Jump to content
Falcon

Nermin Ogresevic,

Recommended Posts

rajderu  zasto ti mislsi da je to prioritet i daj e potrebno nasem gradu ?

<{POST_SNAPBACK}>

anga

Nerko je ispostovao molbe i zalbe stanara i podstanara u gradu. Natjerajte svoje roditelje da povucu optuznice i muzika moze odmah do horoza svirati :D A. ionako poslije 23h u gradu nema nista, inace sve su to dijeca koja bi skolu zavrsavala u kaficu a fakultet da i ne unidje u njega.

Da dajem komentare o radu nacelnika opcine Cazin to neci niti mogu jer nezivim u Bosni i trenutno neznam sta se desava u nasoj carsiji.Jedino sto mogu reci da je duh Cazinske carsije odavno zamro a nije Cazinska dolina vise kao sto je nekad bila.Dali je to politika vladajuce stranke da se izbrise svaki trag komunistickog sistema u Cazinu to nisam siguran ali znam da SDA u Cazinu cini sve da nametne narodu neki novi vid kulture i duha pa da narod igra kako oni kazu.Koliko je to imalo utjecaja na narod vidi se po izlaganju ljudi pa i na ovom forumu.Nemogu da razumijem da netko zeli da uvede protektorat nad zivotom jednoga naroda koji je stoljecima zivio u duhu Bosanske i Krajiske tradicije i gajio svoju kulturu i bastinu onako kako su nas ucili nasi pradjedovi i sada se netko nadje da nam namece neke nove ideje koje su dosle iz djelova svjeta koji su nama strani i nepoznati.Mi smo oduvjek bili odgajani u duhu Bosanskog zivljenja odnosno u sevdahu i Krjiskom stilu zivota,ziveci u Evropi kao ponosni Muslimani koji su u svjetu bili prepoznatljivi po svojoj gostoljubljivoscu i cistoci.Sada su dosli neki novi ljudi koji za lovu imaju zadatak da dresiraju narod i odvrate od komunistickog nacina zivljenja.Koliko su uspjeli u tome vidi se po broju kafana i po broju omladine koja je pored alkohola pocela masovno da trosi drogu i da trazi nesto u zivotu a da ni sami neznaju sta.Koliko ce Cazin da zivi izmedju starih komunistickih i novih radikalnih islamistickih duhovnih ideja ostaje da se vidi a dotle ce puno vode da protece Cajinim potokom.....

Divlji An

Jako moderan narod na ovom forumu. Mogli bismo to reci kad bi znali da ni u jednoj iole modernijoj zemlji Evrope poslije 23 sata nesmije biti muzike glasnije od zakonom propisane mjere. Da bi mogla se pustati muzika za to je potrebno posebno odobrenje a tako je npr. u Njemackoj, Austriji, Svicarskoj... i, sad ovi moderni iz Cazina bi to drukcije u Cazinu? zna se tacno gdje se smije a gdje nesmije.

Pogotovo, morao bi neko shvatiti da nije nacelnik donio odluku o zabrani muzike nakon 23 sata nego Opcinsko vijece, a tu "ostale" stranke komotno nadglasaju SDA u takvim pitanjima. A, za zabranu muzike su, kolko je meni poznato, glasali poslanici iz DNZ-a, SDP-a, ZaBiH. I, glasali su poslanici koji zive blize carsiji, i, mi koji zivimo blizo carsije znamo i zasto. Jer, proteklih dana sam bio u Cazinu i zaista mi je smetalo kad napredna omladina iz Pivnica, Bugara, B. Kose i istocne Podgredine malo se uzive u muziku koja se pusta sa cd-ova jer su navikli na gramafone i radi(j)one bez kasete, pa onda bi svu noc da tuce a ne shvataju da i blizo carsije ima djece, kao sto ja imam sina od 9 mjeseci pa kad naidje pjano od Cuprije prema Klisi sa austrijskim tablama i odvrne muziku do kraja da se djete nekad prepane pa nekom i zasmeta ta muzika.

Ko voli muziku, neko ode vise autobusne gore u Puskare, ima muzika, jedan zavija i odvija svu noc zvao-nezvo policiju, konobarica je tu, luzeri, strane table, pa nek se lomi.

dzaba tom pricati, nije nacelnik kriv tome ali jest zato sto je poceo se baviti tim minornim pitanjima a ovamo hrpa enormno velikih problema, krene se od temelja pa gore a ne od vrha prema dolje..

kemal ti se pravo familijazirao,pa u nas po kaficima bitno je napravit mermer a nije ozvucenje zidova da se moze slusat muzika da nikom nesmeta,mislim da su oni po selu prije dobili dvd nego neki gradzani,zasto mislis da su po evropi sve discoteke daleko od grada,pa nije istina mnoge su u gradu al cak neke izgledaju kao kafane pa se necuje muzika vani..

Ti Kemale pri

nacelnik se ufurao...tako je to kad jedan momak sa sela dodje na neku vazniju funkciju a ne zna dvije ciste progovorit...ma nije njemu ni zamjerit uostalom njega su izabrali oni sa pravom glasa...ma nek samo ima prefix sda moze biti i stozina sijena sto incubus kaze...previse smo nacionalizovani,pocevsi od stranki pa dalje...mi smo takav narod...ne primjecujemo da nas sda jebe od 94...pa majka mu stara ako vec ne mislimo o sebi mislimo o svojoj djeci...uostalom ko ce ako necemo mi...uostalom zasto onda izlazimo na izbore ako cemo iz godine u godinu glasati za sda...onda mozemo i kod kuce biti...znam da ce mi sada zbog ovog jebati grebati...al nisam ja kriva sto su vam oci zamazane...ja imam 18 i sad cu izaci na izbore i znam da za sda necu glasati ma da mi moj hasan tamo bude...a da nesto razgranicimo...svi tvrdimo da su u sda muslimani ovo ono...sta je hamdija lipovaca,

eee hajd' da se malo odmakemo od tih 23:00 jer u fb-u ionako Ico kad kaze da se ne gasi muzika tu policija nista ne govori :lol::lol: ....
nego nije to nikakav problem niti mene to zabrinjava.... do 23 u carsiji, poslije u senator nije to neki belaj...
nego problem koji mene zanima gdje cu se ja vratiti i raditi kad zavrsim fakultet???
sta cu ja raditi????
hocu raditi za nekog privatnika za 500 maraka koji ima 4 razreda osnovne skole???
odgovor (barem moj) - NE!
ja sad za sada ne vidim nadu u povratak u cazin nakon zavrsetka studija i to mene najvise zivcira.... meni nije vazno da li neko dolazi iz sda, sdp-a, sbih, boss-a ..... nego mi je vazno da onaj ko je na vlasti napravi neki strateski plan razvoja koji ce meni omoguciti da svjetlije gledam u buducnost i da vidim svoje mjesto u ovoj carsiji...

Incubus kad zavr

ljudi svaki polozaj uzdigne covjeka i pomisli tad da on netreba svakim se pozdravljat niti pogledat u nekoga to je zalosno i sramta,nerko je vukao serpepo toj carsiji kao i svaki momak u vrijeme djetinstva i felige od bicikla sa stapom,al kako je uzdigo se morace i tijelohranitelje oko sebe imat,znam da netreba kvarit reputaciju,al sto kaze divlji andzeo nemozes ga dobit za iladz da popricas snjim,koda je na njemu drzava sva pa nema vremena 5 minuta,pola poste dje se ljudi zale nikako ni neprocita baci odma,jos malo i utjecace na njega drugi nece nikako znato koje su mu duznsti,,nije los covjek nije iskvaren al ce ga iskvarit politika skroz..

kolko namje jak kulturno umjetnicki zivot i dogadzaji za mlade nista to nece promjenit sto nema muzike nije u tom ni problem kemo,vidis li koliko su ljudi zatvoreni psihicki zasto se nepoduzme nista da se ljudi opuste da se otvore,poslije ratno stanje i sad je malo bolje nekoliko 100 tina ljudi radi samo,a ljudi jos vise skloni kradzama i lopovluku,nikakvog ni reda ni rada nema tu,zasto mora uvjek isti sistem biti dole navikavajte ljude na nesto novo zasto mora uvjek biti staro,drukciji smo mentalitet od mnogih al zar je ovo nacin da se modernizuje kanton ili drzava,teskoo da jes,

pa naravno ko bi radio za 500 maraka a moze za 1200 eura ili vise,kolikoima nezaposleni skolovani ljudi u cazinu,svi na cekanju **bemti vis i drzavu kad se samo mora cekat nesto u njoj,koliko ima onih sto nemaju ni skole ni zanata takvi nece nikad naci posao ili ce negdje radit nece imat ni zravstveno ni jebeno penziono,ima da rilja i suti za 400 marakaal ako i toliko ima..*ebote pa mislim da drzava ide unazad jos dublje ostarise ljudi niusto,ni mladosti ni starosti nece imat..

Pa zar vi to niste raja shvatili sve ove godine u Cazinskoj opstini????Upamtite sada sta vam ja kazem i zapisite ovo dobro u svoj mozak a izreka je sljedeca::
KAD SDA IZGUBI VLAST U CJELOJ BiH I SVE I JEDNOJ OPSTINI ONA CE JEDINO I DALJE VLADATI CAZINOM I NASOM OPSTINOM I TO JE NAS MENTALITET.
Razlog tome je sto narod glasa za tu partiju bojeci se dolaska DNZ na vlast.Svi znamo sta je rat donio i kako se nasa opstina podjelila a kod nas narod glasa da bi nadglasao onoga drugoga a ne ko sta nudi.Zasto se ljudi onda bune sto se vlast nebrine za obicne gradjane kada ih oni biraju.Ako im nepase DNZ i ako ga mrze neka glasaju za bilo koju drugu stranku koja bi ucinila nesto za opstinu a neka SDA i DNZ budu u opoziciji i VUK SIT OVCE NA BROJU.....

Ne vjerujem da se boje dnz-a, neg u nas ti je pretezno onaj vjerski nagon ovdje izrazen, pa ko god izadje na binu i kaze Esselamu Alejkum, za njega cemo i glasat.

isto tako lipovaca se sluzio time u svojoj kampanji, prisjetim se vazda kad je govorio redovno kako izrazito cjeni Cerica i kako je to velika licnost u njegovom zivotu i tak :)

hajmo staviti onda nasem nacelniku na grbacu nas nocni zivot

sta nam se nudi navece, tj nama koji ne bismo ostali kod kuce ?

nas grad pun je predstava koje mozemo redovno gledat u nasem domu kulture, jest al' kad cucnemo

bili su krenuli novi filmovi, pa stali, iako imamo najjeftinije gledanje filma u BiH, ali nije kvalitetno, zvuk nikakav, uvijek ti smeta onaj ispred

nedovoljna osvjetljenost gradskih ulica, a koprivna bljesti ko vegas

odvoz smeca, npr klaonicki otpad voze u sred bijela dana kroz carsiju (to je kad one drobove i ostatke od klanja natrpaju na onaj veliki kontejner i kroz narod leprsaju, a to je naravno pokriveno nicim i smrdi, a sunce kad upece u to bakterija nema :) )

zasto robu kucu plakatiramo? mozel ko to regulisat?

zar vam se ne cini da imamo najinteresantniji kruzni tok na svijetu?

mozda nesto od ovog i nisu zadaci nacelnika da rjesava, al' zasigurno na toj funkciji bi mogao primjetiti i vise toga nego mi koji se time ne bavimo :)

,Jul 27 2006, 12:45]
nedovoljna osvjetljenost gradskih ulica, a koprivna bljesti ko vegas

zasto robu kucu plakatiramo? mozel ko to regulisat?

zar vam se ne cini da imamo najinteresantniji kruzni tok na svijetu?

<{POST_SNAPBACK}>

hehe... Ibro, primjetio sam promjenu sad u Cazinu, ofarbali su onaj zid na Opcini (onaj kad se silazi ozgo od Zegara) dje su uvijek lipli plakate ono Adelisa u Kuli 8. marta 1999. il Sinan u Kuli 2003. Osman Hadzic i to... :lol:

Rasvjeta je skroz uzas. Ni moja ulica nije osvjetljena a najprometnija je ulica poslije glavne. Prema bolnici non-stop sikljaju auta a navece se pjane vracaju iz SAMM-a na Klisu i pjevaju a nikako nemaju rasvjete. Prije rata je bilo osvjetljeno sve gore do bolnice od Cuprije a sad ima samo gore par onih bandera sa svjetiljkama a sve se to ne koristi jos od vremena rata kad se iz njih krala struja.

A, kruzni tok nam je vala ekstra. Policija nam lijepo zaradjiva ljeti na dijaspori.

pa naravno ko bi radio za 500 maraka a moze za 1200 eura ili vise,kolikoima nezaposleni skolovani ljudi u cazinu,svi na cekanju **bemti vis i drzavu kad se samo mora cekat nesto u njoj,koliko ima onih sto nemaju ni skole ni zanata takvi nece nikad naci posao ili ce negdje radit nece imat ni zravstveno ni jebeno penziono,ima    da rilja i suti za 400 marakaal ako i toliko ima..*ebote pa mislim da drzava ide unazad jos dublje ostarise ljudi niusto,ni mladosti ni starosti nece imat..

<{POST_SNAPBACK}>

Prica dijaspora meni, svaki dan ja njih slusam... bolje sa 900 KM u Bosni neg 1500 eura u dijaspori. U ovom slucaju mislim na Austriju. Edited by [I-B-R-O]