Jump to content
Falcon

Nermin Ogresevic,

Recommended Posts

Kemo, u ovom ratu nisu granate i metci unistili industrijska postrojenja. Poslije ovog rata naslijedili smo uslove za puno puno brzi razvoj, ali su domaci lopovi sve to rasturili.
Poslije II svjetskog rata nismo imali N I S T A, sve je bilo unisteno a tada Jugoslavija je bila FEUDALNA drzava. Tako ti meni reci kome se je teze bilo razvijati??? I opet za 21 godinu ( jer je vec 9 proslo od kraja rata) necemo biti razvijeni kao 1990.

A, poslije onog rata nismo imali Republiku Srpsku i dvije vojske u jednoj drzavi. Mi tek radimo na ukidanju dvaju vojski, mnogobrojnih ministara... da bi fabrike proradile morale bi se ukinuti politicke barijere... al, duga prica!

Poslije onog rata je isto bilo lopova Isak! Posebno su se obogatili ljudi sto su sredjivali "partiznasku penziju".

Ne kazem da je u Jugi bilo lose... al, ja ne zelim zivjeti od slave svojih predhodnika. Ja gledam da sad nesto uradim. Narod koji zivi od slave svojih predaka tapka u mjestu! Malo se okreni buducnosti.

Najlakse je sjediti kod kuce i govoriti pomrcemo od gladi!

Pa nismo ja i ti kemo priznali RS i jos treba da ispastamo zbog toga. Problem je sto sad neznaju ljudi biti gotovu djetetu baba.

Dobro ti incubus kaze , ekonomija u Bosni je unistena posle rata a ne u ratu.

Ja mislim da nikad bilo vise bogatasa nego sada, a vise sirotinje nego sad.

Guest muhamed

Dobro vidjet ce se i kod nas u Bihacu i kod vas u Cazinu sta ce biti.Tek su kratko na vlasti, i nisu mogli puno uciniti.Naredni period ce pokazati sta su napravili.

---------------------------------------------------------------------------------------

Ako SDP radi za narod, zasto je onda SDP bila veliki gubitnik na opcinskim izborima 2004 ?
SDP je dobila Bihac ali su izgubili 10 opcina sirom BiH.

Zasto je SDP izgubila te opcine?
Na opcinskim izborima 2004 naj bolje je prosla SDA.

Nema SDP nikakve veze s ovim.Hamdija Lipovaca jeste predstavnik te stranke,ali bi on u Bihacu pobjedio da je bio kandidat bilo koje druge stranke jer su ljudi za njega glasali kao covjeka.Bilo je Mjesni zajednica u Bihacu gdje je on dobio skoro 100% glasova a stranka koju on predstavlja nije dobila skoro pa ni jedan nego je u toj MZ pobjedila SDA kao stranka.Pa i u konacnom zbroju glasova Lipovaca je imao puno puno vise glasova nego svoja stranka.

nije mi jasno Muhamede, da se i dalje takmice bh stranke medjusobno. Tihic na izborima kaze, dobro je imamo vise glasova nego SDP :)

znaci SDP nam je neprijatelj, a ne HDZ ili SDS, ah zaboravio sam oni su nam koalicioni partneri u borbi protiv SDP-a :)

Ne, glupo je. Ne jebe nama republika srpska Tvornicu cetaka Bosna Cazin, Zeljezaru, Medik, Agrokomerc, i sta ja znam tih fabrika koliko ima :)

zar nas oni koce, ili ipak nasi ljudi?

A, poslije onog rata nismo imali Republiku Srpsku i dvije vojske u jednoj drzavi. Mi tek radimo na ukidanju dvaju vojski, mnogobrojnih ministara... da bi fabrike proradile morale bi se ukinuti politicke barijere... al, duga prica!

Poslije onog rata je isto bilo lopova Isak! Posebno su se obogatili ljudi sto su sredjivali "partiznasku penziju".

Ne kazem da je u Jugi bilo lose... al, ja ne zelim zivjeti od slave svojih predhodnika. Ja gledam da sad nesto uradim. Narod koji zivi od slave svojih predaka tapka u mjestu! Malo se okreni buducnosti.

Najlakse je sjediti kod kuce i govoriti pomrcemo od gladi!

Zasto se onda USK ne razvija ????

pa 8u sarajevu prave najmodernije bazene, dvorane, kina, zgrade i sl, naravno porezom koji iz USK-a pici tamo. Zasto niko pametan nema da zaustavi taj protok novca odavde, da se nas kraj malo izgradi.

znam da ce se sada mnogi na mene okomiti, ali Fikret Abdic je govorio da je Krajina velika krava koja pase ovdje, a muze se u Sarajevu. Istina je.

nasa sportska dvorana nije izgradjena po pravim mjerama, a ulozene velike pare, ali neka sarajevu sportskih dvorana.

Nacelnik Ogresevic vidim da je pokrenuo akciju ciscenja snjega u nocnim satima sa trotoara i sl, skidanja ledenica sa zgrada, naravno ako cemo porediti sa Bihacem, u nas je bolje ocisceno sve.

Danas sam iz Bihaca, takod a znam kakvo je to stanje, ali neka pokusa i on se malo animirati za te fabrike

Bravo Ibro, znaci cistiji smo od bihaca.

Ma nama ce ustase Muhamedove pokrenuti proizvodnju kavi ovi sto sad vladaju. :)

Ne znam, ovaj snig je zezno sve... samo, iako je i kod nas ne bas najbolje sto se tice ciscenja snijega, proso sam pola Kantona ovih dana i u Cazinu je bolje ocisceno nego u Bihacu.

A, ove firme Cetkara i Zeljezara... moglo bi se to otkriti da ima neko volje za to! Zasto je Zeljezara prodana, kome i kako? Pa, onda zovnuti ljude koji su ucestvovali i pitati ih sve. Trebo bi dobar advokat za ovo. Al, sta ces kad smo mi narod dosta nepismen pa svoja prava trazimo zatvaranjem i blokiranjem kapija, psovanjem majki vlastima i pricanjima po kafanama. A, kad treba podnijeti tuzbu il reviziju NIKO nema vremena. Vecina govori "samo da mi je otici odavde".

A, Agrokomerc to je druga prica... nemam pojma kako ni sta sa njim. Za tu firmu ipak trebaju ogromne pare da se pokrene.

Jesta zato SDA napravila (citaj srudila) sve ono sto su Komunjare napravile za 45 godina.Oni su uspjeli srusiti za deset.Srecom sad ce Hamdo da to sve popravi,bar u bihcu

Navedi jednu stvar sto je SDA napravila za 14 godina u citavoj drzavi a da ne govorimo u kantonu.Bihac je pretvorila u kasabu u jedno veliko selo.Nekada me sramota sto zivim u tako upropastenom gradu.

A Hamdu ja svaki dan gledam kao radi.Vec sam naveo u jednom od prethodnom postova sta je uradio.

Obecao je da ce izbaciti gace iz kina i izbacio je a sad ocekujemo pocetak gradnje mupltiplex kina s dvije sale.

SDA je toga dosta ucinila ,dala ti je Naciju ,dobio si drzavu ,imas pravo slobode rijeci i uspjeli su to za cetiri godine srediti a koliko bi trebalo vremena Komunistima ,npr.Lagumdzija za vrijeme svoje kraljevine ,pokusava ukinuti optuzbu protiv Srbije ,salje nevinu petorku Bosanaca na Guentanamo ,lansira svoju zenu za najuspjesniju u Bosni stime sto je pronevjerio 15 miliona KM ,zastitio se zakonom kao polarni medvjed ,ukinuo slobodu rijeci i pozelio nam dobrodoslicu u kameno doba .

Hamdo radi ,raspade se radeci ili sjedeci na jajima :)

' date='Feb 1 2005, 20:54']kemo, prije su bili predsjednici Opstina.

razliciti sistemi, razlicita ovlastenja, razliciti nacini dolaska na vlast...

<{POST_SNAPBACK}>

:lol:
cuj to majketi ,o kakvim ti presjednicima ,minstarstvima ,opcinama govoris kad je za vrijeme Socijalisticke Bosne,Bosna samo imala Sekretijate , ono

SDA je toga dosta ucinila ,dala ti je Naciju ,dobio si drzavu ,imas pravo slobode rijeci i uspjeli su to za cetiri godine srediti a koliko bi trebalo vremena Komunistima

----------Kada je zavrsio II svjetski rat citav narod jugoslavije kasnio je za citavom evropom 200 godina jer je citava evropa bila kapitalisticka i moderna industrijska dok je u jugoslaviji jos vladao feudalizam i kraljevina. I ono malo puteva i gradjevina su bile porusene u ratu jer ipak II svjetski rat je bio puno uzasniji i puno razorniji od ovoga '92. I jugoslavija je uspjela biti jedna od najjacih vojnih i ekonomskih i politickih sila tog vremena. Imao si zagarantovan posao, platu i odmor i necu vise nabrajati jer se ponavljam po 1000ti put na ovom forumu.
Ali samo cu reci da me niko vise nije nasmijao nego sa ovom NACIJOM, DRZAVOM i SLOBODOM. De ti meni reci sta ja imam od toga sto sam BOSNJAK (ja se licno tako ne osjecam), DRZAVU sam po sebi imao i prije cak i vise nego danas kad ne znam jesam li u federaciji ili republici ili distriktu ili imam jednog dvojicu ili trojicu predsjednika ili je ipak glavni neki tamo paddy the stranac.
A sad sam cak i nesto kao slobodan. Slobodan da izvadim pistolj i pucam po kafanama??, Slobodan da dilam drogu i da svako to zna a da mi policija ne smije nista??? Slobodan da napadam postara i otimam pare???? E jeb... ali ja tu slobode nikakve ne vidim. Prije sam makar bio slobodan da mogu otici sa pasosom bilo gdje ali ovi nasi ESDEJA TELETABISI daju pasos i teroristima i mudzahedinima i kome god treba pa mi eto ni slovenci ne daju bez vize kod njih da idem na kafu.
Mozda ima vas na forumu kojima se svidja ostati zatucan na ovu malu zatvorenu izoliranu sredinu, mozda to i jeste vasa politika zatupiti narod pa njime vladati, ali meni to nikakvu srecu ne predstavlja.
Jos cu se sjetiti kad su moji roditelji prije rata isli kod prijatelja u njemacku pa malo isli u italiju samo da vide i jedva cekali da dodju ipak na kraju u svoju jugoslaviju gdje im je ipak bilo ljepse. Cudno, danas zale sto nisu ostali u nekoj od tih divnih zemalja. -----------------------------

,npr.Lagumdzija za vrijeme svoje kraljevine ,pokusava ukinuti optuzbu protiv Srbije ,salje nevinu petorku Bosanaca na Guentanamo ,lansira svoju zenu za najuspjesniju u Bosni stime sto je pronevjerio

hahahhaahhahhahahhahhahhahahahhahahhahhahahaha

kamikaza, da Bogdom postupis kao kamikaze, svima bi nam bilo lakse...

BILI SU PREDSJEDNICI OPSTINA PRIJA RATA!!!
Procitaj sta osim saffa i ljiljana.

a sto se tice sda, pogledaj revizorski izvjestaj (Tihic), pogledaj sta se radi sad sa Cengicem, BIcakcic je odavno vec zbrisan, Veladzica ceka slicno itd. mogla bih nabrajati do sutra, vjeruj, ali ti ne vidis dalje od nosa te stoga neces ni moj post vidjeti.

P.S. Moj najblizi rodjak je bio u skupstini srbih do 1992., a i za vrijeme rata je bio poslanik u parlamentu rbih. bio je u sda. sto se tice nacije, malo procitaj sta o dzemalu bijedicu i hamdiji pozdercu.

Guest muhamed

Ne kazem da je u Jugi bilo lose...

UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Kako je u Jugi bilo od 1945- 1992 neka kazu oni koji su isli na Goli Otok i koji su dobivali batine od srpske policije.

SDA je toga dosta ucinila ,dala ti je Naciju ,dobio si drzavu ,imas pravo slobode rijeci i uspjeli su to za cetiri godine srediti a koliko bi trebalo vremena Komunistima ,npr.Lagumdzija za vrijeme svoje kraljevine ,pokusava ukinuti optuzbu protiv Srbije ,salje nevinu petorku Bosanaca na Guentanamo ,lansira svoju zenu za najuspjesniju u Bosni stime sto je pronevjerio  15 miliona KM ,zastitio se zakonom kao polarni medvjed ,ukinuo slobodu rijeci i pozelio nam dobrodoslicu u kameno doba .

Hamdo radi ,raspade se radeci ili sjedeci na jajima :)

<{POST_SNAPBACK}>

Ja sam imao solobodu rijeci i prije rata a imao sam takodje i naciju.Muslimani kao nacija nije uvela SDA.

A Hamdi necu da pricam s tobom jer ti pojma nemas sta se desava u Cazinu da znas sta se radi u Bihacu.A ja svaki dan vidim sta Hamdo radi...

<{POST_SNAPBACK}>

Incubus nemoj da zaobices goli otok ,procitaj malo jer nemam dovoljno vremena

ti si prvi hvalio Lagumdziju na pocetku poslije si dosao tobe ali opet se vracas ,ovisnik ostaje ovisnik

hahahhaahhahhahahhahhahhahahahhahahhahhahahaha

kamikaza, da Bogdom postupis kao kamikaze, svima bi nam bilo lakse...

BILI SU PREDSJEDNICI OPSTINA PRIJA RATA!!!
Procitaj sta osim saffa i ljiljana.

a sto se tice tvoje sda, pogledaj revizorski izvjestaj (Tihic), pogledaj sta se radi sad sa Cengicem, BIcakcic je odavno vec zbrisan, Veladzica ceka slicno itd. mogla bih nabrajati do sutra, vjeruj, ali ti ne vidis dalje od nosa te stoga neces ni moj post vidjeti.

P.S. Moj najblizi rodjak je bio u skupstini srbih do 1992., a i za vrijeme rata je bio poslanik u parlamentu rbih. bio je u sda. poslije rata je rekao dovidjenja toj opciji jer tu vise nema NISTA od prvobitne ideje. NISTA. samo lopovluk. a sto se tice nacije, malo procitaj sta o dzemalu bijedicu i hamdiji pozdercu.

<{POST_SNAPBACK}>

meni je najbolji dokaz Zulifikpasic ,bilo je to u jednoj emisiji kad je jedan mladi komunista poceo hvaliti Jugoslaviju ,pa poceo redati ko ti ,ministarstva ,presjednici ,itd .Zulfikpasic gdjeces veceg poznaoca komunizma od njega ,kaze on maldom komunjari ,zaustavi djecace nemas ti pojma ,u Socijalistickoj Bosni su bili sekretijati i drugovi o cemu ti pricas

takodjer Loli moj rodjak Munir Alibabic je bio prije tvog u parlamentu ,samo necu o tome jer nemam vremena ,put me zove

A de ti nadji molim te gdje sam ja to hvalio lagumdziju i ja vise necu nikako dolaziti na forum.

Ma nelupajte goli otok i gluposti kamo srece da i sad imaju takvi zatvori nebi se radilo svasta.

I kakvi ti kamikaza drzavu spominjes ,i o kakvoj vjeri pricas, pa ljudi se jos bore da je stvore ri imas dve drzave u jednoj ili se ja varam.Da ima drzave i prave vjere nebi ja bo sad gdje sam. Mozda citam pogresnu stammpu.

Ako su Izetbegovic i Zulfikpasic na**bali mora li cjela nacija zbog toga izpastati. Gluposti, vidi sta oni imaju a sta mi imamo.

Ibro ne napadam ja svoju stranku... samo joj tepam. Molim vas nemojte se previse baviti Lagumdzijom. Covjek je genijalac, ima medjunarodni ugled a SDP nije onoliko slab koliko ga prikazuju SDA-ovci... ipak gospodo previse napadate Kamikazu, covjek samo govori svoj stav koji je uveliko tacan, sa jednom korekcijom nije SDA sama vec svaki Bosnjak svejstan sebe dao dio u toj borbi u kojoj nas je predvodio SDA... sto babini i crveni to zele osporiti i ne zele progledati vas problem. U Jugi je bilo dobro, ali pod koju cijenu. Laganja o bratstvu i jedinstvu koje je izrodilo klanjem i ubijanjem 300 000 Bosnaca a najvise Bosnjaka. Klali su nas cetnici, deseti put nad nama vrsili genocid i opet smo slijepi. Braca abdicevci nas klali pa smo opet slijepi... granica Bosne 1699. bila je Karlovac i 40km do Beograda, do 1878. godine Sandzak je dio Bosne preko pet stoljeca, 92. granica je Drina... a danas Benbasa koja dijeli Sarajevo. Spai,o zablude.

Ibro ne napadam ja svoju stranku... samo joj tepam. Molim vas nemojte se previse baviti Lagumdzijom. Covjek je genijalac, ima medjunarodni ugled a SDP nije onoliko slab koliko ga prikazuju SDA-ovci... ipak gospodo previse napadate Kamikazu, covjek samo govori svoj stav koji je uveliko tacan, sa jednom korekcijom nije SDA sama vec svaki Bosnjak svejstan sebe dao dio u toj borbi u kojoj nas je predvodio SDA... sto babini i crveni to zele osporiti i ne zele progledati vas problem. U Jugi je bilo dobro, ali pod koju cijenu. Laganja o bratstvu i jedinstvu koje je izrodilo klanjem i ubijanjem 300 000 Bosnaca a najvise Bosnjaka. Klali su nas cetnici, deseti put nad nama vrsili genocid i opet smo slijepi. Braca abdicevci nas klali pa smo opet slijepi... granica Bosne 1699. bila je Karlovac i 40km do Beograda, do 1878. godine Sandzak je dio Bosne preko pet stoljeca, 92. granica je Drina... a danas Benbasa koja dijeli Sarajevo. Spai,o zablude.

<{POST_SNAPBACK}>

Vidi se da slabo pratis stampu. U cjeloj Bosni nije za vrijeme rata nastradalo ni 100 000 ljudi a politicari barataju sa velikim ciframa. Procitaj statistiku koju vodi tim za nestale i poginule jos nisu dosli do cifre od 90 000. A nadaju se da nece dostici 100 000 kad se sve zavrsi.