, da je ono prvo fax zavrsit :)

nego, jedna vrlo mlada osoba se namjerava kandidirat za nacelnika, ja cu vam poslije i reci koja, pa bom imacemo priliku svi pokazat da li nam je bitnija mlada nezavisna osoba iz Cazina ili neko stranacko potrckalo :)

Neznam za vas ostale, ali ja u ovom gradu sam isao u obdaniste, zavrsio osnovnu skolu, zavrsio srednju skolu, nisam htio ganjat fakultete dalje od bihaca, naseg kantona, ali sam tu, redovno putujem na fax. Zelim nakon zavrsenog fakulteta raditi u Cazinu, osnovat porodicu u Cazinu, zivjet do kraja zivota u Cazinu.
Moj zivot je Cazin. zbog toga zelim samo dobro u ovom gradu a ne neke podjele koje nam oduvijek podvaljuju. zelim sa svima biti dobar, da ne skrece neko od mene pogled ili ja od nekog kad sidjem niz carsiju.
Stjenjani, Trscani, Gnjilavcani, Slatinjani , Liskovcani i svi ostali su CAZINJANI.

peace

da, ali si direktno odgovorio meni.

ne zelim se ni ja svadjati, al' ev moram ovo reci.
Uvijek sam mrzio podjele na gradsku raju i raju sa sela.

to me uvijek zivciralo, kada narod kaze, hajd gradsko je djete, ovo ono.
Gradska djeca su vecinom razmazena, navikli na spavanje do 12, ispijanje kahvi po gradu i grebanje za marku, dok djeca sa sela vecinom rade i tu marku samostalno zarade.

Mislim, u svakom zitu ima kukolja, tako da ni svi u gradu nisu ovakvi kakve sam naveo, a niti na selu vise.

Sve se to izmijenilo. Djeca iz grada uglavnom imaju jake roditelje iza sebe, pa mogu kupit skole, fakultete, i navikla su na stele neke, dok ovi sa sela vecinom djeca koja su odrasla na teskim radovima po njivama i sl sve vise uce i trude se da uz pomoc skole olaksaju sebi zivot. I to veoma cjenim. Zato su mi i te podjele mrske, i ne smatram da je neko retardiran zbog toga sto je sa sela ili zaostao. Cak sto vise, svi vec imamo asfalt, vodu, struju, slusa se radio, gleda TV i sl, pa i ne postoje neke razlike koje su bile prije 20 godina.

Smece kroz carsiju se vozi cetvrtkom i petkom u tim zeznutim terminima zbog petka koji je pijacni dan pa se pokupi smece prije i poslije pijace. (ne pitaj me kako znam)
Ma kakav nacelnik, da je ono prvo fax zavrsit :)

nego, jedna vrlo mlada osoba se namjerava kandidirat za nacelnika, ja cu vam poslije i reci koja, pa bom imacemo priliku svi pokazat da li nam je bitnija mlada nezavisna osoba iz Cazina ili neko stranacko potrckalo :)

Neznam za vas ostale, ali ja u ovom gradu sam isao u obdaniste, zavrsio osnovnu skolu, zavrsio srednju skolu, nisam htio ganjat fakultete dalje od bihaca, naseg kantona, ali sam tu, redovno putujem na fax. Zelim nakon zavrsenog fakulteta raditi u Cazinu, osnovat porodicu u Cazinu, zivjet do kraja zivota u Cazinu.
Moj zivot je Cazin. zbog toga zelim samo dobro u ovom gradu a ne neke podjele koje nam oduvijek podvaljuju. zelim sa svima biti dobar, da ne skrece neko od mene pogled ili ja od nekog kad sidjem niz carsiju.
Stjenjani, Trscani, Gnjilavcani, Slatinjani , Liskovcani i svi ostali su CAZINJANI.

peace

<{POST_SNAPBACK}>

ibro,ja znam koja je to osoba i znam NJU licno,znam koliko je ambiciozna,znam da je zavrsila fakultet u roku,da je proputovala pola evrope svojom zaslugom,znam da govori strane jezike perfektno,da zivi za Cazin i da Cazinu i mladima zeli bolje sutra i ja cu ako bog da glasati za nju a trebali bi i mnogi mladi jer znam sigurno da ce ona predstavljati NAS MLADE prije svega.

Dobro sad me zanima fakat koje ta osoba jer vec razmisljam da dam svoj glas toj osobi il da i ovaj put podrzim Amira Harbas(koji ce se opet kandidirati za nacelnika)!