Jump to content
Sign in to follow this  
_haRY_[garronja]

Spominju Li Se U Kur'anu Vanzemaljci?

Recommended Posts

e moj harune...;)
pricao na m je cini mi se proffa jednom da se islamom ne negira postojanje aliena....a sad bas potvrdjuje li....milim da...
jer sigurno u dalekom svemiru i u svim svojim prostranstvima Dragi Allah dz.s. je stvorio jos koju planetu,pogodnu za zivot;)lol....i na kojoj se razvio zivot;)

Kap'le...bat'lah mek un.....lol....
klingonci rules....;)

pa to sam se sjetio da sam zaboravio pitati prof. vjeronauke stajaliste Islama prema alienima pa reko ajd nek mi ko na forumu kaze sta pametno :P

ma de...nek josh neko da svoje misljenje za ovo....

budoooo.....ti ovo moras znati...ja nsiam bas siguran...al ja i harun mislim da tamo nedje daleko ima ENTERPREISE i da je elvis presley josh ziv...heheh

Ako Bog nije stvorio jos nekog u svemiru osim nas, moglo bi se reci da je potratio prostor.
Ne znam bas da se to spominje u Kur'an-u ili nekoj drugoj knjizi vezanoj za Islam .... ali vjerovatno ce to Budo znati.
@Budo - Sad se neces izvuci od mukotrpnog objasnjavanja i citiranja. :)

U Kuranu se kaze da ima sedam kata nebesa, a, kolko ja znam termin broj "sedam" u arapskom jeziku u vrijeme Muhamed a.s.-a je oznacavao kao mnostvo necega. A, moguce da se tu govori i o paralelnim svjetovima. Jer, nije musliman ko ne vjeruje da pored ljudi postoji svijet dzina, svijet sejtana, svijet meleka...

Ako neko zeli znati vise o ovome ima dobra knjiga zove se cini mi se "Tajna veza izmedju bermudskog trokuta i...", il isto kao npr. u knjizi "O

pa da to sam i ja isto razmisljao da musliman treba vjerovati da postoji svijet dzina,sejtana,meleka tako i neceg drugog sto nam je Allah dz.s nagovjestio da ima al nas nije do kraja upoznao sa tim ...

ZAVISI STA OCEKUJES DA BUDE ALIEN AKO JE TO ET ILI SLICNO HHEH NEZNAM DALI CU TE RAZOCARATI ALI U KUR*ANU SE NE POMINJE NISTA SLICNO OD DRUGIH RAZUMNIH BICA POSTOJE JOS MELEKI I DZINI...A IMA LI NEGDJE NEKO DA NAM KAZE HELLO JE GAJB ODNOSNO TAJNA KOJU CEMO MORATI SAMI OTKRIVATI

Budo - Sad se neces izvuci od mukotrpnog objasnjavanja i citiranja. smile.gif

kako kemo rece.....
ima moj post na ovom forumu (o vanzemlaljcima) negdje na nekoj temi......

U Kuranu se kaze da ima sedam kata nebesa, a, kolko ja znam termin broj "sedam" u arapskom jeziku u vrijeme Muhamed a.s.-a je oznacavao kao mnostvo necega. A, moguce da se tu govori i o paralelnim svjetovima. Jer, nije musliman ko ne vjeruje da pored ljudi postoji svijet dzina, svijet sejtana, svijet meleka...

Ako neko zeli znati vise o ovome ima dobra knjiga zove se cini mi se "Tajna veza izmedju bermudskog trokuta i...", il isto kao npr. u knjizi "O

slazem se sa kemom,Bog je stvorio ljude,al i svijet sejtana,dzina ... tako se u suri Fatiha spominje:hvala Allahu Gospodaru svijetova...znaci ne postoje i druga bica

ima ima,ali neznam gdje je sad ?

Ta Sura je inace jedna Mantra koju moras prepisati na papir,pa onda Ajete sastaviti za prizivanje.

Neznam po cemu je greska,ali ja sam to vise puta uradio,i jos do danas nisu nam stigli Vanzemljaci.!!

U Kur'anu se nigdje ne pomonju vanzemaljci.Za  Dzinn-e ne mozemo rci dasu van zemaljci posto I oni zivu na  zemlji s'tim sto imaju mogucnost. prica o van zemaljcima je u stvari poistovjecivanje dzinn-a  sa tom izmisljenim bicima.

Svijet dzinn-a I svjet sejtana je jedno te isto  ako se misli duhovne sejtane. Procitati suru El-Dzinn skoro cjela sura govori o dzinn-ima. takodejr procitati  suru ahkaf ajete 29-32.