Jump to content
ema

Cure i momci iz vana

Recommended Posts

ja sam sama iz vana, ja sam iz Austrije, a budem dole tacno iz cazina,iz carsije,mogu reci da su sve moji friends dole,. dosta naivni cura ima, a pogotovo sto su iz vana, misle da su naj pametnije. i najvise mrzim kad dole u bosni pricaju austriski, da se mogu faliti itd. nije ni cudno onda da dosta muskaraca tako "ruzno" i misle od otih cura iz vana, sta vi kaze te na takve cure?

i ja takodje zivim u austriji ................

te cure dole kad odu ponasaju se kao da je citava carsija njihova a ovdje(u dijaspori heheh) su fakticki nista.............

a to sto dole pricaju njemacki jos u drustvu je fakat bezze..........

pazdrav

ta raja koja dodje u bosnu i onda prica namjerno strani jezik u drustvu su za mene malo vise ufurani. ma da ija kad sam sa sestrom isto ubacim neku njemacku rijec. nije namjerno vec onako kako mi naleti. uobste ne primjetim da pricam dva jezika, jedino kad neko sa strane kaze. zato mislim da netreba sviju baciti u jednu serpu:-)
meni su gori oni koju odu dole, sjedu u auto, pojacaju muziku i ko sam sta sam. dole kao da leze na parama i lukzusu a vani satrase se radec, cak neki ovdje ciste wc-ove.

Normalno to su vam malo vise ufurane cure koje mnogima zele dati do znanja da pricaju 2 jezika :lol: (zezam se) ma hoce one da se zna da su iz inostranstva, da malo zapnu za oci drugima, malo folirancije. Mada nije to kod svih tako, s mojom prijateljicom je nekoliko puta isla jedna Svicarka dole, pa ona je morala da prica s njom njemacki. Bas eto ta cura (svicarka) je haos, ima dole sad u Bosni momka i sama ide na ferije u Bosnu, bez ove Bosanke. Ludilo ili ljubav!!! :D

Da se vratim temi, hajd sto se cure foliraju, najgore je kad i roditelji to rade, dodju u veleprodaju muz i zena i pricaju njemacki, a Bosanci su, ali hajd ima svakakvog naroda. :roll:

ma sve sto dodje odozgo je vecinom ufurano... i onda nezelim nikako da ih gledam.. misle da su neko i nesto kad dodju iz austrije, svic...isti su ko i mi.... cak ima i gori.. a pogotove cure i momci koji doju na pricaju na njemackom... 8):cry::cry: :cry:

meni je tata zabranio pricati njemacki kad smo dole, slusati stranu muziku itd... samo domace dozvoljeno!!! :lol:
TAKO I TREBA!!!

[a i da mi nije zabranio ja ne bi pricala njemacki... jedino ako mi po koja nasa rijec ne bi naumpala!!!]

meni je tata zabranio pricati njemacki kad smo dole, slusati stranu muziku itd... samo domace dozvoljeno!!! :lol:
TAKO I TREBA!!!

[a i da mi nije zabranio ja ne bi pricala njemacki... jedino ako mi po koja nasa rijec ne bi naumpala!!!]

Uh, što sam alergičan na one što se prave englezi. Kud nema kakav zakon da ih se smije dobro išamarati. I svaka čast tvom tati što ti brani pričati njemački, ali da ti određuje kakvu ćeš muziku slušati, to je stvarno glupo.

Ja i kad nisam u bih pricam bosanski sa nasom rajoj, jednostavno m idosadi cjeli dan u skoli pricati drugi jezik pa sada da pricam i sa nasima na strani... Naravno i ja poneku stranu rijec ponekad ubacim, ebiga nekad je nesto lakse reci na strani, naprimjer neke rijeci koje se ne koriste svaki dan... A kad sam dole u bih pricam samo bosanski, sta cu se ja praviti da sam neko i nesto, i nekulturno mi je ako sjedim sa drustvom da ja snekim pocnem neki strani jezik pricati da ovi drugi necuju, pa ako nezelim da svi znaju sta sam rekla recu kasnije to sto sam htjela toj osobi kad smo same pa na bilo koji jezik... To je isto kao ono sto kazu da je nekulturno sapcati u drustvu... :wink:

ja kad sam u drustvu da su svi nasi onda automatski nas pricam, osim kao sto charmed kaze, ako izleti neka rijec koju ne umijem drugacije nego na strani... ali to nije namjer! ali ako je mjesano drustvo, a u biti ovdje svi MI znamo njemacki, onda se koristimo njime... jer ipak je neprijatno da se mi smijemo a ONI da misle da se njima smijemo.. nema smisla!!!
a tata mi je zabranio zato jer mnogo od drustva dole zna njemacki, pa da i oni ne zaborave znaju poceti na njemacki... al eto...
nas lijepse i komplikovanije zvuci :lol:

He, he...
Uso ja u postu platiti racun, kad tamo dva momka pricaju. Veli ovaj jedan geben sie mir jednu dopunu za Ultra karticu...
I onako dok ceka da mu doda karticu, kaze prijatelju sto je doso s njim hvaleci se "cija je ono Vectra sa CH tablama..."!!!

Fakat sam se zacudio i njemu i njegovoj Vectri, i eto naucio sam sta znaci geben sie mir

eto kako i muskarac zna hodati s nosom da grebe po plafono, samo sto ima CH-tablice... al ipak dobije NESTO... kad se cure i na take face pale.. ne sve, ali ima ih... ma gebenila bi mu ja!!! :lol:

a to sto cure padaju na takve FACE, to je njihova (nasa?!?!?!) prirodna naivitet... misle da je on nesto bolje, nesto posebno, sto ima pitaj boga kakve tablice, i sto zna koju rijec na drugi jezik... ma bolji su domaci!!!

Jos da oni pravilno pricaju taj njemacki pa haj al' to je onaj seljacki njemacki ko kad se mi pocnemo seljaciti sa bosanskim... tipa oto, osklena, kojo, kumpir i ne znam ni ja vise:)))

Ma nervirame kad ode kuci i kaze ovako uvijek... a ovdje im je radna roba i paradna pa kad dodu kuci ja ih i nepznajem ko uvijek u radnom pa kad ga vidis u normalnoj gardarobi nemam pojma koje.cast izuzecima!! ali imanas VELAHAVLA!!! :oops: :zombi:

sama sam isto iz vana i to,al isto mrzim kad dodje nasa raja dole pa prica strani jezik.ja pricam bosanski osim tad kad sam sama sa roditeljima onda ponekad slo., al tad nema drugih.ma neki dodju dole pa pricaju strani da se samo folirajo i sve to,a neki i pricajo zato jer neznaju najbolje bosanski.nisam ni ja prije dobro znala pa sam malo mjesala,al sad sam bila dugo dole i to,pa naucla sve.jer meni isto bilo prije neugodno kad nisam razumla sta neko hoce reci il to..sad sve znam ..hehe :D

PA slovenski i nije strani jezik u sloveni sad zivi 70% bosanaca sa slovenskim drz. :D pa onda i nije potrebno da pricamo da je SL druga rzava st znaci da me slovnci i nenerviraju!!

ma meni nije bitno il je slo il njemacka il neznam koja drzava..nego je point u nekim osobama!ma ima znam sama nekih slovenaca,slovenski neznaju kako treba pa se nes foliraju kad dodju dole i to..a u stvari za ote sto se samo foliraju i ne zanima me,sa takvim necu ni da razgovaram il sta..a za otaj 70%? r u sure :P

Ma moraju malo i da se foliraju jer to kodnas i prolazi jer mismo nazalost takav narod dok smo u tudoj zemlji bosanska kultura i bosna zaboravljeno a kad dodemo kuci hocemo onda da pokazemo da smo netko i nesto a ustvari katastrofa!! e janezi *ebolivas patak bosanski!!! :yeah:

hej daco..nemoj ti sad nes janezi i to..ti sad ko da su slovenci takvi i to.jesil zaboravjo kako se neki foliraju sto su iz njemacke i iz drugih drzava..nemam nista protiv njih..samo kazem,ti sad samo na slovence..hej calm down :P

Umjesto sto govore stranim jezicima po Bosni iz samo njima poznatih razloga bolje bi im bilo da vise pricaju Bosanski u drzavama u kojima se nalaze.

Ja ne znam mozda oni misle da oni kad dodju ovamo i pricaju svabski ili engleski ili neki drugi da se mi njima divimo.Mislim da se grdno varaju jer ce im svako krehnuti nesto po spisku

_mIssy_hehe oprosti ako samo kazes slovenci ma upravu npr. imao sam djevojku iz Prijedora koja je jednom samnom isla da upozna moj kraj.Vjerumi bilo mije doslo da placem guska bacila neku pricu samo nas isprovaljivala poslije me bilo sramota otici kuci :oops: zbog toga kazem ponasajmo se onako kakosmo kao normalni a ne neki cudni ljudi, posebno skrecem paznju djevojkama!!hhe he i ljep pozdrav slovencima(bosancima)!! hhehehe :lol:

SN_Bihac
--------------------------------------------------------------------------------
Umjesto sto govore stranim jezicima po Bosni iz samo njima poznatih razloga bolje bi im bilo da vise pricaju Bosanski u drzavama u kojima se nalaze.

Ja ne znam mozda oni misle da oni kad dodju ovamo i pricaju svabski ili engleski ili neki drugi da se mi njima divimo.Mislim da se grdno varaju jer ce im svako krehnuti nesto po spisku

slazem se s tobom..napiso si tacno i ono da ce im samo neko nes po spisku i to se desi..ma haj pust one neke umisljene u svom svjetu nek zive.. :D:D

daco ja ti kazem da mi je svejedno il je slovenac il njemac il neznam sta..meni ide na zivce ako se folira..ma znam i kad npr dodju u slo neki iz engleske npr a znaju slo pa nece da pricaju..iako ih razumijem,glupo mi se cini..zato nek svak u kojoj drzavi je prica onaj jezik sto tamo govore,pa nolko kolko zna..bolje ista nego nista..hehe..daco i tebi pozdrav od slovenaca(bosanaca).. :D

hehe _mIssy_ razumijem ti i ja nesto od stranih jezika ali da ti kazem iskreno nije to sto sam nadaren nego sto moram. :wink: znas sila boga nemoli ali ipak nekako mi najljepse lezi ovaj maternji jer ni na jednom jeziku neznam ljepse da opsujem kao nanasem :twisted: nemoj me pogresno razumjeti a znas sta znaci na bosanskom necu? :lol: hocu **rac!!!! opss!ljep pozdrav za sloveku sa bosanskim ponosom.!!!