Jump to content
Falcon

Nermin Ogresevic,

Recommended Posts

cini mi se da ovaj narod gutla "knedle" ( i jos stosta ) jos odonda kad mu je obecano konzumiranje hrane zlatnim kasikama...

ovaj narod je vjerovao u ratu u one carke kako ce carkama otjerat cetnike sa platoa[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]sjecal se ko toga?

hmmmm ja vas nekuzim....

ipak imam osjecaj da vam niko ama bas niko ugodio nebi..

i sta god da je uradio nista nepase...

i jos jedno u kojoj ste vi stranci vi sto ga kritikujete??

ma u pravu si ti eci, mi dzabe kritiziramo, sve kod nas je bajno i sjajno..
med i mlijeko..

[quote name='EcI PeCi PeC' date='07 January 2010 - 13:32 ' timestamp='1262863925' post='353609']
hmmmm ja vas nekuzim....

ipak imam osjecaj da vam niko ama bas niko ugodio nebi..

i sta god da je uradio nista nepase...

i jos jedno u kojoj ste vi stranci vi sto ga kritikujete??
[/quote]

ECI BOG TI DAO NEMA VLASTI DOBRE,PA SAMIM TIM NEMA

[quote name='Clark Gable' date='11 January 2010 - 18:05 ' timestamp='1263225908' post='354484']
ma sta kazu :icon_cheesygrin:

Učenici i uposlenici O

[quote name='pingvin' date='06 January 2010 - 09:44 ' timestamp='1262767491' post='353447']
Bolja bi mu reklama bila da je stao gore i zabranio prolaz autima dok se to ne sanira jer bi, ne daj Boze, mogao poginuti neko do gradjana opcine Cazin a i sire.Ja bi prvi stao uz njega da je to ucinio bez obzira sto ga ne simpatisem(ali mene ne interesuju ljudi vec potezi i djela koje ljudi cine).
[/quote]

Ma daj pingu ne zahebavaj, treb'o ti je nacelnik ici zatvarati magistralni put, pa bi ga onda svi vi zajedno ismijavali.

Normalno je da Nacelnik (kao institucija) koristi i medije kao sredstva da prisili gospodu iz Federalne direkcije za ceste da rade svoj posao. A evo sad vidimo da se i uspjelo s tim pritiscima pa je kliziste bar malo sanirano, a nadati se da ce s pocetkom gradjevinske sezone biti i sanirano u potpunosti.

Kad su rupe po gradu u pitanju, i to se u zadnjih par dana saniralo (znam svi cete reci da ono nije nikakav posao) ali s obzirom da je januar mjesec i da asfaltne baze ne rade a vremenski uslovi su ovakvi kakvi jesu trenutno nije moguce bolje rijesiti problem udarnih rupa u gradu.

Samo se nadam da u proljece kad se gradske ulice raskopaju s ciljem rekonstrukcije ili saniranja posljedica zimskog odrzavanja da vi KRITICARI svega i svakog ko nije vas istomisljenik necete ponovo kritikovati Nacelnika jer se nemoze rahat proci kroz grad, al ovaj put zbog radova na cestama.

[quote name='razarac' date='16 January 2010 - 11:41 ' timestamp='1263634882' post='355044']
Ma daj pingu ne zahebavaj, treb'o ti je nacelnik ici zatvarati magistralni put, pa bi ga onda svi vi zajedno ismijavali.

Normalno je da Nacelnik (kao institucija) koristi i medije kao sredstva da prisili gospodu iz Federalne direkcije za ceste da rade svoj posao. A evo sad vidimo da se i uspjelo s tim pritiscima pa je kliziste bar malo sanirano, a nadati se da ce s pocetkom gradjevinske sezone biti i sanirano u potpunosti.

Kad su rupe po gradu u pitanju, i to se u zadnjih par dana saniralo (znam svi cete reci da ono nije nikakav posao) ali s obzirom da je januar mjesec i da asfaltne baze ne rade a vremenski uslovi su ovakvi kakvi jesu trenutno nije moguce bolje rijesiti problem udarnih rupa u gradu.

Samo se nadam da u proljece kad se gradske ulice raskopaju s ciljem rekonstrukcije ili saniranja posljedica zimskog odrzavanja da vi KRITICARI svega i svakog ko nije vas istomisljenik necete ponovo kritikovati Nacelnika jer se nemoze rahat proci kroz grad, al ovaj put zbog radova na cestama.
[/quote]
tako je stari... neki uvijek nadju na sto da se zale... vazno da su drugi uvijek krivi ;)

svaka cast, statistika je neumoljiva :icon_cheesygrin:
inace je realno gledajuci sve med i mlijeko..taman kako taj garfikon kaze :icon_cheesygrin:

[quote name='snake' date='21 January 2010 - 16:18 ' timestamp='1264083536' post='355542']
svaka cast, statistika je neumoljiva :icon_cheesygrin:
inace je realno gledajuci sve med i mlijeko..taman kako taj garfikon kaze :icon_cheesygrin:
[/quote]

tako ka

[quote name='security' date='20 January 2010 - 12:45 ' timestamp='1263987926' post='355439']
Čestitam.

[img]http://www.opcinacazin.com/anketa2.jpg[/img]
[/quote]

Ja sam licno u 2008. godini bio anketar u opcini, i GAAPov projekat je koliko toliko vjerodostojan s odredjenim odstupanjem. Nisam odavno bio u opcini povodom nekih usluga, ali cujem da se stanje popravilo, sto i potvrdjuju ove ankete. Misljenja sam da se usluge bas i ne treba da se vrednuju, koliko bi trebalo da se vrednuje dolazak i privlacenje novih investicija u nasu opcinu i grad, te rjesavanje trgovinske ovisnosti nase male eknomije. Apsurdno je da se na podrucju opcine cazin prodaje vise mrkve i krompira i ostalog povrca uvezenog, kraj toliko povoljne i pogodne zemlje za povrce i odredjene druge proizvode. Sve dok se ne popravi zaposlenost, i ti projekti nema od nas nista. Kao sto sam nekad prije spomenu, dzaba nama asfalt, market strani i zgrade, ako mi cazinjani nemamo cim da se vozimo po njemu, ili kupimo onu cokoladu u konzumu, robotu, ilmi, tusu, itd...ili pak kao mladi ljudi obezbjedimo stambeno pitanje.
Pozivam nacelnika da poradi na projektima okupljanja privrednika, i stvaranja fonda koji bi stimulisao poljoprivrednu proizvodnju, pa kad imamo toliko marketa, da makar prodajemo nase domace povrce, te na taj nacin doprinesemo makar malo da novac ostane u nasoj opcini.

Pozdrav, Edited by antrax

meni licno ovaj graf ne predstavlja nista kad se uzme u obzir egzistencijalna situacija gradjana na teritoriji opstine, i uopste svi statisticki podaci i grafikoni koji su prezentovani ranije od strane sto federalnih sto drugih institucija su samo ,kako ja volim to nazvati, kompozicija lijepih boja na papiru i nista vise...

antrax je dao odgovor na tragu onoga sto ja vjecito pricam ovde i sire, a to je da se zivot ne vrti samo oko infrastrukture i da egzistencija ne zavisi toliko od asfalta koliko od posla i stvaranja neke vrijednosti, zarade..

takodje ono sto uvjek napominjem da kod nas ne postoji ni minimum uslova za egzistiranje privrede, o investicijama, kad uzmemo u obzir protuzakonito naplacivanje rente na privatno gradjevinsko zemljiste od strane istih onih opstinskih vlasti kojima su puna usta nekakvim imaginarnim investicijama, da ni ne govorimo, postoji samo trgovina, ali kako antrax kaze vecina novca se odlije preko stranih trgovackih lanaca u njihove maticcne zemlje...
da ne govorim o nacinu na koji ti trgovacki lanci tretiraju domacu radnu snagu..
mada, ja kazem s jedne strane tako i treba , da nasi ljudi osjete sta je to sto im je navodno trebalo svih ovih godina, kapitalizam, demokratija i egzstencijalna nesigurnost u odnosu na ono neko drugo vrijeme koje vlasti ove opstine i drzave uveliko kritikuju kad god imaju vremena za to..

industrijske zone, besplatni edukativni usluzni servisi u tim zonama, povoljniji uslovi zakupa prostora unutar tih zona, stimulacija poljoprivrede su prave stvari i projekti koji nam trebaju, ali strucni i sistemski pripremljeni i odradjeni, a ne bazirani na nekim pojedinim slucajevima samo da se ima gdje postaviti traka, presjeci je, uslikati i objaviti na CTV..( primjer, benzinska pumpa,- pa ko je jos otvaro i presjeko trake po bezinskim pumpama i kakva je to vijest , ali kod nas je to ozbiljna investicija :huh: ) Edited by snake

[quote name='snake' date='22 January 2010 - 09:17 ' timestamp='1264144620' post='355616']
meni licno ovaj graf ne predstavlja nista kad se uzme u obzir egzistencijalna situacija gradjana na teritoriji opstine, i uopste svi statisticki podaci i grafikoni koji su prezentovani ranije od strane sto federalnih sto drugih institucija su samo ,kako ja volim to nazvati, kompozicija lijepih boja na papiru i nista vise...

antrax je dao odgovor na tragu onoga sto ja vjecito pricam ovde i sire, a to je da se zivot ne vrti samo oko infrastrukture i da egzistencija ne zavisi toliko od asfalta koliko od posla i stvaranja neke vrijednosti, zarade..

takodje ono sto uvjek napominjem da kod nas ne postoji ni minimum uslova za egzistiranje privrede, o investicijama, kad uzmemo u obzir protuzakonito naplacivanje rente na privatno gradjevinsko zemljiste od strane istih onih opstinskih vlasti kojima su puna usta nekakvim imaginarnim investicijama, da ni ne govorimo, postoji samo trgovina, ali kako antrax kaze vecina novca se odlije preko stranih trgovackih lanaca u njihove maticcne zemlje...
da ne govorim o nacinu na koji ti trgovacki lanci tretiraju domacu radnu snagu..
mada, ja kazem s jedne strane tako i treba , da nasi ljudi osjete sta je to sto im je navodno trebalo svih ovih godina, kapitalizam, demokratija i egzstencijalna nesigurnost u odnosu na ono neko drugo vrijeme koje vlasti ove opstine i drzave uveliko kritikuju kad god imaju vremena za to..

industrijske zone, besplatni edukativni usluzni servisi u tim zonama, povoljniji uslovi zakupa prostora unutar tih zona, stimulacija poljoprivrede su prave stvari i projekti koji nam trebaju, ali strucni i sistemski pripremljeni i odradjeni, a ne bazirani na nekim pojedinim slucajevima samo da se ima gdje postaviti traka, presjeci je, uslikati i objaviti na CTV..( primjer, benzinska pumpa,- pa ko je jos otvaro i presjeko trake po bezinskim pumpama i kakva je to vijest , ali kod nas je to ozbiljna investicija :huh: )
[/quote]

pa ozbiljno je kad neko investira oko milion km i zaposli 5 radnika u startu, mo

[quote name='jedancoek' date='26 January 2010 - 22:44 ' timestamp='1264538643' post='356438']
Načelnik nam izjavi kako je u gradnju putne infrastrukture op

[quote name='jedancoek' date='26 January 2010 - 21:44 ' timestamp='1264538643' post='356438']
Načelnik nam izjavi kako je u gradnju putne infrastrukture op

[quote name='snake' date='27 January 2010 - 08:49 ' timestamp='1264574976' post='356476']
inace u toj sinocnjoj emisiji na rtv usk nacelnik mi djelovao nekako uspavano, konkretno nista nije kazao, iznosio je u grubo podatke o stanju na opstini kao da mu pravo stanje nije poznato, dok je lipovaca recimo hvalio industrijske kapacitete u bihacu, austrotherm i ostale, nas nacelnik nije spomenuo ni jedan industrijski kapacitet na nasoj opstini kao da ga maletene ni nema..
o poljoprivredi je pricao uopstenu pricu, dok je recimo nacelnik kladuse iznosio konkretne projekte..

na kraju, najbolji dojam , meni, je ostavio kladuski nacelnik, covjek izgleda jako konstruktivno, i ponasa se kao biznismen a ne kao politicar sto je za promjenu pravo osvjezenje..
[/quote]

mogao je bar loversan pohvaliti[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

nisam ja ni racunao da bi se on loversanom falio, to je vama svima zaobilazna tema po svim osnovama, ali ima i druge industrije , bilo je red nabrojati bar nesto, ali igrom slucaja svi ti kapaciteti nisu politicka opcija opstinske vlasti pa se izgleda i ponasate kao da nas i nema..
sramota

[quote name='šaban' date='27 January 2010 - 07:36 ' timestamp='1264574164' post='356470']
jesi li već poslao anonimnu prijavu ili se pripremaš da je pišeš[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
[/quote]

Tako si ti pisao i za Hozana, pa vidi belaja. Šuti ne traži čojku posla :)

[quote name='snake' date='27 January 2010 - 09:14 ' timestamp='1264576475' post='356485']
nisam ja ni racunao da bi se on loversanom falio, to je vama svima zaobilazna tema po svim osnovama, ali ima i druge industrije , bilo je red nabrojati bar nesto, ali igrom slucaja svi ti kapaciteti nisu politicka opcija opstinske vlasti pa se izgleda i ponasate kao da nas i nema..
sramota
[/quote]

mogao je ciglanu spomenuti, to je bliska politička opcija[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

tebi je izgleda krivo