Jump to content
Clark Gable

Zasto Ljudi Vjeruju?

Recommended Posts

Moram odgovoriti. I to na vi

Uglavnom s obzirom na retoriku u tvom postu, TI bi nam mnogo  bio korisniji na temama o politici , po

Probao sam ja to, ali tamo ima svakakvih. Ima ih puno, koji isklju

E sad sa razvojem podnaslova ove teme nisam bas shvatio sve da ih tako nazovem "kontradiktornosti" a mozda je ipak samo do mene (najvjerovatnije) samo jedan odgovor je bio u duhu mojega misljenja a svi ostali su uglavnom se bunili vjerovanju i citirali naravno filmski dio religije (vjere), sto je uredu :D

nadam se da necu porgrijesiti ako napravim par gramaticki il sintaksicki geski sto mi se cesto desava <_< (kontekstualne necu da spominjem) pa cu biti kratak

Covjek vjeruje jer je na zemlji samo kratak vremenski period, svi znate da je ovo samo ispit puno tezi od svakog poznatog pod nazivom "ispit/test/kusnja"! Dusa covjekova ga tjera na to da iskusa sve i podere ovo odjelo da bi se preobukla za vjecnost al uvijek je "svjesna" da je tu samo da pokaze mjesto koje je izabrala u vjecnosti jer mi jesmo svjesna bica! Ne smijem citirati al svi smo rodjeni u pravoj vjeri i niko nas ne tjera da vjerujemo to je samo nas izbor, inace bi svi vjerovali!

sta je vjecnost?

<{POST_SNAPBACK}>

Vijecnost je nesto sto ti samo masta moze lijepo predstaviti do odredjenog stepena, mogo bi dobaciti na to da je to neogranicen vremenski period koji pocinje u jednom trenutku i onda kad se pokusas orjentisati gdje si u tom vremenu dodjes do zakljucka ili neceg slicnog sto ti opisuje vrijeme sa pocetkom al bez kraja, mozel tako?

sta je vjecnost?

<{POST_SNAPBACK}>

To je mjesto gdje se dva suprotna pojma dodiruju ( slicno beskonacnosti i paralelnim pravima)

. Ima samo jedan razlog da postanem religiozan, a to je da mi se predo

,Dec 14 2006, 23:24]shadowman je nas krajisnik. inace je doktor nauka... informatika i matematika bijase  :blink:

:china:

<{POST_SNAPBACK}>

:worshippy: svaka njemu cast..

Nego mene je uvijek zanimalo zasto su vecinom obrazovani, ambiciozni, pametni ljudi ateisti, nevjernici, zasto nijecu postojanje Boga i njegovo stvaranje?!?! Zar neko ko je toliko obrazovan, pametan moze nijekati postojanje Boga?! Ne shvatljivo mi je da vidim prirodu vidim sve oko sebe i opet trazim da mi neko da dokaz Bozijeg stvaranja Bozijeg postojanja. Ne mora taj Bog biti Allah ali jednostavno mora on postojati. Zar je toliko tesko prihvatiti da je neko nad nama neko ko upravlja svime ovim?! Da to ne moze shvatiti neko neuk, plitak hajde bilo bi mi jasno ali neko sa tolikom skolom :blink: e to mi nije jasno!
Kakav je taj covjek koji ne vjeruje u nista?! Neki pricaju o nekoj teoriji atoma raspuknuca nastanka svega toga ali nije mogao atom stvoriti zivotinju, more, kopno morao je to biti Bog. Necu kad krenem raditi test reci Molim te atome daj da dobro uradim :blink: smijesno mi to, naravno da cu reci Molim te Boze da uradim dobro. Necu kad mi se desi nesto lijepo reci Hvala ti atome nego cu reci hvala ti Boze. Ne mora covjek slijepo vjerovati biti neki vjernik extra ali svaki covjek ima potrebu da vjeruje u nesto ne mogu shvatiti ljude koji mi kazu da nevjeruju u nista i da nema Boga :blink::blink:

Ako bi mi neko od tih koji ne vjeruju u postojanje Boga, kojima trebaju dokazi o njegovom postojanju pojasnio svoje vidjenje svijeta i stvaranja bila bih zahvalna ;)

shadowman je nas krajisnik. inace je doktor nauka... informatika i matematika bijase  :blink:

:china:

<{POST_SNAPBACK}>

Drago mi je procitati.

Nema dileme da nije neki doktor nauka " novokompovanih na paklic". Iz mojih kritika nekih njegovih misljenja ne zelim da zakljuci neuvazavanje, naprotiv - prijatno mi je cuti da je krajisnik.

Drago mi je procitati.

Nema dileme da nije neki doktor nauka " novokompovanih na paklic". Iz mojih kritika nekih njegovih misljenja ne zelim da zakljuci neuvazavanje, naprotiv  - prijatno mi je cuti da je krajisnik.

<{POST_SNAPBACK}>

Ma shadowman je stari poznanik na forumu i uvijek je bio odlican sugovornik u temama gdje se trazio intelekt. Na zalost otisao je zbog najglupljeg podforuma (politike naravno)...
svima nam je drago sto se vratio...

@vilena... svi vjeruju u nesto... mislim da ga pogresno shvacas..

@vilena... svi vjeruju u nesto... mislim da ga pogresno shvacas..

<{POST_SNAPBACK}>

Mozda vjerovatno je do mene no eto ja bi cula njegov coment ;)

:worshippy: svaka njemu cast..

Nego mene je uvijek zanimalo zasto su vecinom obrazovani, ambiciozni, pametni ljudi  ateisti, nevjernici, zasto nijecu postojanje Boga i njegovo stvaranje?!?!

<{POST_SNAPBACK}>

ne razumijem zasto koristis ovaj smajli ?? klanjas mu se ??

nije istina da su svi ateisti,vjeruje on, veci je on vjernik od nas sviju, samo on vjeruje u nesto drugo..

ne razumijem zasto koristis ovaj smajli ??  klanjas mu se ??
nije istina da su svi ateisti,vjeruje on, veci je on vjernik od nas sviju, samo on vjeruje u nesto drugo..

<{POST_SNAPBACK}>

Mozda sam upotri**bila pogresan smajli, nisam se klanjala nego samo iskazala postovanje al ne u smislu klanjanja mozda nisam trebala sa tim smajlijem ali ni u kom slucajo tu nije bilo klanjaje kao Bogu il nesto slicno :blink:

Pa eto kaze da bi postao religiozan da mu se dokaze postojanje boga, znaci ne vjeruje u boga u sta onda vjeruje to me zanima!?? Kako on objasnjava nastanak svijeta i stvaranje!

cccc glupa cenzura ondje stoji Je

Moj je utisak da Vilena iskreno ne razumije motive nereligioznih ljudi. Mislim da je to mo

o vjerovanju i znanju sam jos prije pisao a sad bih se samo nadovezao cinjenica je sa covjek iz sjene ima jako velik intelekt i nije rijetkost da ljudi takvih znanja budu ateisti jer u svemu traze logiku i dokaze
obicno takvi ljudi u starosti postaju usamljeni jer imaju osjecaj da nisu sve saznali sta su mislili jer postojenje ljubavi niko nije dokazao ali svi vjeruju u ljubav

svacije pravo da vjeruje ili nevjeruje ne daje nam za pravo da druge uvjeravamo u suprotno mada nije rijetkost da ateisti sile nepostojanje Boga ili da vjernici silovito ubjedjuju ateiste u postojanje

ljudska sloabost se nadomjescuje vjerom i to je jedan od razloga vjere

jedan od razloga je trazenje vjecnosti jer se tesko pomiriti sa cinjenicom da moramo umrijeti

opet je vila pogodila temu o kojoj se ima sta reci i uciti od drugi svaka cast vilo i covjece iz sjene